Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 27.04.2024 - 22:14


net - server ( 1U do nástenných rackov )

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
distrox
Post subject: net - server ( 1U do nástenných rackov )  PostPosted: 21.02.2014 - 16:18 #105980
Basic


Joined: Aug 05, 2011
Posts: 53
Location: Žilina
3 nezávislé dopyty pre rovnaké riešenie, tak ak to niekomu pomôže, kto ešte nemá zriešené a hľadá niečo podobné.
Bola požiadavka na na spotrebu nenáročné riešenie do 1U, pre napájanie niektoré AC a niektoré DC - ( net servery do nástenných alebo malých rackov na sajtoch )
Výsledkom bola moja ponuka založená na Supermicro 1U serveroch s Atomami rady C2000 s SSD diskom ( verzia ako pre AC, tak aj priamo DC napájanie ) cenovo sa dá zmestiť s prehľadom do 500 € za kvalitné riešenie( bez HDD a RAM ) ... ak má niekto k tomu viac otázok píšte, alebo ak sú lepšie nápady riešenia podeľme sa o to.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: net - server ( 1U do nástenných rackov )  PostPosted: 24.02.2014 - 21:06 #106004
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
je super, ze sa najde niekto kto sa snazi este ISPckarom pomoct....aj ja som sa snazil, ale narazil som na podobny problem ako ty. Kiwi vsetko co sa mu nehodi do kramu vymaze. Takze cakam kedy aj tento tvoj prispevok o tom aky mas dalsi zaujimavy tip na hardware kiwi vymaze. Vivat kiwi, nech slniecko zasvieti aj na spiši....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: net - server ( 1U do nástenných rackov )  PostPosted: 25.02.2014 - 10:13 #106009
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
nevidim dovod preco by to mal niekto mazat... a myslim ze po tvojom prispevku si to uz nikdo ani nedovoli Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
distrox
Post subject: RE: net - server ( 1U do nástenných rackov )  PostPosted: 25.02.2014 - 13:37 #106012
Basic


Joined: Aug 05, 2011
Posts: 53
Location: Žilina
no vďaka za podporu. Ono aj keď som tu vysvetľoval ostatným ISP, ktorý šli do tendra na licencie 10,5 GHz a tápali v nevedomosti o tom, čo vlastne kúpili a čo môžu, čo musia, kedy a ako a to na základe dohody s p. Veselovským z TÚ SR a dovolil som si k tomu zároveň ponúknuť aj konkrétne divajsy ... no skončil som vymazaný ako díler, ako keby som tu ponúkal Oriflame. Snažím sa poradiť odborne, príp. legislatívne, viesť debatu ( pokiaľ stále platí, že viac hláv, viac rozumu ) a to vo všetkých sférach, ktoré sa ISPčkárov týkajú a som (sme) schopní obsiahnuť.
Ja sa tu pomaly neodvážim napr. poradiť užívateľom Siklu a zodpovedať im verejne otázky, ktoré mi najčastejšie chodia priamo do firmy - pretože už budem zas obvinený z reklamy aj keď celé Slovesnko vie, že som distribútorom príp.partnerom či resellerom tých či oných výrobcov. Prečo ľuďom nepovedať čo nové, s čím viem pomôcť ako radou či dodaním. Tažte z toho všetci, kto to uzná za vhodné a potrebné a že to "pichá"niektorých jednotlivcov s admin právami ... ! Každý kto má pozná vie, že sa snažím vyjsť ústretovo každému, cenou, radou či pomocou a to aj na úkor svojho mimopracovného času aký je vhodnejší spôsob ako nekumunikovať s každým jedným osobitne firemeným emailom, ale capnúť to tu kde si to každý rýchlo nájde a môže si tým pomôcť. Tak o čo komu ide. To dávajte aj do bazára bez názvu, nech nepohoršujete. Ach jaj. Ťažko mi je vôbec dumať či bojujej s niečou ješitnosťou, blbosťou, závisťou či paranojou. nice day for all
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: net - server ( 1U do nástenných rackov )  PostPosted: 26.02.2014 - 21:02 #106020
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
chalan ani ja nevidim dovod preco by sa to malo mazat, ale kiwi ma na to iny nazor. Jednoducho maze ako sa mu zaxce. Ved nech napise kiwi verejne preco vymazal prispevok o tom ako a co s pasmom 10,5GHz, presne ako opisuje distrox?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
distrox
Post subject: RE: net - server ( 1U do nástenných rackov )  PostPosted: 27.02.2014 - 09:12 #106023
Basic


Joined: Aug 05, 2011
Posts: 53
Location: Žilina
lebo reklama, údajne ... ale či to maže ten alebo onen, musím sa sarkasticky len pousmiať, pretože ak k nejakej rade alebo odporúčaniu pridám aj možnosť získania HW ( a ako ako partner či distribútor určite v prijateľnejšej cene ) už som zlý, pretože s tým obchodujem ? ... ale keď to dám ak "bazárista" na predaj tak už ani nie. No nie sú to moje rules, ani ich hodnotiť nemôžem. Buď to "niekto" vezme ako pomoc alebo ma vezme ako otravného podomového obchodníka.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: net - server ( 1U do nástenných rackov )  PostPosted: 28.02.2014 - 11:23 #106031
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
distrox uz som to vymyslel. Ked si das HW co predavas na ebay a das sem link tak ti ho kiwi nevymaze. V inom vlakne on sam ponuka Holandskeho predajcu cez ebay. Toto je katastrofa na Slovensku, ze slovak slovaka nepodrzi. Ked si ty predajca treba ta vymazat lebo je to reklama ale ked da moderator prispevok na predajcu v Holandsku tak je to v poriadku a ak este predava cez ebay tak to je uplne v poriadku....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
distrox
Post subject: RE: net - server ( 1U do nástenných rackov )  PostPosted: 28.02.2014 - 13:57 #106032
Basic


Joined: Aug 05, 2011
Posts: 53
Location: Žilina
... vsak urobim cez inu firmu so "západným" webom a bude košer. a už nechajte kiwiho, kiwim . nielen on tu môže mazať a rozhodovať byť, či nebyť Smile ešte som bol upozornený aj od iného parťáka.
Ale zas mohlo to byť, že pán mal zlý deň a akurát mu to prišlo nevhod do rany. Hlavne že sa k čomusi občas navzájom dopracujeme.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)