Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.04.2024 - 17:18


Pevna siet T-COMu prinasa coraz nizsie trzby

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
mgx
Post subject: Pevna siet T-COMu prinasa coraz nizsie trzby  PostPosted: 05.12.2009 - 18:28 #77900
Guru


Joined: Dec 27, 2002
Posts: 1505

http://mobil.sme.sk/c/5141608/pevna-sie ... trzby.html
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
lubosk
Post subject: RE: Pevna siet T-COMu prinasa coraz nizsie trzby  PostPosted: 05.12.2009 - 18:59 #77901
Guru


Joined: Okt 21, 2005
Posts: 1140

Starci co mali pevnu linku su pod zemou a deti to po nich rusia Smile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail ICQ Number 
Reply with quote Back to top
ewew
Post subject: RE: Pevna siet T-COMu prinasa coraz nizsie trzby  PostPosted: 05.12.2009 - 20:22 #77902
Basic


Joined: Sep 02, 2009
Posts: 433

Ľudia jednoducho šetria. Neberú si predražené akcie, prípadne rušia zmluvy na mobilne alebo pevné pripojenia. Z tohoto vyplýva, že čo nutne k životu nepotrebujú to zrušia.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: RE: Pevna siet T-COMu prinasa coraz nizsie trzby  PostPosted: 05.12.2009 - 21:10 #77903
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

ono je to pochopitelne, ze aj v tomto odvetvi sa ceny hybu tam kam maju, ked 1mbit stoji 400korun (mesacne) velkoobchodne, preco by mal stat 1minutovy 64kbit stream viac ako 0,000?

(30dnix1440minut (no dobre, len 6 hodin denne) 30x360=10800 minut, v jednom mbite je 16x 64kbit

16x30x360=172800minut ---> 400korun/172800=0,0023koruny za jeden hovor Smile

tolko moze stat velkoobchodne jeden hovor napriec zemekuloff
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
misohero
Post subject: RE: Pevna siet T-COMu prinasa coraz nizsie trzby  PostPosted: 06.12.2009 - 12:18 #77906
Basic


Joined: Jan 21, 2005
Posts: 180
Location: Bratislava
kiwi ratas v tom aj support pre koncoveho zakaznika?lebo velkoobchodnici neriesia koncovych spotrebitelov teoreticky

myslienku by som analogiou vyjadril takto:
rozdelenim velkeho balika na male balicky ti vzniknu naklady (baliaci material a praca -niekto to musi zabalit do nich,musis mat sklad na to),jednoducho to neni len o vydeleni a nasobeni vstupnej ceny
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
m-tec
Post subject: RE: Pevna siet T-COMu prinasa coraz nizsie trzby  PostPosted: 06.12.2009 - 16:16 #77926
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
Ludia, nevypisujte tu k...iny kolko stoji mbit konektu lebo nemame ho rovnako, ti vacsi z nas ho maju lacnejsie a naopak. Ak chcete aby do vas nejaky zakaznik s garantom picoval ze mu predavas garant za 1mbit napr.2000Sk ked ho kupujes za 400, kludne to tu vypisujte ale mne tato debata nereze akosi, hlavne ak je to verejne forum a chodia sem aj vypisuju aj koncovi zakaznici ktori si nevedia nastavit doma router.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: RE: Pevna siet T-COMu prinasa coraz nizsie trzby  PostPosted: 06.12.2009 - 17:40 #77932
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

to misoheroin:

ano, samozrejme je potrebna udrzba siete atd, prilis som to zjednodusil, ale mal som pocit ze pisem na forum providerikov, nie na zive.sk, ale dobre, odcinim tento zly predpoklad

kazdy z lokalnych providerov, aj ti najmensi, ak by potrebovali postavit, udrziavat a prevadzkovat siet, kde zakaznik 500minut do mesiaca ma spotrebu 64kbit (to som silne nadhodnotil kvalitu hovoru v pevnej sieti), verim tomu, ze prezije s platbou 50 korun mesacne

