Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.04.2024 - 06:16


Nakup baterii

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Author Message
Chalan
Post subject: RE: Nakup baterii  PostPosted: 28.02.2013 - 14:52 #102979
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
ja osobne neverim ze su baterky ktore vydrzia viac ako 10rokov... po 5tich rokov je podla mojich skusenosti s kazdou koniec... odkial teda beriete tie baterky? ja som nasiel celkom dobre ceny na http://www.tipa.eu/sk/olovene-akumulato ... amp;iop=20 mate niekdo lepsi tip? potrebujem 17Ah 40Ah a 7Ah... dakujem
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
test_report
Post subject: RE: Nakup baterii  PostPosted: 28.02.2013 - 15:47 #102980
Basic


Joined: Feb 12, 2013
Posts: 75

Ja mam AGM baterky este z roku 1998/1999, urobil som si na nich kapacitnu skusku a stratili len cca 10-15% kapacity. Ja som sa uz presvedcil, ze su aj baterie, ktore vydrzia.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Nakup baterii  PostPosted: 28.02.2013 - 18:14 #102982
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
ma vyznam davat take baterky na zdroje ako ad155 a pod?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Nakup baterii  PostPosted: 01.03.2013 - 05:08 #102988
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
Test report vsetci robime na dlhu dobu ale s baterkami neratam na 10+, kupili sme varty gelovky lebo ine neboli skladom a boli uz 2x na reklamaciu. Vadne kusy. Na znacku neverim, iba na adidas. Cim viac pasik tym viac adidas, ked sa zjavia baterie adidas budem kupovat iba tie.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
test_report
Post subject: RE: Nakup baterii  PostPosted: 01.03.2013 - 06:50 #102990
Basic


Joined: Feb 12, 2013
Posts: 75

Ja som tiez reklamoval aj nove, ked nepresli kapacitnou skuskou od niektorych predajcov. Ale seriozny predajca baterii na Slovensku, ti k nim urobi kapacitnu skusku a nasledne ich nabije. Neviem ci ste sa vobec s tymto stretli, ale su predajcovia na u nas, ktori to robia a dostanete k tomu protokol. Od tychto predajcov potom dostanete s 99,9% pravdepodobnostou baterie, ktore nebudete reklamovat. Ja nakupujem baterie tymto sposobom, a ked som zacal dodrziavat udaje z bateriovej knihy, tak som problem doteraz este nemal.

No ad155, pri vsetkej ucte, urcite sa nehodi na nabijanie AGM baterii. Nema teplotnu kompenzaciu, prudovu limitaciu (tu v podstate treba osetrit pri tomto zdroji zvolenim vhodnych baterii a pripojenej technologie). Ad155,55 pouzivam len v interieroch, kde je cca relativne stala teplota 20°C cely rok, nastavim napatie na 13,62-13,67 Vdc. A musim tam dat baterie a technologiu s takou kapacitou, odberom, aby som ich neprebijal. Pri ad55 mam 1x alix, 1x GSM modem a 40Ah bateriu.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Nakup baterii  PostPosted: 01.03.2013 - 11:20 #102993
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
421 wrote: ›Test report vsetci robime na dlhu dobu ale s baterkami neratam na 10+, kupili sme varty gelovky lebo ine neboli skladom a boli uz 2x na reklamaciu. Vadne kusy. Na znacku neverim, iba na adidas. Cim viac pasik tym viac adidas, ked sa zjavia baterie adidas budem kupovat iba tie.


plne suhlasim, rasto preco ty niesi v politike? ty mas uzasny dar reci Smile

test report: ad55 ma len 0.5A nabijaci prud na baterky, to ti tu 40Ah aj dobije? ak ich zapajas priamo na zdroj potom ti hrozi ich prebijanie a uplne vybitie pri vypadku alebo tam mas nejake odpajatko pri poklese napati na povedzme 11.8V?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
test_report
Post subject: RE: Nakup baterii  PostPosted: 01.03.2013 - 11:35 #102994
Basic


