Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 27.04.2024 - 09:43


IPTV áno či nie

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 6 < 123456 >
Author Message
tomas128
Post subject: RE: IPTV áno či nie  PostPosted: 19.12.2009 - 16:15 #78502
Basic


Joined: Dec 18, 2009
Posts: 98

Smile kiwi bieda bieda, keď nevieš konštruktívne reagovať, venuj sa niečomu inému. Nebudem to znova rozoberať, na rozdiel od Teba mám aktivít dosť a sieť som nepredal, iba vlákna vedúce do priemyselných parkov. Nemám rád blbečkov ako Ty, ktorí útočia bez dôvodu len pretože niekto iný povie pravdu rovno a na rovinu. Čo tu táraš o pomáhaní si, všetci sa snažíte nejak prežiť a následne si niečo predať so ziskom, aby ste rozširovali prírastky aktív. Ja to plne chápéem a neútočím na Vás. Ja som tu dlhšie ako 10 rokov. Keď ma volali do Artosu - nevstúpil som, lebo som v tom nevidel zmysel, zato ak by som mal spočítať peniaze, ktoré som radami zdarma iným pomohol, tak by táto suma bola niekoľkonásobne vyššie ako cena Tvojej siete aj s obratom za celých 7 rokov Smile Napriek všetkému si o sebe nemyslím nič viac, než že som obyčajný chlap, ktorého baví svoja práca a má ju rád. Myslím že aj ostatní vidia, že mojich 5 príspevkov ma väčšiu hodnotu než produkcia mnohých za 7 rokov.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: IPTV áno či nie  PostPosted: 19.12.2009 - 16:22 #78504
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

tomas128 wrote: ›Súhlasím s Tebou, všetci, čo chcú prevádzkovať pololegálne túto službu však musia rátať s tým, že konkurencia po tomto tvrdo pôjde. Poznám zákuliesie a ver mi že Digi majú už mnohí v zuboch a dlho to beztrestne neudržia.. Takže sa treba zamyslieť. Či riskovať svoj majetok a dlhoročné dielo, alebo sa vybrať cestou rozumnou.


paragrafy v tejto krajine su take krive, ze uz to snad ani horsie byt nemoze. ak spravis nieco 100% legalne a niekto iny 100% nelegalne, nie je vobec iste, ze sud neda za pravdu jemu a ty pojdes do basy za nieco vykonstruovane. dnesna doba chce cistu SROcku ktora je kedykolvek pripravena na potopenie a pravnika s dobrymi konexiami a dobrym rozpoctom k tomu. antik mali Tcom a UPC v zuboch uz pred 4 rokmi a co sa stalo. nic. to ze DIGI dostalo po prstoch v petrzke bola imho vyrazna nadpraca niekoho z konkurentov a tucna obalka k tomu. slovenske sudy konaju aj v primitivnych veciach roky, takze ak v niecom sud rozhodne za par dni a takto tvrdo, tak to proste nie je normalny slovensky proces. (alebo praveze je.)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
tomas128
Post subject: RE: IPTV áno či nie  PostPosted: 19.12.2009 - 16:27 #78505
Basic


Joined: Dec 18, 2009
Posts: 98

úplne s Tebou súhlasím, myslím si že sa všetky náklady dajú optimalizovať tak, aby boli všetky strany spokojné. Čo sa týka Digi , tam je problém väčší a určite bude riešený. Oni totiž vôbec nehradia licenčné poplatky podľa EU legislatívy ale podľa Rumunských pravidiel (preto ich nepustili napr. na Rakúsky trha a podobne), takže si môžu v klude ponúkať čo ponúkajú a ešte k tomu aj slušný profit generovať.

