Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 01.05.2024 - 14:45


Problem Rocket M5

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 3 < 123 >
Author Message
rado3105
Post subject: RE: Problem Rocket M5  PostPosted: 01.11.2015 - 17:15 #109862
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

ethernet mas autonegotiation, ako sa ti to linkuje? skus fixne dat 100mbit, resp. halfduplex....
pozri chyby na danom interfaci obojstranne....tx, rx flow control daj na auto alebo on...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Levian
Post subject: RE: Problem Rocket M5  PostPosted: 01.11.2015 - 19:43 #109864
Basic


Joined: Mar 13, 2007
Posts: 264
Location: Trnava
Interface su na Auto na oboch stranach. Err na oboch stranach ziadne. Linkuje sa to velmi kolisavo Chvilu je 300/300 a hned na to 108/243 hned nato 162/300 obcas to padlo aj na 15/108. Lieta to si to jak chce.
Skusal som to aj fixnut ale spoj sa rozpadaval.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Problem Rocket M5  PostPosted: 01.11.2015 - 22:15 #109867
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

Levian wrote: ›Interface su na Auto na oboch stranach. Err na oboch stranach ziadne. Linkuje sa to velmi kolisavo Chvilu je 300/300 a hned na to 108/243 hned nato 162/300 obcas to padlo aj na 15/108. Lieta to si to jak chce.
Skusal som to aj fixnut ale spoj sa rozpadaval.


bud tam mas rusenie - vyskusaj airview na tom kanale.
alebo mas strom vo viditelnosti
alebo mas vodu v konektoroch
alebo je niektore zariadenie vadne
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Levian
Post subject: RE: Problem Rocket M5  PostPosted: 02.11.2015 - 07:52 #109868
Basic


Joined: Mar 13, 2007
Posts: 264
Location: Trnava
Rusenie - Musim rozbehat na mojom PC airview lebo mi ho nechce pustit. Ale aj tak neviem lebo zo vsetkych kanalov najdem max 2 kde to ako tak ide.Na ostatny pretlacim 1 mbps tadial.
Viditelnost - Priama viditelnost bez akejkolvek prekazky
Voda - Bol tam Rocket M5+ pigtal+ antena. Cele som to vymenil za PowerBeam M5 takze tam by voda nemala byt. Nema ani velmi kam zatiect.
Vadne zariadenia - Vymene obidve strany.

Problem stale ten isty. Napadlo ma jedine este skusit to dosmerovat ci tam neni problem.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
marekh
Post subject: RE: Problem Rocket M5  PostPosted: 02.11.2015 - 10:36 #109869
Basic


Joined: Dec 14, 2008
Posts: 87

pixall wrote: ›
Levian wrote: ›Interface su na Auto na oboch stranach. Err na oboch stranach ziadne. Linkuje sa to velmi kolisavo Chvilu je 300/300 a hned na to 108/243 hned nato 162/300 obcas to padlo aj na 15/108. Lieta to si to jak chce.
Skusal som to aj fixnut ale spoj sa rozpadaval.


bud tam mas rusenie - vyskusaj airview na tom kanale.
alebo mas strom vo viditelnosti
alebo mas vodu v konektoroch
alebo je niektore zariadenie vadne


Ani jedna moznost nieje spravna problem je cele UBNT po piatich dnoch skusania laborovania viac to neslo ako slo som ubnt anteny nechal a vymenil som rockety za Mikrotik a okamzite bolo vidiet rozdiel vsetko bezi ako ma.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Problem Rocket M5  PostPosted: 02.11.2015 - 13:34 #109871
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

marekh wrote: ›Ani jedna moznost nieje spravna problem je cele UBNT po piatich dnoch skusania laborovania viac to neslo ako slo som ubnt anteny nechal a vymenil som rockety za Mikrotik a okamzite bolo vidiet rozdiel vsetko bezi ako ma.


to ze to bolo UBNT a nie mikrotik, nie je pricina problemu. mam na sieti stvorciferny pocet UBNT zariadeni a chodia vyborne, takze v nich problem nie je (mimo par vadnych kusov, ktore sa cas od casu vyskytnu pri kazdom vyrobku).
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Problem Rocket M5  PostPosted: 02.11.2015 - 13:42 #109872
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

Levian wrote: ›Rusenie - Musim rozbehat na mojom PC airview lebo mi ho nechce pustit. Ale aj tak neviem lebo zo vsetkych kanalov najdem max 2 kde to ako tak ide.Na ostatny pretlacim 1 mbps tadial.
Viditelnost - Priama viditelnost bez akejkolvek prekazky
Voda - Bol tam Rocket M5+ pigtal+ antena. Cele som to vymenil za PowerBeam M5 takze tam by voda nemala byt. Nema ani velmi kam zatiect.
Vadne zariadenia - Vymene obidve strany.

