Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 19.03.2024 - 07:27


Slovak Telekom znova podvadza...

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 3 < 123 >
Author Message
jurkoo
Post subject: RE: Slovak Telekom znova podvadza...  PostPosted: 10.05.2017 - 13:14 #112845
Basic


Joined: Aug 30, 2011
Posts: 248

akurat neviem na koho by som dal trestne oznamenie.. na telekom? nechodia ich zamestnanci. na nejaku agenturu? akym sposobom to dokazes? nahravat si ich tajne nemozes lebo to nie je dokaz. a na papieri ti nic nedaju.

nehovorim ze ma to neserie, ale neviem si prakticky predstavit pravne kroky proti tomu.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
sugyi
Post subject: RE: Slovak Telekom znova podvadza...  PostPosted: 10.05.2017 - 15:18 #112846
Basic


Joined: Jan 27, 2016
Posts: 7

On ociernoval hocikoho clovek spomenul. Bolo mu to uplne jedno. Dokonca tvrdil, ze je vraj zamestnanec priamo Telekomu a mal aj krasnu vysacku na krku Smile
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Slovak Telekom znova podvadza...  PostPosted: 10.05.2017 - 16:05 #112847
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2583

Toto sa deje pravidelne kazdy rok.. zacina to na jar a potom este na jesen Smile
najprv sa vzdy opytaju, od koho mate internet. A potom samozrejme nasleduju frazy ako "Oni maju nestabilne pripojenie, lebo to ide cez wifi", "Oni beru internet od Telekomu, takze zbytocne platite vela" alebo po novom "Oni uz koncia a vsetkych zakaznikov prebera Telekom, takze len treba podpisat novu zmluvu."..
Podobne zacal rozpravat do telefonu aj mne, kym som ho nezastavil, ze asi nevie s kym rozprava. Skoda, ze som ho nenechal dorozpravat, bol by to pekny dokaz, kedze kazdy hovor sa nahrava a volajuceho na to upozornim.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
jurkoo
Post subject: RE: Slovak Telekom znova podvadza...  PostPosted: 10.05.2017 - 20:16 #112848
Basic


Joined: Aug 30, 2011
Posts: 248

ak je to telefonat a upozornis ho na to, tak to je ina vec. s tym by sa nieco dalo. ale ked ti zazvoni u dveri a zacnie nieco splietat, tak tazko.. akurat by som mu asi dal jednu na hubu alebo vykopal ho von z dediny, kedze podomovy predaj je zakazany.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
neos
Post subject: RE: Slovak Telekom znova podvadza...  PostPosted: 10.05.2017 - 20:30 #112849
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 752

Ja som poslal zakaznikom emaily, ze po vsi chodia podomovi smejdi a nehovoria pravdu. A starosta to este iniciativne zopakoval do rozhlasu. LOL Very Happy

pixall: proti svedkom nic nemam, ale podomovy "system prace" maju s telekomunistami jednoducho spolocny Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Slovak Telekom znova podvadza...  PostPosted: 11.05.2017 - 08:43 #112851
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2583

Takisto pozemok mam "strážený kamerovým systémom" co je pred vstupom tiež viditeľne označené, takže teoreticky by takýto záznam tiež mohol byť použitý. Ale domov sa mi prísť neodvážia Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Slovak Telekom znova podvadza...  PostPosted: 17.05.2017 - 10:16 #112869
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

Tak slnko vyšlo...jehovisti už chodia.... Po novom sa 50 ročné stĺpy natreté asfaltom, ktoré pravdepodobne osádzal ešte váš pradedo volajú "hybridná optická sieť" ....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
martinecko
Post subject: RE: Slovak Telekom znova podvadza...  PostPosted: 18.05.2017 - 09:16 #112870
Basic


Joined: Máj 18, 2017
Posts: 3

Mame podobnu skusenost, ponukaju optiku, tam kde vobec nieje, len aby prehovorili zakaznikov. Ved kto by neponukal, ked vraj za prehovorenie jedneho zakaznika do Telekomu poberaju cca 100 Euro. Chodia radsej po inych regionoch, ako ziju, aby im ich domaci za ten net a dristy okolo toho nenakladli.
U nas jeden taky predajca nahovoril zakaznika, posluboval mu vsetko mozne, ze mu Telekom doda stlp, preplatia zapojenie na vybudovanie do 400 Euro, daju rychly internet, TV. Tak si zakaznik potahal aj kable od domu ku brane a vysledok? Po podpise prisiel vytriezviet do ich centra. Ziadne preplatenie stlpa, tam kde je sa neda zriadit internet iba televizia aj to cez satelit. Tak ze si da aspon to, technik prisiel po dvoch tyzdnoch, doniesol konzolu a povedal ze pride opat, uz neprisiel. Tak konzolu si nechal, vypovedal zmluvu. Internet si nechal nas a satelit cez Digi.
Nejlepsie je vytriezvenie zakaznikov pri Telekome, ked im nieco nejde, alebo ide pomaly internet, TV. K nam by uz volali, stazovali sa, hrozili. Telekom si s nimi hlavu nerobi, pride im SMS po nahlaseni problemu, ze do 3 dni (pracovnych) sa im ozve technik, musia cakat a zvacsa moc problem neodstrania, alebo sa s nimi natahuju, popripade to riesia znizenin profilu linky, napr. na 2 Mbit, kedze im to slubene navysovanie rychlosti neprebehlo tak ako malo. Cislo na servisneho technika nemamu, vsetko cez zakaznicku linku, pritom platia 2x viac Telekomu ako u nas.




