Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.04.2024 - 06:12


lesk a bieda wimaxu

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
eXplorer
Post subject: RE: lesk a bieda wimaxu  PostPosted: 28.12.2009 - 14:24 #78824
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
mirecnet: a to este prichadza WiGig, je to sice urcene primarne len pre indoor, ALE to bolo povodne aj WIFI Very Happy

http://wirelessgigabitalliance.org/specifications/
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: lesk a bieda wimaxu  PostPosted: 28.12.2009 - 17:55 #78827
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
eXplorer wrote: ›mirecnet: a to este prichadza WiGig, je to sice urcene primarne len pre indoor, ALE to bolo povodne aj WIFI Very Happy

http://wirelessgigabitalliance.org/specifications/

zariadenia pre Gigabit v 60 GHz uz dnes nie je problem zohnat
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: lesk a bieda wimaxu  PostPosted: 28.12.2009 - 18:33 #78828
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

eXplorer wrote: ›mirecnet: a to este prichadza WiGig, je to sice urcene primarne len pre indoor, ALE to bolo povodne aj WIFI Very Happy

http://wirelessgigabitalliance.org/specifications/


to je vsetko len marketing a novinarske kacice, kazdy kto je zorientovany (ako napr OPIS3) tak ten dobre vie ze cez ziadne WIFI ani ich buducich nasledovnikov sa neda opakujem NEDA poskytovat ani len 1 megabit, nie to este nejake gigabity. aj tych 45 mbit tcp priepustnosti co mi robia 5gigove rockety krizom cez mesto je len chyba mojho amaterskeho merania. pocul som ze KPMG ma odbornikov ktori mi to za par desiatok milionov zodpovedne zmeraju, od 100 milionov korun vyssie mozem dostat aj elaborat o niekolko sto stranach, z toho potom jasne vyplynie ze cokolvek je lepsie a rychlejsie nez hocijake pochybne wifi, wigig, alebo ine wicoviny... vy len nemate peniaze na seriozne merania a analyzy a projekty a preto sa tu utapate v takychto kokotinkach... kto z vas kedy dal za nejaku studiu alebo projekt aspon par desiatok milionov? nikto? no tak vidite... amateri, pche..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: lesk a bieda wimaxu  PostPosted: 28.12.2009 - 18:43 #78829
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
ak ma nieco kratku buducnost v tomto fachu tak je to WIMAX. V realnej prevadzke neskutocne latencie, ja osobne by som za takuto hlupost nezaplatil ani korunu
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: lesk a bieda wimaxu  PostPosted: 28.12.2009 - 19:25 #78832
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
Wimax ako taky nieje zla vec len jeho nasadenie
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: lesk a bieda wimaxu  PostPosted: 28.12.2009 - 20:38 #78835
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

wimax je technologicky dost podobny k wifi (pribuzne/rovnake frekvencne pasma, pribuzna/rovnaka modulacia). wimax bol navrhnuty pre MAN (metropolitan area), wifi pre LAN (local area). wimax by bol pre oudoorove APcka ovela lepsi nez wifi, kebyze by islo len o to, ako to vysiela data do vzduchu. v praxi su technologicke moznosti ale ovplyvnene statnou regulaciou a tiez vyrobnymi a prevadzkovymi nakladmi, toto je miesto kde u nas wimax pada na hubu. napada mi porovnanie

WIFI je u nas verejna cesta, bezplatna, mozete na nu ist s akymkolvek autom, dodrziavanie obmedzeni sa viacmenej nekontroluje, je dost siroka pre vsetkych, cas od casu je tam bordel a zapcha, alebo pirat ktory si to pali 200 kmh alebo 200W EIRP, ved co budem hovorit, slovenske cesty poznate to..

WIMAX je naproti tomu kvalitna cesta s poriadkom a disciplinou, za peniaze. kvoli jej parametrom na nu mozete len so specialnymi autami, ktorych sa vyraba malo a preto su drahe, hoci technologicky su na tom podobne ako vsetky ostatne. a cesta je velmi uzka, neda sa tam predbiehat, preto vsetci jazdia 60tkou.

mame teda dve riesenia
WIFI - lacne rychle negarantovane
WIMAX - drahe pomale garantovane
vacsina si voli to prve. to druhe si kvoli malemu opctu zakaznikov nema sancu zredukovat naklady, je maly dopyt po zariadeniach aj po sluzbe. navyse keby bol dopyt velky, nevosli by sa na cestu resp museli by potom vsetci jazdit nie 60tkou ale 20tkou. takze zacarovany kruh. ked nad tym tak rozmyslam tak najvacsi problem wimaxu u nas je to, ze wifi je zadarmo.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: lesk a bieda wimaxu  PostPosted: 29.12.2009 - 09:42 #78842
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
pixall nesuhlasim s tebou, wimax je nefungujuca vec v reale. Neskutocne vysoke latencie, vysoke naklady na prevadzku, vo svete je tendencia od tejto technologie co najskor odist.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
server3
Post subject: RE: lesk a bieda wimaxu  PostPosted: 29.12.2009 - 12:01 #78850
Ucen


Joined: Aug 11, 2008
Posts: 537

wimax je nepotreba skrachovana kktina,ktora sa asi nikdy neuplatni tak ako wifi
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: lesk a bieda wimaxu  PostPosted: 29.12.2009 - 16:08 #78860
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