Neverím však že budúci rok, ktorý určite nebude v znamení rastu a akvizícií nevyužije niekto z konkurencie na pozornosť práve k takýmto veciam Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
tomas128
Post subject: RE: IPTV áno či nie  PostPosted: 19.12.2009 - 16:41 #78507
Basic


Joined: Dec 18, 2009
Posts: 98

K tejto téme som napísal viac než dosť. Nech ostatní posúdia prínos mojich myšlienok a rozhodnú sa , či si z nich niečo zoberú. Ako som už napísal nehrám sa tu na žiadneho guru, lebo ním nie som (myslím že mnohí z Vás vedia hlavne po technickej strane oveľa viac ako ja a týmto vám skladám poklonu za celú vašu prácu, ktorá je jasná a dnes aj merateľne úspešná . Ste to predsa Vy - alternatívni ISP, ktorí obhospodarujú jeden z najvýznamnejší podielov prípojok Slovenska ..) .

Som ochotný pomôcť ako viem. TO je všetko. Ak má niekto záujem rád pomôžem na isp@e-net.sk

Týmto svoju účasť v tejto diskusii definitívne ukončujem. A všetkým ktorí sa rozhodnú akokoľvek držím palce a prajem len to najlepšie.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
ewew
Post subject: RE: IPTV áno či nie  PostPosted: 19.12.2009 - 16:50 #78508
Basic


Joined: Sep 02, 2009
Posts: 433

Pekne.
Komerčná činnosť na SKFREE is portal for creating and building nonprofit wireless and IP6 networks in Slovak Republic.
tomas128 >> nenajal ťa nejaký konkurenčný poskytovateľ aby si sem písal ako je to nevyhodné, aký majú hrozný konekt a aké majú lacné zariadenia. Čudujem sa že ťa nezablokoval moderátor tohoto fóra. Nehovor, že si mal od začiatku taký dobrý konekt, perfektné zariadenia a infraštruktúru. Poskytovateľia čo sú na tomto fóre majú záujem vybudovať lacné a pritom kvalitné pripojenie do siete Internet.
Koniec koncov aj tak každé riešenie má svoje úskalia.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
mirecnet
Post subject: RE: IPTV áno či nie  PostPosted: 19.12.2009 - 19:36 #78519
Basic


Joined: Sep 18, 2004
Posts: 444

Na tomto fore sa neoplati pisat fakty. Okamzite ta napadnu, ze niesi GURU a nemas 6589 postov od roku 2001 a niesi skfree fanda.
Ako male deti...
Netreba si vsak vsimat kompexi par jedincov. Podme dalej.

Nadhodili sme temu legalnosti. Pixal ma pravdu. Nasledujuci prispevok som si skopiroval na stranke ZIVE pred rokom pod clankom o predaji ROBURU v Bratislave. Toto fakt znieslo archivaciu na mojom disku. A skom rad, ze som si to odlozil.

Na fore pisala zenska, ktora mala siet v BA a zacinala povedla Roburu a Micronetu (kupil ich teraz Slovanet)

Ked sa veci robia legalne a poriadne, tak to dopadne takto....
----------
Zacinali sme podnikat priblizne v rovnakom case, ale my na rozdiel od
nich sme vybavovali vsetko legalne = kontaktovali sme spravcu domu,
pockali sme si na schodzu vlastnikov, vybavili dokumentacie, najomne
zmluvy a pod. Bohuzial tento postup je asi tak 100x pomalsi ako
jednoduche vylomenie zamku, namontovanie kablu a pripojenie rozbocovaca
na spolocnu elektriku (resp. na niektory byt).

