Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 27.04.2024 - 22:12


trafficshaper

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Author Message
bakula
Post subject: RE: trafficshaper  PostPosted: 17.03.2010 - 21:42 #81433
Ucen


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 792

http://www.root.cz/clanky/htb-jemny-uvod/

Prvn?m a sou?asn? nejd?le?it?j??m pravidlem, kter? je pot?eba si vr?t hluboko do pam?ti, je to, ?e jsme naprosto neschopni ovlivnit, jak? data (a hlavn? jak? mno?stv?) n?m z internetu dojdou. Na?t?st? je v?ak protokol TCP koncipov?n pro co mo?n? nejefektivn?j?? p?enos, a to mimo jin? i n?sleduj?c?m zp?sobem. Server za?ne pos?lat data klientovi co nejv?t?? mo?nou rychlost?. Packety let? sv?tem, ale bohu?el, n?kde cestou nebo dokonce a? na c?lov?m po??ta?i se n?kter? z nich ztrat? a je nutn? je poslat znovu. Proto?e serveru nechod? n?kter? potvrzovac? packety, ?ekne si, ?e je klient asi n?jak? loser na pomal? lince a rychlost vys?l?n? o n?co sn???. D? t?m pak klientovi (a router?m po cest?) ?as na zpracov?n? a je?t? u?et?? p?smo za packety, kter? by se musely pos?lat znovu.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: trafficshaper  PostPosted: 18.03.2010 - 14:00 #81454
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

a co konkretne si tym chcel povedat?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: trafficshaper  PostPosted: 18.03.2010 - 14:23 #81455
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
nepiste diakritikou sak sa to neda citat...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
m-tec
Post subject: RE: trafficshaper  PostPosted: 19.03.2010 - 01:11 #81466
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
normalne sa to da citat, alebo sa aspon dovtipit o com pisu. Chalani, vo vela veciach si tu odporujete, jedni pisu shapovat upload lebo vam nejaky torrentak rozjebe siet, druhi tu poucuju pixalla ze vlastne nemusi shapovat a vlastne shaping je nA HO..O. Tak ja poviem za seba, ze keby siet nebola shapovana tak je u mna bordel jak svina. To by isiel niekomu internet, ten kto zacne tahat skor a druhy co pride vecer z roboty tak si nekopne. Nech nepicuju ti co maju 10 ludi na sektore a na sieti 10M konektu pre 100 ludi ! A to zivelne. Take siete dnes rusim a zakaznici idu k nam. Neda sa proste na wifine pustit siet bez pravidiel a obmedzeni, to vam je dufam vsetkym jasne. Ktori ste sa z toho sna doteraz nezobudili tak crrrrrrnnnnn, Gyra nepocuvajte , je to ina topologia a hovori o optike. Aj tak shapuje interfasy , inak sa to neda Very Happy , lebo by musel mat v letakoch 300Mbit internet-to tu este nikto nemal !!!! Wink


Last edited by m-tec on 19.03.2010 - 10:21; edited 1 time in total
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: trafficshaper  PostPosted: 19.03.2010 - 07:24 #81467
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
m-tec, neshapujem nic na interfacoch, mam 350 mbit linku a 70 percent siete mam na wifi, na optike mam len jedno sidlisko aj to nie este cele!

Vysvetlim Vam to ako to funguje:
- v prvom rade sa musite zbavit mikrotikov, vsetko mame na NanoStation5, ktore krasne zvladaju aj velke zatazenie
- za dalsie, ked neshapujes a ide internet rychlo, clovek si stiahne dany subor skorej a potom je linka uz prazdna a ak to prehana, ze stiahne viac ako 10GB za den tak dostane FUP na 1 Mbit - len vtedy ho shapujeme, teda shapujeme len 1 percento ludi na sieti, treba si uvedomit ze len toto jedno percento ludi vam vytazuje siet.
Keby si to robil poriadne na sieti ziadny bordel nemas M-Tec, ja si myslim ze teba by nemali pocuvat nie mna! Niesom jediny co neshaupuje, len v tych malych obmedzenych mozockoch si to neviete uvedomit, pokial mam spravne info neshapuje ani RSNET ani Kiwi, navyse nemozem si to dovolit, ludom musi ist internet ako vino, nakolko u nas je 6 optickych ISP!
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: trafficshaper  PostPosted: 19.03.2010 - 09:10 #81475
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

