Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.04.2024 - 00:59


Udusené TP-Linky

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
bagocina
Post subject: Udusené TP-Linky  PostPosted: 01.08.2012 - 23:17 #99834
Basic


Joined: Júl 25, 2011
Posts: 47
Location: Bratislava
Nazdar vospolok

Skúšali ste niekto zatvoriť do skrinky APčka TP-Link WA701N alebo WA730RE? Obe som hodil do skrinky na stožiari a keď zavriem na nej dvierka tak jednoducho prestane ísť. Wi-Fi ukazuje na notebooku, že vysiela, ale nejde naň pripojiť a ping zo siete je bez odozvy. Akonáhle dvierka na skrinke otvorím, začne pingovať a wifina fičí. Je možné, že tie APčka nevedia dýchať? Very Happy Inak si to vysvetliť neviem pretože aj keď mám privreté dvierka a sú bez odozvy a začne fúkať do štrbiny tak sa dajú opingať. Sú to pre mňa dosť vyhovujúce zariadenia z hľadiska možností, no keď toto robia tak sú mi na nič.

S akými 2,4GHz APčkami máte dobré skúsenosti (rýchlosť, max. počet pripojených bez mrznutia a pádov, ...)? Okrem Mikrotikov a tých drahých hračičiek Very Happy

Ďakujem za rady Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Udusené TP-Linky  PostPosted: 01.08.2012 - 23:35 #99835
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

UBNT (NanoLoco, Nano, Pico, Rocket)
Su kompaktne a netreba ich nikam zatvarat, kedze su vo vodeodolnom prevedeni Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
bagocina
Post subject: RE: Udusené TP-Linky  PostPosted: 01.08.2012 - 23:45 #99837
Basic


Joined: Júl 25, 2011
Posts: 47
Location: Bratislava
Hlavne potrebujem pripojiť na to všesmerku a ako vidím, tak NanoStation2 nemá výstup na externú anténu. Iba NS2 Loco má. Alebo sa mýlim? Smile Potom tá integrovaná anténa sa dá v admin rozhraní vypnúť, alebo? Smile Pýtam sa, lebo s UBNT ani Mikrotikom nemám skúsenosti a keďže sme sa už zišli v tej sieti viacerí, tak chcem už niečo lepšie, čo mi bude fičať a nevyhodím za to len tak peniaze, lebo momentálne tam má zadusený TP-Lnik a predtým Ovisa 5460, ktorý si ľúbil zamrznúť Very Happy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
deadbiker
Post subject: RE: Udusené TP-Linky  PostPosted: 02.08.2012 - 12:14 #99849
Basic


Joined: Nov 11, 2009
Posts: 195

Nanostation2 -ma internu a ties rsma konektor na externu antenu
Loco2 -ma internu antenu ale nema konektor na externu
rocket -2x rsma vystup na MIMO externu antenu.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
ewew
Post subject: RE: Udusené TP-Linky  PostPosted: 02.08.2012 - 12:41 #99853
Basic


Joined: Sep 02, 2009
Posts: 433

Urob tam napríklad takéto vetranie https://www.abclinuxu.cz/blog/ewewov_bl ... hu-inak-2.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
bagocina
Post subject: RE: Udusené TP-Linky  PostPosted: 02.08.2012 - 15:58 #99860
Basic


Joined: Júl 25, 2011
Posts: 47
Location: Bratislava
deadbiker
Diki, čiže NS2 je to čo hľadám. A nejaké skúsenosti s počtom pripojených užívateľov na túto hračku nemáš? Resp. nejaké mrznutie, potrbný reštart...

ewew
No chladenie tam mám, vďaka tomu teraz to zariadenie fičí, no nie každá skrinka je rozmerov takých, že tam je možné hodiť aj chladenie, preto potrebujem nejaké fajnové 2,4GHz zariadenie, ktoré zvládne nejaký ten počet užívateľov a nemrzne.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Udusené TP-Linky  PostPosted: 02.08.2012 - 16:29 #99861
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

Ak nechces MIMO, tak tam hod PicoStationM2.. Ma to RSMA konektor na antenu, je to malicke a nepotrebujes na to krabicu Smile
Par desitok klientov to zvladne urcite...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
bagocina
Post subject: RE: Udusené TP-Linky  PostPosted: 02.08.2012 - 16:42 #99863
Basic


Joined: Júl 25, 2011
Posts: 47
Location: Bratislava
Tak to je úplná poodička Smile Vedel by si poradiť nejaký shop? Buď kamenný alebo e-shop. Našiel som akurát tak http://isystems.sk/bezdotovy-prenos/902-ubnt-picostation-m2.html a to je drahšie ako NS2 v Alze. Ak nenájdem tak si zoberem NS2ku Smile

Ďakujem pekne za rady Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Udusené TP-Linky  PostPosted: 02.08.2012 - 21:47 #99870
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

Je to drahsie oproti NS2 hlavne kvoli tomu ze je to uz 1x1N t.j. s N-kovymi klientami sa da cez to tlacit tak 30-40M... Samozrejme za predpokladu ako-tak cisteho pasma... A tiez aj kvoli tomu ze je to HP (High Power)..

Ak by si chcel nie je problem, myslim, ze vacsina ISP tuna by ti to vedela predat tiez... Napr ja ich mam po 79 EUR s DPH


Last edited by JOFO on 02.08.2012 - 21:53; edited 1 time in total
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Udusené TP-Linky  PostPosted: 02.08.2012 - 21:51 #99871
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

bullet 2/M2 páni Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
bagocina
Post subject: RE: Udusené TP-Linky  PostPosted: 03.08.2012 - 09:21 #99875
Basic


Joined: Júl 25, 2011
Posts: 47
Location: Bratislava
Najviac sa mi zatiaľ páči asi NS2 Smile Dúfam, že zvláda toľko klientov ako PS M2 Smile

Ešte ten Bullet M2 nie je od veci Smile S týmto nejaké skúsenosti? Smile
Zaujala ma poznámka "Jednotka musí být instalovaná v horizontální rovině tak, aby byl N-Male konektor výš než výstup na UTP kabel. Ve vertikální rovině může být instalována pouze UTP kabelem k zemi. " Ide len o to nech cez vrch nezateče voda?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
jurkoo
Post subject: RE: Udusené TP-Linky  PostPosted: 03.08.2012 - 09:44 #99876
Basic


Joined: Aug 30, 2011
Posts: 248

ano, ide o to, aby cez stranu kde je ethernet nezatiekla voda dnu.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Udusené TP-Linky  PostPosted: 03.08.2012 - 14:22 #99877
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

M2ka ti je podla mna nanic, a je zbytocne draha, robit Nko v 2,4ke sa vyplaca len vo velmi specifickych podmienkach.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
bagocina
Post subject: RE: Udusené TP-Linky  PostPosted: 03.08.2012 - 16:43 #99878
Basic


Joined: Júl 25, 2011
Posts: 47
Location: Bratislava
Ja potrebujem hračku, ktorá má výstup na externú anténu, zvládne niekoľko desiatok klientov, nemrzne a nepadá (aspoň teda nie často). Priepustnosť by sa zišla tiež čo najväčšia, keďže sa okrem netu dosť ťahá aj po LANke.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
bagocina
Post subject: RE: Udusené TP-Linky  PostPosted: 11.08.2012 - 09:42 #99957
Basic


Joined: Júl 25, 2011
Posts: 47
Location: Bratislava
Ešte otázka k tým NS a PS. Keď to má výstup na externú anténu, dá sa tá interná niekde v admine softvérovo vypnúť?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)