PRETO si myslim, ze ceny za minutu hovoru klesaju a stale budu klesat, ako sa budu vynarat dalsi a dalsi konkurenti na SIP a inych alternativach, nehovoriac o tom, ze klesaju aj ceny mobilnej komunikacie a telefonovat z pristroja, ktory je v dnesnom svete priputany k 100m stvorcovym obytneho priestoru, je proste nenormalna otrava, za ktoru si myslim ze casom nebudeme platit viac ako 3eura pausalne non-stop

to m-tec:
sak im povedz nech si kupia gigo konektivity, zopar cisco a inych switchov za miliony, opitku a pod a budu moct predavat po 1900 za mbit to co kupia za 400
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Pevna siet T-COMu prinasa coraz nizsie trzby  PostPosted: 06.12.2009 - 19:17 #77945
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

kiwi wrote: ›ono je to pochopitelne, ze aj v tomto odvetvi sa ceny hybu tam kam maju, ked 1mbit stoji 400korun (mesacne) velkoobchodne, preco by mal stat 1minutovy 64kbit stream viac ako 0,000?


rozdiel oproti internetu je v sposobe uctovania, co je dane historickym vyvojom. v telefonnom biznise si kazdy operator ma pravo sam stanovit cenu za volanie do svojej siete (tzv. cenu za ukoncenie hovoru, poplatok za terminaciu). to sa urcuje spravidla na sekundovej alebo minutovej baze, pripadne moze byt urceny aj poplatok za zostavenie spojenia. je to logicke ze to je takto, pretoze kazdy operator ma na sluzbu ine naklady. ine naklady bude mat niekto kto poskytuje telefonovanie na metalike na v ramci metropoly s hustotou tisic pripojok na meter stvorcovy, iny niekto kto ma siet na sibiri s hustotou jedna pripojka na tisic kilometrov stvorcovych, ine naklady ma mobilny operator ktory prave postavil tisic stoziarov a nakupil technologiu za par miliard, ine naklady ma iridium ktore ti doruci hovor cez satelit hoc aj na severny pol. preto si operator ma pravo urcit, kolko chce za volanie. svojim zakaznikom to urcuje priamo v cenniku (zaratane do cien volani), ostatnym operatorom to urcuje taktiez, ako poplatok za terminaciu hovoru do svojej siete.

v praxi si teda postavis telefonnu siet, dostatocne velku aby ta ostatni nemohli ignorovat, a ty si stanovis cenu, kolko ti musia dat ostatni operatori za kazdu minutu, ktoru smerom k tebe uskutocia. takto drzis ceny na takej urovni ako uznas za vhodne, lepsie povedane, ked si uz velmi velky, tak tak vysoko, ako si len zmyslis, podla moznosti najvyssie ako sa da (mas vela zakaznikov, ini ludia im vela volaju, ked das vysoku cenu, vela zarobis, a pritom tym dvihas ceny v cennikoch konkurencnych operatorov, nie v svojich). ostatni opratori ta mozu iba ignorovat (nesmerovat k tebe hovory, to sa ale vacsinou nerobi, ved aj oni z toho maju biznis), alebo jednoducho akceptuju cenu ktoru si nahodil, a uz je to ponechane na zakaznikovi - ktory proste chce/potrebuje telefonovat, a tak zaplati. (neochota smerovat hovory do inych sieti tu bola 5-8 rokov dozadu, slovak telekom zubami nehtami drzal svoju poziciu a odmietal smerovat hovory do sieti alternativnych poskytovatelov, a tym im zabranoval poskytovat plnohodnotne sluzby - kto by chcel take telefonne cislo, na ktore sa od najvacsieho poskytovatela neda dovolat).

nasi mobilni operatori tiez nie su svati, v podobnej dobe rozhodli ze dobra cena za terminaciu do ich sieti je okolo 8 korun za minutu, tolko uctovali ostatnym operatorom. vlastnym koncovym zakaznikom pritom uctovali len priblizne 1 korunu za porovnatelny hovor. u nas to vyustilo k tomu ze sme zacali nosit dva mobily, lebo je to lacnejsie ako nosit len jeden. (absurdne ale pritom skutocne). regulatorovi (TUSR) trvalo roky rokuce, kym cez analyzy a rokovania zreguloval ceny poplatkov tmobile-orange na znesitelnejsiu uroven. na medzinarodnej urovni (roaming) to musela direktivne riesit europska komisia (pani redingova), dnes uz v roamingu nestoji minuta 50 korun a megabajt prenesenych dat uzasnych 400 korun, ale stale stoja daleko daleko viac nez su realne naklady. situacia v pevnych linkach dnes uz nie je zdaleka tak dramaticka, poplatky su pomerne nizke a historicky je u nas len jediny pevnolinkovy operator, takze nedoslo k tomu co v mobiloch, ze by bolo lacnejsie mat doma viac pevnych liniek, kazdu od ineho operatora.

