Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 27.04.2024 - 22:10


Poradte 1U HW pre mikrotik

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 3 < 123 >
Author Message
airbilly
Post subject: RE: Poradte 1U HW pre mikrotik  PostPosted: 13.10.2009 - 22:22 #75921
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
Aman wrote: ›
tomdeep wrote: ›Airbilly kolko pps pri tych 120mbitoch ti tecie ? co pouzivas ake pravidla FW, ake Qthree to je dolezite a nie graf. Dopln bo ma to zaujima Smile Dik


odpoviem za neho...
tipujem:
- zakladny fw, ktory tu uz raz bol zverejneny, priblizne na 40 riadkov
- zhruba 13-15 000 pps pri 100 mbit
- qt robi ispadmin, t.j. prerouting a postrouting

Tak si uhadol max 15kpps
Fw je tak ako si napisal.
Mangle vsak robi len QOS a garantovanych klientov, je tam 135 mangle pravidiel.
Vsetkych klientov shapujem lokalne na rbckach cez ISPadmina.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: Poradte 1U HW pre mikrotik  PostPosted: 14.10.2009 - 01:02 #75926
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

airbilly wrote: ›
Aman wrote: ›
tomdeep wrote: ›Airbilly kolko pps pri tych 120mbitoch ti tecie ? co pouzivas ake pravidla FW, ake Qthree to je dolezite a nie graf. Dopln bo ma to zaujima Smile Dik


odpoviem za neho...
tipujem:
- zakladny fw, ktory tu uz raz bol zverejneny, priblizne na 40 riadkov
- zhruba 13-15 000 pps pri 100 mbit
- qt robi ispadmin, t.j. prerouting a postrouting

Tak si uhadol max 15kpps
Fw je tak ako si napisal.
Mangle vsak robi len QOS a garantovanych klientov, je tam 135 mangle pravidiel.
Vsetkych klientov shapujem lokalne na rbckach cez ISPadmina.


nie je lepsie hodit na lokalnych rb iba urcity jednoduchy qos a na branu priamo shaping?
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
m-tec
Post subject: RE: Poradte 1U HW pre mikrotik  PostPosted: 14.10.2009 - 06:38 #75928
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
kubiik wrote: ›
airbilly wrote: ›
Aman wrote: ›
tomdeep wrote: ›Airbilly kolko pps pri tych 120mbitoch ti tecie ? co pouzivas ake pravidla FW, ake Qthree to je dolezite a nie graf. Dopln bo ma to zaujima Smile Dik


odpoviem za neho...
tipujem:
- zakladny fw, ktory tu uz raz bol zverejneny, priblizne na 40 riadkov
- zhruba 13-15 000 pps pri 100 mbit
- qt robi ispadmin, t.j. prerouting a postrouting

Tak si uhadol max 15kpps
Fw je tak ako si napisal.
Mangle vsak robi len QOS a garantovanych klientov, je tam 135 mangle pravidiel.
Vsetkych klientov shapujem lokalne na rbckach cez ISPadmina.


nie je lepsie hodit na lokalnych rb iba urcity jednoduchy qos a na branu priamo shaping?

Pri malom pocte userov sa da ale pri takomto je to vylucene. X-krat preberane a ti ktori to robia tak, maju problemy- vid.Neptun . Shapovanie tiez strasne zajebava vykon, takze by mu nakoniec ani ten xeon nestacil. Ked uz to ti ujovia z mikrotiku implementovali do RB , preco to nevyuzivat a naco pustat cely bordel po sieti .
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: Poradte 1U HW pre mikrotik  PostPosted: 14.10.2009 - 09:07 #75930
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

m-tec wrote: ›
kubiik wrote: ›
airbilly wrote: ›
Aman wrote: ›
tomdeep wrote: ›Airbilly kolko pps pri tych 120mbitoch ti tecie ? co pouzivas ake pravidla FW, ake Qthree to je dolezite a nie graf. Dopln bo ma to zaujima Smile Dik


odpoviem za neho...
tipujem:
- zakladny fw, ktory tu uz raz bol zverejneny, priblizne na 40 riadkov
- zhruba 13-15 000 pps pri 100 mbit
- qt robi ispadmin, t.j. prerouting a postrouting

Tak si uhadol max 15kpps
Fw je tak ako si napisal.
Mangle vsak robi len QOS a garantovanych klientov, je tam 135 mangle pravidiel.
Vsetkych klientov shapujem lokalne na rbckach cez ISPadmina.


nie je lepsie hodit na lokalnych rb iba urcity jednoduchy qos a na branu priamo shaping?