neviem... nejak sa mi to nezda... take nanostation da na sektore dajme tomu 10-15 mbit v idealnom stave. ked na tom mas cca 15 ludi a z toho 1-2 tahacov (co splna tvoje 1%), tak uz si v prdeli... ked ten zacne stahovat, tak jasne, ze mu to pojde na max a ostatny si ani nepipnu, kedze vytazi linku na full a nejakym fajnym agresivnym download managerom alebo torrentom. svojich 10 gb stiahne dajme tomu za pol hodinu, max hodinu a az potom ho to obmedzi na spominanych 1 mbit. takze pocas tejto doby ide net jemu a ostatnym nie. a sranda je, ked mas na sektore 3-5 stahovacov, tak potom si v prdeli (spominal som nedavno v jednom topicu, ze mam sektor kde je 25 ludi a z toho 11 aktivne stahuje - co by si robil s tym???)

shapovat musis, aspon s tym stylom, aby sa linka delila ferovo medzi ludi (PCQ v MK). takze ked uz neshapovat, tak aspon dat userov do nejakej stromovej struktury, pomocou ktorej zabezpecis to, ze ked zacnu stahovat dvaja, tak sa to rozdeli spravodlivo medzi nich a nebude vyhravat ten, ktory ma agresivnejsi stahovaci program.

a co sa tyka tvojej rady gyro, ze davat ako vysielace nanostation5, tak neviem neviem... je to vlastne to iste ako bullet5 alebo nanostation5 loco. ja som skusal na jednom vytazenom sektore bullet5 s kvalitnou sektorkou (to co je v nanostation5 je hovno a nie antena) a zdaleka sa to nechytalo na vykon MK+UB5.
ale mozno to u teba funguje, kedze cez den mas blokovane vsetky bordelove p2p veci. no mne to neslo... ale musim sa priznat, ze na dvoch miestach mam aj ja nanostation5 loco ako vysielace, ale tam tecie mat do 5 mbit a je tam max 7-8 ludi pripojenych. tie chodia ok, nemal som s nimi nikdy problem.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
m-tec
Post subject: RE: trafficshaper  PostPosted: 19.03.2010 - 09:20 #81476
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
Aman wrote: ›neviem... nejak sa mi to nezda... take nanostation da na sektore dajme tomu 10-15 mbit v idealnom stave. ked na tom mas cca 15 ludi a z toho 1-2 tahacov (co splna tvoje 1%), tak uz si v prdeli... ked ten zacne stahovat, tak jasne, ze mu to pojde na max a ostatny si ani nepipnu, kedze vytazi linku na full a nejakym fajnym agresivnym download managerom alebo torrentom. svojich 10 gb stiahne dajme tomu za pol hodinu, max hodinu a az potom ho to obmedzi na spominanych 1 mbit. takze pocas tejto doby ide net jemu a ostatnym nie. a sranda je, ked mas na sektore 3-5 stahovacov, tak potom si v prdeli (spominal som nedavno v jednom topicu, ze mam sektor kde je 25 ludi a z toho 11 aktivne stahuje - co by si robil s tym???)

shapovat musis, aspon s tym stylom, aby sa linka delila ferovo medzi ludi (PCQ v MK). takze ked uz neshapovat, tak aspon dat userov do nejakej stromovej struktury, pomocou ktorej zabezpecis to, ze ked zacnu stahovat dvaja, tak sa to rozdeli spravodlivo medzi nich a nebude vyhravat ten, ktory ma agresivnejsi stahovaci program.

