Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 27.04.2024 - 07:55


GSM resetator

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
peterho
Post subject: GSM resetator  PostPosted: 27.10.2011 - 20:01 #93953
Basic


Joined: Máj 18, 2003
Posts: 247

caute pls neviete mi poradit nejake lacne ale ucinne zariadenie = staci aby to malo 1x vstup a 1x vystup 220V a cez GSM (SMS) by som vedel vypnut/zapnut to napajanie 220V = skratka GSM resetator, vopred diki za tipy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: GSM resetator  PostPosted: 27.10.2011 - 20:24 #93955
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

http://www.ispforum.cz/viewtopic.php?f= ... mp;p=65615
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pedro4444
Post subject: RE: GSM resetator  PostPosted: 27.10.2011 - 21:22 #93956
Ucen


Joined: Júl 15, 2011
Posts: 769

ak mozem odporucit presne koa pisal midni.... sme tam aj rozoberali naj bolo
http://www.puhy.cz/gsm-spinac-gs300-nov ... c-603.html


Zalezi co vsetko od toho odcakavas..Smile


Last edited by pedro4444 on 27.10.2011 - 23:37; edited 1 time in total
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: GSM resetator  PostPosted: 27.10.2011 - 21:42 #93957
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

pedro4444 wrote: ›
ale ked chces lacnejsiu verziu som nasiel nieco taketo
http://www.i4wifi.cz/inteligentni-bezdr ... d2059.html
Zalezi co vsetko od toho odcakavas..Smile


toto co si dal je sucast zabezpecovacky a nie je to GSM resetator Smile
inak sikovny slovensky vyrobok

ak chces daco ak sa da povedat profi, co by malo fungovat kedze to patri ka zabezpecovacim a a utomatizovanym systemom (je to ceske ale jablotron uz je podla mna inde kde bol pred par rokmi). skus toto:
http://e-shop.jablotron.sk/index.php?de ... odukty=432
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pedro4444
Post subject: RE: GSM resetator  PostPosted: 27.10.2011 - 23:36 #93958
Ucen


Joined: Júl 15, 2011
Posts: 769

diki kubik za postreh uz som to opravil... som to narychlo vyhladaval keby chcel nieco lacnejsie ako ten prvy co som poslal...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: GSM resetator  PostPosted: 27.10.2011 - 23:37 #93959
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

respektive urcite resetatory ponukal aj pixall - je tusim distributor pre SR Smile ;
len to asi nikde nema uvedene je to presne to sds-micro
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
stefanf
Post subject: GSM resetator  PostPosted: 08.01.2012 - 17:48 #95807
Basic


Joined: Máj 25, 2006
Posts: 213

peterho wrote: ›caute pls neviete mi poradit nejake lacne ale ucinne zariadenie = staci aby to malo 1x vstup a 1x vystup 220V a cez GSM (SMS) by som vedel vypnut/zapnut to napajanie 220V = skratka GSM resetator, vopred diki za tipy


perfektna vec pouzivam toto: http://www.wellnet.sk/gsm-switch-gs300- ... board.html
v spojeni s gsm kartou od O2 a zdroja s podporou UPS kde pripajam baterku z APC za 20€ cele to sluzi ako daialkovy restarter so zalozakom super vecicka restarter stoji 80€ podla mna dobra cena a overene zariadenie
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: GSM resetator  PostPosted: 08.01.2012 - 17:51 #95808
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

vie to poslat sms ze to ide so zalozaka, a nasledne ze bezi zo stavy?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
stefanf
Post subject: RE: GSM resetator  PostPosted: 08.01.2012 - 17:56 #95809
Basic


Joined: Máj 25, 2006
Posts: 213

midnight_man wrote: ›vie to poslat sms ze to ide so zalozaka, a nasledne ze bezi zo stavy?


toto nevie nema restrter seriovy port ale zalozak je v podstate provizorny lebo zdroj je iba spodporou UPS ma dva vystupy kde nastavys napetie 13,8 V a pripis to priamo na baterku, podla toho aku baterku tam das tak dlho to vyrzi zalohovat po roku bateriu treba vymenit pre istotu
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: GSM resetator  PostPosted: 08.01.2012 - 17:58 #95810
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

midnight_man wrote: ›vie to poslat sms ze to ide so zalozaka, a nasledne ze bezi zo stavy?


