Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.04.2024 - 08:41


Magio - same naj

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 4 of 5 < 12345 >
Author Message
rcp
Post subject: RE: Magio - same naj  PostPosted: 15.04.2010 - 17:55 #82054
Basic


Joined: Feb 10, 2004
Posts: 392
Location: Krásno nad Kysucou
andreas4all wrote: ›osobne mam radsej ked klesne rychlost ako ked vypadne cele spojenie... po asi 4 rokoch, som bol teraz za DSL pripojenim... pocas mojej 30minutovej navstevy spojenie padlo 3 krat... jednoducho super... pocas celeho pracovneho dna (citaj 8hodin) padne spojenie priblizne 10krat. Tato situacia v danom kancli uz trva 3 roky. riesit to nikto nechce.



nemam podobnu skusenost, prave naopak:




je vsak mozne, ze stabilita zavisi od lokality, resp. od ochoty konkretneho pracovnika t-comu Very Happy

EDIT:
este by som doplnil, ze vela robi aj pouzity hw. routre od t-comu spolahlivo zlozis vysokym poctom connection napr. ked spustis counter-strike a das vyhladat servery - obycajne to koncilo pri pocte cca 300-400 a internet prestal fungovat. S RB750 cca 2500 serverov, pocet stale stupa a internet je stale funkcny.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Magio - same naj  PostPosted: 15.04.2010 - 18:54 #82057
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

rcp wrote: ›
akurat z mojho pohladu - pohladu zakaznika - je DSL od t-comu jasna volba.


ano suhlasim s tebou, tcom je najvyhodnejsi. dufam ze tcom touto politikou cim skor zlikviduje vsetkych konkurentov a potom bude moct neobmedzene bez tlakov hnusnej konkurencie znovu naplno zdierat vsetkych takych ako si ty, sumami vyse 120 korun za hodinu pripojenia, tak ako to robil 10 rokov dozadu. ludia maju velmi kratku pamat a uz zabudli na vsetky peticie a zdruzenia a iniciativy ktorymi bojovali proti monopolnym praktikam slovak telekomu, casto titulovanom aj slovom telekomunisti. taky obmedzeny a kratkozraky narod, ktory je schopny sam vynasat byvaleho nepriatela cislo jeden na piedestal slavy a povazovat ho za novy vzor a ideal, taky narod si nic ine nezasluzi, len navrat tohto monopolneho telekomunistu k neobmedzenej moci a spolu s tym aj neobmedzene zdieranie az naveky.

jedina cesta k efektivnym a vyhodnym sluzbam je zdrava konkurencia. v DSLkach zdrava konkurencia nie je ani nebola, je tu akurat nejaka bezzuba regulacia a zdanie "akoze" konkurencneho prostredia. a v tomto kontexte povazovat za najlepsieho providera prave tu firmu, ktora sa roky dopusta na konkurencii nekaleho/neetickeho konania, a nici konkurencne prostredie ktore je zakladom dobrych sluzieb a dobrych cien, to je proste maximalna obmedzenost a kratkozrakost.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rcp
Post subject: RE: Magio - same naj  PostPosted: 15.04.2010 - 19:14 #82058
Basic


Joined: Feb 10, 2004
Posts: 392
Location: Krásno nad Kysucou
pixall wrote: ›ano suhlasim s tebou, tcom je najvyhodnejsi. dufam ze tcom touto politikou cim skor zlikviduje vsetkych konkurentov a potom bude moct neobmedzene bez tlakov hnusnej konkurencie znovu naplno zdierat vsetkych takych ako si ty, sumami vyse 120 korun za hodinu pripojenia, tak ako to robil 10 rokov dozadu. ludia maju velmi kratku pamat a uz zabudli na vsetky peticie a zdruzenia a iniciativy ktorymi bojovali proti monopolnym praktikam slovak telekomu, casto titulovanom aj slovom telekomunisti. taky obmedzeny a kratkozraky narod, ktory je schopny sam vynasat byvaleho nepriatela cislo jeden na piedestal slavy a povazovat ho za novy vzor a ideal, taky narod si nic ine nezasluzi, len navrat tohto monopolneho telekomunistu k neobmedzenej moci a spolu s tym aj neobmedzene zdieranie az naveky.

jedina cesta k efektivnym a vyhodnym sluzbam je zdrava konkurencia. v DSLkach zdrava konkurencia nie je ani nebola, je tu akurat nejaka bezzuba regulacia a zdanie "akoze" konkurencneho prostredia. a v tomto kontexte povazovat za najlepsieho providera prave tu firmu, ktora sa roky dopusta na konkurencii nekaleho/neetickeho konania, a nici konkurencne prostredie ktore je zakladom dobrych sluzieb a dobrych cien, to je proste maximalna obmedzenost a kratkozrakost.


Hadam si nemyslis, ze v ramci boja "za zdravu konkurenciu" budem ako zakaznik platit za horsiu sluzbu viac penazi, len pre to aby som podporoval niekoho ineho ako t-com Shocked

Na to su predsa ine organy, organizacie a nastroje.

