Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 27.04.2024 - 18:37


AirGrid M5 nastavenie

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
tinkotn
Post subject: AirGrid M5 nastavenie  PostPosted: 29.03.2012 - 21:55 #97765
Basic


Joined: Mar 29, 2005
Posts: 13

Ahojte,
viete mi poradit nejake veci ohladne tejto anteny?
Tak po prve:
Dnes som nastavil jednu antenu ako prispupovy bod a druhu ako klient.
Ked ich nasmerujem tak internet funguje ale problem je v tom ze ked su na seba nasmerovane tak nedokazem sa dostat ani na jednu ked zadam ich IP.
Ked ich odsmerujem a niesu na seba nasmerovane tak vtedy sa dokazem dostat na tu ktoru mam pri sebe a napojim ju na pc.
AP ma IP 192.168.1.20
Client 192.168.1.30
Prikladam foto nastavenia.
Air Main signal

Air Wireless-taketo nastavenia su aj na AP okrem modu tu je klient.

Air Network-tu neviem co nastavit!!!! teraz mam na oboch bridge vid foto
Air Network

a dalsie moznosti nastavenia:
Air Network router

Air Network SOHO Router

Air Services

Air UVod

Air Advanced


Za druhe:
Na zaciatku v nastaveniach je polozka AirMax Priority co presne tato polozka znamena (su tam polozky low,high...)?
Air UVod

A tretie:
KEd smerujete anteny podla coho sa drzite podla signalizacie na antene alebo ste napojeni na pc a pozerate tam tie hodnoty?
A pri smerovany podla ktorych hodnot sa treba drzat ?
Sila signalu alebo kvalita?
A co je ta polozka AirMax Capacity?
A co je este tato polozka Launch AirView ?
Vid foto
Air Main signal

Dakujem za odpovede
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Jardo
Post subject: RE: AirGrid M5 nastavenie  PostPosted: 29.03.2012 - 22:02 #97766
Basic


Joined: Okt 21, 2007
Posts: 305

Zvýšiť signál Output Power Smile a nastav si bridge nie router. Teda router iba tam kde je klient ak to nieje bytovka.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
tulo
Post subject: RE: AirGrid M5 nastavenie  PostPosted: 29.03.2012 - 22:09 #97768
Ucen


Joined: Jan 30, 2004
Posts: 648

no pokial vidim ja tak na screenshote mas na obidvoch ip pridelovanu automaticky.
Otazka znie co chces dosiahnut aby to robilo. Chces si preniest internet z bodu a do bodu b alebo chces pripajat viac ludi na to "AP"?
Ak ich je viac chces aby si navzajom videli alebo nie? To AP je pripojene kam? Do nejakeho adsl alebo niekde inde? Je ta siet kam je pripojene AP za NATom a bezi tam dhcp server?

Daj sem odpovede napisem ti podla toho ako to nastavit.

Potom mozme riesit signal a dalsie tvoje otazky.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
andreas4all
Post subject: RE: AirGrid M5 nastavenie  PostPosted: 29.03.2012 - 22:12 #97770
Majster


Joined: Dec 09, 2004
Posts: 2539
Location: L.A.
dedinka pri PD

Jardo wrote: ›Zvýšiť signál Output Power Smile a nastav si bridge nie router. Teda router iba tam kde je klient ak to nieje bytovka.

ale prd zvysit vykon. prepni si DHCP na staticky a dostanes sa na oboje.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
tulo
Post subject: RE: AirGrid M5 nastavenie  PostPosted: 29.03.2012 - 22:13 #97771
Ucen


Joined: Jan 30, 2004
Posts: 648

output power ma nastavenu tak ako ma byt neuc tu prosim ta chlapca hned ako to chyti prvykrat do ruky hulit co to da. pisal ze sa na to vie dostat len ked "ich odsmeruje" cize predpokladam ze screeny su prave urobene ked boli "odsmerovane".
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
tinkotn
Post subject: RE: AirGrid M5 nastavenie  PostPosted: 29.03.2012 - 22:19 #97772
Basic


Joined: Mar 29, 2005
Posts: 13

Tak presne je to takto:
DSL router a z neho to ide do AIrmax teraz nastavene ako AP jeho IP 192.168.1.20 Network nastavena ako bridge.
Druhy Airmax je ako CLient prijima Internet IP 192.168.1.30 Network nastavena ako bridge.
Toto riesenie ma sluzit len na prijimanie internetu pre jeden dom ...kde nieje moznost dostat tam internet.
A chcem aby som mal net v dome ....uz nieco islo ...ale nemozem sa dostat na Airmax AP a ani client ked zadam ich IP.
To keby som chcel nieco nastavit alebo restartnut na dialku.