mozem sa tak zvedavo spytat, preco prave cez GSM? my mame riesene vsetky tieto veci (diakovy restart manualny/automaticky, informacia o vypadky prudu, zostavajucej kapacite baterii, atd), ale vyhradje to riesime cez nasu vlastnu IP siet...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
stefanf
Post subject: RE: GSM resetator  PostPosted: 08.01.2012 - 18:02 #95812
Basic


Joined: Máj 25, 2006
Posts: 213

pixall wrote: ›
midnight_man wrote: ›vie to poslat sms ze to ide so zalozaka, a nasledne ze bezi zo stavy?


mozem sa tak zvedavo spytat, preco prave cez GSM? my mame riesene vsetky tieto veci (diakovy restart manualny/automaticky, informacia o vypadky prudu, zostavajucej kapacite baterii, atd), ale vyhradje to riesime cez nasu vlastnu IP siet...


Zaujimave napises aj detainejsie alebo skoncime len pri tom ze mas fajnovo poriesene ? priucim sa rad...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: GSM resetator  PostPosted: 08.01.2012 - 18:02 #95813
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

Miso ani neviem...napadlo ma Smile Uz davno rozmyslam ako rozbehnut SMS notifikaciu o tom, že niektory s hlavnych sajtov bezi na APC. Problem je v tom ze niekde su AD155, niekde A, inde B, obcas APC CS 350 atd.. Sad
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: GSM resetator  PostPosted: 08.01.2012 - 19:01 #95824
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

midnight_man wrote: ›Miso ani neviem...napadlo ma Smile Uz davno rozmyslam ako rozbehnut SMS notifikaciu o tom, že niektory s hlavnych sajtov bezi na APC. Problem je v tom ze niekde su AD155, niekde A, inde B, obcas APC CS 350 atd.. Sad


podla mna je blby napad pchat GSM tam, kde mam vlastnu IP siet... prenajmem si sluzby ineho operatora na dohlad a restarty vlastnej siete... uz financne/ekonomicky je to somarina, platit inej firme za nieco co si viem zabezpecit sam zadarmo... a zaroven to ze sa spolahnem na GSM automaticky znamena ze svojej sieti verim ovela menej, nez GSM sieti Smile pekne pekne... ak by som mal o svojej sieti takuto zlu mienku, asi by som rovno nechal aj klientov nech si daju aj internet cez mobilnu siet a neporebujem ani ziadny restarter Wink

na malych sajtoch (kde staci iba 12-18voltov) pouzivame toto
http://www.merenienergie.cz/sds-ups
ma to ping watchdog, meranie spotreby energie, pri vhodnom nadimenzovani trafa a akumulatora a chladenia je doba zalohy celeho sajtu je cca 15-24 hodin... prepinanie zo siete na baterie je bezkontaktne, takze nerobi ani mikrovypadky v napajani... super vec... mali sme niekolko sajtov kde sme chodili na restarty dost casto (plusminus kazde 2 tyzdne) lebo tam bolo velmi nestabilne napajanie... odkedy tam mame SDS UPS tak sme tam neboli ani raz, bez SDS UPS by to boli odvtedy uz urcite desiatky a desiatky vyjazdov.. tie boardy sa vyvijali na moj popud a ponukal som to aj tu, dost ludi to ofrflalo ze 99eur je vela... zopar ludi si to kupilo a niektori mi to potom aj nepouzite vratili lebo sa im s tym nechcelo babrat... mne to za tu spolahlivost stoji, ja som s tym plne spokojny. board s indoor krabicou a bateriou a isticmi ma vyjde tak okolo 220 eur + dph, s outdoor krabicou asi o 30 eur viac (zaratana je uz aj cena kompletizacie). uz niekolko mesiacov postupne prerabame tieto sajty tak ze zdroj doplname superpoe-ckom, ktorym mozem vypnut/zapnut konkretne jedno jedine zariadenie, takze ping watchdog v SDS-UPS sa takmer vobec nevyuzije..

