Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 01.05.2024 - 06:46


"ponuka na odkupenie siete" ??

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 3 < 123 >
Author Message
keksik
Post subject: "ponuka na odkupenie siete" ??  PostPosted: 19.04.2012 - 20:54 #98344
Basic


Joined: Sep 08, 2005
Posts: 125

kupci wrote: ›dostal som ponuku ze odkupia moju siet cena je stanovena na ciastku za zriadenie. samozrejme ze som odmietol mno nasledne spustil ze vie ponuknut v regione kde posobim cenu 1/2 oproti mojej, a zaroven rychlost o 40% vyssiu ako som pozeral cca 8€ 10/4Mbit bez FUP !!

pri takejto ponuke neviem konkurovat a mojich cca300 klientov mu mozno aj predam ale je to mozne? ze da taku cenu pri takej rychlosti, nebolo to ponuknute nikomu este? jedna sa o presovský kraj. chrbticovu siet ma vraj vybuduvanu a aj AP nahodene len este neaktivne plus este dobudovava neake obce, podla opisu sa jedna o hodnu cast co menoval. plus pokracoval ze ako dalsi sa zmluvne realizuje nateraz kosicky kraj.

Za kolkoze ti ponukli odkupenie?
Povedz ze ok, predas, ale za 3-4nasobok rocnej trzby.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: "ponuka na odkupenie siete" ??  PostPosted: 19.04.2012 - 20:55 #98346
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

Miso kde konkretne v zakone sa pise ze to nesmu uzavret 2 podniky medzi sebou? Teda ak obe poskytuju telekom. sluzby

Pretoze Slovenska legislativa je: Čo nie je zakazane je dovolene...takze hladam hladam...a nenasiel som tam zmienku o tom, že by to zakon zakazoval.

Podla mna je to somarina...v zmluve o poskytovani verejnej sluzby sa definuje účastník a nie koncový užívateľ. Tieto 2 pojmy sú na začiatku explicitne vysvetlené. Ďalej pri zmluve o prepojení sietí je slovíčko "má právo" a za žiadnych okolností, nemá povinnosť.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kupci
Post subject: RE: "ponuka na odkupenie siete" ??  PostPosted: 19.04.2012 - 21:33 #98348
Basic


Joined: Apr 19, 2012
Posts: 45

keks

ponuka je tam napisana a to cena zriadenia klienta cize neakych 70-100€
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: "ponuka na odkupenie siete" ??  PostPosted: 19.04.2012 - 21:55 #98350
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

midnight_man wrote: ›Miso kde konkretne v zakone sa pise ze to nesmu uzavret 2 podniky medzi sebou? Teda ak obe poskytuju telekom. sluzby

Pretoze Slovenska legislativa je: Čo nie je zakazane je dovolene...takze hladam hladam...a nenasiel som tam zmienku o tom, že by to zakon zakazoval.

Podla mna je to somarina...v zmluve o poskytovani verejnej sluzby sa definuje účastník a nie koncový užívateľ. Tieto 2 pojmy sú na začiatku explicitne vysvetlené. Ďalej pri zmluve o prepojení sietí je slovíčko "má právo" a za žiadnych okolností, nemá povinnosť.


ked si to tak pekne vysvetlil, tak uz si to tam skoro nasiel...

§ 5

(4) Účastník je koncový užívateľ, ktorý uzatvoril s podnikom poskytujúcim verejnú službu zmluvu o poskytovaní verejných služieb.

(3) Koncový užívateľ je osoba, ktorá používa verejnú službu alebo požaduje jej poskytovanie a túto službu ďalej neposkytuje a ani prostredníctvom nej neposkytuje ďalšie služby. Koncovým užívateľom je spotrebiteľ,6) a ak ide o rozhlasové a televízne programové služby, aj poslucháč a divák.

z toho vyplyva ze ucasnik je osoba, ktora uzatvorila zmluvu o poskytovani verejnych sluzieb, a tato osoba zaroven sluzbu dalej neposkytuje ani prostrednictvom nej nespokytuje dalsie sluzby. dalej potmo aj podla §44 ods 1, zmluvou o poskytovani verejnych sluzieb sa podnik zavazuje _ucastnikovi_ zriadit pripojenie, pricom z definicie ucastnika vyplyva ze ucastnikom je koncovy uzivatel ktory ma ako taky sluzbu pre vlastnu potrebu...

v kazdom pripade, snazit sa dobre vylozit a pochopit a aplikovat tak zle napisany zakon, je ako zonglovat so snehovymi gulami v pekle..


