Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 27.04.2024 - 08:00


Siklu

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 8 of 9 < 1...56789 >
Author Message
JOFO
Post subject: RE: Siklu  PostPosted: 28.05.2011 - 11:36 #91375
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

rakel, toto co mam ja ma celu rukovat gumenu, takze zasah prudom nehrozi... montujem tym hlavne pocitace a malu elektroniku a zatial bez problemu Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Siklu  PostPosted: 10.06.2011 - 08:49 #91746
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
pockat...kupim si siklu v cene 5tis eur, je v zaruke, prestane mi fungovat, poslem ho teda tam kde som ho kupil cize alternetivo, preco by som ho mal posielat vyrobcovi ja? to si zas bratia cesi nieco ulahcili nie? ja uz z cechov fakt nemozem...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Siklu  PostPosted: 10.06.2011 - 09:27 #91748
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
to sa mylis chalanisko.....toto nie je maloobchodny predaj, tu neplati zaruka podla zakona na ochranu spotrebitela....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rakel
Post subject: RE: Siklu  PostPosted: 10.06.2011 - 09:39 #91749
Ucen


Joined: Nov 06, 2005
Posts: 556

Bolo by fajn testnut dodavatelov. Uz vieme ako to je v alternative, este treba testnut ITM. Pokial viem, tak uz jeden z nas testuje servis aj tam, uvidime. Podla vysledku si vyberieme dodavatela na dalsie spoje. Pripadne sa na siklu vykasleme. Si myslim, ze servis bude mat pre mna vacsiu vahu ako usetrenych 30E pri kupe.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
lukic
Post subject: RE: Siklu  PostPosted: 10.06.2011 - 23:26 #91762
Basic


Joined: Máj 15, 2003
Posts: 161

rakel wrote: ›Dnes sme sa pustili do opravy odpaleneho siklu. Servis je v izraeily a doprava stoji 7800CZK. Kedze sme predpokladali chybu na vstupe 48V, rozhodli sme sa to rozobrat a pozriet sami.
Na rozobratie je potrebny inbus rozmerov nezohnatelnych, takze je treba improvizovat s bruskou
http://www.levonet.sk/foto/siklu_fault/rozobrate.jpg

http://www.levonet.sk/foto/siklu_fault/doska1.jpg

nasli sme odpalenu poistku http://www.levonet.sk/foto/siklu_fault/ ... plosak.jpg
a kedze nic okolo nej neslo do skratu, tak sme ju vymenili a zapli napatie
http://www.levonet.sk/foto/siklu_fault/ ... oistka.jpg

a ono sa to rozblikalo Smile
http://www.levonet.sk/foto/siklu_fault/funkcne.jpg

a dokonca sa aj travi, ze ide
http://www.levonet.sk/foto/siklu_fault/uz_ide.jpg

dufamn, ze nic nebude s RF castou, to sa dozviem az ked ho nahodim, ale hadam to bude ok, v pondelok uvidime. Cena poistky 0.5E Smile


To fakt nechceli vyreklamovat?? Sa mi az verit nechce, naco potom kupujem 24 mesacnu zaruku? Ak to ma mat ochranu proti prepatiu a napajam to z bateriek a chodi to cez opticky kabel do zvysku siete, tak ocakavam ze pokial nieco odide a nebude to priamy zasah bleskom, tak to vyreklamuju bez nejakych problemov. Ale toto mi pride ako velmi zla referencia - nevidim dovod potom platit za rozsirenie zaruky..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Siklu  PostPosted: 11.06.2011 - 20:10 #91780
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
na cechov si davajte pozor... su "dobri" obchodnici...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Siklu  PostPosted: 11.06.2011 - 20:42 #91783
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
Cirkusy a kolotoce- českej tezky pumysl Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
lukic
Post subject: RE: Siklu  PostPosted: 12.06.2011 - 01:31 #91789
Basic


Joined: Máj 15, 2003
Posts: 161

Chalan wrote: ›na cechov si davajte pozor... su "dobri" obchodnici...


Tak neviem ako maju skusenosti ostatni, ale ja mam velmi dobre zatial. Vyreklamovali vzdy vsetko bez nejakych natahovaciek, pricom na SK s tym vzdy bol problem. Pristup v Alternetivo bol tiez zatial na 1 s *, takze som bol dost zaskoceny reklamaciou tu spominanou. Je fakt, ze v alternetivo som este nereklamoval nic.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
distrox
Post subject: RE: Siklu  PostPosted: 05.08.2011 - 10:34 #92708
Basic


Joined: Aug 05, 2011
Posts: 53
Location: Žilina
Na Slovensku predava tieto radia aj nasa firma (http://goo.gl/tzm32), v pripade zaujmu si vyziadajte ceny. Dodacia lehota bude urcite priazniva.

