Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 27.04.2024 - 13:41


aky domaci wifi router pre mac os?

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 3 < 123 >
Author Message
rado3105
Post subject: RE: aky domaci wifi router pre mac os?  PostPosted: 16.12.2012 - 15:09 #102017
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

tiez teraz s tym laborujem, mam zatial asus rt-n10 ver. C napalil som do toho dd-wrt, priepustnost vzduchom okolo 28mbit/s...vsetko funguje ako ma....objednal som tplink 841nd, vyskusam s original firmwarom a s dd-wrt a porovnam s asusom niekedy cez tyzden....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: aky domaci wifi router pre mac os?  PostPosted: 16.12.2012 - 15:45 #102019
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
postol som to sem kedze sa nejedna o kompatibilitu s mac ale robi to aj na windowsoch http://www.skfree.net/index.php?name=PN ... 018#102018
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
tomas.juricek
Post subject: RE: aky domaci wifi router pre mac os?  PostPosted: 20.12.2012 - 15:18 #102068
Basic


Joined: Dec 20, 2012
Posts: 53

žiadny TP-Link nechodí korektne so zariadeniami s logom jabĺčka - a je jedno ktoré (iMac, iPhone, iPad, Macbook) konkrétne som osobne testoval tieto:

WR-740N
WR-743ND
WR-940N
WR-2543ND

Scenár vždy rovnaký - pár dní OK, potom zrazu zariadenie (apple) síce zobrazuje že je pripojené k sieti (plný signál - má IP adresu..) ale prestane ísť komunikácia, nejde ani ICMP, ani nič... podľa modelu a firmwaru sa výskyt tejto chyby objavoval v rozpätí 24 hodín-7 dní. Je to dosť otravné. Spoľahlivo chodia ASUS a samozrejme jablčkové routre.

Testovali sme to na cca 8ks rôznych zariadení apple výsledky na všetkých rovnaké, vždy po odpojení a opätovnom pripojení k WIFI sieti zase na chvíľu idú a toto sa opakuje stále dokola. Na staršom iMacu pomohla fixácia ktorú ponúka Apple (sa tam zakážu niektoré frekvencie ) ale je to také lepenie...

Kto uhradí pomerne vysokú cenu zariadenia apple, asi by nemal šetriť na takej veci ako je router.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: aky domaci wifi router pre mac os?  PostPosted: 20.12.2012 - 15:42 #102069
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

ak vam robi tato krabicka routing aj nat s dns...necudujte sa... u apple je presne problem s dns odozvou, nemoze prekrocit urcity cas..nastav si na apple na tplink pripojene google dns a potom pochopis....
taktiez ti to pravdepodobne ide cez tri naty...uz ked tam chces robit nat, tak tam hod dd-wrt(to funguje v 741), alebo ak davas predto router tak to daj len do bridgu nech sa paket neupravuje.....
http://rado3105.blogspot.sk/2012/12/asu ... 741nd.html
signalovo je asus rt-n10 lepsi ako 841 a do asus ide nahrat dd-wrt do 841 nie...(novsia 8ckova verzia...len openwrt)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: aky domaci wifi router pre mac os?  PostPosted: 20.12.2012 - 17:41 #102070
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

rado, mas asi zle info... do WR841N ide nahrat DD-WRT v pohode na reviziach 3,5 a 7.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: aky domaci wifi router pre mac os?  PostPosted: 20.12.2012 - 17:54 #102071
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

JOFO wrote: ›rado, mas asi zle info... do WR841N ide nahrat DD-WRT v pohode na reviziach 3,5 a 7.

jofo asi si prehliadol tu osmicku, pisal som ze do nej to nejde....a starsie verzie ako 8 uz nekupim, ak mas obchod porad....Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
tomas.juricek
Post subject: RE: aky domaci wifi router pre mac os?  PostPosted: 20.12.2012 - 18:38 #102073
Basic


