Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 26.04.2024 - 19:51


Simple queues a problemy v 5kovych verziach routeros

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
rado3105
Post subject: Simple queues a problemy v 5kovych verziach routeros  PostPosted: 21.12.2011 - 13:24 #95338
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

Nepostrehli ste niekto problemy v simple queues?
Alebo radsej obmedzujete klientov pomocou queue tree.
Musil som v jednom routri vymazat stare pravidla a nanovo ich nahadzat aby odchytavali traffic..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Simple queues a problemy v 5kovych verziach routeros  PostPosted: 21.12.2011 - 13:27 #95339
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

nie, simple queues s parent funguju.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Simple queues a problemy v 5kovych verziach routeros  PostPosted: 21.12.2011 - 17:25 #95346
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

najlepsi a najmenej narocny shaping je ak shapujete priamo na radiu... funguje spolahnilo a odbremeni ostatny hw na sieti Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: Simple queues a problemy v 5kovych verziach routeros  PostPosted: 21.12.2011 - 17:48 #95347
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

tiez nie je zly napad,ale ked chces davat nocne rychlosti nie je to mozne...
Rozmyslal som to robit cez mangle+queue tree, ale tam treba tych pravidiel podstatne viac...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Simple queues a problemy v 5kovych verziach routeros  PostPosted: 21.12.2011 - 19:07 #95351
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

nechapem naco je niekomu "nocna rychlost" pri 30megovej linke domov... to akoze vnoci mu pustim 40 alebo 50M? komu nestaci 30M tak nech ide kade lahsie, to bude zrejme nejaky bagrista, ktory zalohuje net na externe disky a dvdcka doma Smile
odkedy sme prestali davat ludom parmegove linky, takyto shaping je podla mna bezpredmetny

na margo nemoznosti nastavovat shaping na radiach, to sa v pohode da... ci uz na mikrotikoch alebo aj na ubntckach...
ale naco si komplikovat zivot, ak netreba Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Simple queues a problemy v 5kovych verziach routeros  PostPosted: 21.12.2011 - 19:10 #95352
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

Jofo má ináč fest pravdu. Lenže potrebujem mat aký taký prehlad o klientoch
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Simple queues a problemy v 5kovych verziach routeros  PostPosted: 21.12.2011 - 19:26 #95354
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

prehlad? celkom tomu nerozumiem, asi myslis statistiku prenesenych dat, alebo nieco ine?
ak ano tak mne robi statistiky LMS... download,upload, mozem si filtrovat akekolvek obdobie, klienta ci skupinu klientov a aj grafy aktivity za posledny den... neviem o com este by som chcel mat prehlad... Smile
odkedy nemam na uplinku 6M pre par sto ludi tak nepotrebujem riesit centralny shaping... v pripade potreby shapujem priamo na APckach (stare 2,4ky ako klienti) inac nechavam uzivatelom volnost a k tvrdemu shapingu sa uchylujem len vo vynimocnych pripadoch, ked sa nejaky bagrista nevie zmestit do koze a robi sarapatu na danej vetve siete...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Simple queues a problemy v 5kovych verziach routeros  PostPosted: 21.12.2011 - 19:30 #95355
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

Ano štatistika, ja osobne to tam troška ináč riešené s tými simple queues. No rozmýšlam časom nad ISP adminom.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: Simple queues a problemy v 5kovych verziach routeros  PostPosted: 21.12.2011 - 19:38 #95357
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

30mbit locami nedavam a ani neviem ci by som tolko tadial pretlacil. Taktiez nemam 100mbit linku aby som rozdaval 30mbit. Samozrejme pri vyssom konekte je situacia ina, teraz musim setrit traffic ako sa len da...
To lms som rozmyslal vyskusat, ale akosi som sa k tomu nedostal, co som zacal citat ten navod tak mi prisiel zdlhavy.
Je to tazke jofo nainstalovat? Drzal si sa oficialnej dokumentacie alebo si mal nejaky iny navod...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Simple queues a problemy v 5kovych verziach routeros  PostPosted: 21.12.2011 - 19:56 #95358
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

rado: a kolko mas vlastne klientov, ze potrebujes tak setrit linkou?
ja to mam rozbehnute so skriptami (nie daemonom) a rozbehol som to tusim v priebehu 1-2 dni takym "light" pristupom Smile
tiez som to chcel len vyskusat a nakoniec som pri tom ostal... Smile
neviem co vsetko to robi teraz, novsie verzie som nenahadzoval kvoli tomu, ze uz som si to celkom pekne prisposobil (24-hod grafy pri detailoch IPcky, kedysi dualne zobrazovanie, automaticke rozosielanie meninovych blahozelani uzivatelom, zobrazovanie rx/tx rate, rx signalu a uptimu jednotlivych radii a este nejake drobnosti...)... takze upgrade by ma vysiel na dlhsie a na to teraz nemam moc cas Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: Simple queues a problemy v 5kovych verziach routeros  PostPosted: 21.12.2011 - 21:26 #95359
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

nieco vyse sto, 30mbit linka.

tuto som nasiel instalaciu skriptov:
http://www.howtoforge.com/lan-managemen ... uter-howto

ta vyzera v poho.

Aky je vlastne rozdiel medzi damenovoskou a skriptovou verziou. Ta daemnovska vyzera dost komplikovana na instalaciu.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Simple queues a problemy v 5kovych verziach routeros  PostPosted: 21.12.2011 - 22:33 #95364
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

daemona si treba nakompilovat a nakonfigurovat
skripty staci len nahadzat do crona podla potreby

30M na 100 ludi je uplne v pohode, to by malo zvladat bez toho aby boli uzivatelia nespokojni... u mna sa napr 200 ludi malokedy vymackne z linky viac jak 50M a to je vacsina vytesenych ked vidi na speedteste okolo osmej vecer rychlosti okolo 15-30M Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pedro4444
Post subject: RE: Simple queues a problemy v 5kovych verziach routeros  PostPosted: 21.12.2011 - 23:37 #95366
Ucen


Joined: Júl 15, 2011
Posts: 769

JOFO wrote: ›daemona si treba nakompilovat a nakonfigurovat
skripty staci len nahadzat do crona podla potreby

30M na 100 ludi je uplne v pohode, to by malo zvladat bez toho aby boli uzivatelia nespokojni... u mna sa napr 200 ludi malokedy vymackne z linky viac jak 50M a to je vacsina vytesenych ked vidi na speedteste okolo osmej vecer rychlosti okolo 15-30M Smile


ale tak jofo to uz ficis na optike ci???
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Simple queues a problemy v 5kovych verziach routeros  PostPosted: 21.12.2011 - 23:41 #95367
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

ono ludia vacsinou cuckaju ulozto a spol...Tam nepustí.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Simple queues a problemy v 5kovych verziach routeros  PostPosted: 22.12.2011 - 08:19 #95369
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

este nie, ale uz sa na tom pracuje Very Happy
vacsinu klientov mam zavesenych na a-cku a n-ku... 2,4ky uz len dozivaju kym sa to povymiena...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)