421 wrote: ›pixall nesuhlasim s tebou, wimax je nefungujuca vec v reale. Neskutocne vysoke latencie, vysoke naklady na prevadzku, vo svete je tendencia od tejto technologie co najskor odist.


este raz a logicky
- wimax aj wifi (a/g) pouziva OFDM modulaciu
- wimax ma naviac riadeny pristup k mediu, teda nenastavaju kolizie, ale prideluje klientom pravo na vysielanie (to co mikrotik nazyva pollingom a to co ubiquiti nazyva airmaxom), takze neexistuje nieco ako hidden node problem

wimax je na tom technologicky lepsie. IBAZE:
- wifi ma k dispozicii pasmo (v 5gigovom spektre) cca 700 MHz
- wimax ma k dispozicii pasmo kolko? neviem ale snad 7 alebo 14 MHz?
to ale nie je chyba technologie ale toho ake pasmo mu regulator pridelil a za ake poplatky

a co sa tyka cien zariadeni, pamatam ked wifi stalo 30tisic korun za jeden smiesny 802.11b access point, ibaze wifi sa predava tolko, ze vyrobne naklady isli rapidne dole... technologicky nie je takmer ziadny rozdiel vyrobit 802.11 alebo 802.16, ani vyrobit 2,4ghz, 3.5ghz, alebo 5ghz. ono ak by ty nasi styria drzitelia WIMAX licencii rozmyslali trochu inak tak technologiu mohli zaobstarat za desatinu ceny (wifi komponenty v 3,5ghz pasme) ale ked si niekto postavi latku tak vysoko ze na sajt musi doviest NxE1 namiesto ethernetu, a ze si tam postavi alvariony, tak potom jasne ze cisla nevychadzaju.

inac ja mam nasadane uz dsnad dva roky dva wimax spoje v 5gigovom pasme a je to daleko lepsie ako wifi. principialne to musi byt lepsie pretoze s tym to bolo vyvinute. este 3 roky bude ubiquiti vylepsovat rockety, a potom sa dostanu technologicky na uroven wimaxu. co sa ale nepodari odburat je uzke frekvencne pridely v 3,5ghz pasme, to uz asi ostane nazvdy tak, a tym padom je to technologia cim dalej tym menej pouzitelna.

inac podobny pruser mas aj v 10ghz pasme, tusim ty mas na to licenciu, kolko to mas v 10ghz sirku kanalu na multipoint, 7 MHz? tam co prenesies? tiez hovno a nic...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: lesk a bieda wimaxu  PostPosted: 29.12.2009 - 23:24 #78885
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

server3 wrote: ›to uz radsej by som za zameral na ine sluzby,napr ten voip.To mi pripada ako realnejsie riesenie ohladom navratnosti aj realizacie.
Nevidim do toho velmi,lebo som sa tym este nezaoberal,ale viem ze ludia tak ako radi pozeraju tv,tak aj radi telefonuju.



eeeee?

to si akoze ako vypustil takyto blud????

nevidim do toho velmi.....ale zacal by som s VoIP

aaale su sviatky tak ti nakladat nebudem Smile)))
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
mirecnet
Post subject: RE: lesk a bieda wimaxu  PostPosted: 30.12.2009 - 14:36 #78937
Basic


Joined: Sep 18, 2004
Posts: 444

Wimax pode pomaly do uzadia. Co som pocul, tak licencie su zatel pridelene a nakupene na zhruba 4-5 rokov.
Potom sa uvidi.
Mozno sa ho vsetci zbavia ako technologickeho odpadu a nakoniec stane aj free Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: lesk a bieda wimaxu  PostPosted: 30.12.2009 - 22:28 #78957
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

mirecnet wrote: ›Wimax pode pomaly do uzadia. Co som pocul, tak licencie su zatel pridelene a nakupene na zhruba 4-5 rokov.
Potom sa uvidi.
Mozno sa ho vsetci zbavia ako technologickeho odpadu a nakoniec stane aj free Smile


wimax vo free pasme mozes pouzivat aj dnes, ja ho pouzivam, ide dobre.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rakel
Post subject: RE: lesk a bieda wimaxu  PostPosted: 31.12.2009 - 00:11 #78961
Ucen


Joined: Nov 06, 2005
Posts: 556

rovnako budu aj nanose M3 dostupne do 3.5G pasma http://www.ubnt.com/forum/showthread.php?p=61831 takze We have plans for this in Q2 2010. Niekde v polsku som uz videl ponukat NS3
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: lesk a bieda wimaxu  PostPosted: 31.12.2009 - 00:52 #78963
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

rakel wrote: ›rovnako budu aj nanose M3 dostupne do 3.5G pasma http://www.ubnt.com/forum/showthread.php?p=61831 takze We have plans for this in Q2 2010. Niekde v polsku som uz videl ponukat NS3


mike ipse ze to bude na 3.65 ghz, wimax je 3.4 az 3.6 ghz, takze bu sw uprava, alebo aj hw uprava bude nutna. ked sa tohto chyti nejaky drzitel 3.5ghz licencie, mame po pici Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mgx
Post subject: RE: lesk a bieda wimaxu  PostPosted: 31.12.2009 - 07:40 #78967
Guru


Joined: Dec 27, 2002
Posts: 1505

ste mierne OT!
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)