Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.04.2024 - 00:38


3,7 GHz

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 4 of 9 < 1234567...9 >
Author Message
pedro4444
Post subject: RE: 3,7 GHz  PostPosted: 19.01.2014 - 10:40 #105665
Ucen


Joined: Júl 15, 2011
Posts: 769

a co ked to chcu riesit aj ti co nie su v alpi??? ci tych chcete vynechat len kvoli tomu ze nenasli 300e nazvys aby sa stali clenami...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: 3,7 GHz  PostPosted: 19.01.2014 - 13:52 #105667
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

pedro4444 wrote: ›a co ked to chcu riesit aj ti co nie su v alpi??? ci tych chcete vynechat len kvoli tomu ze nenasli 300e nazvys aby sa stali clenami...


toto pasmo neprideluje ALPI ale teleurad. to ci ta chce vynechat, sa pytaj jeho. ked mas o pasmo zaujem tak verim ze si sa zucastnil uradnej verejnej konzultacie (pisomne+osobne) a vyjadril si svij nazor.

btw, ked nejaka firma - internet provider - nevie najst ani 300 eur rocne na clenske v zdruzeni (25 eur mesacne !!!!), tak licencovane PtMP pasmo rozhodne nie je nic pre neho, tam treba este o par nul viac.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: 3,7 GHz  PostPosted: 19.01.2014 - 14:56 #105668
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
chalanovi: v Alpi su ovce, vyvoleni je iba miso a po rokoch mu zacinam fandit. Dnes je jednoducho problem zarobit peniaze v spolocnosti kde nic nefunguje, kriza otriasa systemom. Peniaze treba vymysliet. Dnes uz aj ja viem, ze som urobil chybu, mal som sa stat misovym spolocnikom a viceprezidentom ALPI. Clenske by bolo nie 300 ale 600Eur. No vidim, ze som prepasol zivotnu prilezitost. Pozdravujem teda vsetky ovce.
AK je takych ako je Pedro4444 viac, ze xcu naozaj nieco riesit v ramci pasma 3,7 napiste mi....skusime to dat nejako dohromady.....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: 3,7 GHz  PostPosted: 19.01.2014 - 20:23 #105671
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

Prispejem svojou troškou paranoje do systému.

Podľa môjho názoru kúpa celoslovenských 40Mhz viacerými ISP je úplný NEZMYSEL . Má to toľko zadrhelov že ani neviem ktorým začať. No viem čím by to skončilo....hádkou, nedvíhaním telefónov a vyhrážkami.

Ja nechcem hádzať všetkých do jedneho koša, ani nikomu krivdiť... ale dnes je tažká doba a s niektorými povahami ľudí je to komplikované.

Vítam snahu, že niektorí to ešte nevzdali a snažia sa tlačiť na zmenu plánu freq spektra pre 3,7G. Fandím tejto myšlienke a spravím čo sa bude dať aj v rámci mojich možností aby to prešlo a nastala revízia.
Bohužiaľ za tie roky čo som ako tak zmapoval tento "banánový" systém...myslím, že sa nič nestane a proste si budeme musieť počkať na samotné aukcie ktoré prebehnú v okresoch okolo BA. Následne nastaviť + - svoje ponuky a 2 firmy v okrese proste dostanú po 20Mhz. Buď sa tam vojdeme alebo nie.....

Lovu zdar.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: 3,7 GHz  PostPosted: 19.01.2014 - 21:41 #105672
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

midnight_man wrote: ›Prispejem svojou troškou paranoje do systému.

Podľa môjho názoru kúpa celoslovenských 40Mhz viacerými ISP je úplný NEZMYSEL . Má to toľko zadrhelov že ani neviem ktorým začať. No viem čím by to skončilo....hádkou, nedvíhaním telefónov a vyhrážkami.

Ja nechcem hádzať všetkých do jedneho koša, ani nikomu krivdiť... ale dnes je tažká doba a s niektorými povahami ľudí je to komplikované.

Vítam snahu, že niektorí to ešte nevzdali a snažia sa tlačiť na zmenu plánu freq spektra pre 3,7G. Fandím tejto myšlienke a spravím čo sa bude dať aj v rámci mojich možností aby to prešlo a nastala revízia.
Bohužiaľ za tie roky čo som ako tak zmapoval tento "banánový" systém...myslím, že sa nič nestane a proste si budeme musieť počkať na samotné aukcie ktoré prebehnú v okresoch okolo BA. Následne nastaviť + - svoje ponuky a 2 firmy v okrese proste dostanú po 20Mhz. Buď sa tam vojdeme alebo nie.....

