Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.04.2024 - 00:41


Maly prieskum obsadenia kanálov na Wifi 2,4 Ghz

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 5 12345 >
Poll
Maly by si väčší ISP viesť zoznamy kde v akej lokalite použili aký kanál a aký výkon ?
áno
40%
 40%  [ 2 ]
nie
60%
 60%  [ 3 ]
Total Votes : 5


Author Message
ewew
Post subject: Maly prieskum obsadenia kanálov na Wifi 2,4 Ghz  PostPosted: 04.09.2009 - 21:41 #74919
Basic


Joined: Sep 02, 2009
Posts: 433

Pred niekoľkými dňami som len tak skenoval pásmo. Bolo to v rámci bytu a naskenoval som 41 AP.
Skenovaci softvér : inSSIDer

Obsadenie kanálov bolo nasledovne
kanál 1 : 12 AP
kanál 2 : 1 AP
kanál 4 : 1 AP
kanál 6 : 15 AP
kanál 8 : 1 AP
kanál 9 : 3 AP
kanál 10 : 2 AP
kanál 11 : 4 AP
kanál 13 : 2 AP
Z toho vyplýva,že 1 a 6 kanál sú nepoužitelné

Použite zabezpečenie naskenovaných AP :

bez zabezpečenia : 9

šifrovanie WEP
WEP : 13

šifrovanie WPA
WPA-TKIP :10
WPA-CCMP : 1

šifrovanie WPA2
RSNA-CCMP : 8

A na záver uvediem v akom móde boli AP
802.11b : 8
802.11b/g : 33

Novšia verzia inSSIDer vie zistiť na základe prvej časti MAC adresy výrobcu.
Link http://www.metageek.net/products/inssider


Last edited by ewew on 19.09.2009 - 11:38; edited 1 time in total
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
lol
Post subject: RE: Maly prieskum obsadenia kanálov na Wifi 2,4 Ghz  PostPosted: 04.09.2009 - 21:43 #74920
Ucen


Joined: Jan 15, 2005
Posts: 768

WTF ???
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
ewew
Post subject: RE: Maly prieskum obsadenia kanálov na Wifi 2,4 Ghz  PostPosted: 04.09.2009 - 21:48 #74921
Basic


Joined: Sep 02, 2009
Posts: 433

lol wrote: ›WTF ???

Je tam niečo čomu nerozumieš ?
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: Maly prieskum obsadenia kanálov na Wifi 2,4 Ghz  PostPosted: 04.09.2009 - 22:53 #74922
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
ani ja nejak nechápem o čo ti ide ale budiš spravil som si skeny na miestach kde odhadujem najväčšie rušenie
rekordy :
2,4 všesmer vertikálny 98 sietí
5,4 PW 32 dB plná parabola vertikálna polarizácia 68 sietí

kto má viac ?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Maly prieskum obsadenia kanálov na Wifi 2,4 Ghz  PostPosted: 04.09.2009 - 23:16 #74923
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
ewew sa nudis alebo....nechapem co tymto vlaknom sledujes alebo aky ma byt nakonci ciel ci zaver alebo si ideme iba pokecat lebo toto tu este nebolo??? tcom a podobny hazarderi naschval cpu ludom wifi routre aby v mestach uplne odstavili wifi siet a lokalnych providerov. Prave preto nechapem co tymto skenovanim sledujes, ak to ma byt sutaz ze kto viac, kludne moze byt, gyro vyhodnoti na stretku a rozdeli ceny Smile. V kazdom mensom sidlisku kde funguje dsl-ka musis naskenovat namraky nezabezpecenych wifi routrov to su vacsinou tie co sa prezentuju v b/g no a este tam poletuju nejake, ktore sa snazia obhospodarovat ludia ktory sem prispievaju...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mashinepistole2
Post subject: RE: Maly prieskum obsadenia kanálov na Wifi 2,4 Ghz  PostPosted: 04.09.2009 - 23:26 #74924
Basic


Joined: Máj 15, 2008
Posts: 413
Location: Nedaleko od Losonca
ewew>>> Ak myslis na nejaku regulaciu pouzitych kanalov , tak na to je uz asi pozde, nemyslis ?
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
ewew
Post subject: RE: Maly prieskum obsadenia kanálov na Wifi 2,4 Ghz  PostPosted: 04.09.2009 - 23:41 #74925
Basic


Joined: Sep 02, 2009
Posts: 433

421 wrote: ›ewew sa nudis alebo....nechapem co tymto vlaknom sledujes alebo aky ma byt nakonci ciel ci zaver alebo si ideme iba pokecat lebo toto tu este nebolo??? tcom a podobny hazarderi naschval cpu ludom wifi routre aby v mestach uplne odstavili wifi siet a lokalnych providerov. Prave preto nechapem co tymto skenovanim sledujes, ak to ma byt sutaz ze kto viac, kludne moze byt, gyro vyhodnoti na stretku a rozdeli ceny Smile. V kazdom mensom sidlisku kde funguje dsl-ka musis naskenovat namraky nezabezpecenych wifi routrov to su vacsinou tie co sa prezentuju v b/g no a este tam poletuju nejake, ktore sa snazia obhospodarovat ludia ktory sem prispievaju...


