Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.04.2024 - 01:02


wifi apcka a site survey

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 3 123 >
Author Message
Chalan
Post subject: wifi apcka a site survey  PostPosted: 23.10.2013 - 16:54 #104791
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
nasadzoval som tl-wa500g ktore mali site survey a tak ked som ich mal viac na jednom mieste mohol som si poskenovat pasmo a zvolit vhodny kanal. nove apcka vsak uz tuto fuknciu nemaju, zato maju auto channel. neviem presne ako tato funkcia funguje a ci je vobec spolahliva. tiez nechapem preco na tl-wa701nd odstranili site survey funkciu, neskutocne jak ide vsetko dole vodou... ak mam dve apcka v jednom byte a na oboch zapnuty auto channel je to tak inteligentne ze sa nastavia tak aby sa nerusili? da sa na to spolahnut?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: wifi apcka a site survey  PostPosted: 23.10.2013 - 17:07 #104792
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
no zatial co som kukal tak obe apcka sa dali na iny kanal prve na 1ku a dalsie na 6ku... zaujimave kazdopadne...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: wifi apcka a site survey  PostPosted: 23.10.2013 - 17:10 #104793
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

Preto pouzivam osvedcene WR740,741,841,1043
Nahodim do nich DD-WRT a mozem si skenovak kolko chcem Smile
Zapnem to do bridzu a povypinam zbytocnosti, ktore netreba. Vsetky idu doteraz skvele a stoja par supov Smile

Pokial viem, tak auto channel by mal fungovat tak, ze si po zapnuti routra preskenuje pasmo a zvoli kanal, na ktorom je toho najmenej...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: wifi apcka a site survey  PostPosted: 23.10.2013 - 17:12 #104794
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
chodi ti to dd-wrt na wifi dobre? cital som ze by mohli byt problemy... mne sa napriklad nedarilo na 740ke s ddwrt urobit cisto wifi ap tak ze by vsetky interfacesy boli v bridge a malo by to aj branu... uz si presne nepamatam ze co to robilo ale neslo to ani za nic...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: wifi apcka a site survey  PostPosted: 23.10.2013 - 20:13 #104795
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

dd-wrt ide ako hodinky, len treba kupovat overene apecka na ktorych to ide...napr. tplink 741 s firmwarom v4...
urobis tam co len chces a stabilita oproti originalu sa neda porovnat...
To auto ako vravi jofo, preskenuje pred zapnutim okolie a vyberie najlepsi kanal, je to dobre pouzivat, uz parkat sa mi stalo ze sused klienta si dal ap na ten isty kanal a vypadavalo mu to...takto mu poviem ze ak mu to ide zle nech vytihane z elektriny a zapne...a uz je novy kanal...
Unifi ma mat navyse funkciu skenovania kanalov pocas prevadzky...co je tiez zaujimave...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: wifi apcka a site survey  PostPosted: 23.10.2013 - 23:42 #104796
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

Chalan, presne takto tie TP-Linky pouzivam.. vsetky iface do bridgu a IPcky prideluje klientske Nano. Router ma potom jednu IPcku z rozsahu na LANku toho Nana. Funguje to ako hodinky, staci len povypinat zbytocnosti ako firewall a hlavne DNSMasq. DNSMasq moze sposobovat ze wifi nahodne pada. Ked to vypnes, drzi uz bez vypadku. Funguju mi v pohode aj 841 v8.4.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
jurkoo
Post subject: RE: wifi apcka a site survey  PostPosted: 24.10.2013 - 08:41 #104797
Basic


