Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 30.04.2024 - 19:49


Stoziar

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
lubosk
Post subject: Stoziar  PostPosted: 27.01.2009 - 14:40 #72996
Guru


Joined: Okt 21, 2005
Posts: 1140

Vcera som sa pozeral ze kolko stoja teda realne hned dodatelne stoziare na slovensku a zistil som ze 2metrovy kusok vyjde na 5tis tak som sa rozbehol kedze nemame lave ruky a dal dokopy nieco sam Laughing Vysledok je skladatelny priehradovy stozial 2metrove kusi 30cm siroke ktore clovek nasklada na seba do vysky kludne 10 -12m .
[img][/img]
[img][/img]
ps: Je do dost dobre nadimenzovane Very Happy pevne Very Happy a hlavne je po domyselnej priprave je jeden ako druhy Very Happy
 
 View user's profile Send private message Send e-mail ICQ Number 
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: Stoziar  PostPosted: 27.01.2009 - 14:50 #72997
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
je to pekne a cena za jeden dielec ?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
lubosk
Post subject: RE: Stoziar  PostPosted: 27.01.2009 - 14:55 #72998
Guru


Joined: Okt 21, 2005
Posts: 1140

Este som to presne nespocital zatial som urobil 3 prototipy plus jeden pripravok vyslo to do 200 eur teraz som schopny jeden dielec spravit za 2 hodinky Very Happy plus striekanie ale na to je vonka zima Very Happy
 
 View user's profile Send private message Send e-mail ICQ Number 
Reply with quote Back to top
deelite
Post subject: RE: Stoziar  PostPosted: 27.01.2009 - 15:20 #72999
Basic


Joined: Apr 22, 2003
Posts: 358

Je to pekne, ale neodpustim si zopar poznamok.
Preco to nemas vystuzene vo vsetkych smeroch? Vsimol som si, ze priecne vystuhy mas iba vpredu a vzadu, ale na bokoch nie. Tym padom, je v jednom smere ten stoziar dost podstatne oslabeny. Takisto zo statickeho hladiska je najlepsie, ked vystuhy koncia v rohoch obdlznika.
Dufam, ze to neplanujes ako samonosne, na tych 12m a pri sirke 30cm.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: Stoziar  PostPosted: 27.01.2009 - 15:20 #73000
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
no som zvedavy na vyslednu sumu za dielec, inac take by sa mi hodili ale vyska tak okolo 14-15m
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
lubosk
Post subject: RE: Stoziar  PostPosted: 27.01.2009 - 15:25 #73001
Guru


Joined: Okt 21, 2005
Posts: 1140

deelite wrote: ›Je to pekne, ale neodpustim si zopar poznamok.
Preco to nemas vystuzene vo vsetkych smeroch? Vsimol som si, ze priecne vystuhy mas iba vpredu a vzadu, ale na bokoch nie. Tym padom, je v jednom smere ten stoziar dost podstatne oslabeny. Takisto zo statickeho hladiska je najlepsie, ked vystuhy koncia v rohoch obdlznika.
Dufam, ze to neplanujes ako samonosne, na tych 12m a pri sirke 30cm.

Je to vystuzene dobre ,dlho sme rozmyslali ci to musi byt vystuzene od rohu k rohu ale nieje to najlepsie staci takto , a takisto staci aj vystuzenie iba na tych dvoch stranach Smile .Nieje tak fakt nic oslabene aj ekd som cakal take reakcie.Dalsie vystuze nieje potrebne iba ak by som tostaval fakt viac do vysky ,a vsetko na viac iba zbytocne viac vazi.Zvary su robene dobre zvaral to profik Laughing Poobede som to zo srandy poskladal na dvore kde bola moznost a hompalal sa na vrchu pri mojich 100kg to bolo uplne pokojne pri 3 kusoch na sebe Very Happy


Last edited by lubosk on 27.01.2009 - 15:27; edited 1 time in total
 
 View user's profile Send private message Send e-mail ICQ Number 
Reply with quote Back to top
lubosk
Post subject: RE: Stoziar  PostPosted: 27.01.2009 - 15:26 #73002
Guru


