Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.04.2024 - 11:50


kablovka

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 3 123 >
Author Message
edusko
Post subject: kablovka  PostPosted: 14.06.2012 - 23:04 #99277
Guru


Joined: Aug 14, 2008
Posts: 1149

vie mi niekdo poradit ako by som mohol zlucit s 30 satelitov s 30 programmi do jedneho kablu a rozdelit na rozne frekvencie vystup moze byt analog
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: kablovka  PostPosted: 14.06.2012 - 23:21 #99278
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

http://www.dipol.sk/tv_modulator_signal ... R95175.htm
+zlucovac
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
edusko
Post subject: RE: kablovka  PostPosted: 14.06.2012 - 23:45 #99279
Guru


Joined: Aug 14, 2008
Posts: 1149

nevies o niecom co by bolo ako jedna skatula kde sa to vsetko zluci?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: kablovka  PostPosted: 15.06.2012 - 03:08 #99281
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

midnight_man wrote: ›http://www.dipol.sk/tv_modulator_signal_digital_classic_21-69_kanaly_5_5mhz_R95175.htm
+zlucovac


jeden ano, ale 30, uff uff... taketo srandicky nemaju vyfiltrovany vystup a lezie z nich to iste aj na okolitych kanaloch ako dalsie harmonicke... ked to zapojis cez zlucovace a nasekas na kanaly vedla seba, dostanes maglajz, nie pouzitelny signal.

pre take riesenia (konvertovat 30 kanalov zo satelitu do nejakeho kabla) stoji hlavna otazka tak, ze komu je vysledok urceny, co to chce byt. ci to je riesenie pre 3 televizory v dome, 40 v hoteli alebo 500 v nejakej kablovej sieti. na kazde je vhodna uplne ina "krabica" ked to mam tak povedat.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: kablovka  PostPosted: 15.06.2012 - 05:03 #99283
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
Jeden z mnohych modulatorov ktore sa bezne vo svete pouzivaju len na slovensku je vsetko problem http://www.cableworld.hu/content/31xxp-a.pdf
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: kablovka  PostPosted: 15.06.2012 - 05:07 #99284
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
http://www.cableworld.hu/content/407xp-a.pdf
Tiez dobre.... Tato stranka sa mi zacina pacit Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
edusko
Post subject: RE: kablovka  PostPosted: 15.06.2012 - 06:30 #99286
Guru


Joined: Aug 14, 2008
Posts: 1149

rozmysla som nad lacnym riesenim do penzionu samozrejme 30 kanalov som prehnal ale je to len rezerva do buducnosti
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: kablovka  PostPosted: 15.06.2012 - 10:50 #99287
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

miso moze mat pravdu, treba obskakovat kanale možno aj po 2 ks skakat.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: kablovka  PostPosted: 15.06.2012 - 15:25 #99292
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1591

daj to do Ccka alebo do Tcka a mas pokoj

analog je alchymia hlavne pri vyssom pocte stanic

v digitale mas pokoj
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: kablovka  PostPosted: 15.06.2012 - 15:26 #99293
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

edusko wrote: ›rozmysla som nad lacnym riesenim do penzionu samozrejme 30 kanalov som prehnal ale je to len rezerva do buducnosti


mo, takze sme o nieco blizsie, podme si dalej zadefinovat poziadavky.

najprv otazka ci tam uz existuje kabelaz alebo sa stavia nova.
ak existuje, ake ma parametre, schemu, topologiu (hviezdicovy rozdov, seriovy, alebo niekolko hviezdic)... ak existuje, tiez je velmi dolezite kolko Mhz prenesie (ci to bolo postavene pred 20 rokmi, 10, pred rokom...) lebo podla toho treba zvolit aky signal sa tam pusti. ked je to veliky penzipn s 20rocnou kabelazou, bude koncit niekde pri 350-450 mhz a vsetko je nutne namodulovat na nizsie frekvencie, 30 kanalov tam s 20eurovymi modulatormi nevopchas. ak je tam nova kabelaz, moze sa tam zmestit aj tolko kanalov ako pises, aj s lacnymi modulatormi, s tym ze sa rozhodia do celeho pasma az po 860 mhz. ak je tam kabelaz ktora bude chodit aj na 1000mhz, tak netreba vobec analog a treba tam nechat ist rovno signal z LNBcka cez multiswitch, co bude suverenne najlacnejsie a najlepsie riesenie... to loen tak pre ramcove pochopenie problematiky.

dalsia dolezita otazka kolko bude prijimacich miest (televizorov)... od tohos amusi kalkulovat ci radsej drahsia stanica a lacnejsie riesenie na strane klienta, alebo radsej skoro ziadna hlavna stanica a drahsie riesenie na strane klienta...

dalsia otazka ako je to s tymi kanalmi, kolko ich tam ma byt, 10 a 30 a 50 je velmi velmi velmi velky technicky rozdiel..

