Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.04.2024 - 04:58


Prechod na s.r.o

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 6 of 6 < 123456
Author Message
pixall
Post subject: RE: Prechod na s.r.o  PostPosted: 05.01.2010 - 00:55 #79174
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

nezda sa mi rasto ze by si s tym nieco vyhral, ked zariadenie strcis do spotreby a zaroven nauctujes klientovi 100EUR poplatok, ved aj z tych 100 EUR treba zaplatit DPH... DPH bude presne rovnake ako keby si uctoval 50 EUR za instalaciu a 50 EUR za ovislink. ak aj zakanzikovi ten ovis len zapozicias a sebe ho strcis do spotreby, a das mu aj nulove zriadenie, a teda v momente instalacie neplatis ziadne DPH a este aj mas ovis kupeny vlastne bez DPH, tak aj tak cenu ovisu budes chciet dostat postupne v mesacnych poplatkoch naspat od klienta a tam sa to DPH predsa zaplati.... jedine ze by si mu ho nechcel nikdy spoplatnit, ale to pripravis nielen stat o 19% dane, ale aj aj seba o 100% ceny ktoru si za ovis zaplatil. fungovala by taka konstrukcia ze by jedna firma (platca DPH) pchala ovisy do spotreby a druha firma (neplatca DPH) by uctovala instalaciu a sluzby, ako to tu uz niekto spominal, ale je to taka konstrukcia, ze cim vacsie cisla, tym okatejsie a smradlavejsie to bude a tym vacsi bude pruser.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
testuser
Post subject: RE: Prechod na s.r.o  PostPosted: 05.01.2010 - 01:20 #79175
Basic


Joined: Sep 21, 2009
Posts: 86

nebolo by vhodnejsie mat jednu firmu co vlastny siet ako taku (platca dph) a dalsich X firiem (neplatca dph) ktore poskytuju len net teda len sluzbu ziadne zriadovacie. a firma ktora vlastny siet fakturuje net plus prenajom siete Smile staci ak v kazdej firme ma majitel 90% a 10% tata,mama, atd... na tom nic nelegalne nie je. smrdi to ked je 5 firiem a v kazdej jeden majitel a kazda firma robi to iste.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
rakel
Post subject: RE: Prechod na s.r.o  PostPosted: 05.01.2010 - 01:33 #79176
Ucen


Joined: Nov 06, 2005
Posts: 556

na zaklade konzultacii s danovym poradcom a auditorom uctujem zakaznikom aktivacny poplatok ako sluzbu (32.86E /990SKK) a zariadenim (nano, loco, MK) zhodnocujem zakladny prostriedok zvany siet (ten odpisujem na 4 roky) Takze mojou cinnostou vznikal prve roky uctovny zisk, dnes mi odpis vykryva investicie, takze z hladiska pripajania novych klientov som na nule.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Prechod na s.r.o  PostPosted: 05.01.2010 - 01:52 #79177
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

rakel wrote: ›kua, sak aj tento stat chce z niecoho zit. Chcete sa vozit po cestach, dialniciach, chodit po chodnikoch, ked sa niekde vydrbete, poslu pre vas vrtulni, odvezu do nemocnice. Je mi jasne, ze moje dane idu aj pre tych, co ich neplatia, ale ak by kazda firma poslala zisky do off-shore, mozeme to tu zabalit a poprosit posledneho aby zhasol. 19% je podla mna dobra volba. Podnikal som v casoch ked sa platilo raz tolko a zili sme. Od kedy je to take nizke, normalne sa tesim na zaplatenie dani.


pekne hovoris rado, ale naivne... stat chce z niecoho zit, nie je uplne presne... stat nema vlastnu volu, stat nic nemoze chciet... stat je ovladany cez politikov, a tak tym ide o vselico mozne, len nie o efektivne pouzivanie toho co sa vyberie... ak by bol opak pravdou, za to co ujebali na nastenkovom tendri mohli dat dokopy hromadu veci v zdravotnictve napriklad.. ale nedali, oni radsej ujebali... a tych prikladov je nekonecno..