P.S.v dome mam switch a z Airmax Client chcem net v celom dome..rozvod mam v celom dome.
Tak ci treba nejake DHCP nastavit alebo vypnut a switch si to sam rozdeleni?
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
tinkotn
Post subject: RE: AirGrid M5 nastavenie  PostPosted: 29.03.2012 - 22:24 #97773
Basic


Joined: Mar 29, 2005
Posts: 13

andreas4all wrote: ›
Jardo wrote: ›Zvýšiť signál Output Power Smile a nastav si bridge nie router. Teda router iba tam kde je klient ak to nieje bytovka.

ale prd zvysit vykon. prepni si DHCP na staticky a dostanes sa na oboje.


tak treba dat DHCP na staticky ......a staticky dat na AP alebo client alebo na oboch?
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
tulo
Post subject: RE: AirGrid M5 nastavenie  PostPosted: 29.03.2012 - 22:37 #97774
Ucen


Joined: Jan 30, 2004
Posts: 648

tym padom dhcp bezi na adsl routri takze v prvom rade si pozri na adsl routri v nastaveni dhcp ake prideluje ip adresy odkial pokial aby si nenastavil rovnake na tych tvojich zariadeniach ak prideluje povedzme od 192.168.1.100 do 192.168.1.200 tak si musis nastavit na tie ubnt hracky nejaku ip adresu z pod alebo nad rozsahom.

AP: access point, ssid: co chces, dalej channel width ti staci napevno 20mhz, sifrovanie ake chces, Dalej ides do network: mode BRIDGE, bridge ip address STATIC, ip adresa 192.168.1.20 (alebo ina podla toho ako mas dhcp nastavene) maska 255.255.255.0, brana 192.168.1.1 dns podla poskytovatela nic nepokazis ked pouzijes 8.8.8.8

KLIENT: station, ssid podla vysielaca, sirku kanala mozes nechat automaticky, spravne sifrovanie podla ap, dalej network, mode BRIDGE,bridge ip addess STATIC, ip das 192.168.1.21 (alebo ina.....) maska 255.255.255.0, brana 192.168.1.1, dns 8.8.8.8,

doma pichnes kabel do switchu a na pc si nastavis pridelovanie ip adries automaticky prelezie ti to z adsl routra.

airmax mozes vypnut /na oboch stranach/ poriadne si dosmeruj anteny a potom skontroluj signal na zariadenia sa dostanes cez ip ktore si im nastavil /1.20 a 1.21/ dolezite je pre teba cislo ccq malo by sa blizit k 100% signal tazko odhadnut neviem aku mas tam vzdialenost, zbytocne to neprehuluj staci aj dakych -70 a malo by to ist v pohode.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: AirGrid M5 nastavenie  PostPosted: 29.03.2012 - 22:52 #97775
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
podla ma blbo poskladaná anténa . dlhšiu hranu žiariča máš vodorovne alebo zvisle ? mriežky na site máš vodorovne alebo zvisle ?
A prepni sa do 20 MHz kanála
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
tinkotn
Post subject: RE: AirGrid M5 nastavenie  PostPosted: 29.03.2012 - 22:56 #97776
Basic


Joined: Mar 29, 2005
Posts: 13

tulo wrote: ›tym padom dhcp bezi na adsl routri takze v prvom rade si pozri na adsl routri v nastaveni dhcp ake prideluje ip adresy odkial pokial aby si nenastavil rovnake na tych tvojich zariadeniach ak prideluje povedzme od 192.168.1.100 do 192.168.1.200 tak si musis nastavit na tie ubnt hracky nejaku ip adresu z pod alebo nad rozsahom.

AP: access point, ssid: co chces, dalej channel width ti staci napevno 20mhz, sifrovanie ake chces, Dalej ides do network: mode BRIDGE, bridge ip address STATIC, ip adresa 192.168.1.20 (alebo ina podla toho ako mas dhcp nastavene) maska 255.255.255.0, brana 192.168.1.1 dns podla poskytovatela nic nepokazis ked pouzijes 8.8.8.8

KLIENT: station, ssid podla vysielaca, sirku kanala mozes nechat automaticky, spravne sifrovanie podla ap, dalej network, mode BRIDGE,bridge ip addess STATIC, ip das 192.168.1.21 (alebo ina.....) maska 255.255.255.0, brana 192.168.1.1, dns 8.8.8.8,

doma pichnes kabel do switchu a na pc si nastavis pridelovanie ip adries automaticky prelezie ti to z adsl routra.

airmax mozes vypnut /na oboch stranach/ poriadne si dosmeruj anteny a potom skontroluj signal na zariadenia sa dostanes cez ip ktore si im nastavil /1.20 a 1.21/ dolezite je pre teba cislo ccq malo by sa blizit k 100% signal tazko odhadnut neviem aku mas tam vzdialenost, zbytocne to neprehuluj staci aj dakych -70 a malo by to ist v pohode.




