Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 05.05.2024 - 22:26


RB1000 - vsetko o nom

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 4 of 6 < 123456 >
Author Message
airbilly
Post subject: RE: RB1000 - vsetko o nom  PostPosted: 09.02.2009 - 23:14 #73547
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
Aman wrote: ›to je mi uplne jasne... ale aj tak. na 450 ludi, ktory maju 2mbit linky staci u mna 50 mbit a to uz lize kazdy vecer strop linky. a to mam 2 mbit linky. pri 6 a 12 mbit linkach ake predava gyro by som pre nich musel mat zhruba 100-120 mbit linku. to mi chcete povedat ze mate lidi na sieti samych surfistov??? vsak ked len 10 daju tahat z tych, ktory maju 12 mbit linku, tak je to v prdeli. hovorim tu o 10 ludoch z 3000!!!!!! z 3000 ludi sa musi najst minimalne 70-100 takych ktory aktualne nieco tahaju, tak si to teda hodte do kalkulacky.

alebo som len ja debil, ze ak poviem ze ma zakanik 2mbit, tak sa mu ta rychlost na 90 % aj drzi? keby ja dam do cennika ze predavam 12 mbit a chodi to 1-2 mbit, tak ma ludia zozeru cez telefon a vypovedne zmluvy sa mi nezmestia do suflika.

akurat uznam to, ak to neumoznuje technologia pretlacit, take mam aj ja... (zasrane 2,4ghz pasmo a pod.) proste sa podla mna setri na nespravnom mieste.

Prave na to sluzi FUP .... Mne tiez linka bezi od 12 do 22 na 90-100 % a to z dovodu prechodu na ispadmin a docasneho nefungovania FUP. Uz len 579 userov preklepnut Sad
Ale onedlho budem upgradovat na 120 mbit, nech stupne kvalita sluzieb.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: RB1000 - vsetko o nom  PostPosted: 09.02.2009 - 23:47 #73550
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
jj FUPko to pekne zrazí dolu + ked ktomu máš spravené pekné QOS nastavené burst limity tak sa aj z malej linky dá vytažiť veľa
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: RB1000 - vsetko o nom  PostPosted: 09.02.2009 - 23:53 #73551
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

Thomas wrote: ›jj FUPko to pekne zrazí dolu + ked ktomu máš spravené pekné QOS nastavené burst limity tak sa aj z malej linky dá vytažiť veľa


ale to je uplne jasne... aj ja mam mierne fup, ale zasa dnes nemozes dat fup 500mb na den. jasne ze mam zvlast stroj ktory sa stara aj o qos a tiez mam rieseny burst limit. toto vsetko dnes povazujem za standart, ale aj tak si myslim, ze taka linka na tolko userov je malo. proste sa setri tam kde sa setrit nema.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: RB1000 - vsetko o nom  PostPosted: 09.02.2009 - 23:56 #73552
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

airbilly wrote: ›
Ale onedlho budem upgradovat na 120 mbit, nech stupne kvalita sluzieb.


si myslim ze pri 1300 ludoch je 120 megova linka akurat. toto povazujem za standart.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: RB1000 - vsetko o nom  PostPosted: 10.02.2009 - 00:02 #73553
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
to by som z gyrovej strany nebral ani ako šetrenie ,ale skor on mal problem ako to dostat k sebe ,
a čo sa týka FUP 500 MB určite nie , ale snažím sa držať aj vdaka nemu pravidla 10 Mbit na 100 zákazníkov , vyhodiť bagristov tak by stačilo aj menej
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: RE: RB1000 - vsetko o nom  PostPosted: 10.02.2009 - 00:03 #73554
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
tak momentalne mam 80 mbit na 1457 ludi a fakt uz tomu dochadza dych...
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: RB1000 - vsetko o nom  PostPosted: 10.02.2009 - 00:09 #73555
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

