Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 13.05.2024 - 07:58


Spoj 50Mbit 1km

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 4 < 1234 >
Author Message
kubiik
Post subject: RE: Spoj 50Mbit 1km  PostPosted: 07.11.2009 - 23:36 #76744
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

no sk trh je velmi maly, takze vediet by si uz mal. ale netrap sa napoviem, co uz s tebou - netcons
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
testuser
Post subject: RE: Spoj 50Mbit 1km  PostPosted: 08.11.2009 - 01:01 #76745
Basic


Joined: Sep 21, 2009
Posts: 86

musim sa priznat, ze ma to aj napadlo ale istota je istota. dakujem Smile
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
rakel
Post subject: RE: Spoj 50Mbit 1km  PostPosted: 08.11.2009 - 09:51 #76749
Ucen


Joined: Nov 06, 2005
Posts: 556

to zellmar: pocuj, tebe asi Mocko zjedol veceru

netcons ma 5500+ anteny, co spravi urcite viac ako stoji 100mb cfip u mocka aj s antenami
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
zelmar
Post subject: RE: Spoj 50Mbit 1km  PostPosted: 08.11.2009 - 13:42 #76754
Guru


Joined: Okt 23, 2005
Posts: 1031
Location: /etc/bin/ladin
rakel wrote: ›to zellmar: pocuj, tebe asi Mocko zjedol veceru

netcons ma 5500+ anteny, co spravi urcite viac ako stoji 100mb cfip u mocka aj s antenami


NO ja to mam za tu cenu aj s antenamy tak a mocko mi to v takej cene nevie dat.Kto mate na rozhadzovanie nech sa paci. Preco platit viac ako musim. Vsetci ste z milana nadrzany ale doba sa uz zmenila.Dnes je taka ponuka licencakov , ze by sa vam ani nesnivalo a Milan trosku zaspava na vavrinoch.U mna neplati , ze ma niekto poizve na chatu a teraz budem kupovat secko od neho.Mna si za gulas nikto nekupi.Robim s licencakmy dost dlho aby som to vedl posudit. V case ked ste o SAFoch ani nepoculi ja som na nich uz fical.
Ja berem Milana ako obch.partnera a to znamena , ze ked je napicu cena a iny ma lacnejsie idem tam.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: Spoj 50Mbit 1km  PostPosted: 08.11.2009 - 14:01 #76756
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1591

ked tu uz riesite licens...

OC3 155mbit 38GHz maju na ebay novy za 1500Dolarov cely spoj... aj s 2 stopovymi antenami..

to mi pride celkom zaujimavejsie ako niaky netcons s 5000Eurami
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rakel
Post subject: RE: Spoj 50Mbit 1km  PostPosted: 08.11.2009 - 14:42 #76757
Ucen


Joined: Nov 06, 2005
Posts: 556

a co spravis s OC3? Dva prevodniky dorovnaju cenu do 5500E.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
zelmar
Post subject: RE: Spoj 50Mbit 1km  PostPosted: 08.11.2009 - 15:51 #76760
Guru


Joined: Okt 23, 2005
Posts: 1031
Location: /etc/bin/ladin
rakel wrote: ›a co spravis s OC3? Dva prevodniky dorovnaju cenu do 5500E.


Presne tak OC3 prevodniky su super lacna zalazitost ...sa to tu preberalo milion krat a dalsia vec radia schvelene a vyrobene napr. pre ameriku u nas len tazko mozes legalne jazdit.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
rakel
Post subject: RE: Spoj 50Mbit 1km  PostPosted: 08.11.2009 - 16:24 #76761
Ucen


Joined: Nov 06, 2005
Posts: 556

v usa maju tusim ine kanalovanie, nejdu 3.5/7/14/28/56 ale najak inak, ale to by sa hadam dalo okaslat firmwareom. No OC3 sa okaslat neda, jedine kupit priamo ethernet interface do toho radia, ale to je este drahsia cesta ako prevodniky.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
zelmar
Post subject: RE: Spoj 50Mbit 1km  PostPosted: 08.11.2009 - 16:47 #76762
Guru


Joined: Okt 23, 2005
Posts: 1031
Location: /etc/bin/ladin
rakel wrote: ›v usa maju tusim ine kanalovanie, nejdu 3.5/7/14/28/56 ale najak inak, ale to by sa hadam dalo okaslat firmwareom. No OC3 sa okaslat neda, jedine kupit priamo ethernet interface do toho radia, ale to je este drahsia cesta ako prevodniky.