Lovu zdar.


presne tak....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pedro4444
Post subject: RE: 3,7 GHz  PostPosted: 19.01.2014 - 21:53 #105673
Ucen


Joined: Júl 15, 2011
Posts: 769

pixall wrote: ›
pedro4444 wrote: ›a co ked to chcu riesit aj ti co nie su v alpi??? ci tych chcete vynechat len kvoli tomu ze nenasli 300e nazvys aby sa stali clenami...


toto pasmo neprideluje ALPI ale teleurad. to ci ta chce vynechat, sa pytaj jeho. ked mas o pasmo zaujem tak verim ze si sa zucastnil uradnej verejnej konzultacie (pisomne+osobne) a vyjadril si svij nazor.

btw, ked nejaka firma - internet provider - nevie najst ani 300 eur rocne na clenske v zdruzeni (25 eur mesacne !!!!), tak licencovane PtMP pasmo rozhodne nie je nic pre neho, tam treba este o par nul viac.


pixal kde som prosim ta napisal ze to riesi ALPI??? pekne si prejdi prispevky a sam uvidis ze som len reagoval na chalanov prispevok "ze vyvoleny su v alpi" pretoze som chcel dat poziadavku adminovi ci by nam nevytvoril uzavretu temu.
btw k tomu poplatku nejde o to zeby som to nevedel najst ale tie peniaze proste ked najdem radsej si priratam k tomu co pouzijem na 3,7, pretoze ako pises tam ich bude treba co najviac. Myslim ze keby ste znizili poplatok na polovicu tak by ste mali viac clenov (tolko moj nazor)...
a ako pise midni bude to tazke ak by sa take nieco dohodlo museli by tam byt len ludia zo svojich okresoch aby presne nenastalo ze druhy nebude druhemu dvihat atd... preto vravim to chce vacsiu debatu ale sukromnu ked uz by sa nieco take malo realizovat... a 421 mas pm
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: 3,7 GHz  PostPosted: 20.01.2014 - 04:05 #105675
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

Natahovanie sa vo forach nema potencial nieco zmenit. Kazdy podnik ktory sa citi byt znevyhodneny resp diskriminovany sucasnym nastavenim podmienok 3,7ghz, by sa mal voci tomuto ozvat, a to predovsetkym oficialne na mieste ktore je tomu urcene, teda na regulacnom urade. Jednou zo zakladnych uloh tohto uradu je podporovat sutaz na trhu v prospech koncovych uzivatelov, avsak urad tym ako sa zachoval, zaujmy koncovych uzivatelov nieze chrani, ale naopak ich priamo poskodzuje. Urad opat nastavil podmienky tak, aby toto pasmo dostali celoplosni operatori, ktori ho takmer urcite pouziju pre firemne sluzby v mestach, tak ako uz 3,5GHz, 10GHz, 26GHz, 29GHz. V mestach je pritom hromada optiky a metaliky, a internet je v mestach na svetovej urovni. Naproti tomu, pre vidiek a najma pre domacnosti na vidieku, nemaju poskytovatelia ktori tu poskytuju sluzby, k diospozicii _ZIADNE_ FWA pasmo!! A to ma velmi uzky suvis s tym, ze uroven sluzieb je na vidieku oproti mestam - nedostatocna. Narodni operatori a mesta maju uz maju frekvencii dost, chceme frekvencie aj pre loklanych operatorov na vidieku! NEBUDTE PASIVNI, OZVITE SA a ARGUMENTUJTE. Nenechajte to na POTOM alebo na INYCH, ozvite sa PRIAMO VY a PRIAMO TERAZ!
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: 3,7 GHz  PostPosted: 20.01.2014 - 11:20 #105680
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
a nie je uz neskoro?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: 3,7 GHz  PostPosted: 20.01.2014 - 12:32 #105682
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

Chalan wrote: ›a nie je uz neskoro?


ako dlho platila priloha k planu frekv.sp. ked sa voci nej ozval slow-a-net a gts? malo pre nich zmysel ze sa ozvali?

v situaciach ako je takato, je vlastne odhodlanie viac ako polovica uspechu. neviem si spomenut, ktory myslitel to povedal a ako presne to povodne znelo, alebo bolo to v zmysle ze Ak ste presvedceni ze uspejete, alebo ak ste presvedceni ze neuspejete, v oboch pripadoch mate pravdu. ... a poznam este jeden - Futbalista ktory ani nekopne do lopty, urcite netrafi branku.
staci ti to ako odpoved?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pedro4444
Post subject: RE: 3,7 GHz  PostPosted: 20.01.2014 - 13:08 #105683
Ucen


Joined: Júl 15, 2011
Posts: 769

pixall wrote: ›
Chalan wrote: ›a nie je uz neskoro?


ako dlho platila priloha k planu frekv.sp. ked sa voci nej ozval slow-a-net a gts? malo pre nich zmysel ze sa ozvali?

