Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 27.04.2024 - 09:44


rb751 a velke problemy....

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Author Message
midnight_man
Post subject: RE: rb751 a velke problemy....  PostPosted: 19.07.2012 - 10:21 #99688
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

Najlepsie riesenie pre hot spoty v meste je Rocket M2. + to máš ešte outdoor.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
zelmar
Post subject: RE: rb751 a velke problemy....  PostPosted: 19.07.2012 - 12:05 #99689
Guru


Joined: Okt 23, 2005
Posts: 1031
Location: /etc/bin/ladin
A na indoor Unifi od UBNT je proste ako hotspot radiova cast dokonale. Blokuje napr. by default pristup na private ip adresy z wlan rozhrania.

Podla mna riesite blbosti...mam pocit ze ten devajs je urceny na domacnost a nie pre pochuja klientov, hotspoty a ine sracky. Je to taka nahrada za 12e routre ako tplink , zyxel a spol.. pre mikrotik a RB postihnutych, ktory z toho potom vyrobia velmi inteligentny switch ako rado. pokial nevyuzivate funkcionalitu ako vlany, ipv6 a ine featury, ktore bezne nie su v routroch za 12e tak naco to tam capete?
Ak chcete robit hotspoty pouzi nieco co je na to aspon trochu stavane, Rocket na outdoor, Unifi indoor a za tym vsetkym jeden ethernetovy RB ktory bude zabezpecovat funkcionalitu hotspotu (pokial je vyzadovana) ak nie ani ten netreba...atd atd atd
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: rb751 a velke problemy....  PostPosted: 19.07.2012 - 12:12 #99690
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

rb751 som nechcel ako hotspot, ale ako nahradu tp-linku - kvalitnejsiu...to to nesplnilo....takze tam pojde spat routerstation s openwrt.
PS: rb751 a 951 bola snaha o konkurenciu unify, ale neuspesna....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: rb751 a velke problemy....  PostPosted: 19.07.2012 - 13:43 #99691
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

Unifi ma jeden zasadny, problem....musi niekde bezat masina s tym ich softom Rolling Eyes (ktory mi pride preprecovanejsi a uzitocnejsi ako mikrotik Hotspot) - len keby to vedelo bezat aj inac ako na externej masine. samotna unifi krabica je len bridge ktorý vie nastavit IP,SSID a WPA2 teda za nou musi byt mikrotik....alebo potom nahrat do nej AirOS.

Rado argumentoval tym ze klientovi mrzol TP link a podobne. Ja tvrdim ze je tam iny problem. Na sieti je tych TP linkov po milú jarmilu...ešte som nevidel zamrznutý.....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: rb751 a velke problemy....  PostPosted: 19.07.2012 - 14:22 #99692
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

tiez nemam ziadny problem s tplinkami,....toto bol specificky pripad, bolo potrebne aj lepsie pokrytie....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: rb751u-2hnd  PostPosted: 19.07.2012 - 17:38 #99693
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

zixo wrote: ›Aktualne mam s nimi problemy, nezvladaju viacerych klientov, mam ich nasadene ako hotspoty. latencia lieta, rychlost 3Mb.. Dufam ze na nieco pridem a zistim preco chodia tak zle. Potom podam info.


btw, nemate link na nejaky dobry, odskusany setup pre Routerboard AP pre 2.4 Ghz N-kovych klientov?

aktualne mam 3 APcka pokryvajuce volne priestranstvo, klienti su vsetko mozne, mobilne telefony, notebooky...

dik Razz


treba si uvedomit ze to ma pidi antenocky, cize zazraky na vacsiu vzdialenost/zpe prostredie nemozete cakat - ja ani necakam;

ked vam takto lietaju rychlosti kde to mate umiestnene? ake signaly maju klienti a ako sa snazia komunikovat? su to B, G alebo N klienti?.
skusali ste to IBA N klientmi?
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
lukas-svk
Post subject: RE: rb751 a velke problemy....  PostPosted: 20.07.2012 - 23:23 #99703
Basic


Joined: Sep 13, 2011
Posts: 47

Mame tych devicov tak zo 30 a o ziadnych problemoch neviem.

Co sa tyka rychlosti, na wifi mas nastavene sifrovanie wpa2-psk + aes (iba aes nie tkip)

Co viem zatial je vsetko ok, mal som aj isty cas ten device doma a ziaden problem som nepozoroval slo to priemerne, tj okolo 2MB/s tu v zarusenom prostredi. Asi si to nahodim znova domov, nech sa s tym znova pohram.

Btw: tam kde tp-link wr1043 podaval dost nespolahlive vykony ( vypadky wifi, velky jitter ide tento MK dost dobre.

L.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: rb751 a velke problemy....  PostPosted: 20.07.2012 - 23:49 #99705
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

vyzera ze to je chybne v zavislosti od serie, od typu pripojenych zariadeni...asi by si stovky ludi na forum.mikrotik.com nevymyslali....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
yaguso
Post subject: RE: rb751 a velke problemy....  PostPosted: 31.07.2012 - 19:25 #99812
Basic


Joined: Jún 15, 2006
Posts: 74

rado3105 ak este pouzivas to RB751U-2HnD skus fixnut Tx Power Mode /all rates fixed/ na 14 dBm a zapni oba chainy na karte HT. A daj vediet ci to pomohlo.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: rb751 a velke problemy....  PostPosted: 31.07.2012 - 20:30 #99813
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

UZ som to vratil...skusal som vsetko moznem, fixnut tx ako prve kedze od vyroby to riadne pecie, taktiez chainy som rozne skusal...ale ci tx bol presne na 14dBm....tak to uz neviem....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
yaguso
Post subject: RE: rb751 a velke problemy....  PostPosted: 31.07.2012 - 20:46 #99814
Basic


Joined: Jún 15, 2006
Posts: 74

nemusi to byt presne na 14, ale dnes som nasadil presne taku masinku, na aku sa stazujes. Robi to GW z optiky pre jeden comp a zaroven to robi Wi-Fi router. Nevedel som na Wi-Fi dosiahnut vyssiu rychlost ako 5 Mb down, kym som nefixol Tx Power. Skusal som od 16 do 10 hodnotu. Pri 14 som sa zastavil, lebo vtedy to slo 20 Mb down/up pri vybornom pingu a dostatocnom signale po budove. Na notebooku mam len B/G kartu, na MK som nechal B/G/N, keby som mal N-kovu kartu na notebooku, tak to podla mna pojde aj viac. K RB-cku je pripojena mala MMCX antenka.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: rb751 a velke problemy....  PostPosted: 18.08.2012 - 19:39 #100017
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

i bought 20 units, 3 hours project, takes from me 5 days, and alot of expansise,

very bad soho device, a drawon flagship of mikrotik soho,

only workable on 2412 to 2427

other than that its waste of time,

hardware design bug, EVM and couple of readings should be tested before release a broken arm device

i quit mikrotik 3 years ago, for similar issues,

installers and contactor have no time to waste submiting bug report

mikrotik good for p2p only,
ubnt for the reset of wireless deplyment, even in p2p if the signal is low go for ubnt


http://forum.mikrotik.com/viewtopic.php ... p;start=50

zaujimavy postreh, vraj to funguje len na kanaloch od 2412 do 2427....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)