Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 27.04.2024 - 16:28


NanoStation 2 - Zamŕzanie Wi-Fi

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Author Message
Jardo
Post subject: RE: NanoStation 2 - Zamŕzanie Wi-Fi  PostPosted: 11.10.2012 - 12:38 #100775
Basic


Joined: Okt 21, 2007
Posts: 305

Tak potom to bude blokovat nejaky klient, chyba v HW alebo ma nieco zakliknute co by nemal mat. Alebo si nastav psa na nejakeho stale aktivneho klienta.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
bagocina
Post subject: RE: NanoStation 2 - Zamŕzanie Wi-Fi  PostPosted: 11.10.2012 - 17:57 #100789
Basic


Joined: Júl 25, 2011
Posts: 47
Location: Bratislava
Jardo wrote: ›Tak potom to bude blokovat nejaky klient, chyba v HW alebo ma nieco zakliknute co by nemal mat. Alebo si nastav psa na nejakeho stale aktivneho klienta.


Ako myslíš, že by to mohol blokovať nejaký klient? Nad psom som rozmýšľal, no chcel by som to skúsiť vyriešiť aj bez neho.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Jardo
Post subject: RE: NanoStation 2 - Zamŕzanie Wi-Fi  PostPosted: 11.10.2012 - 20:24 #100793
Basic


Joined: Okt 21, 2007
Posts: 305

bagocina wrote: ›
Jardo wrote: ›Tak potom to bude blokovat nejaky klient, chyba v HW alebo ma nieco zakliknute co by nemal mat. Alebo si nastav psa na nejakeho stale aktivneho klienta.


Ako myslíš, že by to mohol blokovať nejaký klient? Nad psom som rozmýšľal, no chcel by som to skúsiť vyriešiť aj bez neho.


Mal som dakedy davno jedneho klienta 5460 ale pokial som na neho prisiel, trvalo to, proste volaco chybne v hw a zakysne AP.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: NanoStation 2 - Zamŕzanie Wi-Fi  PostPosted: 12.10.2012 - 13:34 #100804
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

staci si na klienta naklonovat mac adresu apcka, alebo dat IPcku APcka, a o zabavu je postarane... co sa tyka tohto threadu, hladal by som v bridge tabulkach, arp tabulkach, atd.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
bagocina
Post subject: RE: NanoStation 2 - Zamŕzanie Wi-Fi  PostPosted: 12.10.2012 - 23:14 #100818
Basic


Joined: Júl 25, 2011
Posts: 47
Location: Bratislava
pixall wrote: ›staci si na klienta naklonovat mac adresu apcka, alebo dat IPcku APcka, a o zabavu je postarane... co sa tyka tohto threadu, hladal by som v bridge tabulkach, arp tabulkach, atd.


IP a MAC určite nie sú rovnaké. Čo bližšie by som mal pozrieť v tých tabuľkách?

Dnes som to bližšie sledoval a je to nasledovné:

Zapojenie:
router -> ap (NS) -> klient (5460) -> pc (alebo ap)

IPčky prideľuje hlavný router. Keď APčko zblbne z PC, ktorý mám na hlavnom routri nemôžem pingovať žiadneho klienta, no od klienta na router to ide. Taktiež nejde pingovať z APčka na klienta. Taktiež nevedia si klientské PC získať IP z routru, no keď ju nastavím staticky, tak im ide normálne internet. Keď NS reštartujem, tak na klientských PC nastaví IP pekne DHCP a všetko fičí ako má.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
deadbiker
Post subject: RE: NanoStation 2 - Zamŕzanie Wi-Fi  PostPosted: 13.10.2012 - 09:19 #100820
Basic


Joined: Nov 11, 2009
Posts: 195

Nechcem robit mudreho ale v akych rezimoch mas tie zariadenia ?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
bagocina
Post subject: RE: NanoStation 2 - Zamŕzanie Wi-Fi  PostPosted: 13.10.2012 - 09:39 #100821
Basic


Joined: Júl 25, 2011
Posts: 47
Location: Bratislava
Router -> AP Bridge -> Klient

Ide o sieť so šiestimi klientmi. Vravím, prvý mesiac išlo všetko ako hodinky no v poslednom čase úplná kalamita.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
deadbiker
Post subject: RE: NanoStation 2 - Zamŕzanie Wi-Fi  PostPosted: 13.10.2012 - 10:24 #100822
Basic


Joined: Nov 11, 2009
Posts: 195

a neni to podobny problem ako tu?
https://ispforum.cz/viewtopic.php?f=10&t=6903
Resp neviem ako sa chova NS v rezime AP bridge ale nezamiena napr mac adresy?

DHCP ti prideluje adresy aj pre PC a aj pre ich klientske zariadenia(5460)?. Pozri na router ake mac adresy sa tam hlasia a porovnaj ich zo skutocnostou.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
bagocina
Post subject: RE: NanoStation 2 - Zamŕzanie Wi-Fi  PostPosted: 13.10.2012 - 10:51 #100824
Basic


Joined: Júl 25, 2011
Posts: 47
Location: Bratislava
Ja to má trošku iné, podľa toho popisovaného problému.

Spustím si Adv. IP scanner doma na PC. Tam sa mi všetky počítače, notebooky a zariadenia za klientským zariadením hlásia pod IPčkou práve klientského zariadenia, no router ich dostáva správne. DHCP prideľuje len pre počítače (napr notebooky, ktoré sa premiestňujú alebo stolovým, kde tiež nie je nastavená statika). Všetky klient zariadenia majú nastavenú statiku.

Čiže podľa článku skúsiť dať NS2 do režimu WDS AP a 5460ky do režimu WDS Repeater?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
bagocina
Post subject: RE: NanoStation 2 - Zamŕzanie Wi-Fi  PostPosted: 15.10.2012 - 18:54 #100882
Basic


Joined: Júl 25, 2011
Posts: 47
Location: Bratislava
Skúšal som aj reset zariadenia, znovunastavenie, nahranie nového FW cez TFTP a stále sa chová jak nepríčetné Sad
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)