Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.04.2024 - 17:44


Vymena HDD

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
sef
Post subject: Vymena HDD  PostPosted: 26.12.2014 - 21:43 #108003
Basic


Joined: Feb 18, 2007
Posts: 418

Nazdar.

Potreboval by som poradit s vymenou HDD. Na mojom serveri kde bezi www, mail a pod. pomaly odchadza HDD. Vidim to v LOGoch ze problem so zapisovanim UDMA133. Moze mat uz vadne sektory kedze uz ma cca 4 roky. Vsetko zatial funguje ale chcel by som to vymenit bez potreby opatovnej instalacie a nastovovani. Kedze je to aj moja GW tak by som tam hodil CCR na tu chvilu (niekolko hodin) kym by som vymenil HDD. Linux tam je REDHAT6.

Moja predstava je taka ako som pisal:
1. dat tam CCR aby fungoval inet
2. vybrat HDD a na druhej masine s win pomocou nejakeho softu ( paragon hdd manager alebo clonehdd) okopirovat HDD.
3. dat tam nejaky SAS disk 1 TB (teraz je tam 500 Gb SATA) alebo dat SSD disk nejaky 256 Gb napr. postacuje aj tych 256 neni tam toho vela.

Dik za radu.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
deadbiker
Post subject: RE: Vymena HDD  PostPosted: 27.12.2014 - 08:45 #108004
Basic


Joined: Nov 11, 2009
Posts: 195

Prepac ze sa tak pytam. Ale v com je problem?

-HDD a particie by som kopiroval pod nejakym liveCD linuxom pomocou dd (https://wiki.archlinux.org/index.php/disk_cloning)

-Ak by bolo treba by som potom este rozsiroval particie. Klidne aj v Gparted(uz ked budes mat nabootovane to liveCD)

-SSD je sice rychle, ale musis viac zalohovat(ak by nahodou zdochlo z neho uz nic nedostanes). Je nutne tam mat SSD? Ja myslim ze na WWW, mail a podobne staci HDD.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: Vymena HDD  PostPosted: 27.12.2014 - 14:07 #108006
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

linux sa nekopiruje windowsom... Smile

ak zozenies rovnako velky alebo o trochu vacsi disk, staci bootlut linux live cd, pripojit oba disky, a skopirovat cely disk cez dd...
# dd if=/dev/hda of=/dev/hdb
...
tym vznikne absolutna kopia, po sektoroch.. volne miesto na novom disku (ak je vacsi) ostane nevyuzite... mozes si tam potom hodit dalsiu particiu..

co sa tyka disku, mensie su spolahlivejsie nez vacsie, a klasika je spolahlivecsia nez SSD... za poslednych par rokov sme vyhodili ako vadne takmer vsetky disky 500gb a vacsie (poruchovost na urovni 70-80% v priebehu 2 -3 rokov).. mensie disky, v jednotkach az desiatkach giga, nam behaju uz v niektorych pripadoch aj 10 rokov, poruchovost za taku dlhu dobu je v jednotkach percent... a pri SSDckach sme uz v priebehu par mesiacov od kupy zazili "total kaput", ked disk je v jednu minutu este absolutne 100% ok, a v okamihu je total mrtvy a neda sa z neho dostat ani bit..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Vymena HDD  PostPosted: 27.12.2014 - 14:44 #108007
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

To sa stava zial aj pri beznych HDD.. proste ked trafis na blby kus, tak je jedno ci je to SSH, HDD alebo cokolvek ine.. Inak suhlasim, cim mensi disk, tym spolahlivejsi.. Najlepsie mi fungovali stare 120GB disky.. niektore slapu uz roky bez problemu.. 500+GB su uz kazivejsie. Az ma zamrai, ked vidim tu reklamu na nove 6 a 8TB disky.. Bal by som sa na to ulozit hocico, co ma pre mna nejaku hodnotu.. SSD su v pohode, len sa treba vyhnut niektorym vyrobcom ako napr ADATA alebo Verbatim. Ked SSD tak jedine zarucenu kvalitu bud Intel alebo SanDisk. S tymi bolo najmenej problemov (ak vobec nejake, uz si nepametam presne)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
sef
Post subject: RE: Vymena HDD  PostPosted: 27.12.2014 - 23:48 #108008
Basic


Joined: Feb 18, 2007
Posts: 418

Dakujem za radu skusim to cez to dd ak nie tak jednoznacne cez nejaku LIVECD distribuciu aj Paragon master 15 ci ako sa vola vytvori Linux CD original na to.

Bol pokoj cez vianoce? U mna ano ani jeden servis nic, nastastie.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)