Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.04.2024 - 05:43


Pouziva niekto unifi v3?

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
rado3105
Post subject: Pouziva niekto unifi v3?  PostPosted: 24.09.2013 - 20:42 #104521
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

Pouziva niekto unifi v3, kde je mozna sprava aj na routovanej sieti?
Ak ano tak by som bol rad keby ma usmernil.

Uchadza mi pointa ako to funguje.
Cez controller mam pripojene unifi, je mozne zmenit ip. Len neviem ked to pripojim na inu siet ako je ta kde sa nachadza controller ako to unifi vyhladam...samozrejme nechcem to riesit cez tunel.....
Skusal som sa do unifi dostat aj cez ssh ale nejako mi neberie heslo: ubnt.
Ma niekto s tym skusenosti?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Pouziva niekto unifi v3?  PostPosted: 24.09.2013 - 20:46 #104522
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

unifi funguje klasicky cez inform mechanizmus.. tak ako aj mFi..
bud nastavis APcko cez ich utilitku doma, alebo ak mas pristup do siete, kde ho chces dat, tak cez ssh sa nalogujes a nastavis inform..
mam u zakaznikov zopar unifi AP a nebol s tym ziaden problem..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: Pouziva niekto unifi v3?  PostPosted: 24.09.2013 - 20:59 #104524
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

To ssh mi nefunguje, nefunguje mi defaultne meno a heslo: ubnt/ubnt.
Ake tam je defaultne meno a heslo ked sa pripajas cez ssh?
Ta inform stranka: http://unifi:8080/inform mi taktiez nefunguje.
Skusal som zadat ip unifi: http://192.168.1.20:8080/inform a taktiez sa tam neda dostat...
Cosi tam pisali ze treba nastavit dns....ako funguje ten infrom, vies to jofo v jednoduchosti vysvetlit? vdaka...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Pouziva niekto unifi v3?  PostPosted: 24.09.2013 - 22:57 #104525
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

Ked si nahodis UniFi AP u seba na controller, tak bude fungovat aj z ineho subnetu... Ak je to mimo siete, tak potrebujes nastavit inform adresu s verejnou IPckou Controllera...
Takze, ak si uz APcko pripojil k svojmu controlleru, tak bude fungovat z hociktoreho lokalneho subnetu, z ktoreho sa dopingas na IPcku Controllera. Takisto ak si ho uz nahodil na controlleri, login a heslo uz nie su defaultne, ale zmenili sa na rovnake ake mas na controlleri.
Ak ti nahodou po premiestneni APcka controller hlasi "Dissconnected", tak ak mas pristup nan cez ssh, naloguj sa (login a heslo su take ako mas na controlleri, nie defaultne ubnt/ubnt) a sprav nasledovne:
Code: › mca-cli
set-inform http://IPcka_Controllera:8080/inform

Malo by sa to konektnut pokial sa da s APcka dopingat na tvoj kontroller...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: Pouziva niekto unifi v3?  PostPosted: 24.09.2013 - 23:37 #104526
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

Vdaka jofo poskusam to.
Pouzivas tu v3 bez problemov?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Pouziva niekto unifi v3?  PostPosted: 24.09.2013 - 23:38 #104527
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

zatial ziadne problemy som nezaznamenal... ani o tom neviem.. Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: Pouziva niekto unifi v3?  PostPosted: 25.09.2013 - 07:41 #104529
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

a co ked to unifi je za NATom? aj taktiez to najde ten aircontrol?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Pouziva niekto unifi v3?  PostPosted: 25.09.2013 - 09:38 #104530
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