Mozno niekomu pomozem aj nasimi skusenostami - zaskolenie nam spravil priamo clovek z vyvoja Siklu, neskor sme s dalsim z nich riesili aj problem, ku ktoremu sa dostanem. Prvy spoj sme testovali na 2500m, momentalne mame v produkcnej sieti nasadeny cca 1300m spoj. Minuly tyzden sme v NZ montovali dalsie dva spoje jednemu odoberatelovi - takisto bez problemov.

Ad rakelove odpalene radio: Poistka, ktora je vnutri odisla aj nam. Spolu z clovekom od nich sme spravili vela merani a dosli sme z zaveru, ze proste napajacia cast radii ma problem, pokial sa pripaja na "tvrdy" DC zdroj. Jednoducho kondenzatory sa nabiju takou spickou, ze vstavanu poistku takmer s istotou odpalia. V dalsich generaciach radii by uz toto malo byt poriesene, ale v tych co su uz vonku sa s tym neda moc robit. Momentalne mam spoj nahodeny tak, ze ho krmim DC kablom (nie PoE) z klasickeho zdroja (tusim pre MK... 48V/0,8A). Ina moznost je namontovanie prudoveho obmedzovaca na cca 1A (chapem, ze pouzivat AC zdroj na site s DC je neprakticke). Ina moznost je namontovat na napajaci kabel k zdroju do cesty namontovat poistkove puzdro na kabel a osadit ho poistkou 1A/F (rychla). Takto sa vyhnete tomu, aby sa odpalila poistka vnutri (ta je tusim 1,25A, ale niesom si isty). Vzdy je lacnejsie v pripade odpalenia vymenit poistku v puzdre. Na dostatocne tvrdom zdroji odide tak 2x z 10 zapnuti... ale pokial to mate nonstop pod stavou, je to zanedbatelne. Pri pouziti PoE switcha problem nevznika, dokonca aj ked nefungoval kvoli vnutornej odpalenej poistke DC kabel, tak cez PoE radio slapalo potom dalej.

Inak optika nam v tom fici bez problemov, momentalne mam testnute metalicke SFP ako aj opticky singlevlakno SC. Co sa tyka namrazy atd., radio je z vyroby osetrene nastrekom, ktory by mal vydrzat cca 10 rokov.

V pripade otazok sa kludne pytajte, nieje dovod nepodelit sa o skusenosti.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: Siklu  PostPosted: 05.08.2011 - 10:55 #92709
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1591

da sa nahodit viac spojov SIKLU na jeden stoziar bez toho aby sa rusili?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
distrox
Post subject: RE: Siklu  PostPosted: 05.08.2011 - 11:17 #92710
Basic


Joined: Aug 05, 2011
Posts: 53
Location: Žilina
Ano da, bez problemov. Ani 20cm vzdialenost medzi samotnymi radiami nevadi - ani ked funguju na rovnakej frekvencii v rovnakej polarizacii. Pouzitelnost spoja "rovnakym" smerom je dana smerovou charakteristikou anten. Ak je uhol medzi osami spojov prilis maly, treba zmenit polarizaciu alebo kanal. Anteny su ale velmi uzko smerove ...
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
lukic
Post subject: RE: Siklu  PostPosted: 10.08.2011 - 22:45 #92780
Basic


Joined: Máj 15, 2003
Posts: 161

pouzivate niekto siklu na 72Ghz kanale?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Siklu  PostPosted: 11.08.2011 - 00:45 #92783
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

pouzivate niekto siklu na iptv multicast? siklu je afaik halfduplex, a to principialne neni na iptv multicast velmi vhodne...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
airnet
Post subject: RE: Siklu  PostPosted: 16.08.2011 - 13:24 #92879
Ucen


Joined: Máj 05, 2005
Posts: 508
Location: Banov
Viete sa mi niekto pozriet, na vypis show license, co vam vypise?
zaujima ma data rate pri 400megovom spoji.

Dik
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: RE: Siklu  PostPosted: 16.08.2011 - 18:02 #92887
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
lukic wrote: ›pouzivate niekto siklu na 72Ghz kanale?

Ano.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 8 of 9 < 1...56789 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)