Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.04.2024 - 00:41


NanoStation 2 - Zamŕzanie Wi-Fi

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
bagocina
Post subject: NanoStation 2 - Zamŕzanie Wi-Fi  PostPosted: 09.10.2012 - 18:41 #100703
Basic


Joined: Júl 25, 2011
Posts: 47
Location: Bratislava
Ahoj vospolok

mám na streche hodené NanoStation 2 v režime AP a na ňom pripojených 6 klientov (Ovis WL-5460AP). Je možné, že to krabička nevie zvládnuť? V poslednom čase skoro každý deň zamrzne tým spôsobom, že po ETH sa k nej dostanem no Wi-Fi aj keď vysiela (na booku aj na zariadeniach vidím sieť) no signál z káblu do Wi-Fi netlačí. Poprípade ak máte skúsenosti, poradiť nejaké rozumné nastavenia.

Ďakujem
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
xxxmisko
Post subject: RE: NanoStation 2 - Zamŕzanie Wi-Fi  PostPosted: 09.10.2012 - 20:46 #100707
Basic


Joined: Máj 25, 2012
Posts: 29

ahoj, nebude to tým, že toto zariadenia je skôr určené na klienta? Ja by som ho ako AP nedával
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
bagocina
Post subject: RE: NanoStation 2 - Zamŕzanie Wi-Fi  PostPosted: 09.10.2012 - 21:23 #100709
Basic


Joined: Júl 25, 2011
Posts: 47
Location: Bratislava
Ahoj, poväčšine sú tieto zariadenia viacmenej pre klientov, no dostal som tu odporučenie, že to nie je zlé zariadenie aj pre mód AP. Bral som ho kvôli tomu, že má SMA výstup na anténu, kvôli pripojeniu na všesmerku. Taktiež mi bolo písané a aj som čítal na nete, že 30 klientov pripojených by to malo zvládnuť, preto sa čudujem, že sa mu niečo nepáči.

Taktiež mám na zariadení dosť vysokú hodnotu "Rx Invalid NWID". Niekde som vygooglil, že je to spôsobené zarušením pásma. Mám na zariadení nastavený najmenej používaný kanál, no aj tak čísla pribúdajú.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: NanoStation 2 - Zamŕzanie Wi-Fi  PostPosted: 09.10.2012 - 21:58 #100710
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

2,4ka nie je velmi cista uz asi takmer nikde... Toboz nie v kombinacii so vsesmerkou Smile
odporucam zrusit vsesmer a nahodit tam nejaky rozumny sektor pripadne mozes dat zodve tie Nano2, ale ako som uz pisal, toto pasmo je dnes uz problemove, takze rusenie je velmi pravdepodobne...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
bagocina
Post subject: RE: NanoStation 2 - Zamŕzanie Wi-Fi  PostPosted: 09.10.2012 - 23:06 #100711
Basic


Joined: Júl 25, 2011
Posts: 47
Location: Bratislava
No to mi je jasné, že už nie je tak čisté, len či to má na svedomí naozaj to zarušenie. Ono je tam už dosť vysoké číslo, aj keď mám integrovanú anténu bez všesmerky. Len či má toto naozaj na svedomí to, že z ničoho nič si len tak čiastočne zamrzne.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
jurkoo
Post subject: RE: NanoStation 2 - Zamŕzanie Wi-Fi  PostPosted: 09.10.2012 - 23:28 #100712
Basic


Joined: Aug 30, 2011
Posts: 248

fuuha, 30 klientov na vsesmerke na 2.4? ak tam je este aj rusenie, tak to treba cele zrusit a prerobit.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
euro
Post subject: RE: NanoStation 2 - Zamŕzanie Wi-Fi  PostPosted: 10.10.2012 - 08:07 #100715
Ucen


Joined: Júl 24, 2007
Posts: 715

nieco podobne sa mi uz stalo aj s Rocket M5, zariadenie normalne funguje po eth, ale data netecu, pomoze iba restart. Problem sa zacal prejavovat s ver. 5.5.2. Neviem ci je to nahoda alebo daka chyba v FW i ked sa tento problem prejavil iba na 2 zariadeniach z x
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
huncutisko
Post subject: RE: NanoStation 2 - Zamŕzanie Wi-Fi  PostPosted: 10.10.2012 - 09:57 #100716
Basic


Joined: Feb 22, 2009
Posts: 40

Skus si prekontrolovat ci mas dobre nacvakane RJ45, zrejme je to sposobene napajanim. Nieco podobne sa mi stavalo na Locu, ale u klienta. Na dialku som sa k nemu nemohol dostat /cez WiFi/. Ked som k nemu dosiel domov, po kabli sa tvarilo Loco akoze OK, len WiFi nefungovalo, pripadne pri scanovani vytuhlo. Riesil som to vymenou Loca. Na novom, to iste. Tak som presiel cely kabel, vymenil pre istotu koncovky a odvtedy slape /zaklopem Smile/. Pre istotu si skontroluj aj zdroj ci je OK.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: RE: NanoStation 2 - Zamŕzanie Wi-Fi  PostPosted: 10.10.2012 - 11:03 #100717
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
JOFO wrote: ›2,4ka nie je velmi cista uz asi takmer nikde... Toboz nie v kombinacii so vsesmerkou Smile

No u nas uz zacina byt 2,4ka pouzitelnejsia ako 5ka Wink Ako pred rokmi v Bratislave.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Jardo
Post subject: RE: NanoStation 2 - Zamŕzanie Wi-Fi  PostPosted: 10.10.2012 - 11:58 #100722
Basic