midnight_man wrote: ›Tak slnko vyšlo...jehovisti už chodia.... Po novom sa 50 ročné stĺpy natreté asfaltom, ktoré pravdepodobne osádzal ešte váš pradedo volajú "hybridná optická sieť" ....
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
neos
Post subject: RE: Slovak Telekom znova podvadza...  PostPosted: 18.05.2017 - 09:40 #112871
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 752

Vyhodou je, ze takto "predkvaseni" zakaznici, prechadzajuci z telekomu k nam, sa potom stavaju dlhorocnymi stabilnymi zakaznikmi Very Happy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
jano55
Post subject: RE: Slovak Telekom znova podvadza...  PostPosted: 19.05.2017 - 04:48 #112872
Basic


Joined: Aug 04, 2013
Posts: 90

Ja zas mam opačnú skúsenosť už budem mať 4roky ich DSL a podpisujem ďalšie 2roky lacné a rýchle stabilné pripojenie co sa pri poniektorých okolitých provideroch povedať nedá jednému nejde ani 1MB/s pomaly aby sme sa vyhli hádkam nejde o '' jofa''
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
martinecko
Post subject: RE: Slovak Telekom znova podvadza...  PostPosted: 19.05.2017 - 08:01 #112873
Basic


Joined: Máj 18, 2017
Posts: 3

Tak mozes byt rad, tu je link na forum, kde su opacne pripady:

https://forum.telekom.sk/topic/12716-sp ... internetu/


https://forum.telekom.sk/forum/12-magio-internet/

jano55 wrote: ›Ja zas mam opačnú skúsenosť už budem mať 4roky ich DSL a podpisujem ďalšie 2roky lacné a rýchle stabilné pripojenie co sa pri poniektorých okolitých provideroch povedať nedá jednému nejde ani 1MB/s pomaly aby sme sa vyhli hádkam nejde o '' jofa''
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
neos
Post subject: RE: Slovak Telekom znova podvadza...  PostPosted: 19.05.2017 - 10:36 #112874
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 752

jano55 wrote: ›Ja zas mam opačnú skúsenosť už budem mať 4roky ich DSL a podpisujem ďalšie 2roky lacné a rýchle stabilné pripojenie co sa pri poniektorých okolitých provideroch povedať nedá jednému nejde ani 1MB/s pomaly aby sme sa vyhli hádkam nejde o '' jofa''


WiFi providerov existuje niekolko stoviek. Mozno az 90% z nich to robi amatersky a vysledok moze byt taky ako popisujes, co ale neznamena, ze wifi technologia je zla a ze ti, co s nou vedia robit seriozne, neponuknu vysoko stabilny net. Inak si neviem vysvetlit, ze prvi zakaznici, ktorych sme pripojili pred 11 rokmi su u nas dodnes a to bez akejkolvek viazanosti! A moznost dat si DSL maju davno davno, niektori aj oprobovali a vratili sa.

Keby pausalne platilo, ze "mikrovlnky" vypadavaju, tak Orange, Tmobile a spol. davno skrachuju.. Dalsia vec, ze v konecnom dosledku sa aj zakaznik na optike pripaja cez wifi, drtiva vacsina ma wifi router (a aj taky bude picovat, ze net ide zle, lebo sa pripaja cez 3 steny).

A to ze podpisujes kazde 2 roky mi osobne pride ako chore. Zasnem nad vyrazom "predlzte si zmluvu". To po skonceni viazanosti internet prestane fungovat? To nemoze zmluva ostat tak ako je? Ved je na dobu neurcitu. Len keby sa ta cena po viazanosti nezvysila skoro o 100%, aby sa zakaznik zaviazal znova (naco?). Nejde to bez viazanosti??
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
jurkoo
Post subject: RE: Slovak Telekom znova podvadza...  PostPosted: 19.05.2017 - 12:22 #112875
Basic


Joined: Aug 30, 2011
Posts: 248

Neos, na viazanosti a jej predlzovani nevidim nic zle. Ako isp mozes lepsie planovat investicie ked orientacne vies trzby na najblizsie roky. Ale nie som za odrbavanie typu musite si predlzit zmluvu a dvojnasobne ceny bez viazanosti.

A janove vypisovanie typu vsetci lokalni su shit a jediny najlepsi je telekom je bud zaslepenost alebo trolovanie.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
neos
Post subject: RE: Slovak Telekom znova podvadza...  PostPosted: 19.05.2017 - 12:38 #112876
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 752

Nepisem, ze viazanost ako taka je zla. Ma vyznam pri prvom pripojeni klienta, aby sa zaplatili naklady na pripojku a koncove zariadenia. Ale naozaj nevidim dovod ponukat rozdielne ceny bez a s viazanostou a nasledne takto nutit klientov previazat sa nanovo. Preto to tak nerobime Smile Je to aj praca navyse, ked musis obvolavat klientov po skonceni viazanosti a tlacit im kaleraby. A ked sa nebudu chciet zaviazat a zvysis im cenu, tak ich len naseries a defakto posles prec.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
martinecko
Post subject: RE: Slovak Telekom znova podvadza...  PostPosted: 19.05.2017 - 15:56 #112877
Basic


Joined: Máj 18, 2017
Posts: 3

potvrdzujem to s tou "hybridnou optickou sieťou", akurat som s jednym tych predajcov hovoril, navstivil nasho klienta, tak mi ho dal k telefonu, samozrejme v lokalite kde maju na stranke maximalny internet 8 Mbit mu hovori predajca ze mu daju 30-50 Mbit a pod, ze wifi je nestabilne, ze telekom stale modernizuje apod. Tak som sa ho opytal co je to vlastne ta hybridna siet, tak ze kabel do ustredne ide opyticky a k domom metalicky.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 3 < 123 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)