Ja tiez nie som nadseny z toho, ze v mojom okoli je akurat t-com s DSL a ziadny fibernet, fiberpower, MAXpower, ....
Sak kde su alternativci? Nech mi niekto ponukne lepsiu sluzbu...
Ze sa im nevyplati poskytovat internet na dedinach?
Tak nech potom nenariekaju...


alebo to mame riesit takto?
http://www.dsl.sk/article.php?article=9009 :
Na zaujímavý model financovania zavádzania rýchlejšieho pripojenia k Internetu poukázal aktuálne prípad anglickej dediny Lyddington, v ktorej majú odvčera občania k dispozícii pripojenie s rýchlosťou 40 Mbps.

Dedina len s dvesto domami nebola dostatočne atraktívna pre väčších telekomunikačných operátorov a investície do vybudovania infraštruktúry pre poskytovanie rýchlejšieho pripojenia.

Jedenásť občanov tak spolu poskladalo sumu 37 tisíc libier, v prepočte 42 tisíc eur, a dohodlo sa na zavedení rýchlejšieho pripojenia s menším regionálnym poskytovateľom pripojenia, Rutland Telecom.

Vyzbierané peniaze boli použité ako investícia, ktorú postupne Rutland Telecom splatí občanom späť aj s 10% úrokom.

Pre minimalizáciu nákladov boli pre zabezpečenie koncového pripojenia domácností použité existujúce telefónne linky. Z investície bol spolufinancovaný lokálny VDSL2+ DSLAM a objednanie optickej konektivity od British Telecom.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rcp
Post subject: RE: Magio - same naj  PostPosted: 15.04.2010 - 19:47 #82059
Basic


Joined: Feb 10, 2004
Posts: 392
Location: Krásno nad Kysucou
pixall wrote: ›...v DSLkach zdrava konkurencia nie je ani nebola, je tu akurat nejaka bezzuba regulacia a zdanie "akoze" konkurencneho prostredia. .....


este by som sa vratil k tejto vete.



nie som ISP a nikdy som nebol, takze neviem, ake boli minulosti a ake su ceny garantu teraz.
mozno ty by si mi vedel povedat, kolko stal 1Mb v roku 2002 (pred DSL), kolko stal v rokoch 2003 - 2006 a kolko stoji 1Mbps garantu teraz

mozno prideme na to, aky internet by sme mali dnes, ak by nebolo "nezdraveho" DSL Very Happy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Magio - same naj  PostPosted: 15.04.2010 - 20:38 #82060
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

rcp wrote: ›Hadam si nemyslis, ze v ramci boja "za zdravu konkurenciu" budem ako zakaznik platit za horsiu sluzbu viac penazi, len pre to aby som podporoval niekoho ineho ako t-com Shocked


tento pomer cena/vykon je ziskany necestnym neetickym sposobom. to je jak kupovat kradnute veci alebo to co zhabal uzernik. snad len nepojdem za normanym obchodnikom ked oni to maju lacnejsie Shocked
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Magio - same naj  PostPosted: 15.04.2010 - 20:48 #82061
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

rcp wrote: ›nie som ISP a nikdy som nebol, takze neviem, ake boli minulosti a ake su ceny garantu teraz.
mozno ty by si mi vedel povedat, kolko stal 1Mb v roku 2002 (pred DSL), kolko stal v rokoch 2003 - 2006 a kolko stoji 1Mbps garantu teraz

mozno prideme na to, aky internet by sme mali dnes, ak by nebolo "nezdraveho" DSL Very Happy


neviem kam presne si mieril, ale ked islo o prinos DSL v znizeni cien garantu, tak myslim ze za znizenim cien 1mbit garant z roku 2002 na sucasnost je bezny cenovy vyvoj v IT (rozvoj technologie a zdrava konkurencia). sietove komponenty (kable, aktivne prvky), pamatove media, procesory, neustave znasobuju svoje moznosti pri rovnakej cene, umerne s tym sa znasobuju aj sluzby poskytovane cez tieto komponenty pri rovnakej cene.

inac ak sa mozem spytat, ak nie si provider, naco potrebujes linku s takymi velkymi objemami dat, ze slovanet alebo nextra nestacia, a musi to byt tcom bez FUPka?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rcp
Post subject: RE: Magio - same naj  PostPosted: 15.04.2010 - 20:50 #82062
Basic


Joined: Feb 10, 2004
Posts: 392
Location: Krásno nad Kysucou
pixall wrote: ›tento pomer cena/vykon je ziskany necestnym neetickym sposobom. to je jak kupovat kradnute veci alebo to co zhabal uzernik. snad len nepojdem za normanym obchodnikom ked oni to maju lacnejsie Shocked



trosku silne slova Very Happy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rcp
Post subject: RE: Magio - same naj  PostPosted: 15.04.2010 - 21:04 #82063
Basic


Joined: Feb 10, 2004
Posts: 392
Location: Krásno nad Kysucou
pixall wrote: ›..............inac ak sa mozem spytat, ak nie si provider, naco potrebujes linku s takymi velkymi objemami dat, ze slovanet alebo nextra nestacia, a musi to byt tcom bez FUPka?


necitas pozorne.

pisal som, ze som mal aj nextru aj slovanet aj t-com a moje skusenosti s t-comom boli najlepsie Very Happy

moja prva linka od t-comu bola dokonca s meranym objemom dat - takze ziadny flat (prave kvoli strachu z agregacie). az neskor, ked som zistil, ze u flat programoch sa u t-comu neuplatnuje agregacia, som upgradol.

dokonca aj teraz uz mam FUP od T-comu (uzavrel som dodatok az po 1.4.2010) - takze si znovu nevyberies. Ale stale je to FUP, ktore je prijatelnejsie ako akekolvek ine od alternativcov.