v situaciach ako je takato, je vlastne odhodlanie viac ako polovica uspechu. neviem si spomenut, ktory myslitel to povedal a ako presne to povodne znelo, alebo bolo to v zmysle ze Ak ste presvedceni ze uspejete, alebo ak ste presvedceni ze neuspejete, v oboch pripadoch mate pravdu. ... a poznam este jeden - Futbalista ktory ani nekopne do lopty, urcite netrafi branku.
staci ti to ako odpoved?


pixal som rad ze si presiel opat k mudrym slovam a veru treba bombardovat ci uz osobne, telefonicky atd TUSR lebo ked nebudu vidiet od nas zaujem budu nas mat nahaku a budu vsetko robit len pre velkych....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: 3,7 GHz  PostPosted: 20.01.2014 - 14:33 #105684
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

toto co tu mame je vysledok ze nic nerobime, v prvom rade musime zmenit politikov...male kroky zacinaju vid. zvolenie Kotlebu, slobodnyvysielac....dalsim je zacat sa aktivizovat a znizit kvorum pre referendum na 35 000, a ked to bude tak vtedy si dokazeme voci velkym korupcnikom presadit co bude vyhodne pre ludi...nie pre nich hore.....treba si uvedomit ze cela politika je poprepajana, je jedno aka strana, aky urad...vsetko je to jedna banda a ak si myslite ze spolkami ich ovplyvnite ste na velkom omyle......treba ich uplne odstranit a prvou cestou je zbieranie 350 000 hlasov na znizenie kvora pre referendum....

inak pixall ako to je s transparentnostou alpi, zverejnujes clenom informacie co sa robi s ich penazi, ktore sa vyberu ako poplatok? (myslim detailne, kde isiel kazdy centik) - lebo to je prva cesta k ferovosti a doveryhodnosti
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: 3,7 GHz  PostPosted: 20.01.2014 - 15:44 #105685
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

toto je tema o 3,7ghz, diskusie ohladom ALPI ako takeho su tu offtopic, zbytocne to odvadza pozornost od hlavneho problemu. preto len uplne v kratkosti (a budem rad, ak to na tomto mieste zostane bez reakcii, aked reakcie budu v prvom rade k hlavnej teme, teda 3,7ghz).

ALPI vedie podrobnu evidenciu prijmov aj vydajov, forma kontroly hospodarenia je urcena stanovami. clenovia mozu akekolvek otazky k hospodareniu zdruzenia adresovat standarnymi komunikacnymi cestami, neclenom taketo informacie neposkytujeme.

k vyssieuvedenemu podnetu, ze keby bolo clenske polovicne, pocet clenov by bol dvojnasobny - clenske odhlasovali clenovia absolutnou vacsinou, rozhodnutie clenov je platne a neregistrujeme zaujem na revizii. moj navrh bol aby bolo clenske odstupnovane od velkosti podniku, nebol priajty a respektujem to, je to uzavreta vec. moj osobny nazor je taky, ze ak niekto podnika v telekomunikaciach a hovori ze 25 EUR mesacne je vela, tak bud NEVIE podnikat a mal by sa zivit niecim inym, alebo NECHCE takyto prispevok poskytnut a v tom pripade nech sa do zdruzenia nehlasi. cielom ALPI nie je to aby bol clenom kazdy, kto vlastni aspon jeden router, ale aby boli zdruzeni schopni ludia a firmy, ktore maju potencial menit veci a posuvat ich vpred. paradoxne nikto z tych, ktori sa aktivne podielaju na cinnosti, nema problem s platenim clenskeho a nikdy nenamietal jeho vysku. nespokojnosti je spravidla u tych, ktori by chceli len poberat, ale sami nechcu nic poskytnut.

a teraz spat k 3,7g....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: 3,7 GHz  PostPosted: 20.01.2014 - 16:08 #105686
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

ano myslel som transparentnost pre clenov, ci kazdy clen si moze vyziadat spravu povedzme za cely rok, kolko sa vybralo a kolko islo na co......myslim ze toto je zaklad takehoto zdruzenia...ale co som pocul tak v Alpi nikto za na par vynimiek nevie co sa deje s peniazmi.....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: 3,7 GHz  PostPosted: 20.01.2014 - 22:26 #105687
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

rado, tato tema je tu offtopic, nebudem tu v nej pokracovat. spat k 3,7ghz..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: 3,7 GHz  PostPosted: 21.01.2014 - 13:09 #105695
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
takze piste mi na mail kto ma zaujem ist spolocne do tendra o 3,7 GHz, financovanie mam predbezne zajednane do sumy ktoru nemozem zverejnit, kto ma zaujem ist piste o ktore okresy mate zaujem....podmienky by sme si dohodli potom mailom a ak vyjde cas aj osobne.....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 4 of 9 < 1234567...9 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)