To som ešte nebol vonku. Ak by prejdem celé mesto tak by som určite naskenoval toho viac.

Inak RSSI tých sieti možno bolo v rozsahu -80 až -100.

Nepoznaš nejaku stránku kde sú mac výrobcov.

Tiež mám router PC s kartou + anténa všesmerová. karta má možnosť regulacie výkonu a podporuje všetky zabezpečenia OS je fli4l 3.3.1. Je to linux, ktorý je konfigurovaní cez konfigučne súbory.Vie tiež robiť relay, TFTP, VPN atď. Viac info www.fli4l.de
Samozrejme tento router použivam výhradne len na študijne účely. Neposkytujem Internet

[/b]
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
ewew
Post subject: RE: Maly prieskum obsadenia kanálov na Wifi 2,4 Ghz  PostPosted: 04.09.2009 - 23:45 #74926
Basic


Joined: Sep 02, 2009
Posts: 433

mashinepistole2 wrote: ›ewew>>> Ak myslis na nejaku regulaciu pouzitych kanalov , tak na to je uz asi pozde, nemyslis ?


OK. Dá sa povedať,že je neskoro, ale tiež ako lokálny ISP by ste si to mohli ustrážiť.

Aj tak som si všimol, že jeden kanál zasahuje aj do ďalších dvoch pod aj nad. Neviem či je to programom alebo nedokonalosťou filtra vo wifi alebo je to tak v skutočnosti
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
mashinepistole2
Post subject: RE: Maly prieskum obsadenia kanálov na Wifi 2,4 Ghz  PostPosted: 05.09.2009 - 00:14 #74927
Basic


Joined: Máj 15, 2008
Posts: 413
Location: Nedaleko od Losonca
ewew >>> keby sa jednalo len o ISP , tak by sa to ustrazit mozno dalo , ale co ty co papierovo neexistuju , ale rusia ISP ? Podla mna je to uz neriesitelne . Napr ked sa povolovalo 5Ghz , mohlo to byt zakomponovane do VP . Este na dedinach , by to mozno slo , ale v mestach kde je kazdy kanal 100x obsadeny asi ee ...
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
ewew
Post subject: RE: Maly prieskum obsadenia kanálov na Wifi 2,4 Ghz  PostPosted: 05.09.2009 - 00:36 #74928
Basic


Joined: Sep 02, 2009
Posts: 433

mashinepistole2 wrote: ›ewew >>> keby sa jednalo len o ISP , tak by sa to ustrazit mozno dalo , ale co ty co papierovo neexistuju , ale rusia ISP ? Podla mna je to uz neriesitelne . Napr ked sa povolovalo 5Ghz , mohlo to byt zakomponovane do VP . Este na dedinach , by to mozno slo , ale v mestach kde je kazdy kanal 100x obsadeny asi ee ...


Niektorí ISP vôbec nehladia na to ako je nastavené Wifi proste to zapoja a daju max výkon plus nejaké slabé zabezpečenie, samozrejme sú vynimky.
Aj keď ja testujem svoj router tak si to dám na minimálný výkon a aj tak my to dočiahne na druhu stanu bytu ale len tak tak. Tiež mám vvýhodu v tom,že mám to na PC a meniť výkon,kanál a SSID,tiež firewall a neviem čo ešte ďalej za chodu. Mám na routry OS fli4l 3.3.1 stránka www.fli4l.de, tiež je tam aj serverovská časť treba pozrieť. Bolo by to zdĺhavé sem písať. Treba pozrieť a posúdiť

Inak zistil som,že ak je RSSI pod -90 spojenie už nefunguje.
Ale nemám to overené či je to naozaj tak.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
mirecnet
Post subject: RE: Maly prieskum obsadenia kanálov na Wifi 2,4 Ghz  PostPosted: 05.09.2009 - 01:22 #74930
Basic


Joined: Sep 18, 2004
Posts: 444

Kazdy vysielac a antena v 2.4 GHz sa hlasi cez formular na TUSR. Uz najmenej 4 roky.
Pripajanie na 2,4 GHz sa dnes riesi pouzivanim kvalitnych smeroviek - anten (napriklad Csat) a maximalna vzdialenost od vysielaca je 300 m. Ked sa AP rozumne skonfiguruje napr. cez Alix+CM9 (Ovislinkove klienty maju dobre nastavene ACK, RTS,...) a nepusta sa do toho vela Mbit, tak to chodi velmi spolahlivo.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
ewew
Post subject: RE: Maly prieskum obsadenia kanálov na Wifi 2,4 Ghz  PostPosted: 05.09.2009 - 10:06 #74934
Basic


Joined: Sep 02, 2009
Posts: 433

mirecnet wrote: ›Kazdy vysielac a antena v 2.4 GHz sa hlasi cez formular na TUSR. Uz najmenej 4 roky.
Pripajanie na 2,4 GHz sa dnes riesi pouzivanim kvalitnych smeroviek - anten (napriklad Csat) a maximalna vzdialenost od vysielaca je 300 m. Ked sa AP rozumne skonfiguruje napr. cez Alix+CM9 (Ovislinkove klienty maju dobre nastavene ACK, RTS,...) a nepusta sa do toho vela Mbit, tak to chodi velmi spolahlivo.


