Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 19.03.2024 - 09:37


Priority pre rok 2019

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
gyro
Post subject: Priority pre rok 2019  PostPosted: 03.01.2019 - 00:02 #113630
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Chlapi, stanovili ste si nejaké priority pre rok 2019?
Ak áno, aké?

Samozrejme tie firemné...
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
neos
Post subject: RE: Priority pre rok 2019  PostPosted: 03.01.2019 - 14:05 #113631
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 752

Nech sme zdravi fyzicky aj psychicky a zvysok uz nejak zvladneme Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
oto
Post subject: RE: Priority pre rok 2019  PostPosted: 05.01.2019 - 20:44 #113632
Basic


Joined: Okt 24, 2005
Posts: 154

Nech je cislo pripojenych zakaznikov vacsie ako odidenych.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: RE: Priority pre rok 2019  PostPosted: 06.01.2019 - 18:21 #113633
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

1. postavit este par dalsich LTE vysielacov, aby sa odlahcili 5kove sektory

2. na odlahcene 5ky a vykonne LTE pripojit dalsich niekolko stoviek novych userov

3. zvysit ARPU od tychto userov prostrednictvom OTT telky. bolo by fajn keby si dalsich 5% z userov na tejto technologii dalo nasu telku

3.1. vsetko OTT robit na h265 Smile

4. drzat marginalne naklady na optike aj radiovej sieti tak, aby ked sa zacne prejavovat inflacia, boli sme v pohode a udrzali aktualnu cenu, tak aby sme hryzli zboku do narodnych, ktori to budu dvihat, aby potesili akcionarov (pamatam si tie casy, ked sme boli vyrazne lacnejsi aka to bola radost Smile )

5. kriza sa blizi a ked udrie, treba mat vytypovane, kto a co bude najlepsie na kupenie Smile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Priority pre rok 2019  PostPosted: 06.01.2019 - 18:29 #113634
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

presne ako neos povedal...nech sme zdraví, nech to psychicky zvládneme...
ostatok bude ako má byť...

Priority sú jasné, kto má na to aby kopal..nech z posledných síl dokope. Treba čo to upgradnuť, nech to zvládne unicast TV stream...

Čo sa toho odchádzania týka, nám sa 40% klientov z prvej vlny 2 roky dozadu vrátilo, so slovami....tam tých už nikdy viac.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
majak
Post subject: RE: Priority pre rok 2019  PostPosted: 07.01.2019 - 12:05 #113635
Ucen


Joined: Apr 18, 2008
Posts: 561
Location: Toropark
chlapci dajte si clavin, ked potrebujete dlhsiu vydrz Twisted Evil Laughing
ale teraz vazne. hlavne nech celkovo v sluzbach skonci to cenove podliezanie, lebo to v konecnom dosledku len mota zakaznikov a kym dojdu na to, ze nie vsetko je cena, aj ked je to taka slovenska vlastnost, tak to obcas trva ako pise midnight_man... a za druhe, je vela takych firiem, co akosi zabudli na to, ako kedysi chodili montovat 2,4ky - teraz su z nich "biznismeni" a tece im mierne povedane do nosa, hraju sa na korporacie a tento pristup vedie mozno k zvysovaniu ziskov s mensimi starostami a vacsim mnozstvom volneho casu, ale nikdy nerobi dobre spolupracovnikom, kolegom, zamestnancom. a ked odidu klucovi zamestnanci akymi su montaznici, tak prijimanie objednavok, fakturacie, ci nebodaj servis sajtov je k nicomu... taktiez je zbytocne vytvarat rozne pseudopozicie, len aby som zamestnal svagrinej tety bratrancovho deda a zbavil sa tym zodpovednosti... v skratke vyjadrene teda, treba si zachovavat normalny ludsky pristup tak, ako kedysi v zaciatkoch, a bude spokojny aj pracovny kolektiv. Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Priority pre rok 2019  PostPosted: 09.01.2019 - 21:59 #113639
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Kiwi, krasa, taky koment som si predstavoval.
Majak, tak nezamstnavaj tety a svagrine, aby si si nemusel davat take divne priority.
Kto sa ti zda ako corporacia? Antik?
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
majak
Post subject: RE: Priority pre rok 2019  PostPosted: 10.01.2019 - 12:05 #113640
Ucen


Joined: Apr 18, 2008
Posts: 561
Location: Toropark
gyro ja to tak nerobim. to patrilo jednej inej bratislavskej firme Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
neos
Post subject: RE: Priority pre rok 2019  PostPosted: 28.01.2019 - 13:29 #113650
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 752

Kiwi: Je to pekny ciel pripojit stovky novych userov, ale spytam sa takto, vy tam zijete na nejakej inej planete? Nieje to otazka v zlom, len ze ci vy tam nemame take ze VDSL, podomych jehovistov, LTE od XY, atd ? Neviem sice, kolko obci pokrytave, nechce sa mi to hladat, ale pekny ciel. Ja vnimam trh uz ako plne zasyteny, takze o stovkach novych userov mozu ISP malej velkosti uz len snivat.

