Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 27.04.2024 - 15:38


SNMP OID pre tiger switch do ISPADMINA

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 3 of 3 < 123
Author Message
Aman
Post subject: RE: SNMP OID pre tiger switch do ISPADMINA  PostPosted: 08.04.2010 - 21:34 #81920
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

backslash_ wrote: ›
Aman wrote: ›skontroloval som vsetko... skusal som aj snmp v1 aj snmp v2. nazov som skontroloval a tiez sedi... uz som mimo, nemam predstavu kde robim chybu

Sak skus si to powalkovat, mozno ti nejaky firewall po ceste blokuje UDP porty 161 a 162 (cez ne tusim bavi SNMP, ak sa mylim, opravte ma), skus z inej masiny snmpget, podumpuj si traffic, kukni do logov zariadenia. Mas milion moznosti, ako to zdebugovat.


ako blokovane to urcite nie je... walkovat som skusal... vycital som z toho aj uptime, aj cpu zatazenie ale nejak sa mi nedari najst tx a rx rate - poradte ako na to???
este idem skusit, ci som to vycital spravne a ci mi to funguje
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: SNMP OID pre tiger switch do ISPADMINA  PostPosted: 08.04.2010 - 22:03 #81923
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

no klasika... nefunguje to. uz som z toho jelen
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: SNMP OID pre tiger switch do ISPADMINA  PostPosted: 08.04.2010 - 22:59 #81924
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

tx a rx rate su na danom interface
SNMPv2-SMI::enterprises.14988.1.1.1.1.1.2.x - je rx rate
SNMPv2-SMI::enterprises.14988.1.1.1.1.1.3.x - je tx rate
pozor, hodnota tx/rx rate je v bitoch t.j. napr 54Mbit je 54000000 atd...
x je cislo interfacu t.j. u ubnt je wlan interface ath0 , takze x je cislo zodpovedajuce ath0
cislo interfacu si vies najst napr v IF-MIB::ifDescr.x
ktore x bude zodpovedat ath0 to pouzijes aj pri citani tx/rx rate resp ostatnych parametroch na wlan interface
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 3 of 3 < 123
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)