Joined: Aug 30, 2011
Posts: 248

tieto tplinky pouzivam aj ja, aj rovnakym sposobom ako jofo, ale nedavam ddwrt, len nahodim najnovsi firmware od vyrobcu, zalepim wan port a vsetko bezi ako ma.
posledne dva najnovsie firmwary opravili vela chyb so stabilitou wifi aj celeho routra ako takeho a teraz uz nepozorujem ziadne problemy.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: wifi apcka a site survey  PostPosted: 24.10.2013 - 10:35 #104799
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

zakaznici radi skusaju.. hlavne to co je zakazane.. takze akonahle prelepim nejaky port, tak mozem cakat ze coskoro to bude zakaznik skusat, ze co to spravi... ci mu nahodou nepojde rychlejsie net Smile
preto dam vsetko do bridzu a mam pokoj.. zakaznik si moze kable pozapajat ako len chce Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: wifi apcka a site survey  PostPosted: 24.10.2013 - 10:59 #104800
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
jurkoo ked prelepis port a strcis uplink do niektoreho z lan portu ako sa dostanes na to apcko z ineho subnetu? alebo nebodaj ked je za natom? ano cez tunel ale to nieje dobre riesenie...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pedro4444
Post subject: RE: wifi apcka a site survey  PostPosted: 24.10.2013 - 12:13 #104801
Ucen


Joined: Júl 15, 2011
Posts: 769

Chalan wrote: ›jurkoo ked prelepis port a strcis uplink do niektoreho z lan portu ako sa dostanes na to apcko z ineho subnetu? alebo nebodaj ked je za natom? ano cez tunel ale to nieje dobre riesenie...


a to ej presne dalsi problem ze to nema gateway branu a tym padom to an dialku nemozes spravovat a aj tento problem riesi ddwrt... Inka ked sme uz pri tom nasadzujem to uz roky to ddwrt a skusal uz niekto ako to funguje v mode len ako cisto klient na tych 741ND??? zatial som to potreboval len ako AP ale vsimol som si ze tam je mod aj client a zaujimalo by ma ci je to stabilne ako boli kedysi nase stare zname airlive Very Happy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: wifi apcka a site survey  PostPosted: 24.10.2013 - 13:24 #104802
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
aky je rozdiel medzi 740 a 741? hlavne co sa ddwrt tyka, diki...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: wifi apcka a site survey  PostPosted: 24.10.2013 - 13:52 #104803
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

740 a 741 su v podstate identicke.. ziaden funkcny rozdiel tam nie je pokial viem.. mam aj jedno aj druhe u zakaznikov a ziaden problem doteraz nebol..
pedro: mam dva aj ako klientov oproti UBNT a zatial ziaden problem nebol. Zda sa ze to ide stabilne. Docasne som to nahodil na miesta, kde mam este stare Blackboxy a ide to fajn.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Jardo
Post subject: RE: wifi apcka a site survey  PostPosted: 24.10.2013 - 19:33 #104806
Basic


Joined: Okt 21, 2007
Posts: 305

740 ma antenku napevno a 741 ma odnimatelnu antenu. sma konektor
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: wifi apcka a site survey  PostPosted: 24.10.2013 - 19:48 #104807
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
chalani a stretli ste sa s takou haluzou ako ja? tl-wa701nd, najnovsi firmware nasadene dva kusy za jednym MK a ked pustim rychlejsi ping po nejakom case zacne packetloss pricom zariadenia pripojene na nich (wifi) pingam dalej... oba sa chovaju rovnako... skusane aj napriamo pri obideni switchu... co to moze byt? nejaka ochrana pred floodom? Smile a na zariadenie sa aj pocas packetlosu bezproblemov dostanem a managujem ich... este dodam ze aj MK aj zdroj boli menene ale robilo to ajtak...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pedro4444
Post subject: RE: wifi apcka a site survey  PostPosted: 30.10.2013 - 10:20 #104837
Ucen


Joined: Júl 15, 2011
Posts: 769

jofo a ktoru verziu ddwrt pouzivas pre 841ND verzia 8x
tuto:
http://www.dd-wrt.com/site/support/router-database

a cez webovy prehliadac ako to ide jednoducho pri 741nd to asi pri tejto 841 nepojde co bude treba pouzit winscp??
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 3 123 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)