Joined: Okt 21, 2005
Posts: 1140

cobain wrote: ›no som zvedavy na vyslednu sumu za dielec, inac take by sa mi hodili ale vyska tak okolo 14-15m

Ja potrebujem maximalne 8m Very Happy 14 - 15 je pre mna zbytocny luxus Very Happy nemam to tu kde vyuzit ked by boli anteny v polke . robil som to tak aby som to mohol zobrat do vozika za auto a zlozit za hodku hocikde v okrese
 
 View user's profile Send private message Send e-mail ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Trevor
Post subject: RE: Stoziar  PostPosted: 27.01.2009 - 15:50 #73003
Basic


Joined: Jan 04, 2005
Posts: 193
Location: Šurany
Nechcem zbytocne rypat ale toto by ti ziadny statik neschvalil. My sme robili 4m stoziar a keby si videl technicky vykres od statika tak by si si myslel ze sa niekde stala chyba. Tam je trubiek pococot. Nie som statik a vobec sa nevenujem navrhu konstrukci ale ak by to malo mat 10m tak by si to vyzadovalo razne zmeny v navrhu a samozrejme aj v pouzitom materiale.

Na inspiraciu si skus popozerat vezove zeriavy Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
deelite
Post subject: RE: Stoziar  PostPosted: 27.01.2009 - 17:13 #73004
Basic


Joined: Apr 22, 2003
Posts: 358

lubosk wrote: ›
deelite wrote: ›Je to pekne, ale neodpustim si zopar poznamok.
Preco to nemas vystuzene vo vsetkych smeroch? Vsimol som si, ze priecne vystuhy mas iba vpredu a vzadu, ale na bokoch nie. Tym padom, je v jednom smere ten stoziar dost podstatne oslabeny. Takisto zo statickeho hladiska je najlepsie, ked vystuhy koncia v rohoch obdlznika.
Dufam, ze to neplanujes ako samonosne, na tych 12m a pri sirke 30cm.

Je to vystuzene dobre ,dlho sme rozmyslali ci to musi byt vystuzene od rohu k rohu ale nieje to najlepsie staci takto , a takisto staci aj vystuzenie iba na tych dvoch stranach Smile .Nieje tak fakt nic oslabene aj ekd som cakal take reakcie.Dalsie vystuze nieje potrebne iba ak by som tostaval fakt viac do vysky ,a vsetko na viac iba zbytocne viac vazi.Zvary su robene dobre zvaral to profik Laughing Poobede som to zo srandy poskladal na dvore kde bola moznost a hompalal sa na vrchu pri mojich 100kg to bolo uplne pokojne pri 3 kusoch na sebe Very Happy


No nieco ine je ked sa ty hompalas 15 sekund na vrchole 6m stoziara aj ked mas 100kg (mimochodom, ja mam viac Wink ) ale ked to osadis zopar parabolami a do toho sa oprie spravny vietor v spravnom smere a cela sustava chyti rezonanciu, tak to sa uz ine veci zacnu diat.
Tiez ma dost zaraza, ako ste na to prisli, ze v jednom smere je potrebna vystuha a v druhom uz nie, to mi fakt nejde do hlavy. Keby ste tie vystuhy aspon striedali celo-zad a boky po kazdom 66 cm poschodi, tak uz by to bolo ine.
Neviem kam to chces osadzat, ale dufam, ze to bude daleko od obyvaneho uzemia.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
lubosk
Post subject: RE: Stoziar  PostPosted: 27.01.2009 - 17:21 #73005
Guru


