Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 17.05.2024 - 08:54


poradte-pripojenie bytu na optiku

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
peterho
Post subject: poradte-pripojenie bytu na optiku  PostPosted: 25.02.2010 - 22:43 #80694
Basic


Joined: Máj 18, 2003
Posts: 247

pls poradte mi , jeden znami postavil bytovku, dal tam opticke kable multimode z technickej miestnosti do kazdeho bytu. v byte su potom 4 TP kable. vsetky kable su zvedene do malej plast skrinky. potrebujem teraz vyriesit napojenie zakaznikov s tech miestnostou v ktorej je switch s SFP modulmi - a problem mam ze co dat do bytov - zhanam soho router ktory ma ako WAN SFP resp rovno multimode optiku (prosim nie rady typu cisco 1700 a pod) to by cenovo nepreslo.. nechcem to riesit mediakonvertorom a prepojit so soho routrom.

pocul so ze niektori ISP (napr VNET) pouzivaju od Zyxelu model 315 ale to je len L2 switch a zda sa mi nevhodne davat zakanzikovi Len toto lebo chcem aby mal kazdy byt svoju verejnu IP, pripadne nechcem aby sa videli medzi sebou byty a pod.

vopred diki za radu
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: poradte-pripojenie bytu na optiku  PostPosted: 26.02.2010 - 00:30 #80701
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

co tam mas za SFP switch v tej technologickej miestnosti? predpokladam, ze kazdy takyto switch uz vie riesit to co potrebujes ado bytov mozes dat tie 315 ......
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
peterho
Post subject: RE: poradte-pripojenie bytu na optiku  PostPosted: 26.02.2010 - 10:38 #80707
Basic


Joined: Máj 18, 2003
Posts: 247

no zle som to napisal, zatial tam realne nieje ziadny switch, ale navrhujem tam dat taky (ak viete poradit nejaky rozumny model cena/vykon/spolahlivost budem povdacny). ked pises zie tieto switche to uz vedia robit pls napis mi ako , vopred diki.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: poradte-pripojenie bytu na optiku  PostPosted: 26.02.2010 - 10:42 #80708
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
peterho wrote: ›no zle som to napisal, zatial tam realne nieje ziadny switch, ale navrhujem tam dat taky (ak viete poradit nejaky rozumny model cena/vykon/spolahlivost budem povdacny). ked pises zie tieto switche to uz vedia robit pls napis mi ako , vopred diki.

kolko SFPciek potrebujes ?
mam jeden na predaj, L3kovy Dell.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: poradte-pripojenie bytu na optiku  PostPosted: 26.02.2010 - 11:45 #80710
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

gyro wrote: ›
peterho wrote: ›no zle som to napisal, zatial tam realne nieje ziadny switch, ale navrhujem tam dat taky (ak viete poradit nejaky rozumny model cena/vykon/spolahlivost budem povdacny). ked pises zie tieto switche to uz vedia robit pls napis mi ako , vopred diki.

kolko SFPciek potrebujes ?
mam jeden na predaj, L3kovy Dell.

...ktory, kym nevydaju novy firmware zakape pri 400mbit multicaste Smile
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
m-tec
Post subject: RE: poradte-pripojenie bytu na optiku  PostPosted: 26.02.2010 - 12:45 #80711
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
kubiik wrote: ›
gyro wrote: ›
peterho wrote: ›no zle som to napisal, zatial tam realne nieje ziadny switch, ale navrhujem tam dat taky (ak viete poradit nejaky rozumny model cena/vykon/spolahlivost budem povdacny). ked pises zie tieto switche to uz vedia robit pls napis mi ako , vopred diki.

kolko SFPciek potrebujes ?
mam jeden na predaj, L3kovy Dell.