a co sa tyka tvojej rady gyro, ze davat ako vysielace nanostation5, tak neviem neviem... je to vlastne to iste ako bullet5 alebo nanostation5 loco. ja som skusal na jednom vytazenom sektore bullet5 s kvalitnou sektorkou (to co je v nanostation5 je hovno a nie antena) a zdaleka sa to nechytalo na vykon MK+UB5.
ale mozno to u teba funguje, kedze cez den mas blokovane vsetky bordelove p2p veci. no mne to neslo... ale musim sa priznat, ze na dvoch miestach mam aj ja nanostation5 loco ako vysielace, ale tam tecie mat do 5 mbit a je tam max 7-8 ludi pripojenych. tie chodia ok, nemal som s nimi nikdy problem.

Ubiquiti nie su zle ako AP, mne vadia len obmedzene diagnosticke moznosti.
Gyro, nemusis mi nadavat sukromne za to do kokotov ze mam iny nazor ako ty. Mi pripadas niekedy ako paranoik. Mozes mi pri pive tak hovorit, to je OK, ale respektujme sa navzajom a ked ine nie tak vekovy rozdiel. Nic v zlom... Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: trafficshaper  PostPosted: 19.03.2010 - 10:37 #81480
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Aman, ano mame ich ako AP funguje to, P2P neblokujeme uz rok vobec! neblokujeme vobec nic, len Windows Sambu, nic ine!

M-tec pretoze klames, mne je jedno ako mas siet sfusovanu ale neznesiem ked hovoris klamstva o nas! To je to co mi vadi!
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
m-tec
Post subject: RE: trafficshaper  PostPosted: 19.03.2010 - 10:43 #81483
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
gyro wrote: ›Aman, ano mame ich ako AP funguje to, P2P neblokujeme uz rok vobec! neblokujeme vobec nic, len Windows Sambu, nic ine!

M-tec pretoze klames, mne je jedno ako mas siet sfusovanu ale neznesiem ked hovoris klamstva o nas! To je to co mi vadi!

Nikto neklame, ze som ta zo srandy podpichol tak sa nemusis hned urazat. Ani to som ti nehovoril ze mas sfusovanu siet.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: trafficshaper  PostPosted: 19.03.2010 - 11:24 #81485
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
ste jak deti... ak niekto chce pouzivat nano hracky je to jeho vec, druhy zas chce MK, vsetko ma svoje +- tvrdenie zbavte sa MK a potom nebudete musiet shapovat alebo nebudete mat bordel na sieti je vsak velmi smele... MK ma neuveritelne vela dobrych vlastnosti a diagnostickych nastrojov... kazdi z nas ma vsak svoju topologiu a je teda logicke ze preferuje to co ono, kazdopadne to co ma vyskusane a je s tym spokojny...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: trafficshaper  PostPosted: 19.03.2010 - 12:26 #81486
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
ja mam aj mikrotik Wink
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: trafficshaper  PostPosted: 19.03.2010 - 14:54 #81490
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

gyro wrote: ›ja mam aj mikrotik Wink


ja mam tiez zopar mikrotikov... v skrini... Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: trafficshaper  PostPosted: 19.03.2010 - 19:42 #81501
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

gyro zober si na tyzden dovolenku.
vyser sa na vsetko a daj si oddych dakde v horach alebo na dukle so svojim detektorom kovov.

mam pocit ako by ti malo kazdu chvilu rupnut v hlave z tvojich vyjadreni...
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: RE: trafficshaper  PostPosted: 19.03.2010 - 20:17 #81504
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
pixall wrote: ›
gyro wrote: ›ja mam aj mikrotik Wink


ja mam tiez zopar mikrotikov... v skrini... Wink

Ja ich mam cca 160 ako ap a vsetko chodi ako ma.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)