Joined: Okt 21, 2005
Posts: 1140

Z obrazka vies povedat dopredu ze to neudrzi na 6-9m 3 paraboli ?Chcem ta za statika.Vystuhy su ok ak by bolo treba nieje problem ich nasekat cik tak vsade .Teraz mam na tom mieste jednu 40mm ruru v priemere vysky 6m ,myslis ze ked su takto zvarene 40 tky 4 40x40 Lkom nebude to stacit?Je to nadimenzovane urcite viac nez dost ,odhovarali ma majstry ze tam uz ani to cik cak nemusim davat a pre istotu som to tam este dal co najvacou plochou.Pridi sa pozriet ked tam budu paraboly a bude dobry vietor ( na tom mieste super fuka) Budeme sediet v aute a presvedcime sa ci to vydrzi ok ? :)Myslim ze dolezitejsie je dobre osadenie do zeme tak meter a pol Very Happy zabetonovat.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail ICQ Number 
Reply with quote Back to top
lubosk
Post subject: RE: Stoziar  PostPosted: 27.01.2009 - 17:25 #73006
Guru


Joined: Okt 21, 2005
Posts: 1140

Trevor wrote: ›Nechcem zbytocne rypat ale toto by ti ziadny statik neschvalil. My sme robili 4m stoziar a keby si videl technicky vykres od statika tak by si si myslel ze sa niekde stala chyba. Tam je trubiek pococot. Nie som statik a vobec sa nevenujem navrhu konstrukci ale ak by to malo mat 10m tak by si to vyzadovalo razne zmeny v navrhu a samozrejme aj v pouzitom materiale.

Na inspiraciu si skus popozerat vezove zeriavy Wink

Kebyze som potreboval 4m tak by som tam dal jednu ruru z poulicnej lapmy....Statici vzdy radi kreslia veela trubiek to je jasne sak nedas si peciatku pod nic co nevydrzi 250kmh vietor nie?Ja som to robil zo svojich skusenosti ,ked mi 3 roky neodtrhlo ani JEDNU antenu ani na najhorsich miestach tak verim ze toto musi vydrziat ,90 % ludi by nerobilo asi ani taketo stoziare ale dalo by iba drevene telekomunikacne stlpy ...Vezovy zeriav?Staviame ich ,robime revizie tak to viem ale porovnavas extrem nemyslis ?
 
 View user's profile Send private message Send e-mail ICQ Number 
Reply with quote Back to top
mashinepistole2
Post subject: RE: Stoziar  PostPosted: 27.01.2009 - 17:55 #73007
Basic


Joined: Máj 15, 2008
Posts: 413
Location: Nedaleko od Losonca
Na 6m to bude podla mna v pohode . Na petky by sa mohli prizvarat trojuhlnikuve vystuhy , aby to nedrzalo len po obvode trubky .
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Trevor
Post subject: RE: Stoziar  PostPosted: 27.01.2009 - 20:39 #73010
Basic


Joined: Jan 04, 2005
Posts: 193
Location: Šurany
lubosk wrote: ›
Trevor wrote: ›Nechcem zbytocne rypat ale toto by ti ziadny statik neschvalil. My sme robili 4m stoziar a keby si videl technicky vykres od statika tak by si si myslel ze sa niekde stala chyba. Tam je trubiek pococot. Nie som statik a vobec sa nevenujem navrhu konstrukci ale ak by to malo mat 10m tak by si to vyzadovalo razne zmeny v navrhu a samozrejme aj v pouzitom materiale.

Na inspiraciu si skus popozerat vezove zeriavy Wink

Kebyze som potreboval 4m tak by som tam dal jednu ruru z poulicnej lapmy....Statici vzdy radi kreslia veela trubiek to je jasne sak nedas si peciatku pod nic co nevydrzi 250kmh vietor nie?Ja som to robil zo svojich skusenosti ,ked mi 3 roky neodtrhlo ani JEDNU antenu ani na najhorsich miestach tak verim ze toto musi vydrziat ,90 % ludi by nerobilo asi ani taketo stoziare ale dalo by iba drevene telekomunikacne stlpy ...Vezovy zeriav?Staviame ich ,robime revizie tak to viem ale porovnavas extrem nemyslis ?