Aman wrote: ›brutalne malo... vsak to je nemozne obsluzit tak aby to chodilo kazdemu tak ako si to zakupil. to musi blokovat vsetko... od p2p, online videa, share servery, hadam aj online radia Smile


no ked tu padlo ze 3000 ludi na 130 mbit, tak mne to vychadza ze mi ludia beru dokonca o polovicu konektu menej. tolko tu spievate o velkych konektoch ze som asi dva mesiace dozadu dvihol rychlost v agregatore na dvojnasobok a houby, nic sa nestalo, linka ostala rovnako, proste mi useri viacej neminu. ale je fakt ze u nas nie je kazdy treti downloader. downloaderov nechavame konkurencii, nech kludne plati za konekt ked chce tak aj dvojnasobok trzieb Smile lepsia je teta ktora posle 3 maily mesacne, zaplati za to 300 korun a je spokojna, jak downloader ktory za tie iste peniaze chce stiahnut cely internet a nikdy mu nie je dost.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: RB1000 - vsetko o nom  PostPosted: 10.02.2009 - 00:12 #73558
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

Aman wrote: ›proste sa setri tam kde sa setrit nema.


kolko percent trzieb ti ide na nakup konektu a infrastrukturu?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: RB1000 - vsetko o nom  PostPosted: 10.02.2009 - 00:13 #73559
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

pixall wrote: ›
no ked tu padlo ze 3000 ludi na 130 mbit, tak mne to vychadza ze mi ludia beru dokonca o polovicu konektu menej. tolko tu spievate o velkych konektoch ze som asi dva mesiace dozadu dvihol rychlost v agregatore na dvojnasobok a houby, nic sa nestalo, linka ostala rovnako, proste mi useri viacej neminu. ale je fakt ze u nas nie je kazdy treti downloader. downloaderov nechavame konkurencii, nech kludne plati za konekt ked chce tak aj dvojnasobok trzieb Smile lepsia je teta ktora posle 3 maily mesacne, zaplati za to 300 korun a je spokojna, jak downloader ktory za tie iste peniaze chce stiahnut cely internet a nikdy mu nie je dost.


tak ked si dokazes takto vyfiltrovat zakaznikov, tak klobuk dole pred tebou. ja mam pocit, ze v dnesnej dobe to je nemozne.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: RB1000 - vsetko o nom  PostPosted: 10.02.2009 - 00:30 #73560
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

Aman wrote: ›tak ked si dokazes takto vyfiltrovat zakaznikov, tak klobuk dole pred tebou. ja mam pocit, ze v dnesnej dobe to je nemozne.


to je dlhodoba tvrda praca Smile
ee no som to tu uz niekde pred rokom dvoma pisal, ked som prevzal po kolegoch pred rokmi spravu siete na svoje plecia, tak vtedy sme mali 5mbit linku vkuse na strope a ludia pindali, celkovo bola velmi vyrazna zakaznicka nespokojnost. porobil som statistiky, merania, zratal som prenosy dat, a zistil som ze z vtedajsich 400 ludi mi asi 8 ludi robi polovicu trafficu celej siete (!!!!!). nasadil som bez milosti FUPko - vola sa FAIR USE jakozto FEROVE POUZIVANIE, a pod ferovostou si neprestavujem ze 2% userov tahaju ako ozivot, a 98% userov ktori platia porovnatelne peniaze tak nevie ani otvorit web. nemusim byt genius aby som si zratal ze aj ked uplne odpojim tych 8 userov, mozem na tu istu linku pripojit dalsich 400, alebo dat vsetkym doteraz dvojnasobnu sluzbu za rovnaku cenu - a to je kapanek rozdiel ci je spokojnych 2% zakaznikov alebo 98%. nebolo co vahat. dokonca to tak vychadzalo ze tych 8 ludi zaplatilo za konekto dokopy asi 2400 korun a ja som za ten ich konekt platil asi 18tisic. somar som? kde je logika? naco to robit? vari ked pridem do potravin, tak mi predaju chlieb za 2 koruny, ked ich nakup je 15 korun? len aby mali silou mocou o zakaznika viac?

po nasekani FUPka nam tusim dvaja z tych userov napisali nahnevane maily, vysvetlili sme ze sorry, ked chcete tolko tahat, kupte si garanta, tutok mate v zmluve FUP a agregaciu, no a cuduj sa svete, preslo to, tusim ani nikto z nich neodisiel. a na druhej strane som okamzite videl vyrazne vyssiu spokojnost u nasich zakaznikov celkovo. a linka ktora byvala 5mbit na strope, sa ledva v spicke prehupla nad 3 mbit. ono urcite to FUPko nam par ludi odozenie, ale je to z mojich pozorovani male percento. ovela viac su ludia citlivi na kvalitu sluzby ako na nahananie megabitov do nelogickych a nevyuzitelnych urovni. preto sa namiesto sialeneho konektu odbavujeme smerom k spolahlivosti, redundancii, rychlemu servisu, atd.