Dalej pises mudro, ze treba drzat naklady na minime, to je snad kazdemu, kto to este nezabalil, jasne a aj to tak asi viaceri robime. Lenze bavime sa o nakladoch internetu a ono kazdy chce aj TV a tam len stupaju a budu stupat este viac. A co s tym, ked nechces kluckovat?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Priority pre rok 2019  PostPosted: 04.02.2019 - 20:37 #113661
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
neos wrote: ›Kiwi: Je to pekny ciel pripojit stovky novych userov, ale spytam sa takto, vy tam zijete na nejakej inej planete? Nieje to otazka v zlom, len ze ci vy tam nemame take ze VDSL, podomych jehovistov, LTE od XY, atd ? Neviem sice, kolko obci pokrytave, nechce sa mi to hladat, ale pekny ciel. Ja vnimam trh uz ako plne zasyteny, takze o stovkach novych userov mozu ISP malej velkosti uz len snivat.

Dalej pises mudro, ze treba drzat naklady na minime, to je snad kazdemu, kto to este nezabalil, jasne a aj to tak asi viaceri robime. Lenze bavime sa o nakladoch internetu a ono kazdy chce aj TV a tam len stupaju a budu stupat este viac. A co s tym, ked nechces kluckovat?

Kluckovat? V TV vsetci - VSETCI - V.S.E.T.C.I. ojebavaju, uplne vsetci, este aj ti ktorych som mal za vzor.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Priority pre rok 2019  PostPosted: 06.02.2019 - 10:24 #113662
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

neos wrote: ›Kiwi: Je to pekny ciel pripojit stovky novych userov, ale spytam sa takto, vy tam zijete na nejakej inej planete? Nieje to otazka v zlom, len ze ci vy tam nemame take ze VDSL, podomych jehovistov, LTE od XY, atd ? Neviem sice, kolko obci pokrytave, nechce sa mi to hladat, ale pekny ciel. Ja vnimam trh uz ako plne zasyteny, takze o stovkach novych userov mozu ISP malej velkosti uz len snivat.

Dalej pises mudro, ze treba drzat naklady na minime, to je snad kazdemu, kto to este nezabalil, jasne a aj to tak asi viaceri robime. Lenze bavime sa o nakladoch internetu a ono kazdy chce aj TV a tam len stupaju a budu stupat este viac. A co s tym, ked nechces kluckovat?
Je to kto z koho...Investície do LTE, freq....výkopy v každej hornej dolnej, inovácia stlpov a drotov pre VDSL2, jehovisti...to všetko stojí more prachov chlapi.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: RE: Priority pre rok 2019  PostPosted: 06.02.2019 - 18:49 #113663
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

to neos:
pokryvame uzemie, kde zije asi 65k obyvatelov, co je pri priemernej rodine 4ks, tj. 16k bytovych jednotiek

aktualny odhad je, ze 80% obyvatelstva ma pripojenie, tzn. v nasej lokalite este asi 3000 domacnosti nema pripojenie

odtial je priblizne 50% novych pripojok, zvysnych 50% je od konkurencie

pri baze 8000+ klientov je 400 novych rocne len 5% rast (viem, ze ak ma niekto 800 userov, tak 400 klientov vyzera inak)

nas rast je aj o tom, ze sme sa dohodli s vacsinou miestnej konkurencie a vyplatili sme im ich buduci zisk, takze sa o novoprichadzajucich nemusime delit (toto sme si ale zaplatili predtym poriadnou kupnou cenou, neni to zadarmo)

co sa tyka iptv, tak mozno niekto svindluje, ale my to mame cele od DSI, takze ver mi, ze si to platime komplet cele a nikto nam nic neodpusti, ani nenastavuje za nas krk

jasne ze aj my tu mame vdsl, lte a otravnych podvodnikov, ale ti su tu roky, takze ak niekto odide, on sa predsa vrati, takze v cistom je to na nule. novi oklamani su nahradeni starymi oklamanymi, ktori sa vracaju.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
neos
Post subject: RE: Priority pre rok 2019  PostPosted: 11.02.2019 - 08:53 #113668
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 752

midnight_man: Ano stoji to, ale oni tu kopu prachov maju. Zober si, kolko ludi ma stale pevnu linku. To je niekolko milionov eur mesacne v podstate za nic. Iba za toto. Dalej su tu mobily, s ktorych maju na Slovensku stale riadny vyvar, mozno az na swan.

kiwi: Ak tam nemate antik (ktory podla mna s tv nehra koser), tak to mate o dost jednoduchsie. Suhlasim tiez, ze tcom je zdroj nasratych zakaznikov, ale to je uz roky. Ale mame tam UPC, ktorym tiez dobre jebe s tou cenotvorbou za internet od 6,90..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Priority pre rok 2019  PostPosted: 16.02.2019 - 16:09 #113672
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

gyro wrote: ›Kluckovat? V TV vsetci - VSETCI - V.S.E.T.C.I. ojebavaju, uplne vsetci, este aj ti ktorych som mal za vzor.


my pri TV neojebujeme... a na nas pristup je taky priliehavy vtip:

Ozran nastupi do elektricky, chvilu sa vezie, a potom sa postavi doprostred a hovori na cely vozen:
- vy vsetci, co sedite nalavo, ste zlodeji... a vy, co sedite napravo, ste kokoti...
Jeden chlapik zlava sa urazene ozve:
- no dovolte, aky zlodej?!? ja som nikdy v zivote nikdy nic neukradol!
a ozran odpoveda:
- tak si presadni napravo, lebo si kokot..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
neos
Post subject: RE: Priority pre rok 2019  PostPosted: 18.02.2019 - 09:35 #113673
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 752

Uz nevedia kam rast, tak podme po "piratoch". To som teda zvedavy...

https://zive.azet.sk/clanok/138307/tv-pirati-prekazaju-telekomu-aj-orangeu-zistovali-sme-co-chystaju/
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)