na male sajty kde treba 230v ale je tam maly odber, pouzivame APC UPSky (backups 350, 500, 650, 800), datovy kabel sa vedie do nejakeho linuxu kde nam bezi apcupsd... grafy sa nam z toho tahaju do zabbixu, viem ake napatie bolo kedy v sieti, aky som mal prikon, atd, a to historicky rok dozadu... dialkovo je moznost hodit tej upske killpower (tj sposobit vypnutie na asi pol minuty a nasledne automaticke zapnutie)... odkedy mam na takychto sajtoch cisco tak som killpower pouzil raz, ked mi do sajtu udrel blesk a switch sa zacal spravat divne, tak som skusil dialkovy reboot skor nez sme isli na servis, fakt je ze po restarte uz ten switch nenabehol vobec, umrel mu po tom blesku zivot Wink holt blesk je blesk... naklady na takuto zalohu su cca 80-90 eur na jeden sajt (bez krabice a isticov, len UPSka), vratane krabice a istisov to bude podobne ako SDS-UPS (cca tych 220 eur) akurat ze este treba externe zariadenie na dohlad, ale ono spravidla na tom sajte uz neico je kde sa to da pichnut... doba zalohy je ale len tak 1-2 hodiny podla zataze, dan za to ze sa z 12V robi 230V atd..

a na velkych sajtoch pouzivame compaq t2400h UPSky s pripojenymi externymi akumulatormi (4x 50Ah a tak podobne), a pripajame sa seriovym kablom tiez na nejaky linux, a tiez si to tahame do zabbixu a grafujeme... na tomto nemame killpower rozchodeny, tusim sa to nejak dam ale nikdy ma k tomu zivot nenutil. male zariadenia (ubnt) mam napajane cez superpoe ktorym mozem restartovat ktorekolvek z tychto zariadeni, faktom je ze ked je serizone spraveny sajt tak restartovat nic netreba, to superpoe je tam nielen na restart (pre istotu keby daco) ale aj na ochranu proti prepatiu, proti skratu, atd atd.

na manazment compaq UPS aj APC ups pouzivame spravidla 1-portove alixy (s USB alebo serial portom), na tych sajtoch kde mame tieto upsky mame spravidla aj jeden takyto alix ako takzvane "probe" - je to simulovany klient (zakanznik) ktoreho pouzivame na meranie latencii, rychlosti, atd, a okrem toho aj na taketo diagnosticke veci pre sajt...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
keksik
Post subject: RE: GSM resetator  PostPosted: 13.01.2012 - 01:38 #95908
Basic


Joined: Sep 08, 2005
Posts: 125

pixall wrote: ›
midnight_man wrote: ›Miso ani neviem...napadlo ma Smile Uz davno rozmyslam ako rozbehnut SMS notifikaciu o tom, že niektory s hlavnych sajtov bezi na APC. Problem je v tom ze niekde su AD155, niekde A, inde B, obcas APC CS 350 atd.. Sad


podla mna je blby napad pchat GSM tam, kde mam vlastnu IP siet..

No a ked ti zdochne nieco tak, ze sa po svojej sieti tam nedostanes? Ani lokalny ping-watchdoch nebude uspesny? Na to je dobre GSM oneee.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
server3
Post subject: RE: GSM resetator  PostPosted: 13.01.2012 - 02:39 #95909
Ucen


Joined: Aug 11, 2008
Posts: 537

dokedy bude treba vyrabat zariadenia,ktore robia dohlad nad zariadeniami? ja by som chcel zariadenie ktore si robi dohlad samo nad sebou,cize ma vsetko obsiahnute v sebe a nemusim dokupovat k nemu dalsich 100 hovadin,ktore mozu rovnako zlyhat.Softwareovy watchdog je na hovno ked vytuhne samotne zariadenie Very Happy kazdy poriadny stroj by mal obsahovat modul hardware watchdogu,ktory sleduje dane zariadenie.Vyraba sa vobec nieco take?co sa tyka problemy mrznutia v dosledku napajania,nic ine ako ups to nevyriesi.
Ten gsm resetator akurat odpoji napajanie,aby to nabehlo odznova a to by mal spravit ten hardware watchdog,ktory chyba v zariadeniach.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)