Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 27.04.2024 - 15:59


DCN 3950 + multicast

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
yeager
Post subject: DCN 3950 + multicast  PostPosted: 27.02.2013 - 20:46 #102965
Guru


Joined: Jún 19, 2005
Posts: 1019

chcel by som sa spytat tych co pouzivaju tieto switche spolu s multicastom ci sa im este nestalo, ze po urcitom case z nicoho nic klientom prestanu chodit niektore programy? klientov prehodim do edge a tam im ide vsetko ok...


Last edited by yeager on 27.02.2013 - 21:25; edited 1 time in total
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: RE: DCN 3950 + multicast  PostPosted: 27.02.2013 - 21:21 #102968
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

ak tam mas tento fw, tak len rebootni tie dcnka a pojde ti to, a daj tam iny fw

6.2.150.1
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
zelmar
Post subject: RE: DCN 3950 + multicast  PostPosted: 28.02.2013 - 10:29 #102976
Guru


Joined: Okt 23, 2005
Posts: 1031
Location: /etc/bin/ladin
Pokial pouzivas multicast vlan tak to neriobia ani starsie verzie
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
yeager
Post subject: RE: DCN 3950 + multicast  PostPosted: 28.02.2013 - 13:55 #102978
Guru


Joined: Jún 19, 2005
Posts: 1019

samozrejme pouzivam multicast vlan ... problem je vacsinou s novsimi verziami
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: RE: DCN 3950 + multicast  PostPosted: 13.03.2013 - 08:56 #103108
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

upozornenie pre buducich uzivatelov dcn switcha 3950

po nekonecnom drbani sa a testovani a trapeni, sme prisli na to, ze tieto switche napriek tomu ze ich tu ospevuje niekolko zastancov su nejaka vyvojova release candidate a potvrdilo sa mi, ze ti co ich ospevuju su lameri, pretoze tento switch pri zapnutom igmp snoopingu blokuje ospf packety

takze ak to niekto mysli vazne zo svojou sietou, vyhnite sa tomuto hnoju

reakcia helpdesku v alternetive:
S tímto problémem jsme se již setkali u jiného zákazníka řešíme toto jako bug s výrobcem. Bohužel jsem však nedostal potvrzený termín, kdy vyjde nový release firmware řešící tento problém.


si predstavte ze oni sa s tym v roku 2013!!! uz setkali

vyrobca sa neobtazoval taku podradnu vec, ako ospf ani len testovat, ved naco, switch za 150e si kupuju aj tak kokoti co jazdia povacsine vlan1 a igmp snooping im isto netreba
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: DCN 3950 + multicast  PostPosted: 14.03.2013 - 07:05 #103114
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
Ak tu niekto xce robit internet a tv tak nerobi switchovanu siet ako lamer ale navrhne naporiadok design siete....aj komunikacia s alternetivom o niecom svedci, ak mam vazny zaujem obchodovat s firmou ktora mi ma robit support tak dcn ma pobocku priamo v nemecku, pritom nie je problem komunikovat priamo s vyrobcom, inak po dhej dlhej dobe su prave switche dcn velmi dobre masiny v pomere cena vykon. Otazka na najmudrejsieho kiwiho napis nam sem na forum aky switch je lepsi nez DCN v rovnakej cenovej kategorii? Dakujem za odpoved
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: RE: DCN 3950 + multicast  PostPosted: 14.03.2013 - 08:54 #103116
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

som rad ze niekto pouziva switche s dobrym pomerom vykon/cena a neswitchuje na nich, slova hodne odbornika

dufam ze mas taky dizajn siete, ze routujes ospf broadcast Very Happy

ak vsetky firmwares zahadzuju ospf traffic s tym ze je to reserved broadcast pri globalne zapnutom igmp snoopingu, znamena to len jedno, switch treba vratit a uz viac nepouzivat, lebo vyrobca netusi co robi a zjavne vsetci jeho klienti su mimo, kedze ani neprisli na to ze taka zasadna vec nefunguje

najlepsi switch stale hladam, preto som kupil par dcn, ale v podstate su to nepouzitelne haraburdy, pretoze nefunguje elementarna vec
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: DCN 3950 + multicast  PostPosted: 14.03.2013 - 12:22 #103118
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
vzdy som ta povazoval za velkeho odbornika, ked citam toto vlakno este 27.2. radis ako si maju vymenit firmware a uz 13.3. je to haraburda, ktoru treba zahodit. Tvoja rada z 27.2 znie: iba vymen firmware a rebootni....a aha aky velky obrat v nazoroch Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: DCN 3950 + multicast  PostPosted: 14.03.2013 - 18:26 #103119
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

u nas sa taketo switche (edgecore, smc) pouzvaju akurat na accesse, a tam nemame ospf. ospf mame na backbone, a tam zas nemame edgecore/smc... Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
neos
Post subject: RE: DCN 3950 + multicast  PostPosted: 14.03.2013 - 21:51 #103120
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 752

Chlapi, mozno to bude zniet ako podrb, ale poniektori tu mate celkom dost zakaznikov aj obrat, co nepouzivate metra 3400-ky ale sa jebete s tymto? stoji to za ten cas straveny debugovanim?

Prosim nekamenovat, len sa pytam, lebo mi to pride divne. Confused
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: DCN 3950 + multicast  PostPosted: 14.03.2013 - 22:13 #103121
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

neos wrote: ›Chlapi, mozno to bude zniet ako podrb, ale poniektori tu mate celkom dost zakaznikov aj obrat, co nepouzivate metra 3400-ky ale sa jebete s tymto? stoji to za ten cas straveny debugovanim?