Po nas samozrejme chceli obyvatelia elektromer, dokonca niekedy aj
najomne platit, atd... Ludia su niekedy nenazrani - namiesto toho aby
boli radi, ze maju alternativneho poskytovatela, snazia sa z neho
dokonca aj vymackat peniaze. Stretla som sa najcastejsie s takymito
nazormi: "a co mam ja z toho, ze Vam dovolim tahat kable ked nechcem Vas
internet? Co ma po susedoch? Preco mam prispievat 1 Sk mesacne na
elektriku? Preco mam trpiet dalsie kable v dome? Preco Vam mame dovolit
slapat po nasej streche? Kto zaplati opravu strechy ak zacne niekomu
zatekat?" Z principu, ze uz sme na schodzi maju este horsi pristup k
slusnemu poskytovatelovi. Obvykle sa nam podarilo presvedcit ludi, ze
mozeme tahat kable, ale pokial chceli elektromer, chceli samozrejme aj
reviziu elektroinstalacie a uhrady (do 30 Sk mesacne!!) - vydaje boli
nasledne vyssie ako samotne prijmy za cely rok z daneho objektu, no
bohuzial potrebovali sme kazdy objekt ked sme chceli tahat kabel a nie
riesit pomale anteny.
S takou konkurenciou sa bohuzial bojovat nedalo - kym my sme vybavili
jeden dom, oni mali uz dalsich 30 napojenych, t.j. o dalsich
potencialnych 300 zakaznikov v priemere viac.
Nikdy sa domaci nesnazili odstranit nacierno montovanu kabelaz, nikdy
neodpojili zariadenia z elektriky, NIKDY robur neodstranili aj ked sa
sami na jeho pristup na schodzi stazovali!

Preto ma robur dnes 5000 zakaznikov, preto ma robur kopec penazi na
rozvoj siete a PRETO NEMATE V DOME SLUSNEHO KONKURENCIE-SCHOPNEHO
POSKYTOVATELA, KTORY MONTUJE KABLE TAK AKO URCUJU PREDPISY!

Sama som sa presvedcila, ze ludska povaha brani slusnemu podnikatelovi
dostat sa uroven normalneho prezitia. Obetovali sme firme 2 roky,
namontovali sme asi 300 klientov a potom som to vzdala. Stale sme iba
prezivali (dokonca sme boli cisto na baze dobrovolnikov bez vyplaty).
Robur mal v tom case uz 2000 klientov a Micronet siel v stopach
Roburu... Bohuzial mate co si zasluzite. Bez miliardoveho majetku to
slusne neide....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: IPTV áno či nie  PostPosted: 19.12.2009 - 19:49 #78520
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

absolutne vystizne.
na samom zaciatku firmy sme na jednej bytovke vybavovali umiestnenie anten asi 3 mesiace. stovky pretelefonovanych minut, hromada navstev, oznam vo vchode, schodza vlastnikov, druhy oznam vo vchode, sialene poziadavky na najomne, redukovanie poziadaviek na najomne, opziadavka na to aby sme preplatili naklady za vytah ktorym budeme chodit pri montazi, aby skrina ktoru namontujeme nebola vacsia ako 20x30x10 centimetrov atd... vysledok - nejakych 4000 korun rocne, plus 2000 korun za montaz, blabla, anteny boli tam. domovnik casom isiel na nasu stranu, fungovali sme. presiel asi rok dva, jedneho krasneho dna prideme na strechu, a tam skrina antiku (aspon 8x vacsia ako nasa), opticky kabel visi na susedne bloky, napajanie zobrate z nasho istica... pozerame ako puci, pytame sa domovnika co to, ci oni mali schodzu, ci platia najom... antik? aky antik? jaaaaj antik... noo boli si odo mna pozicat kluce od strechu, ze sa tam chcu ist na nieco pozriet... oni daco montovali? no o tom nic neviem....... identicka situacia sa zopakovala aj v dalsej bytovke ktoru mame priopjenu plusminus par mesiacov okolo toho... nikto nikdy tieto kable nedal demontovat, nikdy nic z toho neslo dole, aj ked bol velmi velky odpor, vzdy to zlomila nejaka pripojka zadarmo. proste, ked to robis bez sirokych laktov a pekne pomaly s rozumom, budes prevalcovany, thats all.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mirecnet
Post subject: RE: IPTV áno či nie  PostPosted: 19.12.2009 - 20:11 #78523
Basic


Joined: Sep 18, 2004
Posts: 444

A svojho najlepsieho kamarata Rasta Draveckeho si neberte do huby. Robi to iste ako je hore popisane. Na zastrcenej Orave este ani nie tak davno predaval 0,5 Mbps / 0,256 Mbps za cca800 korun na 2,4 GHz. Slo to tak polovicne. Na zriadenie sa cakalo pol roka a stalo majland. Kamaratka bola na to pripojena. Ked som to videl, no....bleee...

