Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 27.04.2024 - 16:19


AirGrid M5 (klient)

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
Shortky
22 Post subject: AirGrid M5 (klient)  PostPosted: 18.01.2011 - 16:24 #87740
Basic


Joined: Mar 07, 2008
Posts: 94

Kamarati, mam taky mensi problem s niektorymi AirGrid zariadeniami v sieti. Jedna sa o mod klient. Su pripojene voci MikroTiku. AirMax vypnuty, rychlost fixnuta, sifra WPA2, priepustnost 100%, viditelnost ako med, vykon stiahnuty na zaklade aktualnej vzdialenosti zakaznika, agregacia vacsinou zapnuta. Pri zatazi (1 Mbit/s) stupne odozva na zariadenie priblizne na 100 ms. Bez zataze je to v najlepsom poriadku. AirGrid pracuje v mode ROUTER, zakaznik ma teda na LAN strane vlastnu siet. Mam nasadenych niekolko desiatok tychto zariadeni. Problem je len s niektorymi. Nepomaha novy FW (5.3). Kolaboroval som aj s nastaveniami karty v MikroTiku, ale kedze vacsina zakaznikov nema problem, tak usudzujem, ze tymto to nebude. Zameral som sa aj na rusenie, pozeral som elektricke vedenie, ale toto tiez nevyzera ako menovatel mojho problemu. Netrha mi to zatial zily, ale nemam rad nevyriesene problemy, tak skusam touto formou. Srdecna vdaka za Vase postrehy!
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: AirGrid M5 (klient)  PostPosted: 18.01.2011 - 17:40 #87744
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
Odstrán zo siete mikrotik
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Shortky
Post subject: RE: AirGrid M5 (klient)  PostPosted: 18.01.2011 - 18:09 #87746
Basic


Joined: Mar 07, 2008
Posts: 94

421 wrote: ›Odstrán zo siete mikrotik


421, myslis, ze toto je kamen urazu? Som zastancom takej triezvej kombinacie MikroTiku a UBNT. UBNT na BACKBONE a pre klientov, MikroTik ako GATEWAY a AP. UBNT jednoznacne vedie v jednoduchosti instalacie a spravovani zariadeni v sieti, na druhej strane MikroTik je genialny hlavne pre pouzitie ako prisupovy bod. Ale clovek sa uci az do smrti, takze svoj nazor mozem jednoducho zmenit. Pre tento cas mi vyhovuje kombinacia spomenuta vyssie.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: AirGrid M5 (klient)  PostPosted: 18.01.2011 - 21:02 #87749
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

aj mikrotik aj ubnt (myslim vyrobcov) si vlastnymi silami vylepsuju drivery k radiovym chipsetom (takmer vyhradne atheros) a tym dodavaju svojim vyrobkom tie extra ficurky a to najlepsie z najlepsieho. a pomiesat na radiovej vrstve UBNT s mikrotikom je ako pomiesat dve kvalitne vina dokopy. tie ich ficurky dokopy nejdu. moze to byt chodive, ale cisty produkt by bol velmi prevdepodobne lepsi, lebo kazdy z tychto vyrobcov primarne testuje a ladi svoje APcko so svojimi klientami, nie s konkurencnymi. toho dovodu nie je vhodne programovo kombinovat zariadenia roznych vyrobcov. okrem toho ak na UBNT MIMO zariadeniach (M2, M5, ..) nepouzijes Airmax (co proti mikrotiku nejde) tak si sa vzdal snad najlepsej veci ktoru tieto radia maju. ja by som sa klonil k UBNT a vyhodeniu mikrotiku. mikrotiku s vyvojom "airmaxu" usiel trochu vlak a nie smo si isty kedy a ako ho dobehnu. ubnt ma pre mna vyhodu aj v tom ze je open source, ale to nedoceni kazdy. a okrem ineho aj kompaktnost takeho nanostationu je vynikajuca. vyskoceny pigtail? zateceny antenny konektor? zalomeny antenny kabel? nic z toho sa u nanostationu nemoze stat.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Shortky
Post subject: RE: AirGrid M5 (klient)  PostPosted: 18.01.2011 - 21:13 #87750
Basic


Joined: Mar 07, 2008
Posts: 94

pixall wrote: ›aj mikrotik aj ubnt (myslim vyrobcov) si vlastnymi silami vylepsuju drivery k radiovym chipsetom (takmer vyhradne atheros) a tym dodavaju svojim vyrobkom tie extra ficurky a to najlepsie z najlepsieho. a pomiesat na radiovej vrstve UBNT s mikrotikom je ako pomiesat dve kvalitne vina dokopy. tie ich ficurky dokopy nejdu. moze to byt chodive, ale cisty produkt by bol velmi prevdepodobne lepsi, lebo kazdy z tychto vyrobcov primarne testuje a ladi svoje APcko so svojimi klientami, nie s konkurencnymi. toho dovodu nie je vhodne programovo kombinovat zariadenia roznych vyrobcov. okrem toho ak na UBNT MIMO zariadeniach (M2, M5, ..) nepouzijes Airmax (co proti mikrotiku nejde) tak si sa vzdal snad najlepsej veci ktoru tieto radia maju. ja by som sa klonil k UBNT a vyhodeniu mikrotiku. mikrotiku s vyvojom "airmaxu" usiel trochu vlak a nie smo si isty kedy a ako ho dobehnu. ubnt ma pre mna vyhodu aj v tom ze je open source, ale to nedoceni kazdy. a okrem ineho aj kompaktnost takeho nanostationu je vynikajuca. vyskoceny pigtail? zateceny antenny konektor? zalomeny antenny kabel? nic z toho sa u nanostationu nemoze stat.


S tymi otazkami na konci Tvojho prispevku maximalne suhlasim. Raz som istu dobu pomahal kamaratovi spravovat siet pocas jeho dovolenky, lebo mal nudzu na samostatnych technikov. On mal MrkvoTik vsade (AP, klient, ...). Vlasy som si trhal z tych jeho zatecenych konektorov, co mal u zakaznikov. Dnes uz pouziva aj on UBNT u klientov.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)