Princip L3 managementu Unifi spociva v opacnom smere komunikacie. t.j. nie controller hlada AP ale APcko si "najde" controller. Ked je nastavena spravna inform adresa, tak bez ohladu na to, kde dane APcko bude pripojene, controller ho bude vidiet. Vsetky nastavenia sa aplikuju vzdy ked APcko poziada controller o inform. Takze kazda zmena sa neprejavi hned, ale v pravidelnych intervaloch, ked si APcko vypyta od kontrolera stav. Takze moze byt aj za 10 NATmi, pokial vidi IPcku controllera, bude fungovat management.
Ja mam podobne riesene APcka u klientov, aby ma nemuseli vzdy, ked zabudnu alebo budu chciet zmenit heslo otravovat. Davam im TP-Linky v ktorych mam upraveny fw, ktory si podobne ako unifi pyta info z mojho servra. Zakaznik sa moze kedykolvek prihlasit cez web a zmenit si SSID a WPA2 kluc, bez nutnosti rozumiet nastaveniam. Zmena sa prejavi do 5 minut.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: Pouziva niekto unifi v3?  PostPosted: 25.09.2013 - 11:33 #104533
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

este raz vdaka jofo...vyzera to zaujimavo...aky tam ma firmware nieco na openwrt?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pedro4444
Post subject: RE: Pouziva niekto unifi v3?  PostPosted: 25.09.2013 - 11:44 #104534
Ucen


Joined: Júl 15, 2011
Posts: 769

jofo predpokladam ze toto na tych tp-linkoch cez ddwrt neriesis alebo sa mylim??
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Pouziva niekto unifi v3?  PostPosted: 25.09.2013 - 12:02 #104535
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

ano dd-wrt.. ten sa mi zda asi najvyladenejsi.. na openwrt mi tie tp-linky dost blbli..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: Pouziva niekto unifi v3?  PostPosted: 25.09.2013 - 12:09 #104537
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

a tam to akym mechanizmom riesis to ddwrt - mas nejaky php skript co sa napoji na prikazovy riadok toho terminalu v dd-wrt a tam ti spusti prikaz pre zmenu wpa a nazvu siete?
Ako mas poriesene to inform v tomto pripade dd-wrt?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Pouziva niekto unifi v3?  PostPosted: 25.09.2013 - 12:56 #104539
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

cronom spustam kazdych 5 min skript, ktory si rozparsuje inform stranku a podla toho bud zmeni nastavenia alebo nerobi nic. Inform mam robeny phpckom tak, ze vrati aktualne hodnoty z databazy pre dopytujuci sa router podla MAC adresy WiFi. Ak je potrebne zmenit nastavenia, zmenia sa prislusne hodnoty v NVRAM a restartuju sa potrebne sluzby. Na toto nie je potrebne modifikovat firmware, da sa to spravit jednoducho na uz nainstalovanom dd-wrt. Modifikaciu fw som robil kvoli tomu, aby bolo mozne updatnut routre, na ktore nemam remote management alebo ak si zakaznik kupil router inde, ale chce vyuzit tuto sluzbu. FW ma uz prednastavene vsetky zakladne hodnoty (IPcky, bridge a pod), takze po updatnuti sa router uz automaticky prihlasi a vyziada si nastavenia wifi zo servra. Takisto mam bloknute reset tlacidlo, aby si to sikovni uzivatelia neresetovali hala-bala. Vyhoda je, ze mozem priebezne doplnat nove funkcie/nastavenia do mojho systemu bez nutnosti nejako zasahovat do routra.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
marsl
Post subject: RE: Pouziva niekto unifi v3?  PostPosted: 16.10.2013 - 20:28 #104717
Basic


Joined: Dec 08, 2006
Posts: 401

Vy co pouzivate unifi, viem cez to nastavit nieco take ako je hotspod na mikrotiku? Moja predstava je nasledovna: Uzivatel sa pripoji na wifinu pri prvom prihlaseni zariadenia sa mu zobrazi info stranka kde bude musiet zadat svoje udaje. Napr. meno, mail atd. Po zadani udajov ho pusti na net. ()
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Pouziva niekto unifi v3?  PostPosted: 16.10.2013 - 21:36 #104719
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

Hotspot je už súčasťou unifi controllera ale nemusíš ho použiť a APčka použiješ len ako wireless bridge a Hotspot ti bude robiť mikrotik
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)