4500 pripojenych ludi. Nieje potom problem robit megalomanske projekty vykopania 5 km kabla do zeme, postavit vysoky vysielac nad dedinou a v kostolnej vezi zriadit vysielac. Farar potom na nedelnej omsi vyhlasuje, ze v dedine je net a ludia hlaste sa po stovkach. Keby som nepocul, tak neverim.

V Bratislave davno tahali 100 Mbit optiku a toto sa dialo na Orave v dedinach o ktorych T-com ani netusil, ze existuju. Potom prislo do Kubina UPC a v Namestove zacalo fungovat Magio. Zacala sa zrazu tahat masivne optika, ale asi UPC ponuklo lepsiu cenu za TV.

Takze na DSI by som neodkazoval. Oni si vo svojich mega ziskoch topia DPHcku na stratove projekty. Ako vzoroveho partnera by som ich urcite nepovazoval. Nemam nic proti Rastovi. No ked Vas prestane potrebovat, tak Vas utopi v lyzicke vody.... Zapametajte si moje slova.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rado22
Post subject: RE: IPTV áno či nie  PostPosted: 19.12.2009 - 21:29 #78524
Basic


Joined: Júl 15, 2005
Posts: 36

Neviem cim to je, ale fkuse ked sa na tomto fore co i len priblizi debata k pojmu IPTV zacina sa tu diat nieco neuveritelne, veci, ktore na slovensku niesu este zname ani trhovym hegemonom tu niekto opisuje s ladnostou baletky labutieho jazera pred trojitym rittgergerom. Jeden fakt je ale nezvratny, minimalne v zaujmovych oblastiach oranzovych a purpurovych, ten kto bude ponukat iba net, akokolvek kvalitny, je odsudeny v strednedlhom horizonte na zanik. Internet sa od produktu presunul na polozku medium a vyhra ten, kto na tomto mediu ponukne viac zaujimavejsich odladenych sluzieb.

PS: prajem prijemne prezitie vianocnych sviatkov. - tym som chcel naznacit, ze HOWGH Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rado22
Post subject: RE: IPTV áno či nie  PostPosted: 19.12.2009 - 21:34 #78525
Basic


Joined: Júl 15, 2005
Posts: 36

mirecnet wrote: ›A svojho najlepsieho kamarata Rasta Draveckeho si neberte do huby. Robi to iste ako je hore popisane. Na zastrcenej Orave este ani nie tak davno predaval 0,5 Mbps / 0,256 Mbps za cca800 korun na 2,4 GHz. Slo to tak polovicne. Na zriadenie sa cakalo pol roka a stalo majland. Kamaratka bola na to pripojena. Ked som to videl, no....bleee...

4500 pripojenych ludi. Nieje potom problem robit megalomanske projekty vykopania 5 km kabla do zeme, postavit vysoky vysielac nad dedinou a v kostolnej vezi zriadit vysielac. Farar potom na nedelnej omsi vyhlasuje, ze v dedine je net a ludia hlaste sa po stovkach. Keby som nepocul, tak neverim.

V Bratislave davno tahali 100 Mbit optiku a toto sa dialo na Orave v dedinach o ktorych T-com ani netusil, ze existuju. Potom prislo do Kubina UPC a v Namestove zacalo fungovat Magio. Zacala sa zrazu tahat masivne optika, ale asi UPC ponuklo lepsiu cenu za TV.

