Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 13.05.2024 - 06:28


problem s ospf

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
mini
Post subject: problem s ospf  PostPosted: 26.02.2009 - 21:25 #74370
Basic


Joined: Feb 26, 2009
Posts: 4

mam wifi siet postavenu na rb. mam na nich nastavene ospf. problem je v tom, ze mi pada routing - bridge sa nerozpadne, next hop pingnem, z routovacej tabulky zmiznu zaznamy spoza next hopu.

predpokladam, ze je pretazeny hlavny spoj a neprejdu hello pakety. zatial som nedvihal dead-interval (a nerad by som). skor by som uvital qos riesenie, kde by boli hello pakety radene na zaciatok fronty.

chabe pokusy zaciatocnika s queue tree nepriniesli uspech
- mark dst 224.0.0.5 v magle prerouting
- vytvorenie korena v queue tree global in
- vytvorenie nodu ospf (potomok korena) pre markovane pakety, priorita 1

mali ste tento problem? ako ste to riesili?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: problem s ospf  PostPosted: 27.02.2009 - 07:06 #74373
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
mini a odkial si, pretoze tu vacsina sieti ospf nepouziva, napis aka si siet bol by si v poradi treti ISP ktoreho poznam, ze to v praxi pouziva Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
devicebusy
Post subject: problem s ospf  PostPosted: 27.02.2009 - 08:02 #74376
Basic


Joined: Mar 22, 2008
Posts: 30

mini wrote: ›mam wifi siet postavenu na rb. mam na nich nastavene ospf. problem je v tom, ze mi pada routing - bridge sa nerozpadne, next hop pingnem, z routovacej tabulky zmiznu zaznamy spoza next hopu.

.....
mali ste tento problem? ako ste to riesili?


Ahoj, no prve co by som spravil - zapni vyssy level logovania OSPF, tam hned uvidis preco to robi. Na mikrotikoch s OSPF som nerobil, len na linuxe, ale to je logicky zaciatok az mas istotu. A potom - ked ti padne routing - pozri sa na neighbours v OSPFku - pokial tam nieje router z toho opacneho konca tak to fakt najskor bude zahodenymi hello.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: problem s ospf  PostPosted: 27.02.2009 - 16:12 #74385
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
Mikrotik nepouzivam, ale vseobecne problem pri OSPF ti moze sposobovat rozdielne nastavene timerov vramci OSPF na routroch. Skus skontrolovat ci mas vsade rovnake nastavenia, mohlo sa stat ze medzi roznymi verziami Mikrotik zmenil default hodnoty (alebo si ich zmenil ty). Urcite pomoze spominany debug vypis.

Pokial by sa hello pakety zahadzovali "na trase" stale tak by sa routing cez OSPF vobec nerozbehol, tz nemalo by sa co rozpadnut.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: problem s ospf  PostPosted: 27.02.2009 - 17:34 #74388
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
mini wrote: ›mam wifi siet postavenu na rb. mam na nich nastavene ospf. problem je v tom, ze mi pada routing - bridge sa nerozpadne, next hop pingnem, z routovacej tabulky zmiznu zaznamy spoza next hopu.

predpokladam, ze je pretazeny hlavny spoj a neprejdu hello pakety. zatial som nedvihal dead-interval (a nerad by som). skor by som uvital qos riesenie, kde by boli hello pakety radene na zaciatok fronty.

chabe pokusy zaciatocnika s queue tree nepriniesli uspech
- mark dst 224.0.0.5 v magle prerouting
- vytvorenie korena v queue tree global in
- vytvorenie nodu ospf (potomok korena) pre markovane pakety, priorita 1

mali ste tento problem? ako ste to riesili?

OSPF ti nikdy nebude na wifi chodit dobre, riesenie je statika...
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
lol
Post subject: problem s ospf  PostPosted: 27.02.2009 - 17:59 #74390
Ucen


Joined: Jan 15, 2005
Posts: 768

airbilly wrote: ›OSPF ti nikdy nebude na wifi chodit dobre, riesenie je statika...


Ako som tu uz viackrat pisal:
Mam 15 routrov v OSPF + x dalsich v statike. Tvoria asi 6 kruhov. Vsetko na WIFI. Funguje to super !

Hladajte chybu medzi klavesnicou a stolickou.
Co ako a preco ... tu nebudem verejne rozpisovat. Nech sa lamy trapia.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: problem s ospf  PostPosted: 27.02.2009 - 19:44 #74396
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
a ja som chcel zacat kruhovat siet ale ako vidim nema to vyznam
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
zelmar
Post subject: problem s ospf  PostPosted: 27.02.2009 - 20:42 #74399
Guru


Joined: Okt 23, 2005
Posts: 1031
Location: /etc/bin/ladin
lol wrote: ›
airbilly wrote: ›OSPF ti nikdy nebude na wifi chodit dobre, riesenie je statika...