Pri malom pocte userov sa da ale pri takomto je to vylucene. X-krat preberane a ti ktori to robia tak, maju problemy- vid.Neptun . Shapovanie tiez strasne zajebava vykon, takze by mu nakoniec ani ten xeon nestacil. Ked uz to ti ujovia z mikrotiku implementovali do RB , preco to nevyuzivat a naco pustat cely bordel po sieti .


ved to, tam, kde som na RBckach nahodil shaping (mangle,FW,QT+zapne sa contracking koli blokovanieu a neplaticom...) cez ISPAdmina a je tam viacero uzivatelov mi z par percentneho vytazenie CPU zacalo stupat riadne ku stropu...

pricom ADmin ti len blbo povytvara max hodnoty pre MinMax a neberie do uvahy (respektive to tam nie je nakonfigurovane, ale asi dajako ide), ze napriklad sektor na Wificke 2,4, alebo 5 ma urcitu max priepustnost a staci tam zopar ludi s vyssimi programami pristupujucimi naraz a uz je shaping v haji. NAvyse by bolo pekne od kazdeho uzivatela oddelit local traffic od ineho

pricom na GW kde mam silny stroj je vytazenie max (neviem presne) 20%

ak mi da dakto pristup k tomu ako to ma nakonfigurovane a ide to idealne, rad, si to pozrem. Lebo ked som bol pre rokom s klimom a presne toto som checl riesit tak som len vyvaloval oci o com ten chlap tocil a mal som brutal pocit, ze aj ked je v urcitych veciach dobry, v tychto sam nechape o com toci.

krug ma zaciatkom buduceho mesiaca nejake skolenie, kam posielam svojho cloveka, tak dufam, ze tam sa zisti idelana konfiguracia, a krug ma v tomto ohlade lepsie skusenosti.
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: Poradte 1U HW pre mikrotik  PostPosted: 14.10.2009 - 09:17 #75931
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

presne ako hovori kubik...
problem s rb je taky, ze ak stupne zatazenia nad 60-80 % co je pri klasickom shapingu uplne normalne, tak to je v prdeli. priepustnost rb ide do kolien, pingy lietaju do nebies...
a nebudem koli tomu menit vsade rb a davat rb433ah, lebo aj to je otazka casu kedy dozije. radsej menim jeden stroj stale za lepsie a lepsie ako menit xxx strojov v sieti. na koncovych bodoch treba spravit len klasicke qos, zakladny fw ako je obmedzenie poctu spojeni, pps a nejake mozno plus pravidla a pomocou jedneho pravidla v mangle + qt + pcq urcit to, ze kolko ma tiect max na sektor
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: Poradte 1U HW pre mikrotik  PostPosted: 14.10.2009 - 10:02 #75932
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
pripájam sa k kubiikovi a Amanovi , na rbčkach len základné QOS + jednoduchy FW všetko ostatné riešiť na hlavnej bráne
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: Poradte 1U HW pre mikrotik  PostPosted: 14.10.2009 - 10:18 #75934
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
jedina nevyhoda ISPadmina je ze nevie urobit to co som mal davnejsie a to je to ze UP som robil na lokalnom AP a down na silnom stroji za branou.
Stale skusam nieco realne dostupne a dobre no akosi sa mi nedari nic vhodne najst. Cize vzdy s toho ostane len jedno a to shaping riesit na brane alebo ihned za nou na samostatnom stroji.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: Poradte 1U HW pre mikrotik  PostPosted: 14.10.2009 - 11:47 #75935
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

uz to tu davame riadne do offtopic-u Wink

cobain wrote: ›jedina nevyhoda ISPadmina j


dalsia nevyhoda je, ze je to mala firmicka, v ktorej mam taky pocit len Sys vie co a ako funguje a v pripade necakanych zadrhelov sa musi v pripade jeho nedostupnosti cakat len na neho aby zistil preco/co nefunguje ako ma....

