Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 27.04.2024 - 18:51


NAS ako FTP

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
deelite
Post subject: NAS ako FTP  PostPosted: 03.09.2013 - 22:32 #104342
Basic


Joined: Apr 22, 2003
Posts: 358

Pouziva niekto NASko ako FTP server na sieti? Poradte nieco s cim ste spokojni. Alebo je lepsie radsej nieco vyskladat?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pedro4444
Post subject: NAS ako FTP  PostPosted: 04.09.2013 - 07:29 #104344
Ucen


Joined: Júl 15, 2011
Posts: 769

deelite wrote: ›Pouziva niekto NASko ako FTP server na sieti? Poradte nieco s cim ste spokojni. Alebo je lepsie radsej nieco vyskladat?


s tymito masinami by som na siet nesiel... vzdy je lepsie si nieco vyskladat a napojit tam disky a hodit nejaky linux a ides..Smile
toto je tak pre domace pouzitie Very Happy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
backslash_
Post subject: RE: NAS ako FTP  PostPosted: 04.09.2013 - 08:46 #104346
Basic


Joined: Júl 17, 2008
Posts: 102
Location: SNV
No, ak si kúpiš nejaké Zyxel NAS z výpredaja za 50€, tak sa ani nemáš čo čudovať. Ja osobne mám Synology DS211 s dvoma diskami v RAID a okrem disku, čo odišiel po dvoch rokoch, som do neho nešahal. Výkonovo postačuje na všetko, má gigabit port, vnútri je Linux, takže všetko je ready-to-go za pár minút. Dokonca firma Synology je veľmi otvorená k 3rd party apps, takže môže slúžiť na milión vecí (samozrejme s ohľadom na inštalované CPU/RAM).
Ak by som mal riešiť nejakú low/mid-end pivnicu na uloženie dát, išiel by som znova do Synology.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
deadbiker
Post subject: RE: NAS ako FTP  PostPosted: 04.09.2013 - 11:49 #104348
Basic


Joined: Nov 11, 2009
Posts: 195

Ak pouzijes nejaku x86 spustis na nej freeNAS... popridavas si diskov kolko potrebujes, nainstalujes co potrebujes.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
deelite
Post subject: RE: NAS ako FTP  PostPosted: 04.09.2013 - 12:54 #104350
Basic


Joined: Apr 22, 2003
Posts: 358

Ide mi aj o spotrebu a tam je zrejme jasna vyhoda krabicky typu Synology. Potrebujem to len na FTP, ziadne iSCSI ani nic podobne netreba.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pedro4444
Post subject: RE: NAS ako FTP  PostPosted: 05.09.2013 - 08:35 #104353
Ucen


Joined: Júl 15, 2011
Posts: 769

no ale porovnaj si cenu toho Synology a cenu ked si to sam vyskladas.... ale to je pravda ze to urcite trocha viac zozerie a ked sme uz pri tom aku ma spotrebu ten Synology???
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
majak
Post subject: RE: NAS ako FTP  PostPosted: 05.09.2013 - 11:31 #104355
Ucen


Joined: Apr 18, 2008
Posts: 561
Location: Toropark
krabicku by som nekupoval lebo ked sa ti daco pokazi mozes to cele vyhodit (reklamovat - a cakas do 30 dni bez nahrady) kdezto pri PC vymenis dielec a ides dalej... na spotrebu srat... snad nezabije nikoho platit co ja viem 5-7 euro naviac k elektrine mesacne. netusim co to ma realne spotrebu ale tak ja platim za elektrinu 60 euro a to furt periem mam mycku mikrovlnku dva servery tri stolove pocitace stary CRT televizor dva dalsie LCD televizory 4 LCD monitory vsade mam LED SMD ziarovky ... ziadny problem. sporak je plynovy. tie krabicky su male kompaktne a vyzeraju uzasne ale ja by som do toho nesiel - somarina je to.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)