Takze na DSI by som neodkazoval. Oni si vo svojich mega ziskoch topia DPHcku na stratove projekty. Ako vzoroveho partnera by som ich urcite nepovazoval. Nemam nic proti Rastovi. No ked Vas prestane potrebovat, tak Vas utopi v lyzicke vody.... Zapametajte si moje slova.



boze moj, ty si neskutocny ..., apropos, pozname sa??

povodne som namiesto tych troch bodiek dal pojem oznacujuci vykastrovaneho samca kravy domacej, ale pomyslel som si, ze ten zivocich za to fakt nemoze.

PS:
chcel by som vediet od ekonomickeho experta, mirecneta, ako sa da vo svojich megaziskoch topit dph na stratovych projektoch tak aby z toho mal podnikatel kladny ekonomicky efekt. ak toto vysvetlis, mame tu noveho bossa konomickeho dosvetia - teba. VIVAT MIRECNET
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rado22
Post subject: RE: IPTV áno či nie  PostPosted: 19.12.2009 - 21:55 #78526
Basic


Joined: Júl 15, 2005
Posts: 36

mirecnet wrote: ›A svojho najlepsieho kamarata Rasta Draveckeho si neberte do huby. Robi to iste ako je hore popisane. Na zastrcenej Orave este ani nie tak davno predaval 0,5 Mbps / 0,256 Mbps za cca800 korun na 2,4 GHz. Slo to tak polovicne. Na zriadenie sa cakalo pol roka a stalo majland. Kamaratka bola na to pripojena. Ked som to videl, no....bleee...

4500 pripojenych ludi. Nieje potom problem robit megalomanske projekty vykopania 5 km kabla do zeme, postavit vysoky vysielac nad dedinou a v kostolnej vezi zriadit vysielac. Farar potom na nedelnej omsi vyhlasuje, ze v dedine je net a ludia hlaste sa po stovkach. Keby som nepocul, tak neverim.

V Bratislave davno tahali 100 Mbit optiku a toto sa dialo na Orave v dedinach o ktorych T-com ani netusil, ze existuju. Potom prislo do Kubina UPC a v Namestove zacalo fungovat Magio. Zacala sa zrazu tahat masivne optika, ale asi UPC ponuklo lepsiu cenu za TV.

Takze na DSI by som neodkazoval. Oni si vo svojich mega ziskoch topia DPHcku na stratove projekty. Ako vzoroveho partnera by som ich urcite nepovazoval. Nemam nic proti Rastovi. No ked Vas prestane potrebovat, tak Vas utopi v lyzicke vody.... Zapametajte si moje slova.



boze moj, ty si neskutocny ..., apropos, pozname sa??

povodne som namiesto tych troch bodiek dal pojem oznacujuci vykastrovaneho samca kravy domacej, ale pomyslel som si, ze ten zivocich za to fakt nemoze.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mirecnet
Post subject: RE: IPTV áno či nie  PostPosted: 19.12.2009 - 22:39 #78528
Basic


Joined: Sep 18, 2004
Posts: 444

AAAaaaa..trafena hus zagagala Very Happy

To su keci. V strednedlhom horizonte budu vsetci pozerat televiziu podzemne cez DVB-T a satelitne cez DVB-S, tak ako tomu bolo doteraz. V dlhodobom horizonte uz budeme vsetci pod zemou. Alebo budeme mat pripojene TV cez mobilne LTE siete 4 a 5 generacie. Co bude za 10 rokov nik nemoze este ani tusit. Tak prestante mudrovat.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
zole
Post subject: RE: IPTV áno či nie  PostPosted: 20.12.2009 - 00:22 #78538
Basic


Joined: Jún 03, 2007
Posts: 40

Ciastocne k teme:
Dnes som mal moznost testovat ospevovane nove Nangu IPTV. Ako obycajny user som cakal,ze konecne normalne vyriesia zakladnu uzivatelsku funkcionalitu celeho systemu a to pohodove prepinanie "surfovanie" medzi tv kanalmi. Je to konecne o nieco rychlejsie, ale listovanie medzi kanalmi je strasne - mozne skoky iba po jednom, ak sa chcem dostat o 15 kanalov dalej klikam ako somar po jednom. Neviete bude sa to riesit? Alebo som nieco zle postrehol? Ostatne zlepsenia su vcelku prijatelne. Pomer cena/vykon tohto systemu je ale stale velmi otazna.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: IPTV áno či nie  PostPosted: 20.12.2009 - 01:21 #78540
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
rado22 wrote: › minimalne v zaujmovych oblastiach oranzovych a purpurovych, ten kto bude ponukat iba net, akokolvek kvalitny, je odsudeny v strednedlhom horizonte na zanik.