No ja neviem kde to budes mat ty umiestnene ale ja to mam na 7. poschodovom cinziaku a bez statickeho posudku by som povolenie nikdy nevybavil. Jedna vec je spoliehat sa na svoje skusenosti a druha vec je to mat na papieri. Ono ak to budes mat na zemi a bude to vysoke 6m tak ako tak ale ked to ma byt 10m ci 15m ako tu niekde spominal tak neviem ci je to naozaj dobra konstrukcia.

Neporovnavam zeriav s tvojim stoziarom len som to uviedol ako priklad na kolko je pekne vidiet ako je dosiahnuta pevnost konstrukcie. Stavat stoziar odpovedajuci podstave zeriava je dost mimo Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
lubosk
Post subject: RE: Stoziar  PostPosted: 28.01.2009 - 06:50 #73031
Guru


Joined: Okt 21, 2005
Posts: 1140

Trevor wrote: ›
lubosk wrote: ›
Trevor wrote: ›Nechcem zbytocne rypat ale toto by ti ziadny statik neschvalil. My sme robili 4m stoziar a keby si videl technicky vykres od statika tak by si si myslel ze sa niekde stala chyba. Tam je trubiek pococot. Nie som statik a vobec sa nevenujem navrhu konstrukci ale ak by to malo mat 10m tak by si to vyzadovalo razne zmeny v navrhu a samozrejme aj v pouzitom materiale.

Na inspiraciu si skus popozerat vezove zeriavy Wink

Kebyze som potreboval 4m tak by som tam dal jednu ruru z poulicnej lapmy....Statici vzdy radi kreslia veela trubiek to je jasne sak nedas si peciatku pod nic co nevydrzi 250kmh vietor nie?Ja som to robil zo svojich skusenosti ,ked mi 3 roky neodtrhlo ani JEDNU antenu ani na najhorsich miestach tak verim ze toto musi vydrziat ,90 % ludi by nerobilo asi ani taketo stoziare ale dalo by iba drevene telekomunikacne stlpy ...Vezovy zeriav?Staviame ich ,robime revizie tak to viem ale porovnavas extrem nemyslis ?



No ja neviem kde to budes mat ty umiestnene ale ja to mam na 7. poschodovom cinziaku a bez statickeho posudku by som povolenie nikdy nevybavil. Jedna vec je spoliehat sa na svoje skusenosti a druha vec je to mat na papieri. Ono ak to budes mat na zemi a bude to vysoke 6m tak ako tak ale ked to ma byt 10m ci 15m ako tu niekde spominal tak neviem ci je to naozaj dobra konstrukcia.

Neporovnavam zeriav s tvojim stoziarom len som to uviedol ako priklad na kolko je pekne vidiet ako je dosiahnuta pevnost konstrukcie. Stavat stoziar odpovedajuci podstave zeriava je dost mimo Wink

Jasne ze sa to neda porovnavat ,sak ja som kazdy jeden zvar nerontgenoval ze ? Laughing Ale zasa si pozri na youtube kolko takych "pevnych zeriavov padlo " Laughing
 
 View user's profile Send private message Send e-mail ICQ Number 
Reply with quote Back to top
euro
Post subject: RE: Stoziar  PostPosted: 28.01.2009 - 14:00 #73041
Ucen


Joined: Júl 24, 2007
Posts: 715

mas to pekne urobene, len take 2 malickosti do buducna by som si dovolil
ak to ma byt skutocne pevne tak priecky davaj podla obr. [img] http://img264.imageshack.us/my.php?image=nosnikvr9.jpg [/img]
to podstatne v nom je v cervenom kruzku, musis mat vsetky osi spajanych dielcov pretate v jednom bode, inak ti vznikaju pridavne sily na jednotlive dielce, teda v tvojom pripade tlak to trubiek (pri skutocne silnom vetre sa moze zacat kruti)
a tie bocne vystuhy su naozaj nutne,
tvoja konstrukcia je podla mna pouzitelna skutocne do takych 4m viac by som uz asi nerobil.
osobne mam urobeny stoziar 5m a este z tensich materialov, unesie mi to niekolko anten + mna Smile bez problemu ale zasa 5m nieje vyska
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)