Takze mi to musi stacit, ci sa mi to paci alebo nie Very Happy Akurat som si vybral to, co je pre mna najvyhodnejsie. Vyberal som medzi swanom a t-comom.

Alebo vies o niecom s pevnou IP, co nema agregaciu, FUP v cene do 40€ mesacne? (samozrejme v mojej lokalite)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rcp
Post subject: RE: Magio - same naj  PostPosted: 15.04.2010 - 21:18 #82065
Basic


Joined: Feb 10, 2004
Posts: 392
Location: Krásno nad Kysucou
liam86 wrote: ›
pixall wrote: ›

...
inac ak sa mozem spytat, ak nie si provider, naco potrebujes linku s takymi velkymi objemami dat, ze slovanet alebo nextra nestacia, a musi to byt tcom bez FUPka?


keby si sa spytal napr. mna tak dema na playstationstore rozhodne niesu drobci Embarassed


steam dema na tom tiez nie su o moc horsie Very Happy

ale nie toto myslel pixall Very Happy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Magio - same naj  PostPosted: 15.04.2010 - 23:37 #82074
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

no pome, noze najdite nejaky dovod ako moze user preniest 120-240 GB mesacne. tie dema maju kolko? ako casto vychadzaju? kolko je ich zmysluplne stiahnut do mesiaca? chvalne, ci sa podari najst aspon nejake vysvetlenie na co ine mozu byt potrebne taketo kapacity, okrem (1) bezhlaveho sosania piratskeho obsahu a (2) prepredavania sluzby susedom (spravidla nacierno). rcp ty co prenasas?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rcp
Post subject: RE: Magio - same naj  PostPosted: 16.04.2010 - 00:46 #82075
Basic


Joined: Feb 10, 2004
Posts: 392
Location: Krásno nad Kysucou
pixall naco hladat dovody? ja som nikdy netvrdil, ze slovanet a nextra su nafigu koli prenesenym datam! to proste poctom prenesenych dat neospravedlnis.

skoda ze mam novu zmluvu a nove prihlas. udaje - nedokazem vytiahnut prehlad spatne za cely rok, ale prehlad za tento mesiac mas tu:


ta linka sa cely rok flaka:


za routrom je pet ludi, jeden trixbox - toto si chcel pocut? Very Happy

to vsak nic nemeni na fakte, ze ked DSL tak jedine od "hnusneho a zleho" t-comu. Very Happy ci sa ti to paci alebo nie.


mimochodom hod sem nejake cisla - ceny garantov 2000 az 2008 nech sa pobavime Very Happy
(nechcem aktualne, starsie hadam mozes)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Magio - same naj  PostPosted: 16.04.2010 - 08:02 #82076
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
na hentaky prenos by ti od nas stacil program start za 10eur mesacne Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
lubosk
Post subject: RE: Magio - same naj  PostPosted: 16.04.2010 - 08:11 #82077
Guru


Joined: Okt 21, 2005
Posts: 1140

Taktiez sa pridam.Nechce sa mi sem hadzat grafy ale tolkoto mi soska nejeden user s pausalom za 8,3 eura....
 
 View user's profile Send private message Send e-mail ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Magio - same naj  PostPosted: 16.04.2010 - 08:17 #82078
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
plne sa vsak stotoznujem s pixalom...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
rcp
Post subject: RE: Magio - same naj  PostPosted: 16.04.2010 - 11:42 #82088
Basic


Joined: Feb 10, 2004
Posts: 392
Location: Krásno nad Kysucou
Chalan wrote: ›na hentaky prenos by ti od nas stacil program start za 10eur mesacne Smile


1. Aj na tejto strane mozes najst moj text:
"Sak kde su alternativci? Nech mi niekto ponukne lepsiu sluzbu...
Ze sa im nevyplati poskytovat internet na dedinach?
Tak nech potom nenariekaju..."


2. Moju penazenku stoji internet mesacne 10€ aj teraz Very Happy

3. Nevyhovuju mi tvoje VOP, resp. VOP t-comu mi v tomto momente vyhovuju viac



Chalan wrote: ›plne sa vsak stotoznujem s pixalom...


a s cim konkretne, ak sa mozem spytat?
s tym ze, by si si z presvedcenia dal radsej DSL od nextry alebo slovanetu, ale nie od t-comu?
(viac menej o to v tejto debate slo) Very Happy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 4 of 5 < 12345 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)