Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.04.2024 - 11:53


centralne overovanie MAC adries

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
Smith
Post subject: centralne overovanie MAC adries  PostPosted: 24.03.2011 - 09:31 #89502
Basic


Joined: Okt 27, 2006
Posts: 51
Location: Martin
Zdravim. Z uvodu popisem situaciu.
V skole mame 8 pristupovych bodov (klasicke lacne APcka nakupene kym som tu ja nepracoval) linuxovy router, windowsovy server a jeden MK RB750 L4. Potreboval by som nejako rozbehnut centralne overovanie MAC adries (ak je to mozne), aby som kazdu jednu MAC adresu nemusel povolovat v kazdom AP osobitne. Vsetky pristupove body podporuju funkciu 802.1X, ktora by nieco takehoto mala umoznovat. Avsak vsetky moje pokusy stroskotali. Viete mi niekto poradit, ako tuto situaciu vyriesit?

Vopred diky
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: centralne overovanie MAC adries  PostPosted: 24.03.2011 - 09:35 #89503
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

cez tie AP to podla mna nepojde, jedine urobit routing cez ten MK, a pridelovat IP na MAC adr sietoviek. Čim zlozitejsie tym horsie, u nas v skole je nejaky hyper super linux stroj, clovek tu potrebujem milon 20 certifikatov na instalovat do PC aby ho to pustilo na wifi. Poviem ti, to nie je použitelná školská wifina....Ja by som to pozamykal na MAC, dal DHCP staticke pridelenie IP len tomu koho MAC napises do routra...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Smith
Post subject: RE: centralne overovanie MAC adries  PostPosted: 24.03.2011 - 09:45 #89505
Basic


Joined: Okt 27, 2006
Posts: 51
Location: Martin
nad tymto som uvazoval.. len neviem ako na mikrotiku nastavim DHCP aby pridelovalo len ludom, co su v Lease liste a ostatnym nie. Avsak dalsia vec je, ze ked si clovek nastavi na notebooku alebo inom zariadeni staticku IP a spravnu branu a dns, tak sa do siete dostane taktiez bez overenia na dhcp
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: centralne overovanie MAC adries  PostPosted: 24.03.2011 - 09:49 #89506
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

nedostane, pretoze ked trafi IP niekoho ineho, tak staticky ARP ho nepusti do siete pretoze v staticom ARP bude pridelena ina MAC na tu danu IP. + vo FW nebude jeho MAC povolená tj mu to nepojde. Jediny pripad, kedy sa to da o.... je ze odpises MAC a IP z ineho zariadenia, ktore si povolil.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: centralne overovanie MAC adries  PostPosted: 24.03.2011 - 09:50 #89507
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

to DHCP sa to tam dá niekde nastaviť myslím, že pridelit IP len static leases, davnejšie som sa s tým hral....

/// a vlastne to možeš spraviť tak, že ak máš samostatne tie AP pripojene do portov mikrotiku, možes routova na kazdom AP iny rozsah a tj pridelit ziakom pristup len k tomu AP kde to budu vyuzivat...bude v tom troška poriadok.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Smith
Post subject: RE: centralne overovanie MAC adries  PostPosted: 24.03.2011 - 10:04 #89508
Basic


Joined: Okt 27, 2006
Posts: 51
Location: Martin
práveže mikrotik mam pri routri, do MK idu kable z jednotlivych tried a pavilonov skoly cize na samotny port APcka nedostanem ani keby som sa rozhrajal.. jedna moznost je VLAN len to by som ku kazdemu APcku musel pripojit este dalsi MK ktory by traffic zabalil do VLAN. Skusim to poriesit s tym DHCP a ARP
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: centralne overovanie MAC adries  PostPosted: 24.03.2011 - 10:10 #89510
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

tak poom by som kombinoval staticky ARP, DHCP a FW. Takto som to riešil aj pri bytovkách....staticky ARP a DHCP...odpadaju servisne vyjazdy nastatovania IP do PC Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Smith
Post subject: RE: centralne overovanie MAC adries  PostPosted: 24.03.2011 - 10:59 #89512
Basic


Joined: Okt 27, 2006
Posts: 51
Location: Martin
no len staticke ARP moc pouzit nemozem z dovodu ze kazdy comp aby trvalo mal rezervovanu jednu IP adresu je z mojho pohladu velmi zbytocne. Skusim pouzit zapis do ARP z DHCP co to urobi
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: centralne overovanie MAC adries  PostPosted: 24.03.2011 - 11:03 #89513
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

no sak jasne nie? tak ako bude mat kazdy PC rezervovanú MAC adresu.Uz potom zalezi na tom o akom počte PC sa bavime Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Smith
Post subject: RE: centralne overovanie MAC adries  PostPosted: 24.03.2011 - 11:34 #89514
Basic


Joined: Okt 27, 2006
Posts: 51
Location: Martin
na DHCP zhruba 50 pocitacov, na statickych pocitacovh okolo 120. Kym zapisem vsetky adresy tak asi aj infarkt chytim Very Happy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: centralne overovanie MAC adries  PostPosted: 24.03.2011 - 11:41 #89515
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

uf...dal by som 2 rozsahy....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
andreas4all
Post subject: RE: centralne overovanie MAC adries  PostPosted: 24.03.2011 - 11:42 #89516
Majster


Joined: Dec 09, 2004
Posts: 2539
Location: L.A.
dedinka pri PD

zapni si pool, cas na 3 alebo aj viac dni, z dynamickych spravis staticke a zmenis to potom na static only.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: centralne overovanie MAC adries  PostPosted: 24.03.2011 - 11:45 #89517
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

no presne, to je ono..static only. Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: centralne overovanie MAC adries  PostPosted: 24.03.2011 - 19:54 #89539
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

kua chlapi, dajte do googla RADIUS a nevymyslajte tu taketo kokotiny. preco asi taky Tcom nerobi na svojej sieti staticky ARP ked je to take skvele. keby som bol student ktory chce ist na net, tak ma so statickym ARPom a MAC filtrami zdrzite na 10 minut. maximalne.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: centralne overovanie MAC adries  PostPosted: 24.03.2011 - 19:56 #89540
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

ešte že takých študentov ako ty je málo Very Happy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)