Ako som tu uz viackrat pisal:
Mam 15 routrov v OSPF + x dalsich v statike. Tvoria asi 6 kruhov. Vsetko na WIFI. Funguje to super !

Hladajte chybu medzi klavesnicou a stolickou.
Co ako a preco ... tu nebudem verejne rozpisovat. Nech sa lamy trapia.


Nepomilil si sa?
forum je o zdielani vedomosti poznatkov a co ja viem coho... Keby vsetci reagovali takto tak sa na ostatnych forach hovno dozvies a bol by si dodnes blby jak kybel gitu...


Toto forum je vhodne tak na dve veci ...kazdy tu iba sutazi kto ma vacsi kokot (pocet ludi , AP, a co ja viem este coho), ale pomahat nema kto.
Asi budem nasledovat par ostatnych a len citat a smiat sa pri tom.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: problem s ospf  PostPosted: 27.02.2009 - 20:49 #74400
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
zelmar vobec nexcem spochybnovat co si napisal ale....na com by si sa xcel na profesionalnom fore kde dopisuju iba profici a odbornici smiat???Precitaj si nejaky vedecky zbornik a skus najst pasaz kde sa mozes zasmiat.....No a ak xces pomahat, tak potom komu???
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mini
Post subject: RE: problem s ospf  PostPosted: 27.02.2009 - 22:00 #74405
Basic


Joined: Feb 26, 2009
Posts: 4

forum je tak kvalitne ako kvalitne donho ludia prispievaju. takze poprosim vas, ktorych prispevky sa nesnazia riesit problem, nie su k veci, filozofuju nad tym ci to bude fungovat alebo nie, riesia dovod nasadenia ospf vo wifi, pripadne pouzivaju reci typu "lama" a "klavesnica a stolicka" nech tu nepisu. to prave vy znizujete uroven tohto fora

nie som zaciatocnik. snazim sa seriozne vyriesit problem. nevidim ziaden problem v tom, aby som sa poradil s inymi ludmi a nehovori to o mne, ze som neschopny. nepotrebujem zhadzovat nikoho len preto, lebo ma problem, nieco nevie riesit a ziada o pomoc. vzdy je tu niekto, kto je lepsi ako vy

ale naspat k veci
siet je plna rb a hlavny router je linux. je na nom xen a je tam viac routerov s quaggou ale to s problemom nesuvisi. hranicnu quaggu pri wifi volajme RTA, prvy rb po ceste je rb333 RTB a na druhej strane spoja je rb433 RTC. mam len 2 rb333 a oba sa mi od zaciatku spravaju divne (aj vam?). pisat preco teraz nie je podstatne, bavime sa o ospf.

timeouty na quaggach a na vsetkych rb su standardne, nemenene a su taketo
retransmit-interval: 5s
transmit-delay: 1s
hello-interval: 10s
dead-interval: 40s

DR je RTA, BDR je rb433 (nie je to RTC) niekde na druhej strane spoja, ktory pada. aby som reagoval na explorera: denne je asi 20 vypadkov, ktore postrehnem. takze vypadky nie su neustale. su hlavne v casoch o 16-22h ked je vyssia aktivita na sieti

zapol som logy z RTB (rb333) a chrli dost vela zaznamov (300 paketov za 7 sekund). RTC (rb433) mi tolko logov nechrli a je tam rovnaka verzia mikrotika 3.13. zatial ich analyzujem

ked padne ospf (nie linka, ta je ziva) pridem o zaznamy v routovacej tabulke. nie som si isty, ale myslim, ze prislusne routre na druhej strane spoja v neighbours na RTA nebudu. zistim. RT[ABC] patria do area 0.0.0.0

moje riesenie je zatial flashnut RTB na mikrotik 3.20. vysielac RTB (vsesmer) odlahcim umiestnenim dalsieho rb. na vsesmer sa totiz pripajali okrem zakaznikov 3 dalsie vetvy siete. teraz bude mat kazda vetva vlastny spoj. pre chytrolinov dodavam, ze riesenie bolo provizorne z dovodu nedostatku financii
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: RE: problem s ospf  PostPosted: 27.02.2009 - 22:11 #74406
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
3.20 je super napad. Mal som na 75 % sieti ospf, pridal som nejake nove rb, verzia 3.19, zapol ospf na celej sieti(110 mikrotikov)zacalo tomu totalne hrabat, tak som v slabej chvili upgradol celu siet na 3.19, potom 3.20. RB mrzli nonstop a routovani ani nehovorim. Takto som stravil asi tyzden zistovanim a flashovanim roznych verzii MK. Nakoniec pomohol downgrade na 3.9,3.10, 3.13 a prepisanim routov na statiku. Odvedy je to kludnejsie, aj ked sem tam nieco vzdy zamrzne, odide uplne. Ale co by clovek chcel, ked ten rb ma uz dva roky a je po zaruke.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
lol
Post subject: problem s ospf  PostPosted: 27.02.2009 - 22:32 #74407
Ucen


Joined: Jan 15, 2005
Posts: 768

zelmar wrote: ›
forum je o zdielani vedomosti poznatkov a co ja viem coho... Keby vsetci reagovali takto tak sa na ostatnych forach hovno dozvies a bol by si dodnes blby jak kybel gitu...