toto co poslal rasto je pekny modulator do hlavnej stanice, take stoja radovo 400-800 eur bez DPH na jeden kanal. ale 30 kanalov, 12-24tisic EUR len za modulatory, a bude toho jeden plny 42U rack. potom bude este jeden plny rack prijimacov, potom k tomu klima pretoze to uz aj nieco vykuri, a za 40-60tisic EUR mas profi riesenie s prikonom okolo 1 kW... ale to je na penzion velmi silna zbran.

s ohladom na moznosti rozvodu moze byt uplne dostacujuce pouzit multiswitch na satelitny signal a do kazdej izby umiestnit rovno DVB-S prijimac... potom je otazka dekodovania toho co je kodovane, ci sa vsade kupi karta, alebo sa zriesi nejaky cardsharing a s tym spojene vsetky mozne probemy teraz aj v buducnosti..

+ upozornujem na nutnost riesit legislativu, penzion alebo hotel sa povazuje za verejne sirenie TV, vyzaduje taktiez uzavtorenie zmluv s vysielatelmi a platenie za prava, je na to niekolko rozsudkov aj na urovni europskeho sudneho dvora.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: kablovka  PostPosted: 15.06.2012 - 15:34 #99294
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

tak pre zaujimavost, toto je hlavna stanica zhodou okolnosti pre 30 kanalov
z digitalu na analog..
http://www.alternet.sk/temp/hlavna-stanica.jpg
zoskladane s prihliadnutim na co najnizsiu cenu ale s dodrzanim uspokojivych parametrov... cena takejto srandy zo starych komponentov je priblizne 7-8tisic EUR bez DPH, z novych asi 4-10nasobok... to len aby bolo jasne o com to asi je, ked chceme dostat 30 kanalov z digitalu na analog a aku asi velku krabicu na to treba.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
edusko
Post subject: RE: kablovka  PostPosted: 15.06.2012 - 15:56 #99295
Guru


Joined: Aug 14, 2008
Posts: 1149

tak to viem o com hovoris mame kablovku ale hladal som jednoduche riesenie ktore mi bolo zadane najlacnejsie ma to vyslo ked si kupim cca 20 dm 500 trebars aj klon dam nazdielat jednu kartu a mozu pozerat samozrejme ze viem ze to neni legalne ale s tym bol zakaznik oboznameny len to potrebujem zlucit do 1 kabla a system kablovania je novy vsetko vo hviezde takze utlm min.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: kablovka  PostPosted: 15.06.2012 - 16:02 #99297
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
midnight_man wrote: ›miso moze mat pravdu, treba obskakovat kanale možno aj po 2 ks skakat.


keby len o dva , ono to ma tak mizernu selektivitu že dva kanáli je na to strašne málo.
Ale v kombinácii s tým splitrom čo sem hodil 421 by to nemal byť problém , ak je pravda to čo sa píše v tom datasheete.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: kablovka  PostPosted: 15.06.2012 - 17:17 #99298
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

edusko wrote: ›tak to viem o com hovoris mame kablovku ale hladal som jednoduche riesenie ktore mi bolo zadane najlacnejsie ma to vyslo ked si kupim cca 20 dm 500 trebars aj klon dam nazdielat jednu kartu a mozu pozerat samozrejme ze viem ze to neni legalne ale s tym bol zakaznik oboznameny len to potrebujem zlucit do 1 kabla a system kablovania je novy vsetko vo hviezde takze utlm min.


ked je tam nova kabelaz do hviezdice, nevyrabaj z toho analog ale daj tam do stredu tej hviezdice multiswich
http://www.aerial.sk/eshop/index.php?pa ... p;Itemid=1
do neho privedies rovno kable z LNBciek, a do kazdej izby rovno DVB-s settopbox.. ak uvazujes o 30 kanaloch a je tam menej jak 60 izieb tak ta to vyjde cenovo najlepsie, obraz bude tiez najlepsi, a pocet kanalov mas na kazdej izbe nie 30 ale aj niekolko sto...

ak by si tuzil po dm500 klonoch, daj vediet, rad z nich pougradujem na nieco serioznejsie... mam ich asi 20 kusov, pouizvane su teraz pol roka, ese rok a pol zaruka, na vacsinu je komplet original balenie.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: kablovka  PostPosted: 16.06.2012 - 07:43 #99312
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
No mne sa najviac pozdava misov navrh s multiswitchom a dvb-s setoboxom na kazdu izbu. Investicia do zakladnovky je v tomto pripade uplne mimo, pretoze to nie je mesto kde vyhladovo do 2 rokov pripojis 2tis ucastnikov ale je to penzion kde sa uz pocet izieb nezvysi a teda ani pocet tv prijimacov. Ak sa ma riesit 5 alebo 8 programov tak postav lacnu zakladnovku, ak 30 a viac programov tak by som volil satelitny prijimac na kazdu izbu.....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 3 123 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)