Joined: Dec 20, 2012
Posts: 53

preklad IP robil iba ten TPLINK (na ňom na WAN je rovno verejná IP - tak to majú aj naši ostatní zákazníci). žiadny fix nefungoval stabilne - trápil som sa s nimi viac ako rok a potom som to zaradil na blacklist. Normálne to klientom ponúkame, ale iba ten najlacnejší (740), aj to len klientom, ktorí tvrdo trvajú na tak lacnom routri - pri nami ponúkaných rýchlostiach už skôr tlačíme full N a lepšie routre (aktuálne dávame za 1E ASUS RT-N12).

Okrem toho rozdiel vo výsledku takého Airportu Extreme /TC versus iný podobný router (ASUS RT-N66) je dosť veľký. Cez AE/TC mi v pohode cez WIFI ide aj 200Mbps download a ten ASUS ledva ide do 100-120Mbps.. samozrejme hovorím o 5Ghz, ktoré má zas silnú slabinu dosah ... toto sú hodnoty, keď som v otvorenom priestranstve cca 5 m od routra bez prekážok. Skúšal som už aj AC sadu myslím od Linksysu a tá mi cez WIFI dala skoro 400Mbps.. merania nie sú úplne presné, pretože som meral cez speedtest.net ale na prehľad stačia.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: aky domaci wifi router pre mac os?  PostPosted: 21.12.2012 - 11:05 #102079
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
pre mac sroty treba pridelovat dns centralnych forwarderov lebo nezvladaju dlhsiu odozvu? Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: aky domaci wifi router pre mac os?  PostPosted: 21.12.2012 - 11:59 #102082
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

Chalan wrote: ›pre mac sroty treba pridelovat dns centralnych forwarderov lebo nezvladaju dlhsiu odozvu? Smile

https://www.google.sk/#hl=sk&tbo=d& ... mp;bih=609
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: aky domaci wifi router pre mac os?  PostPosted: 21.12.2012 - 16:18 #102099
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
tomas.juricek wrote: ›preklad IP robil iba ten TPLINK (na ňom na WAN je rovno verejná IP - tak to majú aj naši ostatní zákazníci). žiadny fix nefungoval stabilne - trápil som sa s nimi viac ako rok a potom som to zaradil na blacklist. Normálne to klientom ponúkame, ale iba ten najlacnejší (740), aj to len klientom, ktorí tvrdo trvajú na tak lacnom routri - pri nami ponúkaných rýchlostiach už skôr tlačíme full N a lepšie routre (aktuálne dávame za 1E ASUS RT-N12).

Okrem toho rozdiel vo výsledku takého Airportu Extreme /TC versus iný podobný router (ASUS RT-N66) je dosť veľký. Cez AE/TC mi v pohode cez WIFI ide aj 200Mbps download a ten ASUS ledva ide do 100-120Mbps.. samozrejme hovorím o 5Ghz, ktoré má zas silnú slabinu dosah ... toto sú hodnoty, keď som v otvorenom priestranstve cca 5 m od routra bez prekážok. Skúšal som už aj AC sadu myslím od Linksysu a tá mi cez WIFI dala skoro 400Mbps.. merania nie sú úplne presné, pretože som meral cez speedtest.net ale na prehľad stačia.


Uvedom si ale jednu vec , kde poskytujete internet vy . Akú máme v tejto časti slovenska nezamestnanosť , aké priemerné platy ? Nemáš problém predať klientovi router za 50-60 € poväčšinou nemáš problém zákazníka na taký router ukecať , lebo na to má . Ale zober si kopec lokalít na slovensku s oveľa väčšou nezamestnanostou nižšími priemernými platmi a ešte do toho ked celú rodinu živí jeden človek . Takým je moc aj 20 € za tplink , takým asi asusa za 160€ nepredáš .
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: aky domaci wifi router pre mac os?  PostPosted: 21.12.2012 - 16:22 #102101
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