Prosim nekamenovat, len sa pytam, lebo mi to pride divne. Confused

Neos to je predsa jasné -> najprv treba auto, potom ženu, dom, 2 jachty, vrtulník a niekde na konci dlheho zoznamu budu switche do firmy Laughing (for fun)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: DCN 3950 + multicast  PostPosted: 15.03.2013 - 07:12 #103122
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
Neos Specifikom slovenskeho trhu je urobit nemozne. Ono sa to v podstate podarilo a existuju alternativnymi ISP, len potom urcita skupina tychto ISP sa rozhodla, ze odnaucia kona jest. Darilo sa im to niekolko mesiacov a keby bol kon este dva dni vydrzal bol by sa odnaucil jest, ale on, hajzlik, radsej skapal. No a rovnako je to aj so switchmi, pamatam ked tu kiwi daval rady ako menit firmware v edgecore a smc tiger a pod... Co sa tyka tych dcniek myslim ze neexistuje asi nizsia rada switchov ako je 3950, no a keby bola vydrzala ete tie dva dni boli by sme ju to odnaucili. Jednoducho si musi kazdy ISP uvedomit, ze pri nasadzovani technologie bud zoberie nieco co ma niekto nasadene a odskusane alebo budes kolaborovat a skusat to na vlastnych zakaznikoch. Aj zdielanie myslienok a skusenosti by mala byt jednou z nosnych pilierov zdruzenia. Bohuzial realita je sam vidis aka.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: RE: DCN 3950 + multicast  PostPosted: 15.03.2013 - 08:17 #103123
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

odhliadnuc od krmenia trollov, moj prispevok bol o tom, ze som chcel varovat inych providerov pred kupou dcn switcha, aby si nemysleli ze je to samospasna zalezitost, aby si nerobili skodu

edgecore so sucasnym 1.4.20.7 je podla mna stabilny, funguju vsetky security features option82, ipsg, dai, telka bezi bez problemu, este stale sa obcas vyskytne problem s memory leakmi, ale mame tusenie ze je to na margo nekompatibility rstp vs cisco, preto prejdeme v kratkom case na mstp, co ini provideri uz maju a nie je s tym problem, budem informovat

okrem toho konecne vieme z smc a tplinku spravit edge, takze plna spokojnost Smile

neos, viem ze si vtipkoval, ale ta klasicka robotnicko-rolnicka predstava, ze ti co maju peniaze, ich maju nejako by default, nech robia co robia, furt ich budu mat, je falosna

uspesni su preto uspesni, ze sa im podarilo zlozit dobry mix schopnosti na co najlacnejsom a zaroven funkcnom hw, takze podla mna, vacsina providerov, ktori sa dostali k robeniu iptv, ma mix cisca 3750g+edgecore, v dnesnej dobe je uz mozne si viac vyberat, ale pred 4 rokmi, ked sme zacinali, nebolo z coho, antik skusil hp, musel vyhodit, dsi a condornet skusali edimax a signamax, aj oni to vyhodili

majuc 300ks 28 a 52 portovych switchov, z ktorych zamrzne jeden raz za 10-15dni, nepovazujem toto za ohrozenie kvality ani konkurencieschopnosti Smile, naopak, vzdy sa najde este nieco ine co prekvapi, takze kupa 500ks 26 portovych cisco 3400me by naopak, ohrozila nove projekty a znizila konkurencieschopnost

conclusion:
ak sa podari dcn opravit poruchovy stav, budem ak sa pokazi edge, uvazovat kupovat zrejme dcn, zavisi to ale od toho ako nam pojdu testy toho mstp, lebo naozaj si myslim ze tie leaks mozu byt sposobene tymto
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: DCN 3950 + multicast  PostPosted: 15.03.2013 - 09:02 #103124
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
kiwi beriem tvoj nazor aj veta o tom, ze xces upozornit providerov ze na tej a tej masine to nejde je pekne a chvalihodne. Ja len zasa malu poznamku, navrh designu siete je velmi dolezita vec, pretoze ked sa ohanas 300ks switchov a hovoris o schopnosti na co najlacnejsom a zaroven funkcnom hardware urobit siet tak tuto si sa asi netrafil. U mna na sieti sa pocitaju switche na jednotky kusov nie na stovky. Okrem toho funkcna a lacna siet sa nerovna switchovana siet. Toto su dva pojmy ktore si dost vazne odporuju.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
neos
Post subject: siet  PostPosted: 15.03.2013 - 10:28 #103125
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 752

421 wrote: ›kiwi beriem tvoj nazor aj veta o tom, ze xces upozornit providerov ze na tej a tej masine to nejde je pekne a chvalihodne. Ja len zasa malu poznamku, navrh designu siete je velmi dolezita vec, pretoze ked sa ohanas 300ks switchov a hovoris o schopnosti na co najlacnejsom a zaroven funkcnom hardware urobit siet tak tuto si sa asi netrafil. U mna na sieti sa pocitaju switche na jednotky kusov nie na stovky. Okrem toho funkcna a lacna siet sa nerovna switchovana siet. Toto su dva pojmy ktore si dost vazne odporuju.


421, mas na mysli GPON? Vsetko je to OK, len tie ceny ONT. zaujimalo by ma, za kolko ich kupuje vo velkom orange alebo tc
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)