Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 27.04.2024 - 21:43


Bridge cez 2 káble - G.SHDSL?

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
kali
Post subject: Bridge cez 2 káble - G.SHDSL?  PostPosted: 26.03.2013 - 10:31 #103303
Basic


Joined: Mar 26, 2010
Posts: 27

Zdravim pani,

potreboval by som spravit bridge cez dvojlinku (predpokladam, ze sa bude jednat o dvojlinku bez akehokolvek twistovania, proste obycajna dvojlinka) na vzdialenost do cca 2 - 3km. V tomto pripade nejde ani o velku prenosovu rychlost skoro o stabilitu. Z toho co som nasiel mi najlepsie vychadaza G.SHDSL, ktore by malo spravit cca 2Mbps. Zaroven je kladeny dvoraz na cenu riesenia (riesenie nie je urcene na prevadzkovanie biznis sluzieb ale na jeden neziskovy projekt).
Cize moje otazky su nasledovne:

a) poznate inu technologiu, ktora vie preniest cez dvojlinku spolahlivo datovy tok min. 128kbps na vzdialenosti do 2 - 3km v priaznivej cene?

b) ak ano a mate nieco take skladom, za kolko by ste to boli ochotni predat?

Vopred dakujem za akukolvek radu.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: Bridge cez 2 káble - G.SHDSL?  PostPosted: 26.03.2013 - 11:15 #103306
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1591

http://www.asm.cz/zbozi/vc-201a-etherne ... rj-11.html

problem ale vidim s tym dosahom... ma to 1.6km

mozny by to chcelo vyskusat ... v ASM ti to vedia zapozicat
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mgx
Post subject: RE: Bridge cez 2 káble - G.SHDSL?  PostPosted: 26.03.2013 - 11:15 #103307
Guru


Joined: Dec 27, 2002
Posts: 1505

RS XXX?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kali
Post subject: RE: Bridge cez 2 káble - G.SHDSL?  PostPosted: 26.03.2013 - 11:22 #103308
Basic


Joined: Mar 26, 2010
Posts: 27

kotol wrote: ›http://www.asm.cz/zbozi/vc-201a-ethernet-vdsl2-konvertor-masterslave-10055mbps-rj-11.html

problem ale vidim s tym dosahom... ma to 1.6km

mozny by to chcelo vyskusat ... v ASM ti to vedia zapozicat


Pozeral som aj na to, ale:
1.) Cena
2.) Je to na hrane dosahu
3.) Priestoru na skuasnie zial nie je (budem musiet prist s risenim, ktore bude teoreticky fungovat na 99%... Confused )

Ale vdaka ze radu
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kali
Post subject: RE: Bridge cez 2 káble - G.SHDSL?  PostPosted: 26.03.2013 - 11:24 #103309
Basic


Joined: Mar 26, 2010
Posts: 27

mgx wrote: ›RS XXX?


Moezs mi poradit nieco konkretne aj s popisom?

V RSXXX sa moc nevyznam... Sad
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: Bridge cez 2 káble - G.SHDSL?  PostPosted: 26.03.2013 - 11:49 #103310
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1591

myslim ze ak je drahe to riesenie z ASM budes mat sakra problem nieco zohnat pretoze dsl ktore by dalo taku vzdialenost ma vacsinou topologiu ustredna - klient a tam sa dostanes ledva pod 1000Eur
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kali
Post subject: RE: Bridge cez 2 káble - G.SHDSL?  PostPosted: 26.03.2013 - 11:58 #103311
Basic


Joined: Mar 26, 2010
Posts: 27

kotol wrote: ›myslim ze ak je drahe to riesenie z ASM budes mat sakra problem nieco zohnat pretoze dsl ktore by dalo taku vzdialenost ma vacsinou topologiu ustredna - klient a tam sa dostanes ledva pod 1000Eur


Nasiel som na ebay G.SHDSL za priaznive ceny, len skusam, ci nie je aj nieco ine, alebo ci sa to niekomu nevala v sklade, lebo doprava je vacsinou drahsia, ako tovar Smile

napr. http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid= ... ;_from=R40
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: Bridge cez 2 káble - G.SHDSL?  PostPosted: 26.03.2013 - 19:48 #103319
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1591

pozor na to aby si nekupil riesenie ktore vyzaduje DSlam

http://www.ebay.com/itm/NEW-ZTE-ZXDSL-9 ... 3cca773d3f
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: Bridge cez 2 káble - G.SHDSL?  PostPosted: 27.03.2013 - 00:26 #103324
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

kali wrote: ›Zdravim pani,

potreboval by som spravit bridge cez dvojlinku (predpokladam, ze sa bude jednat o dvojlinku bez akehokolvek twistovania, proste obycajna dvojlinka) na vzdialenost do cca 2 - 3km. V tomto pripade nejde ani o velku prenosovu rychlost skoro o stabilitu. Z toho co som nasiel mi najlepsie vychadaza G.SHDSL, ktore by malo spravit cca 2Mbps. Zaroven je kladeny dvoraz na cenu riesenia (riesenie nie je urcene na prevadzkovanie biznis sluzieb ale na jeden neziskovy projekt).
Cize moje otazky su nasledovne:

a) poznate inu technologiu, ktora vie preniest cez dvojlinku spolahlivo datovy tok min. 128kbps na vzdialenosti do 2 - 3km v priaznivej cene?

b) ak ano a mate nieco take skladom, za kolko by ste to boli ochotni predat?

Vopred dakujem za akukolvek radu.


mam tu dvojicu takych kablovych modemov, co by na to mohli byt vhodne. treba vyskusat. odhadom tak 2-5 mega by z toho mohlo vyliezt. dam ich za 150+postovne (spolu za par), v pripade ze na tej linke nepojdu tak to zoberiem naspat a vratim penaaze (postovne uz nie Wink )
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)