Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 19.03.2024 - 07:17


wd gold 4TB vymena PCB

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
Chalan
Post subject: wd gold 4TB vymena PCB  PostPosted: 24.11.2018 - 11:31 #113577
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
caute, mam dva tieto disky v raide, OBA odisli naraz nejakym prepatim v el. sieti spolu so zdrojom, na oboch su vadne poistky 5V 12V...

jeden z nich som dal vyreklamovat a vratili mi po viac ako mesiaci novy identicky kus. kedze nechcem prist o data ostavaju dve moznosti...

1.) skusit pouzit PCB z noveho disku
tu sa vsak bojim ze by nejakym sposobom mohlo prist k poskodeniu toho disku... ma to niekto vyskusane? nemam sa coho bat?

2.) vymenit poistky na povodnom cim stratim zaruku Sad

neviem ako sa rozhodnut Smile poradi niekto skusenejsi?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
zelmar
Post subject: RE: wd gold 4TB vymena PCB  PostPosted: 25.11.2018 - 18:09 #113578
Guru


Joined: Okt 23, 2005
Posts: 1031
Location: /etc/bin/ladin
Nepojde ti to hdd maju v chipe nejake ID naklatene (doska+zvysok tvori par) a musel by si ten maly zmrd preletovat.Nema to zmysel viac roboty ako uzitku iba ze by islo o zivot.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: wd gold 4TB vymena PCB  PostPosted: 26.11.2018 - 09:58 #113579
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
Takze mi ostava len moznost c. 2... Mam tam fotky dokumenty atd. Neratal som ze by mohli takto sprosto odist oba naraz. diki.. dam vediet
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Palino
Post subject: RE: wd gold 4TB vymena PCB  PostPosted: 26.11.2018 - 12:02 #113580
Basic


Joined: Júl 12, 2003
Posts: 476
Location: nedaleko Turčianskych Teplíc
Vymenit dosku z identickeho modelu som skusal kedysi davno, nepochodil som.

Vymenit poistky ti s velkou pravdepodobnostou tiez nepomoze, pretoze mas odidene chrobaky na doske. Zrejme zapricinene prepatim zo zdroja. To sa vo vynimocnych pripadoch zdrojom stane, ze prestane fungovat spatna vazba zo sekundaru, napatie stupne na dvoj-trojnasobok a odfajci celu masinu.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: wd gold 4TB vymena PCB  PostPosted: 26.11.2018 - 12:10 #113581
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2583

Nuz otazka je, nakolko su tie veci dolezite. Ak velmi, tak je este moznost dat to nejakej firme, nech vydoluje data z platni. Tym ale urcite stratis zaruku. Ak nechces prist o zaruku, tak ina moznost uz asi nie je, len sa zmierit s tym, ze su tie data nenavratne prec.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
zelmar
Post subject: RE: wd gold 4TB vymena PCB  PostPosted: 26.11.2018 - 18:01 #113582
Guru


Joined: Okt 23, 2005
Posts: 1031
Location: /etc/bin/ladin
ID je v tom malom tusim 8 pinovom svabe. Ked ho na WD preletujes pojde ti.Kukni do google.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Lubig
Post subject: RE: wd gold 4TB vymena PCB  PostPosted: 26.11.2018 - 21:32 #113590
Basic


Joined: Aug 27, 2004
Posts: 125

ak su prepalene transily (ochranne diody) skus ich vyletovat su na 5v a 12v vetve ked ich budes mat von skus premerat obidve napatove vetvy ci nie su v skrate ak niesu skus disk pustit bez nich elektronika to vacsinou prezije uz som takto zachranil data z par diskov
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Lubig
Post subject: wd gold 4TB vymena PCB  PostPosted: 29.11.2018 - 17:01 #113601
Basic


Joined: Aug 27, 2004
Posts: 125

skusal si ?
ako to dopadlo ?
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: wd gold 4TB vymena PCB  PostPosted: 29.11.2018 - 17:46 #113602
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

a keby si to chcel dat robit nejakej firme ktora robi data recovery, riadne si ich preklepni na nete, je len zopar malo serioznych, a viac z toho su ponuky od ludi ktori na to nemaju vedomosti ani vybavenie, ale bez hanby ti dodrbu disk tak, aby ho uz po nich nedokazal zachranit ani nikto iny (po troche googlenia najdes viacere taketo pripady, s firmami sidliacimi v ba)..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pedro4444
Post subject: RE: wd gold 4TB vymena PCB  PostPosted: 02.12.2018 - 14:10 #113604
Ucen


Joined: Júl 15, 2011
Posts: 769

https://www.zaldat.sk
odporucam uz par diskov co sa ani netocili ani nic a data v pohode z toho dostali najprv pekne povedia za malu diagnosticku cenu ze kolko bude stat obnova a pak si povies ci si tie data za to cenis alebo nie..
len odporucam...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: wd gold 4TB vymena PCB  PostPosted: 13.12.2018 - 14:30 #113616
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
caute, riskol som a vymenili sme poistky na tom druhom... disk nabehol, data tam su, diki moc...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
majak
Post subject: wd gold 4TB vymena PCB  PostPosted: 08.01.2019 - 00:03 #113637
Ucen


Joined: Apr 18, 2008
Posts: 561
Location: Toropark
pixall wrote: ›a keby si to chcel dat robit nejakej firme ktora robi data recovery, riadne si ich preklepni na nete, je len zopar malo serioznych, a viac z toho su ponuky od ludi ktori na to nemaju vedomosti ani vybavenie, ale bez hanby ti dodrbu disk tak, aby ho uz po nich nedokazal zachranit ani nikto iny (po troche googlenia najdes viacere taketo pripady, s firmami sidliacimi v ba)..


narazas na datarecovery.eu? Very Happy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: wd gold 4TB vymena PCB  PostPosted: 10.01.2019 - 20:32 #113641
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

majak wrote: ›narazas na datarecovery.eu? Very Happy


neviem konkretne... mozno ano, nepamatam si uz tie nazvy presne. ked som pred casom spolahlivo potreboval zachranit data, tak som si lustroval firmy ktore to robia, a na dve firmy alebo tri slovenske firmy boli velmi zle referencie, pokial ide o doveryhodnost a poctivost.. tam by som disk neposlal uz kvoli tym referenciam.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: wd gold 4TB vymena PCB  PostPosted: 20.01.2019 - 20:05 #113642
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
chalani nastastie som si urobil zalohy kritickych suborov ako fotky atd ale o vsetko ostatne som dosiel ajtak Smile totiz resilver diskoveho pola skoncil s chybou jedneho suboru a ZFSku tomu zahrabalo natolko ze po reboote nenabehol grub a ani sa nedal importnut pool... ak by to niekoho zaujimalo tak https://forum.proxmox.com/threads/degra ... ost-235244
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)