Ok to je v poriadku. Viem že hlásite svoje zariadenia. A ako je to u Wifi u zakaznikov ktoré dávaju poskytovatelia. Myslím tým väčších providerov
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
server3
Post subject: RE: Maly prieskum obsadenia kanálov na Wifi 2,4 Ghz  PostPosted: 05.09.2009 - 12:42 #74935
Ucen


Joined: Aug 11, 2008
Posts: 537

ewew ty na com ficis Very Happy Tvaris sa akoby si objavil nieco nove a nevydane a este si z toho prekvapeny.

Vsak pasmo 2,4 je zahajzlovane uz davno.Kazdy kreten co si teraz zoberie dsl linku od fetakov dostane hned router,doma to len zapoji do zasuvky a vacsinou to tym hasne.ide to b/g a asi na plny vykon,potom sa daky kkt rozhodne ze aj jeho kamarat chce net co byva oproti kilometer cez ulicu a uz to ide.Okrem ineho co davali tie vigori 2700 tak tam nieje regulacia vykonu,aspon v magio routri ( preco asi? naschval aby bolo rusenie wifi providerov co najucinnejsie a tym klesla kvalita ich sluzieb)Je to nepriami likvidacny boj proti wifi ISP zo strany fetakov,urcite budu zachvilu aj dake 5ghz routre davat,ak ich uz aj neponukaju.Pasmo 2,4 je zbytocne riesit,pretoze to uz nema ziadny vyznam.Jedine co sa da pouzit zatial a je to financne dostupne je 5ghz (ako kde) 2,4 je pouzitelna max tam v bytoch na notaky,aleob velmi kratke vzdialenosti s nizkou prenosovou rychlostou,asi tak 2mbity.

Ps: a hadam si nemyslis ze akykolvek wifi zakaznici budu nahlasovat svoje radiove zariadenia,co si sa zblaznil? Pokial viem tak vnutorne zaraidenia ako su napr dsl wifi routre sa nemusia nahlasovat,aj ked z casti zasahuju do vonkajsieho prostredia,ja to neriesim je v tom hajzel.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Maly prieskum obsadenia kanálov na Wifi 2,4 Ghz  PostPosted: 05.09.2009 - 13:03 #74936
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
ewew:
ano kanale sa prekryvaju, ciste kanale su v skutocnosti len tri a to 1, 6 a 11. Preco mas najviac sieti v kanali 6 je jasne tak isto ako preco je najpouzivanejsi kanal 1.
1 - pretoze je vo vacsine pripadov default
6 - pretoze je to stred pasma a obvody a anteny sa ladia na stred pasma

Prekryv kanalov je dany sirkou jedneho kanala aby si dokazal preniest 11 Mbit, skus si nejake to hyper turbo a zaseries cele pasmo Wink

A co take studujes ked hovoris o studijnych uceloch ? Ved by si nas mal v teoretickych znalostiach precurat, to asi nebude velmi dobra skola kam chodis, ja som z pomocnej a ty ?
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
ewew
Post subject: RE: Maly prieskum obsadenia kanálov na Wifi 2,4 Ghz  PostPosted: 05.09.2009 - 17:20 #74944
Basic


Joined: Sep 02, 2009
Posts: 433

gyro wrote: ›ewew:
ano kanale sa prekryvaju, ciste kanale su v skutocnosti len tri a to 1, 6 a 11. Preco mas najviac sieti v kanali 6 je jasne tak isto ako preco je najpouzivanejsi kanal 1.
1 - pretoze je vo vacsine pripadov default
6 - pretoze je to stred pasma a obvody a anteny sa ladia na stred pasma

Prekryv kanalov je dany sirkou jedneho kanala aby si dokazal preniest 11 Mbit, skus si nejake to hyper turbo a zaseries cele pasmo Wink

A co take studujes ked hovoris o studijnych uceloch ? Ved by si nas mal v teoretickych znalostiach precurat, to asi nebude velmi dobra skola kam chodis, ja som z pomocnej a ty ?


Mne sa vôbec to tak nejavi, že 1 ,6 ,11 sú bez prekryvania. Ten program to jasne znazorňuje, že sa to kryje. Ale netvrdím, že to tak nie je.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 5 12345 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)