Velmi pekne dakujem za odpoved.
A chcem sa spytat na CCQ.....
ked som si to pozrel tak tam nic nemam vid foto.
JE tam len sila signalu.Noise floor to ani neviem co je a Quality a Capacity.
Tak cim nizsie cislo ---sila signalu dosiahnem tak tim to bude lepsie ?

A vzdialenost je tam asi tak cca 300m
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
tinkotn
Post subject: RE: AirGrid M5 nastavenie  PostPosted: 29.03.2012 - 23:00 #97777
Basic


Joined: Mar 29, 2005
Posts: 13

Thomas wrote: ›podla ma blbo poskladaná anténa . dlhšiu hranu žiariča máš vodorovne alebo zvisle ? mriežky na site máš vodorovne alebo zvisle ?
A prepni sa do 20 MHz kanála


Antenu mam poskladanu tak ze sito vodorovne a vysielac je zvislo nadol.
takto


A este preco sa mam prepnut na 20kanal ....je zle ked je tam auto 20/40?
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
tulo
Post subject: RE: AirGrid M5 nastavenie  PostPosted: 30.03.2012 - 08:57 #97780
Ucen


Joined: Jan 30, 2004
Posts: 648

no lebo 40mhz na slovensku nie je koser, a ak tam niekto vysiela iny bude mat radost ked mu kvoli 3 megovemu dslku zasieras zbytocne eter. Na 300 metrov musis mat signal radovo ovela lepsi ako to co si poslal signal by si mal mat v zavislosti na nastaveni minimalne niekde -40dbi, Cize pekne vylez na strechu k AP postav sa za antenu a pozri ci ti nieco nezavadzia vo vyhlade na klienta nesmie tam byt NIC, 5ghz je to velmi haklive. Ked ti nic nezavadzia dosmeruj anteny co najpresnejsie signal sa musi zlepsit. CCQ je inymi slovami kvalita linky. Cim lepsi signal tym lepsia kvalita linky. Len to nesmies prehulit lebo dosiahnes opacny efekt.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
deadbiker
Post subject: RE: AirGrid M5 nastavenie  PostPosted: 30.03.2012 - 14:41 #97781
Basic


Joined: Nov 11, 2009
Posts: 195

A nemoze mat ten signal taky zly lebo to skusa na "stole" tada ma obe anteny velmi blizko vedla seba? pretoze pisal o odsmerovani a stymi "DHCP fallback IP" bez nadstavenia skutocnej ip by sa do zariadenia nedostal nijak inak len pichol pc do kazdeho zariadenia a skusal... Nevravim ze to nejde ale ja si predstavujem ze ten spoj testoval zatial len doma na pracovnom stoliku.

k tej sirke kanalu si myslim ze na to adsl by stacil aj 10MHz ci dokonca 5MHz.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mfasko
Post subject: RE: AirGrid M5 nastavenie  PostPosted: 30.03.2012 - 19:00 #97783
Basic


Joined: Mar 05, 2008
Posts: 240

Chalani dufam ze mi date za pravdu cim dalej tu pisu ludia ktory tomu vobec ale vobec nerozumeju clovek by sa mal venovat tomu comu sa rozumie
a mam pocit ze tu vypisuju dsl hraci
nevedie alebo nechcu citat manualy lepsie napisat na forum a este lepsie by bolo kedy im to niekto prisiel nastavit domov
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
tinkotn
Post subject: RE: AirGrid M5 nastavenie  PostPosted: 30.03.2012 - 21:46 #97784
Basic


Joined: Mar 29, 2005
Posts: 13

dakujem za odpovede.
tak zatial som dosiahol celkom fajn vysledok ...zatial nasmerovana jedna antena zajtra dosmerujem druhu a malo by to byt ok.
Este zmenim tu frekvenciu na 20Mhz.
Toto zatial som dosiahol:
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)