Joined: Okt 21, 2007
Posts: 305

Ja by som dal ako AP 5460ku, sice dlho startuje ale osvedcilo sa a klienti ju maju tiez. Je lepsie postavit spoj na rovnakych zariadneiach (alebo aspon cca +-).
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: NanoStation 2 - Zamŕzanie Wi-Fi  PostPosted: 10.10.2012 - 12:08 #100724
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

airbilly má pravdu, síce APčok vidno na 2,4ke vela....traffic je tam veľmi malý.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: NanoStation 2 - Zamŕzanie Wi-Fi  PostPosted: 10.10.2012 - 20:19 #100742
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

Jardo wrote: ›Ja by som dal ako AP 5460ku, sice dlho startuje ale osvedcilo sa a klienti ju maju tiez. Je lepsie postavit spoj na rovnakych zariadneiach (alebo aspon cca +-).


s nano2 nie je ziadny problem, v jednej lokalite mi taha este snad teraz ~20 klientov s w3000g, co je na radiovej vrstve velmi velmi porovnatelne s wl5460 (rovnaky chipset). kludne moze byt nano2 ako AP a w3000g/wl5460 ako klienti, ziadny problem.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
bagocina
Post subject: RE: NanoStation 2 - Zamŕzanie Wi-Fi  PostPosted: 11.10.2012 - 09:38 #100764
Basic


Joined: Júl 25, 2011
Posts: 47
Location: Bratislava
Jardo wrote: ›Ja by som dal ako AP 5460ku, sice dlho startuje ale osvedcilo sa a klienti ju maju tiez. Je lepsie postavit spoj na rovnakych zariadneiach (alebo aspon cca +-).


Aj 5460ku som mal ako AP, no robilo niečo podobné ako táto NS2 a to som tam vymenil aj dve 5460ky.

euro wrote: ›
nieco podobne sa mi uz stalo aj s Rocket M5, zariadenie normalne funguje po eth, ale data netecu, pomoze iba restart. Problem sa zacal prejavovat s ver. 5.5.2. Neviem ci je to nahoda alebo daka chyba v FW i ked sa tento problem prejavil iba na 2 zariadeniach z x


FW tam mám aktuálne v4.0.1

huncutisko wrote: ›Skus si prekontrolovat ci mas dobre nacvakane RJ45, zrejme je to sposobene napajanim. Nieco podobne sa mi stavalo na Locu, ale u klienta. Na dialku som sa k nemu nemohol dostat /cez WiFi/. Ked som k nemu dosiel domov, po kabli sa tvarilo Loco akoze OK, len WiFi nefungovalo, pripadne pri scanovani vytuhlo. Riesil som to vymenou Loca. Na novom, to iste. Tak som presiel cely kabel, vymenil pre istotu koncovky a odvtedy slape /zaklopem Smile/. Pre istotu si skontroluj aj zdroj ci je OK.


Kábel tam mám novo cvakaný možno dva týždne dozadu. Skúsim ho pozrieť, prípadne precvaknúť.

pixall wrote: ›
s nano2 nie je ziadny problem, v jednej lokalite mi taha este snad teraz ~20 klientov s w3000g, co je na radiovej vrstve velmi velmi porovnatelne s wl5460 (rovnaky chipset). kludne moze byt nano2 ako AP a w3000g/wl5460 ako klienti, ziadny problem.


Ani u mňa nebol problém asi prvý mesiac. Uptime bol odkedy som ho kúpil a nasadil. Potom začala nejak haprovať všesmerka, na klientoch 5460 kde bola hodnota signálu cca 72 padla na 55, tak som použil integrovanú anténu signál je parádny, no zasekáva sa...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Jardo
Post subject: RE: NanoStation 2 - Zamŕzanie Wi-Fi  PostPosted: 11.10.2012 - 12:07 #100771
Basic


Joined: Okt 21, 2007
Posts: 305

Tak potom kabelaz alebo slaby zdroj, mne zatekalo do jednej 5460 az tak ze zozralo konektor v 5460. Smile
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
bagocina
Post subject: RE: NanoStation 2 - Zamŕzanie Wi-Fi  PostPosted: 11.10.2012 - 12:17 #100772
Basic


Joined: Júl 25, 2011
Posts: 47
Location: Bratislava
Tak kábeláž na NS2 som pozeral a je v pohode, PoE ide len na nejaké 3m (od skrinky na vrch stožiaru). Zdroj je použitý originál, ktorý je dodávaný, NS. Pre istotu som prekrimpoval koncovky, tak som zvedavý kedy prestane tlačiť do wifiny...

K tej 5460. Mal som tam dve zariadenia nové kúpené, zapojené priamo na elektrinu (žiadne PoE vychytávky) a aj tak mi mrzli a musel som ich párkrát týždenne reštartovať. Preto som sa rozhodol prejsť na NS2. Tá fungovala dosť dlho bez seknutia a potrebného reštartu. Kábeláž je komplet vymenená za novú, pretože v budove som premiestňoval zariadenia z jednej strany na druhú.

Inak jednu z tých 5460 som hodil ako klienta na jednej budove, jeden ETH na zvod netu do budovy a druhý ETH na pripojenie APčka a tam funguje bez problému.

Update:
Nastavil som si zatiaľ strážneho psa. Chvíľu spĺňal, čo mal, no potom aj keď zmrzol, pingovať som mohol klientské zariadenie na ktoré je pes nastavený aj keď do web rozhrania som sa nedostal, no ostatné klientské zariadenia nie.


Last edited by bagocina on 13.10.2012 - 14:10; edited 1 time in total
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)