Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.04.2024 - 12:29


Prodlení platby ISPADMIN

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Author Message
Dikobraz
Post subject: RE: Prodlení platby ISPADMIN  PostPosted: 27.12.2011 - 10:56 #95495
Guru


Joined: Okt 30, 2003
Posts: 1130
Location: Velke Kapusany
421 wrote: ›....ja musim na komplex od alfeusu povedat iba pochvalne slova, ak ste boli na poslednej prezentacii v terchovej co robil TES tak ste mali moznost vidiet aj podporu balickovanie TV cez komplex s kodovanim.....toto ISP admin nebude vediet nikdy, pretoze samotny tvorcovia ispadmin nevedia co je to programovanie....ale znají bastlení......takze nase heslo: déláme do sítí


Kde boli pre 4mi rokmi ked sme kupovali ISPADMIN?
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
marekh
Post subject: RE: Prodlení platby ISPADMIN  PostPosted: 27.12.2011 - 12:47 #95496
Basic


Joined: Dec 14, 2008
Posts: 87

Dikobraz wrote: ›
421 wrote: ›....ja musim na komplex od alfeusu povedat iba pochvalne slova, ak ste boli na poslednej prezentacii v terchovej co robil TES tak ste mali moznost vidiet aj podporu balickovanie TV cez komplex s kodovanim.....toto ISP admin nebude vediet nikdy, pretoze samotny tvorcovia ispadmin nevedia co je to programovanie....ale znají bastlení......takze nase heslo: déláme do sítí


Kde boli pre 4mi rokmi ked sme kupovali ISPADMIN?


A kde su teraz ? Lebo doteraz som o nich nevedel. Ja cakam uz iba na niekoho kto ponukne nieco podobne ako isp admin s jednoduchou migraciu dat ale potom sa urcite prisposobi aj monopol isp admin
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Prodlení platby ISPADMIN  PostPosted: 27.12.2011 - 18:09 #95500
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
Tak pred viac ako 4 rokmi boli iba v takych firmach ako je satro ci martico, cize nasadenych na viac ako 30 tis. zakaznikoch.... nic viac, okrem toho pred cca 4 rokmi hovoril aj gyro o svojom neptune co povazujem rovnako za dobry software a urcite lepsi ako ispadmin. Ale gyro je nas kamarat hadam mu nedame zarobit, je lepsie nakupovat u bratov cechov......
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: Prodlení platby ISPADMIN  PostPosted: 27.12.2011 - 18:37 #95501
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
Quote: › okrem toho pred cca 4 rokmi hovoril aj gyro o svojom neptune co povazujem rovnako za dobry software a urcite lepsi ako ispadmin.


Ktory seriozny provider si necha Neptun-om vyrobit "single point of failure" ? ktory seriozny provider si necha vytvorit Neptunom "bottle neck" v sieti ? Gyro uz X rokov dozadu sluboval ze Neptun sa zmeni a uz nebude vyzadovat aby bol "inline" z pohladu trafficu, zatial nic - vsetok traffic musi tiect Neptunom, takyto billing system je (nielen pre mna) v praxi nepouzitelny hoci ostatne funkcie mozu byt na extra super urovni.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rakel
Post subject: RE: Prodlení platby ISPADMIN  PostPosted: 27.12.2011 - 19:41 #95502
Ucen


Joined: Nov 06, 2005
Posts: 556

ja nemam podporu zaplatenu uz takmer rok. Co inak znamena, ze mam na alternativny soft k dispozicii cca 1000e. A od 1.4.2012 si vurtualne priratam na ucet pre novy soft dalsiu tisicku. Len mi ukazte ten soft co si mam kupit! Licencie pre userov dokupujem stale. Nedavno ma otravoval nejaky obchodnik a chcel vediet, ze preco si to neplatim. Tak okrem ineho som chcel, aby konecne vyriesili problem s prechodom na EURO - stale mam zakaznikov, co maju nedoplatok 490SKK a preplatok 16.27E a zapocitat to neviem, potom som chcel aby dorobili to, co teraz nazvali prodleni platby, ale potrebujem to + automaticke vypnutie vediet aplykovat podla fakturacnych skupin, co je samozrejme moja smola, lebo s takym niecim sa nepocita a vraj sa to ani neda dorobit.
Takze ak niekto pride s plne funkcnou alternativou k ispadminovi, ma moju podporu a uz teraz mam pre neho na ucte 2000E.
Nevyskladame sa?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Prodlení platby ISPADMIN  PostPosted: 27.12.2011 - 21:54 #95506
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

421 wrote: ›takze nase heslo: déláme do sítí


DELAME DO SITI, to je nieco na tento sposob?