FUPko a ochrana pred chorobnymi tahacmi bola a je v prospech absolutnej vacsiny klientov, a zaroven aj v prospech financnych vysledkov firmy (vyssia efektivita). zakaznikov ktori chcu velmi vela muziky za malo penazi proste nechavame konkurencii, nech sa trapi. Smile ono o tom ake su tie pomery svedci aj skusenost mojho znameho co pripaja ludom domov optiku od orange. zo 100 pripojok si ani jeden nedal najvyssi pausal. podla mna je to tak, ze kym klientovi dovolis zadarmo tahat, tak tahat bude. ked zacnes zadarmo rozdavat banany na trhu, tak ich rozdas zadarmo tolko kolko ich bude, a furt ich bude malo, nech ich aj stale privezies dvojnasobok. ked je to zadarmo, tak nech aj creva potrha.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: RB1000 - vsetko o nom  PostPosted: 10.02.2009 - 08:06 #73562
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
ano v tomto ma pixall pravdu.
ale co povazujete za spravne fup? Podla mna 750MB na den je malo, vidim to aj na sebe ze niekedy za den prenesiem tam 200MB ale niekedy kludne aj 5GB no mesacnu stat mam najmensiu zo vsetkych na sieti. Asi preto ze som admin a vazim si peniaze co do tohho pchaam. Ferove pouzivanie linky chcem zaviest aj ja len si pockam na dvojmesacne udaje o prenosoch z ISPadmina a potom to posekama downloaderom spravim specialny pausal s vyssou agregaciou a fupkom
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: RB1000 - vsetko o nom  PostPosted: 10.02.2009 - 08:35 #73564
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

cobain wrote: ›ano v tomto ma pixall pravdu.
ale co povazujete za spravne fup? Podla mna 750MB na den je malo, vidim to aj na sebe ze niekedy za den prenesiem tam 200MB ale niekedy kludne aj 5GB no mesacnu stat mam najmensiu zo vsetkych na sieti. Asi preto ze som admin a vazim si peniaze co do tohho pchaam. Ferove pouzivanie linky chcem zaviest aj ja len si pockam na dvojmesacne udaje o prenosoch z ISPadmina a potom to posekama downloaderom spravim specialny pausal s vyssou agregaciou a fupkom


podla mna je v dnesnej dobe ideal nieco okolo 2gb denne. minimalne 1gb denne by som dal na 2,4ghz, kedze to je fakt kriticka oblast. ale na kabli to je ine kafe. proste aj tak musis mat rezervu v konekte, inak sa pingy natahuju do nebies a agregacia sa uplatni aj na najslabsom surferovi.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: RB1000 - vsetko o nom  PostPosted: 10.02.2009 - 08:50 #73566
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
JA mám 1GB na wifi 2,4 GHz 1,5 GB na 5G a 2 GB na kábly. Na wifičkach treba brat do uvahy aj priepustnosť daneho APčka , kolko tam maš ludi a tak . Pri kábli sa fakt stačí pozerať na konekt . Momentálne by som chcel ale FUPko prekopať asi takým spôsobom že prekročí jedne den FUP ok nič sa nedeje máš plnú rýchlosť , druhý deň by sa znížila iba priorita a tretí den po sebe tam by sa už znižovala už aj rýchlosť , je totiž pravda ked nastavíš na tvrdo limity že tak obmedzíš zákazníka ktorý si raz za mesiac niečo stiahne rovnako ako obmedzíš klienta ktorý tahá nonstop čo linka dá.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: RB1000 - vsetko o nom  PostPosted: 10.02.2009 - 09:12 #73569
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

Thomas wrote: ›JA mám 1GB na wifi 2,4 GHz 1,5 GB na 5G a 2 GB na kábly.


toto je standart... aspon podla mna.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: RB1000 - vsetko o nom  PostPosted: 10.02.2009 - 09:41 #73572
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
neviem k tomuto teraz zaujat presne stanovisko ale ludi co mam na 2.4 vacsinou mesacne spapaju okolo 35-50GB na 5G este neviem a kabel no tam to mam na vazkach, povedal som ze dva mesiace od nasadenia ISPadmina si spravim statistiku a potom sa rozhodnem kolko kam pustim
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 4 of 6 < 123456 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)