Joined: Feb 12, 2013
Posts: 75

Baterku davam rovno na vystup, vsak tam davam len sealed srackove akumulatory po 50€. Tam neriesim LVD, tak ci tak tam musim bateriu vymenit po 2-3 rokoch, takze mi je jedno ci bola hlboko vybita a poskodena. Ale taketo riesenia davam len na miesta, kde to ma opodstatnenie, napr: do domacnosti k zakaznikovi pre router alebo iny aktivny prvok. Na miesta kam nemam chut chodit kazdy rok davam normalne riesenie, nie taketo hrackarske.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
someboy1
Post subject: RE: Nakup baterii  PostPosted: 10.03.2013 - 21:55 #103085
Basic


Joined: Okt 11, 2011
Posts: 17

ako mozem zistit v akom stave su pouzite gelove baterie?? Mate skusenosti z meračmi stavu baterie?? Cim je dana kapacita a stav baterie?? Idea
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Nakup baterii  PostPosted: 10.03.2013 - 23:01 #103086
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

someboy1 wrote: ›ako mozem zistit v akom stave su pouzite gelove baterie?? Mate skusenosti z meračmi stavu baterie?? Cim je dana kapacita a stav baterie?? Idea


ja som si na to kupil asi za 150 euri taku nabijaciu potvoru, co vie baterie kontrolovat, cyklovat, ozivit z hlbokeho vybitia, atd. pripojim baterku na tuto potvoru, dam spravit check, a za par dni (2-3) mam bateriu plne nabitu a mam informaciu o tom, aka je jej realna kapacita. urcite takychto potvor existuje viac.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Nakup baterii  PostPosted: 10.03.2013 - 23:06 #103087
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

pixall wrote: ›
someboy1 wrote: ›ako mozem zistit v akom stave su pouzite gelove baterie?? Mate skusenosti z meračmi stavu baterie?? Cim je dana kapacita a stav baterie?? Idea


ja som si na to kupil asi za 150 euri taku nabijaciu potvoru, co vie baterie kontrolovat, cyklovat, ozivit z hlbokeho vybitia, atd. pripojim baterku na tuto potvoru, dam spravit check, a za par dni (2-3) mam bateriu plne nabitu a mam informaciu o tom, aka je jej realna kapacita. urcite takychto potvor existuje viac.
vies dat nejaky model tej potvory? : )
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pedro4444
Post subject: RE: Nakup baterii  PostPosted: 11.03.2013 - 08:29 #103090
Ucen


Joined: Júl 15, 2011
Posts: 769

take nieco by so tiez uvital??
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
test_report
Post subject: RE: Nakup baterii  PostPosted: 11.03.2013 - 15:51 #103096
Basic


Joined: Feb 12, 2013
Posts: 75

Ak chces zistit kapacitu baterie, vykonaj na nej kapacitnu skusku. Da sa to objednat u www.a2b.sk
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
pedro4444
Post subject: RE: Nakup baterii  PostPosted: 11.03.2013 - 17:38 #103097
Ucen


Joined: Júl 15, 2011
Posts: 769

ten test sa mi ani neoplati ked baterku kupim zhruba za 20-60e 90 AH z druhej ruky samozrejme.. to radsej ako pisal pixal kupit taku nabijacku co zvladne aj nejaky ten testik zatial to testujem tak ze nabijem ju a drbnem ju na zataz... a uz zhruba viem kolko by mala ta baterka vydrzat spravim to tak 2-3 krat a ked to vzdy potiahne tak nie je problem...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
someboy1
Post subject: RE: Nakup baterii  PostPosted: 11.03.2013 - 20:45 #103100
Basic


Joined: Okt 11, 2011
Posts: 17

midnight_man wrote: ›
pixall wrote: ›
someboy1 wrote: ›ako mozem zistit v akom stave su pouzite gelove baterie?? Mate skusenosti z meračmi stavu baterie?? Cim je dana kapacita a stav baterie?? Idea


ja som si na to kupil asi za 150 euri taku nabijaciu potvoru, co vie baterie kontrolovat, cyklovat, ozivit z hlbokeho vybitia, atd. pripojim baterku na tuto potvoru, dam spravit check, a za par dni (2-3) mam bateriu plne nabitu a mam informaciu o tom, aka je jej realna kapacita. urcite takychto potvor existuje viac.
vies dat nejaky model tej potvory? : )


tiez som zvedavy na tu srandu Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)