To je imho kravina, vo velkych mestach ma vacsina ludi kablofku od UPC, je to dane historicky a maju s tym problem aj purpurovo oranzovi - nevedia to zlomit. Pocet ludi ktori maju cez optiku purporovo oranzovych aj kablovku a nielen net je velmi nizky. Kedysi Orange zverejnoval aj pocty FiberTV zakaznikov, uz to nerobia ... T-com ma konkurencnu vyhodu, DSLkom pokryva oblasti kde UPC nie je.

Tam kde je UPC bohate staci nateraz ponukat iba net, vacsina ludi tam uz kablovku davno ma - prijem cez STA je mizerny a ked prislo pred desiatkami rokov UPC (resp predtym KabelPlus, SKT) ziskali penetraciu odhadom 70% mozno viac.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: IPTV áno či nie  PostPosted: 20.12.2009 - 02:10 #78544
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
zole wrote: ›Ciastocne k teme:
Dnes som mal moznost testovat ospevovane nove Nangu IPTV. Ako obycajny user som cakal,ze konecne normalne vyriesia zakladnu uzivatelsku funkcionalitu celeho systemu a to pohodove prepinanie "surfovanie" medzi tv kanalmi. Je to konecne o nieco rychlejsie, ale listovanie medzi kanalmi je strasne - mozne skoky iba po jednom, ak sa chcem dostat o 15 kanalov dalej klikam ako somar po jednom. Neviete bude sa to riesit? Alebo som nieco zle postrehol? Ostatne zlepsenia su vcelku prijatelne. Pomer cena/vykon tohto systemu je ale stale velmi otazna.

Picasso ma tento problem vyrieseny a to hned niekolkymi sposobmi:
- bud si zvolis filter na kanale podla zanrov a teda prepinas len danu grupu
- alebo pouzijes tzv PgDwnCH a PgUpCH, cize prepinanie po preddefinovanych skokoch
- alebo natukas z ovladaca cislo kanala
- alebo na prepinanie vyuzijes mozaiku
- alebo vyuzijes pisanie kanala (ako SMM) a "ajax" metodovu dostavas vypis podla zaciatocnych pismen kanalu (alebo dokonca aktualne vysielaneho kanalu, tieto info sa tahaju z EPG).
(neverim ze toto nema Nangu 2 vyriesenie)

Este by som chcel podotknut ku tomu flamu co tu vznikol, ceny ktore su pisane na zaciatku topicu su uz daleko prekonane, boli realne tak mozno pred rokom, teraz su radovo nizsie.

+ dobra sprava, Regiotelackemu vyvojarovi sa podarilo spravit funkciu pause a nahravanie na storage server.

Predpokladam ze do polovice leta vyde prva verzia 1.0. teraz sa hybeme niekde pri 0.2a Very Happy, co je pozitivne ze to zacina dostavat formu a v hlavach uz mame aj "precackane" menu.

A ci IPTV ano alebo nie ? Ako povedal KiWi, vraj som romantik a nemam velmi ekonomicke zmyslanie, ale ja hovorim ANO.

A este chcem obhajit jednu vec: Ano, pomahame si a uzky okruh ludi si pomahame zadarmo, pripadne win - win a sluzba za sluzbu, implicitne vsak neocakavame nejaku protisluzbu, len aktivne zapajanie sa do spolocnych projektov a ano uz takmer 8 rokov.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 6 < 123456 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)