Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 27.04.2024 - 18:49


Oprava UBNT NSM5

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
JOFO
Post subject: Oprava UBNT NSM5  PostPosted: 26.12.2012 - 18:36 #102166
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

Nemate niekto nahodou full flash dump z NSM5 a M5 Loco? Mam ich zopar s premazanou flashkou a snazim sa ich dat dokopy... Alebo neviete ako sa to da inak rozchodit? Ale predpokladam ze jednie flash cez JTAG, ina moznost nie je... Vsetok potrebny HW mam k dispozicii, len nemam dump flashky a nemam momentalne ani funkcne nano poruke...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
tulo
Post subject: Oprava UBNT NSM5  PostPosted: 26.12.2012 - 19:28 #102167
Ucen


Joined: Jan 30, 2004
Posts: 648

JOFO wrote: ›Nemate niekto nahodou full flash dump z NSM5 a M5 Loco? Mam ich zopar s premazanou flashkou a snazim sa ich dat dokopy... Alebo neviete ako sa to da inak rozchodit? Ale predpokladam ze jednie flash cez JTAG, ina moznost nie je... Vsetok potrebny HW mam k dispozicii, len nemam dump flashky a nemam momentalne ani funkcne nano poruke...


Pocuvaj ako sa ti pritrafilo ze su premazane par mi ich teraz odjebalo vsetky boli z rovnakej krabice v recovery mode odpovedaju na ping ale flashnut nejdu. vsetky mi ich zatial zreklamovali lem zaujma ci si robil pokusy alebo ako ti umrel
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Oprava UBNT NSM5  PostPosted: 26.12.2012 - 22:42 #102170
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

Jeden mi skapal po upgrade fw..Teda pri upgrade hodil nejakú chybu a nerestartoval sa. Keď som ho cez ssh rebootol, uz nenabehol korektne. Cez sériovú konzolu som sa snažil flashnut ale mojou neopatrnostou som premazal komplet celú flashku. Takže teraz pomôže asi len flashnut to jtagom. Ale nemám ho čím flashnut keďže nemám iné nano aby som skopcil obsah flashky. Ostatne sú v divnom stave keď len blikaju ledky a nič sa nedeje.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
tulo
Post subject: RE: Oprava UBNT NSM5  PostPosted: 27.12.2012 - 09:30 #102172
Ucen


Joined: Jan 30, 2004
Posts: 648

JOFO wrote: ›Jeden mi skapal po upgrade fw..Teda pri upgrade hodil nejakú chybu a nerestartoval sa. Keď som ho cez ssh rebootol, uz nenabehol korektne. Cez sériovú konzolu som sa snažil flashnut ale mojou neopatrnostou som premazal komplet celú flashku. Takže teraz pomôže asi len flashnut to jtagom. Ale nemám ho čím flashnut keďže nemám iné nano aby som skopcil obsah flashky. Ostatne sú v divnom stave keď len blikaju ledky a nič sa nedeje.


Jo aj tie moje boli presne v rovnakom stave blikali len ledky ale odpoved na ping nula bodov, reset nezabral, jedinu odpoved dostanem len v recovery mode na default Ip adrese.

Z 20 kusov z krabice sa toto prihodilo 7 mim kusom u 4 mam overene ze to bolo po vypadku elektriky v ulici a u dvoch neviem a u jedneho chalan to iba vypol z elektriky povysaval za stolom pichol naspäť a nano bolo pici. neviem ci to ma suvis s verziou firmware alebo sudruhovia z ubnt zacali na niecom setrit alebo je to kokotska nahoda.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: Oprava UBNT NSM5  PostPosted: 27.12.2012 - 09:50 #102173
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
tiež tu mám plnú krabicu takých locom5 a airgrid m5 všetko kupované v máji v asbise . konečne som to dal všetko dokopy takže to pôjde na rma
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
tulo
Post subject: RE: Oprava UBNT NSM5  PostPosted: 27.12.2012 - 15:59 #102180
Ucen


Joined: Jan 30, 2004
Posts: 648

Thomas wrote: ›tiež tu mám plnú krabicu takých locom5 a airgrid m5 všetko kupované v máji v asbise . konečne som to dal všetko dokopy takže to pôjde na rma


takze nie som sam......... bude to z jednej varky
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
tomdeep
Post subject: RE: Oprava UBNT NSM5  PostPosted: 27.12.2012 - 19:41 #102188
Basic