suma sumarum, okruh ta sice stoji prd, ale je ti nanic, nespojis hovor, kym nezaplatis druhej strane za ten konkretny hovor, a ta strana si urcuje ceny takym sposobom, aby to bolo co najvyssie, lebo tak je jej to najvyhodnejsie. jedine zdrave konkurencne prostredie tlaci tieto ceny dole, a ak toto nefunguje, tak potom len statna regulacia, ktora tiez nie je vsemocna (tiez by si sa branil, keby prisiel TUSR nadiktovat ti za kolko mas predavat internet, ked si to staval za svoje peniaze a chces z toho vytazit maximum).

btw ked uz sme pri tom, co povies na cenu SMS? 160 bajtov za cca 3 koruny? aj s hlavickami 200 bajtov? 15tisic korun za meabajt dat? to je aky biznis? Smile realne naklady su plusminus nula. pred cca 10 rokmi som pracoval v redakcii magazinu o mobilnej komunikacii, moj sef sa pravidelne stretaval so sefmi u oboch operatorov, raz nahodil otazku - preco este stale nie su SMSky za korunu? od kompetentneho dostal odpoved - uz davno mohli byt, ale preco by sme to mali predavat za korunu, ked mozeme za dve az tri? absolutne nebola vola zmenit to, ani u jedneho z operatorov. kartelovy dohodu im nikto nikdy nedokaze. treti operator tiez cenu viacmenej len dorovnal, tie upravy su mierne, nikto nepodlieza viac ako musi, ved to poznas z konektu.. preco ti energotel nega gigabit za 100 eur, ked ho to vlastne nic nestoji? pretoze sa ti snazi dat najvyssiu cenu, aku este moze. a v telefnovani je to to iste... asi tak...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: Pevna siet T-COMu prinasa coraz nizsie trzby  PostPosted: 06.12.2009 - 20:29 #77946
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
len tak pomimo v smske sú znaky kódovené 7 nie 8 bitmi
a prečo 3 koruny a nie 1 istý čas väčšinu prímov operátora tvorily prímy z SMSiek a prečo by si mal operátor dobrovolne stlačiť obratna polovicu pretože stiahne cenu jednej smsmky čo i len na 1,5 ?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: RE: Pevna siet T-COMu prinasa coraz nizsie trzby  PostPosted: 06.12.2009 - 22:50 #77947
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

<quote>suma sumarum, okruh ta sice stoji prd, ale je ti nanic, nespojis hovor, kym nezaplatis druhej strane za ten konkretny hovor, a ta strana si urcuje ceny takym sposobom, aby to bolo co najvyssie, lebo tak je jej to najvyhodnejsie. jedine zdrave konkurencne prostredie tlaci tieto ceny dole, a ak toto nefunguje, tak potom len statna regulacia, ktora tiez nie je vsemocna (tiez by si sa branil, keby prisiel TUSR nadiktovat ti za kolko mas predavat internet, ked si to staval za svoje peniaze a chces z toho vytazit maximum).</quote>

ja som posledny kto by bol proti svatemu pravu na bezhranicny zisk

len som spekuloval nad hranicnym nakladom ku ktoremu by sa mali postupom casu ceny za telefonovanie v pevnej sieti blizit (ako dosledok zdraveho konkurencneho prostredia, napriklad pixallov Ipfon, co si od neho ideme kupit Smile )
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: Pevna siet T-COMu prinasa coraz nizsie trzby  PostPosted: 07.12.2009 - 00:30 #77949
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
Quote: › nehovoriac o tom, ze klesaju aj ceny mobilnej komunikacie a telefonovat z pristroja, ktory je v dnesnom svete priputany k 100m stvorcovym obytneho priestoru, je proste nenormalna otrava, za ktoru si myslim ze casom nebudeme platit viac ako 3eura pausalne non-stop


kiwi: ale toto sa stane aj s pripojenim do internetu, prichod LTE bude podla mna znamenat revoluciu. Prechod GPRS -> EDGE -> UMTS -> HSDPA bola len evolucia s postupnymi "malymi krocikmi" ale LTE je cosi "ine" pretoze to bude skutocne mobilny broadband - realne rychlosti spolahlivo nad 20Mbit, pritom testy potvrdili maximum niekde pri 150Mbit a to "v aute v pohybe" na dialnici. Zaujimave je aj to ze nasadenie LTE nad HSDPA siet znamena len male upravy, teda nasadenie LTE v HSDPA sietach bude velmi rychle.