 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Prodlení platby ISPADMIN  PostPosted: 27.12.2011 - 22:25 #95507
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

rakel wrote: ›
Takze ak niekto pride s plne funkcnou alternativou k ispadminovi, ma moju podporu a uz teraz mam pre neho na ucte 2000E.
Nevyskladame sa?


my sice dodnes bezime na softe made by pixall, ale pixallovi sa uz nexce dalej bastlit a dorabat, musel som vymysliet novu fintu ako tieto veci zvladat (naviac ked uz bezime nad viacerymi firmami ktore si navzajom refakturuju niektore vykony).

zvitazila myslienka ze nema zmysel stavat nove uctovnictvo ani nic podobne, pretoze jedna zo zlych veci v sycasnosti je ta, ze nespravne platby (ktore sa musia doparovat rucne) musi riesit ekonomka v uctovnictve a aj my v nasom systeme - a to je principialne blbost. kym data budu dvojmo, v uctovnictve a este v inom systeme, tak sa tomu nevyhneme. data o financiach budeme preto drzat iba a len v uctovnictve - predfaktury, faktury, platby, atd atd, a nikde inde, ziadny nas ispadmin ci pisalladmin nebude robit s financnymi datami. import vypisu z banky uz viac nepojde do systemu na spravu siete, ale do uctvnictva priamo, tam sa vyparuje, a az vysledne data z uctovnictva si pouzije system na spravu siete (ci je niekto v omeskani a ma sa vypnut, alebo sa mu ma vygenerovat upomienka ci SMSka, a podobne). tym sa nam soft na spravu siete zjednodusi o ekonomicke veci (ktore sa menia ako sa sudruhom paci), a soft riadenia siete ostane riesit iba technicke veci + udaje o cenach sluzieb (aby uctovnictvo vedelo co kolko stoji). a celu fakturaciu nechame bezat v systeme ktory je na to stavany. ked sa zmeni DPH, mena, atd, poriesi si vsetky haluze vyrobca uctovnictva a ja sa o to v systeme na spravu siete starat nemusim. toto mi pripada ako principialne najefektivnejsi sposob, ako to cele robit.

po predchadzajucich asi 2-3 mesiacoch testovania sme minuly mesiac kupili sietovu multilicenciu FlexiBee uctovnictva (bezi na windows / linux / macos / web / PDA), vratane licencie na programatorske rozhranie (read/write pristup do uctovnictva napriklad cez PHP) a akurat zaciname na to migrovat ostre veci. od noveho roka chcem fakturovat vacsinu veci v tom. primarny dovod preco flexibee bol ten, ze je to multiplatformne (preferujeme linux) a ze data su v postgreSQL (co je uz 13 rokov databazova platforma na ktorej bezime vsetko co sa tam bezat da). takze ak by nieco tento uctovny soft nepodporoval a museli by sme zasahovat priamo do jeho databazy, alebo ak by sme sa niekedy museli z neho migrovat prec - poradime si. to ze si vieme poradit sami bez dodavatela povazujem za nutnost k prezitiu, vsetci viete ake su tazke chvile ked dodavatel kasle na podporu niecoho na com ste bytostne zavisli. aj preto preferujeme opensource riesenia, som rad ked si viem poradit a nemusim sa k nikomu doprosovat.