Joined: Dec 07, 2012
Posts: 13

tulo wrote: ›
Thomas wrote: ›tiež tu mám plnú krabicu takých locom5 a airgrid m5 všetko kupované v máji v asbise . konečne som to dal všetko dokopy takže to pôjde na rma


takze nie som sam......... bude to z jednej varky


Skuste mrknut ci v strede MAC nie je C2 ..... nam isli vsetky locoM5 doprdele z tej varky.
Mi sme ich vtedy v maji kupili celkom dost a vsetky postupne idu spet do Asbisu
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: Oprava UBNT NSM5  PostPosted: 27.12.2012 - 20:06 #102190
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
loco : 00:27:22:C2...
gridy: 00:27:22:D2...

podla airconrolu siu u klientov ešte dve loca z tej serie a dva gridy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Jardo
Post subject: RE: Oprava UBNT NSM5  PostPosted: 27.12.2012 - 20:56 #102191
Basic


Joined: Okt 21, 2007
Posts: 305

ja som z tej varky 2C uz 3ks reklamoval a 2 su este u klientov. tak uvidime dokedy.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
tulo
Post subject: RE: Oprava UBNT NSM5  PostPosted: 27.12.2012 - 21:37 #102192
Ucen


Joined: Jan 30, 2004
Posts: 648

tomdeep wrote: ›
tulo wrote: ›
Thomas wrote: ›tiež tu mám plnú krabicu takých locom5 a airgrid m5 všetko kupované v máji v asbise . konečne som to dal všetko dokopy takže to pôjde na rma


takze nie som sam......... bude to z jednej varky


Skuste mrknut ci v strede MAC nie je C2 ..... nam isli vsetky locoM5 doprdele z tej varky.
Mi sme ich vtedy v maji kupili celkom dost a vsetky postupne idu spet do Asbisu


uz ich nekuknem uz mam nove, myslel som si uz od zaciatku ze to bude mat nejaky vyrobny hacik o ktorom v sklade vedia, pretoze dostat z asbisu reklamaciu je niekedy na dva mesiace a tieto mi vymenili obratom za 4 dni aj z cestou boli naspäť nove kusy.

ked zomrie najblizsie nejaky tak sa kuknem.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
oto
Post subject: RE: Oprava UBNT NSM5  PostPosted: 28.12.2012 - 21:11 #102197
Basic


Joined: Okt 24, 2005
Posts: 155

V asbise mi menili Loca kus za kus ihned ,iba vtedy ak bol dodavatel priamo Ubiquiti.Ak bol iny dodavatel ,tak sa cakalo.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: Oprava UBNT NSM5  PostPosted: 28.12.2012 - 23:15 #102198
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

tulo wrote: ›
JOFO wrote: ›Jeden mi skapal po upgrade fw..Teda pri upgrade hodil nejakú chybu a nerestartoval sa. Keď som ho cez ssh rebootol, uz nenabehol korektne. Cez sériovú konzolu som sa snažil flashnut ale mojou neopatrnostou som premazal komplet celú flashku. Takže teraz pomôže asi len flashnut to jtagom. Ale nemám ho čím flashnut keďže nemám iné nano aby som skopcil obsah flashky. Ostatne sú v divnom stave keď len blikaju ledky a nič sa nedeje.


Jo aj tie moje boli presne v rovnakom stave blikali len ledky ale odpoved na ping nula bodov, reset nezabral, jedinu odpoved dostanem len v recovery mode na default Ip adrese.

Z 20 kusov z krabice sa toto prihodilo 7 mim kusom u 4 mam overene ze to bolo po vypadku elektriky v ulici a u dvoch neviem a u jedneho chalan to iba vypol z elektriky povysaval za stolom pichol naspäť a nano bolo pici. neviem ci to ma suvis s verziou firmware alebo sudruhovia z ubnt zacali na niecom setrit alebo je to kokotska nahoda.


presne toto sa mi stalo nedavno, vytiahol z elektriny, siel povysavat, nezapol....loco na streche, zle pristupne, zamrznuta strecha....musel som urobit novu konzolu na inom mieste a to loco tam este vysi.....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)