riadis svoju firmu a z roka na rok sa zdokonalujes, robis veci lepsie.. isto suhlasis ze si s firmou aj so svojimi znalostami dalej ako pred par rokmi. ja to robim 7 rokov a teraz po tych rokoch mam taky pocit, ze ked to budem robit tak 20-30 rokov, tak budem fakt zbehly v tom co robim Smile isto budete suhlasit ze riadne uchopit a ovladat zlozite pravne, ekonomicke, personalne, obchodne, marketingove a neviemjake veci sa clovek uci roky a roky kym je fakt zbehly... a teraz si predstav, ze by ta po 4 rokoch vo firme vymenili...! a s tebou komplet vsetkych klucovych ludi. posadili by tam komplet nove osadenstvo. mena na papier, pokruzkujte, spocitame - dobre fero, ty si vyhral, tu budes teraz kral.... teda riaditel firmy, jozo bol druhy tak ten bude montovat klientov, tretia evicka bude robit faktury. seriozne, vies si predstavit takto vymenit ludi v tvojej firme? ako by to dopadlo? a co ti nasi tam hore, ze vymenia kazde 4 roky komplet cele osadenstvo, to moze efektivne fungovat? co oni.... su tam na 4 roky za fixny plat, ziadne cielove premie... paradna perspektiva, dajak dozijeme a potom sa uvidi... a pri tom dozivani rozhoduju o stovkach miliard, za plat 3-4-5 tisic eur mesacne. a o 4 roky idu prec. takato firma by prosperovala? vies si to predstavit? kde by si nasiel tolko charakternych ludi ktori by poctivo za svoj symbolicky plat a neuliali si ani korunu? totalne absurdna predstava... no takato je realita.. korupcia je posvetena z najvyssich miest, je dana priamo v principe... riadenie statu je babkove divadlo, ked sa na to pozriem z tohto uhla tak nemozen uverit ze ti sasovia naozaj nieco zasadne riadia... jedine tak tok "bokoviek" na svoje offshore ucty.

moj skromny odhad je ze z dani sa oddrbe tak 70-80%, nez dojde k tomu aby sa nieco skutocne efektivne pouzilo. ked platim dane, moja radost z toho ze sa postavia nove cesty a nemocnice je len 20%na, tych 80% je trpky pocit z toho ze neviem prestupit na inu planetu kde by ich nebolo. ak ta dane tesia, budes stastny clovek, dan za cestovanie sme zacali testovat pred par dnami a od 2012 ma ist aj na osobne auta, za teply vzduch sa uz tiez plati, a hlasi europska dan - ak ti robia dobre dane, budes fakt stastny clovek Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: RE: Prechod na s.r.o  PostPosted: 05.01.2010 - 09:55 #79187
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
rakel wrote: ›mal si niekedy danovu kotrolu? Lebo teda aspon u nas nekontrolulu len formu faktur, ale aj ich obsah. A najvacsi problem som mal pri tom, ze som mal viac firiem, kazda sa venovala niecomu inemu, ale uctovnictvo, auto, jeho poistku, naftu, kancelarie, mzdy mala stale v nakladoch len jedna z nich. By ste neverili aky to bol problem. Druha firma fakturovala nejake prace za 400hodin mesacne a pritom mala len jedneho zamestnanca, teda bolo jasne, ze ten to nemohol spravit. Prva firma mala zamestnancov 15 a jasne ze na tom robili oni. Na druhej firme som mal neopravnene naklady na mzdy tych zamestnancov. Na prvej som neopravnene pouzival auto pri cestach pre druhu firmu. Proste sa to dosralo ze az, vedeli to vyriesit preuctovania nakladov, ale to pri dvoch firmach, jedna platca a jedna neplatca DPH nespravis. Deta spravis, ale odvedies DPH. Vravim len pozor, zazil som to. Za 600-900tisic rocne ja osobne by som sa nenechal nahovorit na pobyt v base.

