Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.04.2024 - 17:49


co pouzit na bgp s msdp?

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
Chalan
Post subject: co pouzit na bgp s msdp?  PostPosted: 04.12.2012 - 21:19 #101866
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
partner pise ze standardne streamy poskytuje cez bgp a msdp. na hlavnej brane mam vsak mikrotik, ten zda sa msdp nevie... ako to teda prosim vyriesit?

dalsia otazka... akym sposobom riesite odoberanie streamom z regiotv?

dakujem za kazdu radu...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: co pouzit na bgp s msdp?  PostPosted: 04.12.2012 - 21:24 #101867
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1591

vymen mrkvotik za linux a mas po probleme..

celkovo mi mrkvotik pride zbytocny na aplikacie kde nie je nutne wifi..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
ste-ve
Post subject: co pouzit na bgp s msdp?  PostPosted: 05.12.2012 - 01:17 #101876
Ucen


Joined: Feb 21, 2006
Posts: 538
Location: BA
Chalan wrote: ›


Odovzdavanie streamov sa realizuje prostrednictvom nasej sieti..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: co pouzit na bgp s msdp?  PostPosted: 05.12.2012 - 11:41 #101882
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
steve ok a co je potrebne mat na nasej strane v pripade ze by sme chceli streamy odoberat? je nutny taktiez bgp s msdp? ak ano aku technologiu doporucujete?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: co pouzit na bgp s msdp?  PostPosted: 05.12.2012 - 12:41 #101886
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

Chalan wrote: ›steve ok a co je potrebne mat na nasej strane v pripade ze by sme chceli streamy odoberat? je nutny taktiez bgp s msdp? ak ano aku technologiu doporucujete?


cez steveho siet je treba ethernet port, inac uz asi nic Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
ste-ve
Post subject: RE: co pouzit na bgp s msdp?  PostPosted: 05.12.2012 - 21:29 #101906
Ucen


Joined: Feb 21, 2006
Posts: 538
Location: BA
akoze myslienka bola taka ze to vieme odovzdat nie len v sixe ale aj niekde inde, kde mame siet..
Staci ti iba dobry swist, ktory ti to nebude sklbat...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: co pouzit na bgp s msdp?  PostPosted: 06.12.2012 - 09:29 #101917
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
pokial ma niekto silnu kapacitu do sixu ale v sixe nema veci a nieje ani na vasej sieti?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: co pouzit na bgp s msdp?  PostPosted: 07.12.2012 - 08:16 #101926
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

Chalan wrote: ›pokial ma niekto silnu kapacitu do sixu ale v sixe nema veci a nieje ani na vasej sieti?


tak ako bolo povedane, potrbeujes ethernet port a natiahnut od neho kabel do prislusneho switcha v sixe. ja tipujem ze steve myslel prave to o com hovorim ja, lebo prislusny switch je v jeho racku. v pripade zaujmu mailto info (zavinac) regiotv (bodka) sk
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: co pouzit na bgp s msdp?  PostPosted: 07.12.2012 - 11:48 #101928
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
ok dakujem, budem sa casom ked to bude aktualne informovat...

teraz ale spat k msdp... ak by som si teda mk z istych dovodov na hlavnej brane musel ponechat, bolo by to riesitelne tak ze uplink rozdelim switchom a pridam tam linux s bgp a msdp?

cize so switchu port c.2 do MK, port c.3 do Linuxu a na porte c.1 uplink... z linuxu cez druhy ethernet port do tiger switchu ku klientom a na nom urobit vlan...

ako by ste to riesili vy?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
ste-ve
Post subject: RE: co pouzit na bgp s msdp?  PostPosted: 07.12.2012 - 14:15 #101930
Ucen


Joined: Feb 21, 2006
Posts: 538
Location: BA
Chalan wrote: ›ok dakujem, budem sa casom ked to bude aktualne informovat...

teraz ale spat k msdp... ak by som si teda mk z istych dovodov na hlavnej brane musel ponechat, bolo by to riesitelne tak ze uplink rozdelim switchom a pridam tam linux s bgp a msdp?

cize so switchu port c.2 do MK, port c.3 do Linuxu a na porte c.1 uplink... z linuxu cez druhy ethernet port do tiger switchu ku klientom a na nom urobit vlan...

ako by ste to riesili vy?


Asi by som vyhodil ten tiger.. Very Happy A kupil by som jeden poriadny swist napr spominane cvisko swist a mas zabite 2 muchy jednou platbou.

Pocuj sak tam kde sedite by som ti vedel vyplut tie mcasty.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: co pouzit na bgp s msdp?  PostPosted: 07.12.2012 - 16:13 #101932
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

ste-ve wrote: ›Pocuj sak tam kde sedite by som ti vedel vyplut tie mcasty.


neries, chalan ma uz roky zalubu v tom ze sa moze motat v zvlastnych rieseniach a pridavat si tak problemy Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: co pouzit na bgp s msdp?  PostPosted: 09.12.2012 - 12:50 #101953
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
ste-ve wrote: ›
Chalan wrote: ›ok dakujem, budem sa casom ked to bude aktualne informovat...

teraz ale spat k msdp... ak by som si teda mk z istych dovodov na hlavnej brane musel ponechat, bolo by to riesitelne tak ze uplink rozdelim switchom a pridam tam linux s bgp a msdp?

cize so switchu port c.2 do MK, port c.3 do Linuxu a na porte c.1 uplink... z linuxu cez druhy ethernet port do tiger switchu ku klientom a na nom urobit vlan...

ako by ste to riesili vy?


Asi by som vyhodil ten tiger.. Very Happy A kupil by som jeden poriadny swist napr spominane cvisko swist a mas zabite 2 muchy jednou platbou.

Pocuj sak tam kde sedite by som ti vedel vyplut tie mcasty.


ktory model toho cisco switchu? ja mam tie multicasty zadarmo na pol roka, potom ak to bude slapat dobre a dohodnem sa na rozumnej cene to bud budem pouzivat dalej alebo poriesim cez niekoho ineho, preto som pisal ze az to bude akutalne urcite sa ozvem...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: co pouzit na bgp s msdp?  PostPosted: 09.12.2012 - 14:53 #101954
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

zasadne vec nie su multicasty (mpeg transport stream), ale to na com sa ten multicast bude prehravat, teda middleware + settopboxy. ked si ku klientom nasadis nejake riesenie, menit ho moze byt neskor velmi problematicke a hlavne drahe.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: co pouzit na bgp s msdp?  PostPosted: 10.12.2012 - 18:48 #101960
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
to mas pravdu samozrejme, pre mna je vsak momentalne dolezite dostat tie streamy na moju siet, nasledne mozem cez vlc odsledovat ako sa to chova na roznych miestach siete a az potom budem uvazovat nad middlewarom a stb...

cesta bude asi motorola a regiotv middleware...

moze mi teda niekto pomoct a poradit aky konkretny switch tam predradit aby som s tym nemal starosti ci uz so streamamy partnera alebo v buducnosti s regiotv?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: co pouzit na bgp s msdp?  PostPosted: 10.12.2012 - 19:59 #101962
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

na PIM a IGMP, sa pouziva napriklad cisco 3550, 3560, 3750, to pouzivaju viaceri, povedal by som ze mnohi, a mozno dokonca ze vsetci ti ktorym multicast realne funguje Wink na bgp a msdp, no to bratu neviem a jak tak pozeram tak si asi prvy kto to tu riesi.

btw na testovanie vlastnej siete uplne dobre staci aj getstream + dvb-t co je otazka chvilky na rozbehanie, a je to rock stable. v ba tam mas SD, HD, radia, co viac si mozes zelat.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)