Thomas wrote: ›
tomas.juricek wrote: ›preklad IP robil iba ten TPLINK (na ňom na WAN je rovno verejná IP - tak to majú aj naši ostatní zákazníci). žiadny fix nefungoval stabilne - trápil som sa s nimi viac ako rok a potom som to zaradil na blacklist. Normálne to klientom ponúkame, ale iba ten najlacnejší (740), aj to len klientom, ktorí tvrdo trvajú na tak lacnom routri - pri nami ponúkaných rýchlostiach už skôr tlačíme full N a lepšie routre (aktuálne dávame za 1E ASUS RT-N12).

Okrem toho rozdiel vo výsledku takého Airportu Extreme /TC versus iný podobný router (ASUS RT-N66) je dosť veľký. Cez AE/TC mi v pohode cez WIFI ide aj 200Mbps download a ten ASUS ledva ide do 100-120Mbps.. samozrejme hovorím o 5Ghz, ktoré má zas silnú slabinu dosah ... toto sú hodnoty, keď som v otvorenom priestranstve cca 5 m od routra bez prekážok. Skúšal som už aj AC sadu myslím od Linksysu a tá mi cez WIFI dala skoro 400Mbps.. merania nie sú úplne presné, pretože som meral cez speedtest.net ale na prehľad stačia.


Uvedom si ale jednu vec , kde poskytujete internet vy . Akú máme v tejto časti slovenska nezamestnanosť , aké priemerné platy ? Nemáš problém predať klientovi router za 50-60 € poväčšinou nemáš problém zákazníka na taký router ukecať , lebo na to má . Ale zober si kopec lokalít na slovensku s oveľa väčšou nezamestnanostou nižšími priemernými platmi a ešte do toho ked celú rodinu živí jeden človek . Takým je moc aj 20 € za tplink , takým asi asusa za 160€ nepredáš .


presne tak...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: aky domaci wifi router pre mac os?  PostPosted: 21.12.2012 - 16:24 #102102
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
nojo ale taky nemaju macintoshe... nemali by sa nad tym zamysliet skor developery mac os ze nieco nemaju v poriadku s networkingom? mne by jenom zajimalo, kde udelali soudruzi z USA chybu...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
andreas4all
Post subject: RE: aky domaci wifi router pre mac os?  PostPosted: 22.12.2012 - 00:39 #102106
Majster


Joined: Dec 09, 2004
Posts: 2539
Location: L.A.
dedinka pri PD

nemali by sa ISP zamysliet nad tym, aby nepouzivali niekolko dns forwarderov za sebou, ale postavili si vlastny DNS ? nemyslis, ze toto je tiez riesenie problemu?

mam apple a problemy, ktore popisujete som nikdy nezaznemal - skus hadat preco?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
tomas.juricek
Post subject: RE: aky domaci wifi router pre mac os?  PostPosted: 22.12.2012 - 08:47 #102108
Basic


Joined: Dec 20, 2012
Posts: 53

presne tak, kto dá za notebook apple 1.000E, ktorý si môže kúpiť od ASUSU za 300E asi nemá problém dať za router viac - práve na to som upozorňoval.

Okrem toho som s nimi skúšal všetky fixy, máme samozrejme aj vlastné DNS ale nič nepomohlo, nemusíte tu ďalej polemizovať, buď sa mojej rady držte a k MAC zariadeniam nedávajte TPLinky, alebo riešte reklamácie..
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: aky domaci wifi router pre mac os?  PostPosted: 22.12.2012 - 12:03 #102111
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

no neviem... kamos ma iPhone 3 a nikdy u mna nemal problem s pripojenim aj ked nemam doma vlastne dns, iba forwarder. Zato doma ma problem sa pripojit na svoj Vigor od Telekomu. A to vacsina ludi povazuje Vigor za kvalitu.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 3 < 123 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)