Problem stale ten isty. Napadlo ma jedine este skusit to dosmerovat ci tam neni problem.


priama viditelnost - posli fotky z jednej a druhej strany spoza anteny, v smere vyzarovania, tak aby bola na fotke viditelna zadna strana anteny aj protistrana spoja..

po vymene oboch zariadeni za PowerBeam m5 a vyluceni moznosti zatecenia a vady pretym pouziteho zariadenia, odporucam dat na obe zariadneia firmware 5.6.2 (najnovsi), okrem ineho aj preto, ze zobrazuje podrobnejsie detaily o spojeni.. na strane APcka treba oscreenshotovat ukazatele sily signalu, a po kliknuti na radiove parametre konkretneho klienta, aj jeho parametre (signal pri jednotlivych MCS, a dalsie parametre spoja - signal loklanej strany a vzdialenej strany treba aby sa zobrazoval ako Chain0/Chain1, nie ako Combined). na strane klienta treba oscreenshotovat tiez detialy o radiovom spojeni. daj to sem, z toho sa bude dat povedat viac.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kemper
Post subject: RE: Problem Rocket M5  PostPosted: 03.11.2015 - 14:30 #109875
Basic


Joined: Jan 23, 2009
Posts: 175

Skusal si dat Data Rate Module : Alternative ?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pedro4444
Post subject: RE: Problem Rocket M5  PostPosted: 03.11.2015 - 15:14 #109876
Ucen


Joined: Júl 15, 2011
Posts: 769

ake tam mas poe??? mi sme mali 4 rockety na jednom poe a ked si pustil na jednom traffic naplno tak ho zacalo restartovat.... vymenily poe a vsetko bolo oki.... ale u teba cudne ze sa to rozpoji a pak uz nespoji.... tie ostatne zariadenia tam mas ake?? robi ti to len na tomto jednom spoji???
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Levian
Post subject: RE: Problem Rocket M5  PostPosted: 03.11.2015 - 15:22 #109877
Basic


Joined: Mar 13, 2007
Posts: 264
Location: Trnava
kemper wrote: ›Skusal si dat Data Rate Module : Alternative ?


Skusal
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Levian
Post subject: RE: Problem Rocket M5  PostPosted: 03.11.2015 - 15:25 #109878
Basic


Joined: Mar 13, 2007
Posts: 264
Location: Trnava
pedro4444 wrote: ›ake tam mas poe??? mi sme mali 4 rockety na jednom poe a ked si pustil na jednom traffic naplno tak ho zacalo restartovat.... vymenily poe a vsetko bolo oki.... ale u teba cudne ze sa to rozpoji a pak uz nespoji.... tie ostatne zariadenia tam mas ake?? robi ti to len na tomto jednom spoji???


Zdroj tam je dostatocny, na tom istom zdroji su dalsie nanobeamy M5, powerbeamy M5, Rockety M5 aj Nana M5
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Levian
Post subject: RE: Problem Rocket M5  PostPosted: 03.11.2015 - 15:28 #109880
Basic


Joined: Mar 13, 2007
Posts: 264
Location: Trnava
http://moja.uschovna.zoznam.sk/link/7d1 ... ab02c87257
Tu su screeny zo spoja
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Problem Rocket M5  PostPosted: 03.11.2015 - 16:22 #109881
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

moment.. tebe sa nerozpoja radia, ale padne ti ethernet? Podla toho posledneho screenu to tak vizera.. Ak je to tak, tak problem by som hladal bud v napajani alebo v kabli.. skus premerat kabel ci nie je blby, alebo pre istotu precvakni oba konektory.. Posledna moznost je vadny ethernet na tom beame.. ale kedze si to tam uz vymienal, tak asi skor nie...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Levian
Post subject: RE: Problem Rocket M5  PostPosted: 03.11.2015 - 18:12 #109882
Basic


Joined: Mar 13, 2007
Posts: 264
Location: Trnava
JOFO wrote: ›moment.. tebe sa nerozpoja radia, ale padne ti ethernet? Podla toho posledneho screenu to tak vizera.. Ak je to tak, tak problem by som hladal bud v napajani alebo v kabli.. skus premerat kabel ci nie je blby, alebo pre istotu precvakni oba konektory.. Posledna moznost je vadny ethernet na tom beame.. ale kedze si to tam uz vymienal, tak asi skor nie...



Nie JOFO ethernet je zamerne Disbled na strane CL. Rozpoji sa to na strane wireless. Ethernet mam vypnuty aby nesiel ziadny trafic tadial a takto to vydrdzi bez vypadku spoja. Akonahle zapnem ethernet a presmerujem tadial trafic viac ako 24hod to nevydrzi a rozpadne sa to.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Express
Post subject: RE: Problem Rocket M5  PostPosted: 03.11.2015 - 18:41 #109883
Basic


Joined: Júl 04, 2007
Posts: 476

Podla mna mas dost male CCQ, rusenie.., lepsie nasmerovat antenu...alebo skus nejake tienenie. Neviem ci horsie CCQ moze robit to, ze sa ti spoj padne.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 3 < 123 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)