Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 08.05.2024 - 23:54


Prepojenie 2 objektov pomocou tretieho, 5GHz

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
libra
Post subject: Prepojenie 2 objektov pomocou tretieho, 5GHz  PostPosted: 10.09.2010 - 09:15 #84733
Basic


Joined: Sep 10, 2010
Posts: 1

Ahojte.
V prvom rade, neviem, ci som tento topic zaradil do spravnej kategorie, ked nie, prosim admina o presunutie na vhodnejsie miesto (pls. nie do kosa Wink ).
Potreboval by som pomoct s jednym projektom.
Potrebujem prepojit dve budovy, na vzdialenost cca. 240 metrov, ktore vsak nemaju priamu viditelnost.
Nastastie mam dalsiu budovu medzi nimi, na ktoru mozem zavesit anteny, takze by som to riesil dvoma PtP wifi spojmi (AP1 - AP2, AP3 - AP4), pricom AP2 a AP3 by boli na tom istom stoziary a boli by prepojene ethernetovym kablom. V koncovej budove potom pouzijem nejaky b/g AP, ale ten zatial neriesim, casom mozno pribudne podobny AP aj v tej budove "medzi", ale ten je zatial neobyvany Sad.
Sice je to na dedine, ale pre istotu tam chcem na chrbticu dat 5GHz, kedze to nestaviam na mesiac, ani na rok.
Povodny ucel celeho spojenia je umoznit v danom objekte surfovat na nete, mozno zriadit free hotspot (jedna sa o hostinec).
Zatial tam nechceme pouzivat Skype ani ine narocnejsie aplikacie, ale chchel by som ten spoj predimenzovat, aby v pripade
zrychlenia uplinku som nemusel menit vsetky zariadenia.
Medzi AP1 a AP2 je priama viditelnost zarucena, je to cca. 50 metrov. Medzi AP3 a AP4(cca. 175 metrov) je tiez priama viditelnost viac-menej
bez prekazok (krizuje to kabel nizkeho napatia, mozno ten "tunel" okolo nie je 100% cisty).
Prosim, poradte, ake zariadenie by bolo najvhodnejsie (pozeral som tieto zariadenia: NanoStation M5 LOCO aj s tym bracketom, resp. AirGrid M5 s 5 GHZ - 23 dBi antenou alebo 27 dBi antenou - tie s citlivostou -96 resp. -97 dBi).
Uvedene zariadenia sa mi pacia najma z toho dovodu, ze sa nemusim babrat s kablami a koncovkami k antenam - predpokladam dlhsiu "bezudrzbovu" prevadzku.
V pripade pouzitia tychto zariadeni planujem pouzit tieneny ethernetovy kabel, s tienenymi koncovkami. Avsak, narazil som tu na jednu temu, ohladm odpalovania portov
na zariadeni. Preto sa pytam, ako mam tieto zariadenia uzemnit, aby sa mi to nestalo? Resp. treba neakym sposobom uzemnit tienenie ethernetoveho kabla (napr. prispajkovat k radiatoru, alebo podobne?)?
AP 2 a AP 3 budem mat na stoziari, ktory je uzemneny hromozvodom. Kolko metrovy eth. kabel mozem pouzit v pripade napajania prilozenym setom PoE ?
Ostatne budovy hromozvody nemaju, AP 4 planujem umiestnit na stoziar, ktorym je privedena elektrina do objektu - ta klasicka tyc, cez ktoru je pri vacsine dedinskych domov rieseny privod el.energie. Moze mi to rusit prijem? Mozem na tuto tyc napojit uzemnenie?
Co sa tyka AP1, ten bude navrtany na stenu, preto tam by prichadzalo do uvahy to uzemnenie pomocou radiatora - ten je tam najblizsie, alebo odkvap, resp. neviem, ci je to mozne, mohol by som teoreticky pouzit stredovy kolik v elektrickej pripojke. Da sa to tak urobit?

Dalsia cast mojej otazky sa tyka pravnych veci. To je mi jasne, ze tento spoj musim nahlasit Telekomunikacnemu uradu. Preto sa pytam, napr. v pripade pouzitia toho nanostationu, co tam mam uviest? Ze je ragulovany vykon na 20 dBi, alebo co? Nemate niekto priklad takeho oznamenia? Treba 2 oznamenia, kedze tam mam 2 ptp spoje, alebo sa to berie, ako jedna siet?
Pripojenie do internetu mam od T-com, presnejsie to ma mamka na zivnost. Objekt, do ktoreho potrebujem dostat to pripojenie, je tiez vyuzivany pre ucely jej podnikania, cize teoreticky iba prepojim dve priestory tej istej firmy (resp. sidlo s prevadzkou). Je to podla vas ok z pravneho hladiska? Kedze nebudem poskytovat tretej osobe, iba "sam" "sebe". A meni sa nieco, ked z toho urobim free hot-spot vramci budovy/dvora?

Na zaciatok tolko. Co sa tyka fora, snazil som sa precitat co najviac tem/prispevkov (vela z nich mi pomohlo), avsak myslim si, ze tento projekt moze pomoct aj ostatnym, preto Vam dakujem za konstruktivne odpovede a ospravedlnujem sa, ak som prehliadol temu, kde sa nieco z mojho problemu uz riesilo.

Dominik
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
euro
Post subject: RE: Prepojenie 2 objektov pomocou tretieho, 5GHz  PostPosted: 10.09.2010 - 09:46 #84735
Ucen


Joined: Júl 24, 2007
Posts: 715

daj tam 4 Nana M5 a mas vymalovane
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Prepojenie 2 objektov pomocou tretieho, 5GHz  PostPosted: 10.09.2010 - 10:38 #84736
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

euro wrote: ›daj tam 4 Nana M5 a mas vymalovane


presne, 4x NANO pripadne LOCO... ci uz M5 alebo nieM5 to uz je asi jedno
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
andreas4all
Post subject: RE: Prepojenie 2 objektov pomocou tretieho, 5GHz  PostPosted: 10.09.2010 - 13:05 #84738
Majster


Joined: Dec 09, 2004
Posts: 2539
Location: L.A.
dedinka pri PD

ad1) alebo nanobridge M5.
ad2) ak ma pamat neklame, tak 5G netreba nahlasovat.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)