Platit za telefonovanie cez VoIP odmietam, preco mam platit za nieco co je zadarmo ? ... nespoplatnime emaily ? 3SK/email by nebola zla cena Very Happy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Pevna siet T-COMu prinasa coraz nizsie trzby  PostPosted: 07.12.2009 - 03:03 #77950
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
explorer ty vzdy napises nejaku perfektnu novinku na ktoru cakame aby sme mali konecne chodivy internet. problem je v tom, ze aj existujuce technologie su dobre ale ludia ich robia zle. Orange testoval wimax a isiel mu perfektne a dokonca aj v aute v pohybe... bohuzial len ludia co na to dostali licenciu to nevedia urobit. A takych prikladov vo svete najdes mnoho, ono ked ide uz o samotnu realizaciu v praxi, tak zrazu tie teoreticke dristy nemaju hodnotu.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Pevna siet T-COMu prinasa coraz nizsie trzby  PostPosted: 07.12.2009 - 07:36 #77956
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
eXplorer wrote: ›
Platit za telefonovanie cez VoIP odmietam, preco mam platit za nieco co je zadarmo ? ... nespoplatnime emaily ? 3SK/email by nebola zla cena Very Happy

Ako sa ti podarilo volat zadarmo na pevne linky a mobilne siete u nas a v Zahranici? Radi by sme dali vsetkym ludom tieto volania zadarmo.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: Pevna siet T-COMu prinasa coraz nizsie trzby  PostPosted: 07.12.2009 - 11:09 #77966
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
gyro: A kde pisem ze volam cez VoIP na pevne linky a na mobily zadarmo ? pozri este raz co som napisal ... , VoIP totiz neznamena ze automaticky musis volat na pevne a na mobily - to je mylna predstava vacsiny ludi. Ludia si kupia VoIP sluzbu a platia viac ako na povodnej pevnej linke, ale su happy lebo uz nie su "v T-come". To je o com ? Very Happy Ale da sa volat aj uplne zadarmo a aj na pevne a mobily, pretoze minimalne jeden z operatorov ma dierku v billingu Laughing a ma ju tam stale aj napriek tomu ze som bol taky "sprosty" a upozornil som ich na to. Pisat o tom nebudem, ja to zneuzivat nepotrebujem a "chytraci" nech platia za "VoIP" tvrdou menou.

421: no ja viem, WIMAX na Slovensku je totalne sprzneny, ale zase na druhu stranu pre lokalnych ISP je to dobre ci nie ? Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Pevna siet T-COMu prinasa coraz nizsie trzby  PostPosted: 07.12.2009 - 13:16 #77971
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
eXplorer wrote: ›gyro: A kde pisem ze volam cez VoIP na pevne linky a na mobily zadarmo ? pozri este raz co som napisal ... , VoIP totiz neznamena ze automaticky musis volat na pevne a na mobily - to je mylna predstava vacsiny ludi. Ludia si kupia VoIP sluzbu a platia viac ako na povodnej pevnej linke, ale su happy lebo uz nie su "v T-come". To je o com ? Very Happy Ale da sa volat aj uplne zadarmo a aj na pevne a mobily, pretoze minimalne jeden z operatorov ma dierku v billingu Laughing a ma ju tam stale aj napriek tomu ze som bol taky "sprosty" a upozornil som ich na to. Pisat o tom nebudem, ja to zneuzivat nepotrebujem a "chytraci" nech platia za "VoIP" tvrdou menou.

421: no ja viem, WIMAX na Slovensku je totalne sprzneny, ale zase na druhu stranu pre lokalnych ISP je to dobre ci nie ? Wink


Cez VoIp Pixal dokazal znizit naklady firmam zo 100 tiscovych poplatkov aj na polovicu, takze az take drahe to nie je. Navyse uz su aj mobilne telefony ktore podporuju VoIp cez GRPS...
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)