Last edited by pixall on 19.04.2012 - 21:57; edited 1 time in total
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
keksik
Post subject: RE: "ponuka na odkupenie siete" ??  PostPosted: 19.04.2012 - 21:57 #98351
Basic


Joined: Sep 08, 2005
Posts: 125

kupci wrote: ›keks

ponuka je tam napisana a to cena zriadenia klienta cize neakych 70-100€

Tak to ser na nich. Uvedom si, ze realita je taka, ze ludia su velmi konzervativni. Neradi menia zabehnute veci. A neradi platia za tu istu vec este raz (ak by mali mat nejake naklady pri prechode od teba k tomu novemu ISP). Odraz sa od toho, ze aj napriek masivnej reklame od nich v tvojej oblasti, ti za rok odide tak 50 klientov. Zrataj si to matematicky dokedy to dokazes tahat a co zato utrzis. Mozno o dva roky ked budes mat 150-200 klientov im to predas za viac ako ponukaju teraz Wink, pripadne sa najde iny ISP.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: "ponuka na odkupenie siete" ??  PostPosted: 19.04.2012 - 22:02 #98352
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

Mišo a práve že pri zmluve o pripojeni sa definuje účastník. Nie koncový užívateľ. Tieto 2 pojmy sú samostatné a sú aj samostatne vysvetlené.

To čo si ty našiel:
Koncový užívateľ je osoba, ktorá používa verejnú službu alebo požaduje jej poskytovanie... je jediná veta ktorá sa to ako tak poukazuje. No ešte raz, v popise zmluvy o pripojení nie je ani zmienka o tom, že podnik nesmie takúto zmluvu uzavrieť s iným podnikom ktorý má právo na poskytovanie verejnych telekom. služieb. (Čo nie je zakázané, je dovolené...to poznas)

Pri zmluve o prepojení sietí je ďalej napísané, že "má právo...bla bla bla", taktiež nie je prikázané uzavrieť takúto zmluvu. Keby toto chceli dosiahnuť, podľa mna to zapracujú do § zmluvy o pripojeni alebo do § prepojovacej zmluvy.
Ostatne by nebolo od veci obratit sa na samotny urad nech to vysvetlia Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: "ponuka na odkupenie siete" ??  PostPosted: 19.04.2012 - 23:58 #98356
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

midnight_man wrote: ›Mišo a práve že pri zmluve o pripojeni sa definuje účastník. Nie koncový užívateľ. Tieto 2 pojmy sú samostatné a sú aj samostatne vysvetlené.


tie pojmy (koncovy uzivatel a ucastnik) su samostatne vysvetlene, ale nie su samostatne - pretoze jeden je definovany cez druhy. najprv sa definuje kto je koncovy uzivatel (ods. 3) a potom dalej v ods.4 sa hovori, ze ucastnik je taky z koncovych uzivatelov, ktory ma uzavretu zmluvu. (v praxi su koncovi uzivatelia vsetci clenovia domacnosti, a jeden z nich ktory zmluvu podpisal, je zaroven aj koncovy uzivatel aj ucastnik). tato definicia ucastnika cez koncoveho uzivatela vsak priamo vylucuje, ze by ucastnikom mohol byt niekto, kto nie je koncovym uzivatelom. a kedze podnik ktory chce poskytovat cez sluzbu inu sluzbu, nie je koncovym uzivatelom, nemoze byt ani ucastnikom - lebo by to bolo v rozpore s definiciou ucastnika v §5 ods4. a kedze zmluvu podla §44 uzatvara ucastnik, tak podnik ktory nie je koncovym uzivatelom a nie je teda ani ucastnikom, tazko moze na seba aplikovat §44 a ako ucastnik uzavriet zmluvu. kapisto?

ci uz to tak zakonodarca (ktorym je ministerstvo dopravy, nie urad) takto myslel alebo nemysle, v zakone je to takto napisane. v tom zakone je toho na hlavu viac... medzi nami, keby mi takyto pravny maglajz splodil nejaky zamestnanec, mohol by este vyskusat cakan a lopatu, ale urcite uz nie ziadny paragraf...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
server3
Post subject: RE: "ponuka na odkupenie siete" ??  PostPosted: 20.04.2012 - 17:58 #98364
Ucen