z terajsieho systemu (made by pixall) pouzijeme veci tykajuce sa evidencie sluzieb a prevadzkovania sluzieb - na toto ostane naviazany radius server, generovanie upomienok, odpajanie neplaticov, atd. vsetko ostatne (co sa tyka platieb, zauctovania, fakturovania, atd) sa bude diat vo flexibee. je to pripravene na to ze v tom budu uctovane aj ine firmy (cele to je mozne bezat nadialku cez internet, dokonca firma flexibee priamo ponuka moznost hostovania uctovnictva u nich na ich serveroch). okrem toho mame ako novinku spravene velmi elegantne vyplnanie a generovanie zmluv a inych dokumentov (obchodne listy, upomienky, ...), za posledny meiac sme v tom odgenerovali asi 700 zmluv (pre 2 firmy) a asi obdobny pocet obchodnych listov... a mame to previazane na firmu ktora nam zabezpecuje tlac a odosielane dokumentov postou za plusminus taku cenu ako by nas stal papier + obalka + postovne (nemusime dokumenty tlacit u seba, skladat do obalok ani nosit na postu, robia to za nas na velkych strojoch).

ak by sa to niekomu taketo nieco co popisujem videlo ako dobry napad, vobec nepohrdnem nad spolocnym postupom. i ked si myslim ze rovnaku startovaciu poziciu ako mame my asi nebude mat nikto, ze az ked to bude hotove, tak na to niektori prebehnu.. maybe Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Prodlení platby ISPADMIN  PostPosted: 27.12.2011 - 22:46 #95508
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
No dobuducna je jedina moznost ako setrit eura spajat sa napriklad pri spolocnom softe na biling ci ucto, ci pri nejakom spolocnom hotline pre vlastnych zakaznikov.... To uz hovorim dlho. Ten flexibee ma zaujal ale na prvy pohlad sa zasa bojim ked vidim ze je to ceska firma, mozno su moje obavy zbytocne. Co sa tyka flexibee pixal dakujem za tip pozriem sa nato lepsie pretoze dobry uctovny soft je dobry uctovny soft avsak tato tema je o ispadmine a to je bilingovy nastroj nie uctovnictvo a to je rozdiel aspon v mojom ponimani. Nerad by som miesal biling a management uctovnictvom spolocnosti aj ked su to velmi blizke castokrat skoro totozne veci, ale....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: Prodlení platby ISPADMIN  PostPosted: 27.12.2011 - 23:22 #95510
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

lms vyzera ako velmi solidny nastroj, len skoda tej dokumentacie... inak myslim ze by sa dalo z toho pekne odrazit kedze je to opensource...
http://lms.org.pl/?lang=en
demo:
http://lms.org.pl/demo.php

freenetis - tiez open source
http://www.freenetis.org/
demo: http://www.freenetis.org/demo
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: Prodlení platby ISPADMIN  PostPosted: 28.12.2011 - 09:04 #95515
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

vyvijame tiez vlastny klon ispadmina, vlastny billing system... bude to vediet vsetky zakladne potrebne veci pre bezneho providera,
komplet evidencia uzivatelov,
zapisovanie / citanie do routerov (predovsetkym MK a UBNT, ale dorobit sa da hocico),
snmp,
odpajanie neplaticov,
sledovanie siete (nieco ako nagios) s upozornenim,
zasielanie hromadnych sms / mailov,
grafovanie serverov a klientov,
a kopec dalsich veci...

zaklad je hotovy a podla kolegu by mala byt prva funkcna vec pustena zhruba za mesiac (samozrejme na testovacie ucely zatial).
ale vyzera to slubne... graficky to bude spravene pekne, prehladne a jednoducho. komunikacia s routermi bude tiez velmi jednoducha a rychla. napr. server s MK napraskany s uzivatelmi zapise velmi rychlo a nebude trpiet s neduchmi ako ispadmin (tam je zdrojak len na toto udajne na 6000 riadkov)

a co je najlepsie, tak to odide aj na hociakom lacnom pc s atom procesorom - cize minimim nakladov na prevadzku. cenovo to bude samozrejme tiez velmi lakave, urcite sa to nebude zdaleka blizit k cenam ispadmina.