ale hadam budu len dalej profesionalnejsie rast:)
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: Poradte 1U HW pre mikrotik  PostPosted: 14.10.2009 - 12:47 #75936
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
no to je uz offtopic ale okrem sysa tam o tom ma este ake take tusenie jeden technik ale jeho meno ma teraz nenapadne i ked aj dnes ma prepajali na sysa lebo som mal necakane zistenie a nik mi nevedel poradit. A riesenie bolo v skutku jednoduche a mohol som nan prijst aj ja xD
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
ste-ve
Post subject: RE: Poradte 1U HW pre mikrotik  PostPosted: 15.10.2009 - 18:54 #75997
Ucen


Joined: Feb 21, 2006
Posts: 538
Location: BA
m-tec wrote: ›Pri malom pocte userov sa da ale pri takomto je to vylucene. X-krat preberane a ti ktori to robia tak, maju problemy- vid.Neptun . Shapovanie tiez strasne zajebava vykon, takze by mu nakoniec ani ten xeon nestacil. Ked uz to ti ujovia z mikrotiku implementovali do RB , preco to nevyuzivat a naco pustat cely bordel po sieti .

Pockaj pockaj.. Nemas teraz uplne pravdu.. Vies ale ked mas za routrom nie wifi ale kable ci uz metaliku alebo optiku tak odpada problem dalsieho shapingu a riesenia dakych napr qos. Ftedy ti jednotlive segmenty staci roztriestit na vlany a koncis... Mozes mat 3000 pripojok na jednom takomto routri a nic sa nedeje Ofsem ak mas 200 pravidiel na jednu pripojku tak nerataj ze procak bude pospavat.. Very Happy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: RE: Poradte 1U HW pre mikrotik  PostPosted: 16.10.2009 - 23:50 #76037
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
Mne ispadmin v pohode shapuje na Apckach a nie kazde je rb433ah. Momentalne som casovo na tom na h.... Tak o cca dva tyzdne mozem pripadnym zaujemcom vysvetlit ako to spravne nastavit Wink
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
deelite
Post subject: RE: Poradte 1U HW pre mikrotik  PostPosted: 18.10.2009 - 14:42 #76060
Basic


Joined: Apr 22, 2003
Posts: 358

Dakujem za prispevky.

Len by som poprosil o lepsie konkretizovanie stroja a tiez verziu mikrotiku, ktora vam tam bezi stabilne.

Cez vikend som experimentoval s tymto serverikom

http://www.intel.com/Products/Server/Systems/SR1530SH-SR1530HSH/SR1530SH-SR1530HSH-overview.htm
Intel 3200 chipset
Procesor v nom bol Xeon 3360 2.83GHz 12MBL2 cache
Mikrotik je na USB flashke.

Vysledok je taky, ze verzia 3.30 po cca 24h zacala vykazovat zvysenu zataz procesora a zvysene pingy. Po restarte to slo zase ok. Verzia 3.17 vytuhla asi po 4roch hodinach. Po restarte opat vsetko OK.

Uz nemam chut ani cas na dalsie experimentovanie. Preto potrebujem overene zelezo, ktore je v predaji a overenu verziu mikrotiku.

Inak taka perlicka. Downgrade MK z verzie 3.30 na 3.17 sposobilo, ze sa zmenilo system ID a tym padom som prisiel o licenciu. Vrela vdaka chlapcom z Litvy.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: Poradte 1U HW pre mikrotik  PostPosted: 18.10.2009 - 17:33 #76063
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

http://www.alza.sk/asus-rs100-e5-pi2-d122515.htm

toto mam a ide ok
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Poradte 1U HW pre mikrotik  PostPosted: 18.10.2009 - 23:48 #76070
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

deelite wrote: ›Len by som poprosil o lepsie konkretizovanie stroja a tiez verziu mikrotiku, ktora vam tam bezi stabilne.


taku verziu nepoznam.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: Poradte 1U HW pre mikrotik  PostPosted: 19.10.2009 - 08:17 #76077
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

v3.13 ta je neoficialne posledna stable

neviem co sa kazdy tu obuva do mk... vsak na tom bezi neskutocne vela sieti a idu jak hodinky. to ze mate na to alergiu a odpor este neznamena, ze to nemoze fungovat dobre
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 3 < 123 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)