Neokasles to fw, lebo sa musia vymenit filtre-zasah do elektroniky.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
rakel
Post subject: RE: Spoj 50Mbit 1km  PostPosted: 08.11.2009 - 16:59 #76763
Ucen


Joined: Nov 06, 2005
Posts: 556

takze je to jasne, treba bojovat za zjednotenie noriem! Vie uz niekto ako novoty nas cakaju pri licencoch, skrz podpory statu pri rozvoji broadbandu na vidieku?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
tulo
Post subject: RE: Spoj 50Mbit 1km  PostPosted: 08.11.2009 - 17:18 #76765
Ucen


Joined: Jan 30, 2004
Posts: 648

zelmar wrote: ›
rakel wrote: ›to zellmar: pocuj, tebe asi Mocko zjedol veceru

netcons ma 5500+ anteny, co spravi urcite viac ako stoji 100mb cfip u mocka aj s antenami


NO ja to mam za tu cenu aj s antenamy tak a mocko mi to v takej cene nevie dat.Kto mate na rozhadzovanie nech sa paci. Preco platit viac ako musim. Vsetci ste z milana nadrzany ale doba sa uz zmenila.Dnes je taka ponuka licencakov , ze by sa vam ani nesnivalo a Milan trosku zaspava na vavrinoch.U mna neplati , ze ma niekto poizve na chatu a teraz budem kupovat secko od neho.Mna si za gulas nikto nekupi.Robim s licencakmy dost dlho aby som to vedl posudit. V case ked ste o SAFoch ani nepoculi ja som na nich uz fical.
Ja berem Milana ako obch.partnera a to znamena , ze ked je napicu cena a iny ma lacnejsie idem tam.


ono vietor fuka od rovnakeho smeru je to len o politike. Mocko ma tretinovy podiel vo firme Triocom kde ma tretinovy podiel aj Paška co je zas polovicny majitel netconsu a v netconse druhu polovicu vlastni pan Vrabel co je zas dalsi tretinovy podielnik triocomu. Moj skromny predpoklad je ze to sem vozi triocom predava to netconsu a dcnku a podla podielov sa da zratat kto bude mat lepsiu cenu Laughing

ku prispevku vyssie tu trapnu parabolu mam uz daku tu chvilu s nn 12 ožarovačmi na dual nstream spoji na 7km spoji a ked prezila ten vietor co sa tu dialo nedavno myslim ze prezije vsetko. zaujimalo ma to preto lebo by som vedel spravit par spojov od hlavnej linky s minimalnymi nakladmi a nezasral by som vsetko nasiroko, lebo ovislinky uz pomaly prestavaju stihat. Myslim ze kym dorastiem na to aby som mal na 8 alebo 10 24GHz spojov este daky ten cas prejde.

edit: Paskov podiel je vacsi ako tretinovy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rakel
Post subject: RE: Spoj 50Mbit 1km  PostPosted: 08.11.2009 - 17:57 #76766
Ucen


Joined: Nov 06, 2005
Posts: 556

mocko si ich urcite vozi sam, koncom leta mi nukal, ci nechcem ist na vylet do lotisska a pozriet si vyrobu. Radiova mafia Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
zelmar
Post subject: RE: Spoj 50Mbit 1km  PostPosted: 08.11.2009 - 19:53 #76781
Guru


Joined: Okt 23, 2005
Posts: 1031
Location: /etc/bin/ladin
rakel wrote: ›mocko si ich urcite vozi sam, koncom leta mi nukal, ci nechcem ist na vylet do lotisska a pozriet si vyrobu. Radiova mafia Smile


Pozor Milan si sam vozi iba SAFy, lebo tych je vyhradny distributor.Lenze pajcaky safu-triolinky a pod tie on nenosi a obcas je mu tazko davat kvalitu SAFu za cenu triolinku co je opajcovany SAF. ALe pre nas je podstatne to ze zariadenia su vsetky spolahlivostou na zhruba rovnakej urovni a vsetko to uz je potom len o cene.mam safy alcomy a vsetky funguju rovnako iba dizajn je iny.Ale ako som povedal jebem dizaj potrebujem cenu lebo dnes pri ludoch ide iba o cenu a je nebudem nikomu ukazovat aha ved to je SAF ten je krajsi ako Alcoma alebo triolink - ludom je to aj tak jedno.
Kto šetrí ma za tri (a ostane aj na seychelles) Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
rakel
Post subject: RE: Spoj 50Mbit 1km  PostPosted: 08.11.2009 - 20:06 #76782
Ucen


Joined: Nov 06, 2005
Posts: 556

200EUR ma pri investicii 5-6tisic nespasi a uz len ak by som stratil support lotisov, tak sa to neoplati. Kazdy spoj mi nastavili, upgradeovali fw, skontrolovali. Vo stvrtok mi na jednom spoji zacal svietit nejaky neznami alarm, poslal som ip, lotisi to pretukli a skonstatovali, ze treba vymenit ODU a poslat k nim. Takze dostanem novu na vymenu. Tak si predstavujem sluzby, urcite maju vacsiu hodnotu ako 200E.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
neos
Post subject: RE: Spoj 50Mbit 1km  PostPosted: 08.11.2009 - 21:10 #76787
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 752

wsk wrote: ›
neos wrote: ›
Teda je to uplink pre celu siet, ano? cize pouzivas 802.11n a dual nstream, chapem dobre? alebo len 802.11a s turbom?
Ake mas tam anteny? Ake mas zlozenie trafiky v spicke (DOWN/UP)?

dik


Ano je to uplink pre celu siet, v spicke cca 40/7M, ping do 5ms. Anteny su tam tieto: http://www.ipmedia.cz/default.asp?cls=s ... stiid=1442


ano, ale bezis tam N-ko, alebo A-cko? a s turbom?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 4 < 1234 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)