Nechcem ti brat iluzie ale informacna hodnota tohto fora je 0 bodov. Vid uzivatel "mini" jeho prvy post a hned ziada rady ale nikdy tu nikomu nepomohol. Je v srackach tak si sem pride po rady a uz sa nikdy neozve. Robite tu support ludom, ktori nemaju zaujem sa delit o info. A mozno je to prave moja alebo tvoja konkurencia. Potom sa cudujte, ked Vam zacne total lama konkurovat s netom za 4Eura .... Poznatky tu zdiela asi 30ludi, ostatni sa prizivuju
Sorry za offtopic.

Mini: Vyhod vsesmer, sprav si bod-bod backbone a uvidis ako nadherne ti to pojde.

Airbilly: Rozhadz to na viac arei. 110 routrov je uz na jednu areu dost. To bude asi hlavny dovod preco ti to pada. Nespozoroval som ziadnu zmenu v spravani OSPF v 3.20

421: Ja viem o minimalne 5 sietach, kde OSPF uspesne pouzivaju
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: problem s ospf  PostPosted: 27.02.2009 - 22:50 #74408
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
lol wrote: ›
Airbilly: Rozhadz to na viac arei. 110 routrov je uz na jednu areu dost. To bude asi hlavny dovod preco ti to pada. Nespozoroval som ziadnu zmenu v spravani OSPF v 3.20

Vyskusane, mrzlo to aj tak. Tak radsej pracujem na tom aby jediny problemovy bod zo siete nebol na backone.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
mini
Post subject: problem s ospf  PostPosted: 27.02.2009 - 22:57 #74409
Basic


Joined: Feb 26, 2009
Posts: 4

lol wrote: ›
zelmar wrote: ›
forum je o zdielani vedomosti poznatkov a co ja viem coho... Keby vsetci reagovali takto tak sa na ostatnych forach hovno dozvies a bol by si dodnes blby jak kybel gitu...

Nechcem ti brat iluzie ale informacna hodnota tohto fora je 0 bodov. Vid uzivatel "mini" jeho prvy post a hned ziada rady ale nikdy tu nikomu nepomohol. Je v srackach tak si sem pride po rady a uz sa nikdy neozve. Robite tu support ludom, ktori nemaju zaujem sa delit o info. A mozno je to prave moja alebo tvoja konkurencia. Potom sa cudujte, ked Vam zacne total lama konkurovat s netom za 4Eura .... Poznatky tu zdiela asi 30ludi, ostatni sa prizivuju
Sorry za offtopic.

Mini: Vyhod vsesmer, sprav si bod-bod backbone a uvidis ako nadherne ti to pojde.

Airbilly: Rozhadz to na viac arei. 110 routrov je uz na jednu areu dost. To bude asi hlavny dovod preco ti to pada.

421: Ja viem o minimalne 5 sietach, kde OSPF uspesne pouzivaju


zasa mimo misu

na fora spravidla nechodim. preto ma uzivatel "mini" prvy post a hned ziada o radu. sracky su silne slovo. stale je tu staticky routing a tam problem nie je. v tejto brandzi robim 9 rokov, na trhu som kratsie. nie je to net za 4 eura. a je mi luto, ze som sa tebou nechal stiahnut na tak primitivnu debatu

btw, co by si robil ty, keby si hladal radu? ved toto forum existuje prave kvoli tomuto ucelu. a ty tu kritizujes ludi, ze ho vyuzivaju. kvoli ludom ako si ty si myslim, ze bol omyl sa tu nieco spytat. potom sa necuduj, ze sa ludia dalsi krat neozvyvaju, ked takmer kazda odpoved obsahuje tolko neochoty. ved proste nereaguj

a nepotrebujem, aby si mi odpovedal tym, co som napisal ja k tomu s tou zmenou, ze radis vyhodit vsesmer co nemozem. vedel by si to, keby si si poriadne precital moj posledny post
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: problem s ospf  PostPosted: 28.02.2009 - 02:59 #74413
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
mini tu nie je co vycitat lol-lovi, ma uplnu pravdu. Po prve, ked niekde prides tak sa pozdravis a potom ak ta nepoznaju tak aj predstavis. Zhadozvat to tu cele na forum kde ti NIEKTO MUSI PORADIT je scestne. Takze nam skus nieco o sebe napisat, kde posobis aku mas siet, kolko ucastnikov a mi ta radi privitame v nasom neochotnom kolektive a mozno aj ked sa ti to nechce verit ti neochotne poradime / inak hned tam mas podla mna velmi dobru prvu radu od devicebusy /.
a pre lol: na skfreestretku som sa niekolko krat pytal ohladom ospf a okrem nasej siete reagoval iba pixall....preto ta uvaha
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)