...ktory, kym nevydaju novy firmware zakape pri 400mbit multicaste Smile

Kubo, naco ti je 400mbit v bytovke? By si tam musel mat 50 ludi v tom vchode a kazdy pozerat iny kanal v HD.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
peterho
Post subject: RE: poradte-pripojenie bytu na optiku  PostPosted: 26.02.2010 - 12:45 #80712
Basic


Joined: Máj 18, 2003
Posts: 247

no rad by som uz vyberal konkretny hw, ale potrebujem poradit ako sa to da normalne vyriesit
ad1/ aby ako hovorite nepotrebovali v byte router ale stacila by aj zyxel 315
ad2/ nemali pocit ze ked to spravim cez VLAN tak sa im v serverovni niekto moze prihlasit do siete v byte a prihlasit na domaci server na ktorom maju fotky a filmy co pozeraju na TV (napr cez WD TV Live)

pls poradte mi ako to riesit , lebo miesta v byte (mala plast krabicka v stupacke na WC) je dost malo na vacsi box resp viac boxov (media konvertor a soho router).

vopred diki
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
sogi
Post subject: vlan  PostPosted: 26.02.2010 - 15:41 #80716
Basic


Joined: Dec 27, 2005
Posts: 163

ak je tam len tolko malo bytov a chces to riesit nejako normalne a bez velkych investicii, pouzi ten zyxel.
na kazdom porte bude samostatne VLANa pre samostatny byt (pri tak malom pocte bytov to bude ok) a s tou si potom mozes na L3 switchi robit co chces, prip. tam das nejaku gateway a pojde...
hadam som ti trosku pomohol Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: poradte-pripojenie bytu na optiku  PostPosted: 28.02.2010 - 12:25 #80768
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
kubiik wrote: ›
gyro wrote: ›
peterho wrote: ›no zle som to napisal, zatial tam realne nieje ziadny switch, ale navrhujem tam dat taky (ak viete poradit nejaky rozumny model cena/vykon/spolahlivost budem povdacny). ked pises zie tieto switche to uz vedia robit pls napis mi ako , vopred diki.

kolko SFPciek potrebujes ?
mam jeden na predaj, L3kovy Dell.

...ktory, kym nevydaju novy firmware zakape pri 400mbit multicaste Smile

Ja ho mam ako agregacny L3 switch a je na rit, ako L2 je OK, alebo ako L3 bez masivneho multicastu. Inak to bola moja najhorsia kupa, zaco dakujem Zelmarovi Very Happy
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
bakula
Post subject: RE: poradte-pripojenie bytu na optiku  PostPosted: 28.02.2010 - 12:31 #80770
Ucen


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 792

kubiik wrote: ›
...ktory, kym nevydaju novy firmware zakape pri 400mbit multicaste Smile


Neverim tomu ze to je len problem firmware Smile
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
bakula
Post subject: RE: poradte-pripojenie bytu na optiku  PostPosted: 28.02.2010 - 12:33 #80771
Ucen


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 792

btw. peterho nepotrebuje L3 switch staci mu aj L2 s izolaciou portov.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: poradte-pripojenie bytu na optiku  PostPosted: 28.02.2010 - 13:52 #80777
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
bakula jasne ze je to problem firmware. firmware sa vola par ukonov,ktore by napriklad chlani od aut nazvali tunnig Smile. Cize po vymene firmware bude vsetko OK a switch vydrzi v pohode 400Mbit multicastu, zakape az pri 410Mbit no a potom musis kupit novy.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: poradte-pripojenie bytu na optiku  PostPosted: 28.02.2010 - 14:07 #80781
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
bakula wrote: ›btw. peterho nepotrebuje L3 switch staci mu aj L2 s izolaciou portov.

na to je OK, dam ho za 900 €.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: poradte-pripojenie bytu na optiku  PostPosted: 28.02.2010 - 14:12 #80782
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
gyro dell tu kupuje iba zelmar ostatny kupia radsej pouzite cisco. Pouzite cisco sa kupuje preto, ze nemusis otvarat serverovnu a fyzicky kontrolovat ci tam naozaj ten switch je. To cisco huci tak, ze ho pocujem aj na chodbe pred dverami:-)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: poradte-pripojenie bytu na optiku  PostPosted: 28.02.2010 - 21:20 #80797
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

421 wrote: ›Pouzite cisco sa kupuje preto, ze nemusis otvarat serverovnu a fyzicky kontrolovat ci tam naozaj ten switch je. To cisco huci tak, ze ho pocujem aj na chodbe pred dverami:-)


tak to si este nemal zapnuty bladecenter. cisco je prijemne tiche zariadenie ktore pocut iba za dvere serverovne. bladecenter s dobrymi usami pocut cez zavretu serverovnu este aj o 2 poschodia vyssie. Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)