co sa tyka miesania billingu s uctovnictvom, tak v tom mam tiez dilemu. pixall to presne vystihol a presne nad tymto som tiez rozmyslal. najidealnejsie je prepojit original uctovnicky program s billing systemom a nie miesat dve veci dokopy. ale zasa uctovnicky system je tiez len nejaky modul a kopec ludi ho ma vyvinuty a teoreticky by ho stacilo "kupit" a vlozit / previazat do systemu.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Prodlení platby ISPADMIN  PostPosted: 28.12.2011 - 16:23 #95521
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

Aman wrote: ›najidealnejsie je prepojit original uctovnicky program s billing systemom a nie miesat dve veci dokopy. ale zasa uctovnicky system je tiez len nejaky modul a kopec ludi ho ma vyvinuty a teoreticky by ho stacilo "kupit" a vlozit / previazat do systemu.


uctovnictvo ako "modul" ktory vlozis do svojho softu je mission impossible, take neexistuje. problem uctovnictva je ten, ze sa casto menia predpisy a je nutne ho casto aktualizovat, a casto aj z programatorskej stranky a zo stranky datovych struktur. (vlade totiz nerobi problem schalit cokolvek, a ako to podnikatelia zvladnu je ich starost, ich chyba ze zacali podnikat na slovensku.) zaokruhluj teraz tak, potom zaokruhluj inak. posielaj nejaky vykaz ked nieco, uctuj/neuctuj DPH ked nieco, atd atd.

to skor je sanca mat uctovnictvo ako jeden system, a riadenie siete ako druhy system, a medzi nimi vymienat (synchronizovat) data automatizovanym sposobom. ale k tomu musi byt uctovnictvo ktore to takto umozni. vacsina co poznam ledva zvlada poriadny import/export zo suboru, a aj to co to zvlada, tak len manualne. otvoris uctovnictvo, naklikas sa kdesi, a naimportujes nejaky subor - a to je akoze "automatizacia". staci ti k tomu jedna cvicena opica, a dufaj ze sa opica nepomyli alebo neochorie. to je taka automatizacia jak ked rusi spravili masinu na cistenie zemiakov... hodili zemiak - vypadol ocisteny. hodili vedro zemiakov - vypadavali von ocistene. vysypali tatrovku zemiakov - vysiel zo stroja rus a hovori, dalsich dvoch zasypalo a ja to cele sam cistit nebudem... automat jak hovado.

druha moznost ako vymienat data s uctovnictvom automatizovane je okaslat vyrobcu uctovneho softu a pisat/citat data priamo do/z databazy uctovnictva - ak ta databaza je nejaky standard. takto som vyriesil wirixshop nad MRP K/S uctovnictvom. a z toho vyplynulo aj ponaucenie ze ani tato cesta tiez nie je nic moc, lebo v tych databazach je strasny bordel (vyvojari=prasata), nemalo veci je riesene "fintami" a prisposobit sa tym fintam znamena naprogramovat si u seba (odhadom a reverznym inzinierstvom) cast uctovnictva este raz... je to sice nakoniec funkcne, ale to co som nad MRP takto napisal, je (po programatorskej stranke) minimalne tak neprehladne ako samotne MRP. bohuzial. urcite by som takto nechcel riesit nieco vacsie a komplexnejsie, to je kamikadze.

ked chceme vybrat nejaky uctovny soft, ktory ma zdokumentovane a podporovane API pre riadnu vymenu dat medi uctom a externym prostredim, dalej ked hladame nieco co ma za sebou vaccsiu ako dvojchlapovu firmu, aspon ako-tak garantovane vcasne legislativne aktualizacie (nie je vacsej radosti ako ked formular danoveho priznania zaktualizuje vyrobca az 31.marca o 12:30).... a ked nechceme za uctovnictvo dat viac ako su trzby celej firmy... tak zostava takmer prazdna mnozina softverov ktore sa daju pouzit. najvacsiu nadej teraz poskytuje flexibee, tak dufajme ze nesklame.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Prodlení platby ISPADMIN  PostPosted: 28.12.2011 - 16:47 #95522
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

Pixall +1 za ten vtip o zemiakoch Very Happy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)