Joined: Aug 11, 2008
Posts: 537

to co za debilov bolo,za taku cenu?co su jebnuty!!! Sa ti cudujem ze sa s nimi vobec bavis a este tu stresujes.Trepu sprostosti a totalne sa na to vyser a spi kludne dalej.z toho nic nebude lebo pri takych cenach za net by skrachovali za 5 minut,len ta strasia lebo vedia ze inac maju male sance sa presadit ked si tam uz ty.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kupci
Post subject: PostPosted: 09.07.2012 - 09:18 #99558
Basic


Joined: Apr 19, 2012
Posts: 45

pytal som sa znameho on teraz predal siet a dostal ponuky 50-80 za klienta a to vraj aj sem chodia na forum, takze sa neda povedat ze som dostal zlu ponuku podla toho co dostavam info tak prispievatelia na toto forum ponukaju polovicku..

PS: riadne pokrytectvo, tu ti vypisuju alebo sa zastavaju ze za ziadnu cenu nepredat pod cenu, nech si robia co chcu a ponuka odnich 50€!!

PS: tlmocim co sompocul a cital v maile

server3 wrote: ›to co za debilov bolo,za taku cenu?co su jebnuty!!! Sa ti cudujem ze sa s nimi vobec bavis a este tu stresujes.Trepu sprostosti a totalne sa na to vyser a spi kludne dalej.z toho nic nebude lebo pri takych cenach za net by skrachovali za 5 minut,len ta strasia lebo vedia ze inac maju male sance sa presadit ked si tam uz ty.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: "ponuka na odkupenie siete" ??  PostPosted: 09.07.2012 - 11:34 #99560
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
co sa tyka ceny za odpredaj siete dopracoval som sa k sume ktora je rovna 14 az 24 nasobku mesacnych pausalov vsetkych ucastnikov. Takto mi to prezentovali ludia, ktory mali seriozny zaujem o kupu siete. Ked som im odprezentoval, ze ktora cast siete je na wifi a pod...tak navrhli 17nasobok mesacneho prijmu z pausalov. Kazdy si pravdaze musi sam zvazit co je prenho zaujimave.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: "ponuka na odkupenie siete" ??  PostPosted: 09.07.2012 - 12:00 #99562
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

421 wrote: ›co sa tyka ceny za odpredaj siete dopracoval som sa k sume ktora je rovna 14 az 24 nasobku mesacnych pausalov vsetkych ucastnikov. Takto mi to prezentovali ludia, ktory mali seriozny zaujem o kupu siete. Ked som im odprezentoval, ze ktora cast siete je na wifi a pod...tak navrhli 17nasobok mesacneho prijmu z pausalov. Kazdy si pravdaze musi sam zvazit co je prenho zaujimave.


ano takto nejak sa hybu ceny, 12 az 24 nasobok pausalov
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kupci
Post subject: RE: "ponuka na odkupenie siete" ??  PostPosted: 09.07.2012 - 12:40 #99564
Basic


Joined: Apr 19, 2012
Posts: 45

..takze ak ti niekto ponukne 5-8(skor sa priklana k 5 ze je to serioznejsie z oboch stran..) nasobok pausalou tak je to riadny K...T, pricom ze tak standardne kupuje Very Happy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: "ponuka na odkupenie siete" ??  PostPosted: 09.07.2012 - 13:21 #99565
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

Ste akosi zabudli prihliadnut na technicku vybavenost siete. Jedna vec je kupovat siet kde 3/4 zakaznikov je na odchode, APčka na 2,4kach a PtP na nanobridge alebo siet kde ti zakaznici vydrzia isto este par rokov, PtP na niečom rozumnom, kvalitne sajty atd atd. (Ale kto by taku siet predaval vsak...)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: "ponuka na odkupenie siete" ??  PostPosted: 09.07.2012 - 13:43 #99566
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
ale jasne ak mas siet o 20 ucastnikov na jednom APcku v 2,4GHz pripojenych na siet dslkou, tak urcite nedostanes 24 nasobok pausalu. Vsetci mudrujete, tu niekto potrebueje poradit, ze kolko moze pytat, tak tu je suma alebo koeficient, pravdaze nie je rovna opticka siet s wifisietou ale to hadam netreba nikomu pripominat.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: "ponuka na odkupenie siete" ??  PostPosted: 11.07.2012 - 19:41 #99602
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
kupci ako si dopadol s tym odpredajom siete? uz zacali posobit v tvojom regione a ponukaju dampingove ceny?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 3 < 123 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)