A presne v tomto si robil chybu. Nemozes mat na jednu firmu len prijem.
Cize treba riesit takto, mam 5 firiem. Jedna platca DPH. Ta bude dodavat konekt ostatnym 4 firmam. Takisto sa spravi zmluva kde sa bude fakturovat cast za mobil, vedenie uctovnictva, atd. Aut mam dost tych sa to tykat nebude. Dve zostanu na platcu DPH, dalsie si predam na neplatcu DPH a mam este aj sukromne ktore budem pouzivat v ostatnych sro. Uvedomte si vec, ze skratenie dane nepojednava o DPH. DPH si mozes ked tak nadmerne(nezakonne) odpocitat a to je pripad ze mas jednu firmu platcu DPH(vsetky naklady sem) a vyuzivas to aj pre druhu firmu a nic z toho si neprefakturujes.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: Prechod na s.r.o  PostPosted: 05.01.2010 - 11:20 #79194
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

ja som vcera volal s pravnikom... vysmial ma, ze naco si robim obavy z takych veci. je to uuuuplne legalne, dokonca aj on ma dve s.r.o., kde je jedna platca a jedna neplatca.
jednoznacne povedal, ze to co nie je zakazane, je povolene v tomto state Smile

a co sa tyka kratenia dani, tak to je uplne ina kategoria... zacal mi tak vysvetlovat veci, z ktorych som kokot rozumel, ale nevadi. a aj ked urobis nejake chyby, tak za to hrozi maximalne pokuta. nato aby si si siel sadnut do basy, tak to musis vyslovene robit obrovske ojeby v milionoch a uplne okato a aj vtedy je problem posadit cloveka za mreze.
ked s tym niekto mal problem, tak tam musel mat ine chyby, ktore byli do oci.

tak ako to opisoval airbilly je to uplne legal, nie je tam nelegalne.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Prechod na s.r.o  PostPosted: 05.01.2010 - 16:45 #79203
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

vzdy to zavisi od zmluv ktore mas uzavrete (hoc aj sam so sebou) a predovsetkym od toho kto ti pride na kontrolu, ako velmi ta chce/nechce dojebat, ako sa k nemu spravas, akeho vplyvneho pravnika mas, ake ma kontakty, s kym chodi na pivo. nazdavam sa ze zakony su robene tak aby zasvetenym umoznovali pojebat stat do zadku roznymi sposobmi. problem si mozes privodit vtedy ked si myslis ze si dost zasveteny na to aby si si mohol zajebat aj ty, a pritom nie si. Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
tulo
Post subject: RE: Prechod na s.r.o  PostPosted: 04.12.2015 - 18:11 #110105
Ucen


Joined: Jan 30, 2004
Posts: 648

rado3105 wrote: ›su nejake moznosti ako sa zamestnat vo firme ako spolocnik alebo konatel, resp. si vyplacat odmeny spolocnika, konatela a platit odvody+ zdravotne do 20Eur mesacne...pritom ako by ste si platili plnu sumu, riesime to privatne na:
http://lokalnyisp.net/viewtopic.php?f=2 ... 944a330d03

ti co tu mate profil sa tam registrujte a napiste mi pm aby som vam povolil vstup do danej sekcie...


Normalne som zamestnany na hodinu denne za minimalnu mzdu. Na ucet mi pride 40€ nemusim si platit oDvody ako Dobrovolne nezamestnany. Takto sa vyhnes socialnym odvodom z ostatnym nevydrbes dan ta pocka a zdravotne ti zuctuju pri rocnom zuctovani ci ich mas ako zisk alebo ako odmenu Alebo mzdu.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: Prechod na s.r.o  PostPosted: 04.12.2015 - 19:13 #110106
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

tulo wrote: ›
rado3105 wrote: ›su nejake moznosti ako sa zamestnat vo firme ako spolocnik alebo konatel, resp. si vyplacat odmeny spolocnika, konatela a platit odvody+ zdravotne do 20Eur mesacne...pritom ako by ste si platili plnu sumu, riesime to privatne na:
http://lokalnyisp.net/viewtopic.php?f=2 ... 944a330d03

ti co tu mate profil sa tam registrujte a napiste mi pm aby som vam povolil vstup do danej sekcie...


Normalne som zamestnany na hodinu denne za minimalnu mzdu. Na ucet mi pride 40€ nemusim si platit oDvody ako Dobrovolne nezamestnany. Takto sa vyhnes socialnym odvodom z ostatnym nevydrbes dan ta pocka a zdravotne ti zuctuju pri rocnom zuctovani ci ich mas ako zisk alebo ako odmenu Alebo mzdu.


zamestnany si ako konatel alebo ako spolocnik, co viem tak aj zdravotka sa percentualne vypocitava a 55e platit nemusis....

pri tej tvojej verzii sa ti odklada aj do dochodku? resp. mozes ist aj na PN a mas zaplatenu?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 6 of 6 < 123456
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)