Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 30.04.2024 - 22:58


Opravy fast ethernet kabelaze

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Author Message
Chalan
Post subject: RE: Opravy fast ethernet kabelaze  PostPosted: 24.10.2008 - 09:13 #69310
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
z kabla sa vylieva voda? niektore outdoore kable maju len cierny plast outdoorovy, nemaju gelove vyplnenie... ak su v gumovych prechodkacha koncia v ip55 krabici nema dovod sa tam dostat voda...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
keo
Post subject: RE: Opravy fast ethernet kabelaze  PostPosted: 24.10.2008 - 09:45 #69311
Ucen


Joined: Aug 28, 2006
Posts: 860

menge wrote: ›neviem ci to ma sos, ale TME urcite http://www.tme.eu/sk/katalog/artykuly.phtml?search=UY2&idp=1#id_category%3D100043%26%26page%3D2%2C20%26page%3D3%2C20


Dik, aspon nieco. I ked z TME sa moc malickosti neoplati kupovat vzhadom na to, ze sa plati na ucet medzinarodnou platbou. Ibaze by to clovek prihodil niekedy k vacsej objednavke.

pixall
dakujem za ponuku, ale tiez som ich nasiel lacnejsie. Mam ich par nakupenych, zatial som ich vsak potreboval v minulosti iba 1-2x.

Zatial, co som takto vulkanizacnou paskou prepojil kabel s RJ45 svorkou, zatial nebol problem. Jedna instalacia bola napr. kabla v harmonikovej rurke, na konci prechodka s tesnenim, konciaca v kovovej krabici s gumenym tesnenim. Kondenzacia ziadna. Inokedy spoj zase sa urobil, pouzila vulkanizacna paska, presne s tou RJ45 spojou - a fixovane to drzi roky /ale je to v plastovej krabicke/.

Na krytych balkonoch, kde nejak neprsi som videl tiez spoj robeny vulkanizacnou paskou, co robil niekto iny.

Problemy som nejake nepozoroval.
Co vsak bol problem napr. na strechach, bolo ak boli pouzite napr. indoorove harmonikove rurky na krytie kabelaze. Tam stacilo 1-2 roky a na niektorych miestach boli rozpadnute na prach.

Myslim, ze problem moze vonku nastat u kabelazi, ak sa jej poskodi vonkajsi obal - a ten sa vacsinou moze poskodit, pokial to niekto hrubou silou cez nieco niekde taha a natrhne obal. Potom by sa voda dnu mohla dostavat.

Iste outdoorove kabele su lepsie, ale ako ich ukoncujete v zariadeni napr. ked chcete prepojit AP so switchom ? To urobite vonakjsi outdoor kabel a pri AP nacvaknete spojovaci box /odtial indoor kabel do AP/ a dole pri switchi zas date dalsi spojovaci box a od neho indoor kabel do switchu, pripadne dole miesto toho zasuvku ?

Ci poznate nejake outdoorove kable, na ktore sa daju osadit RJ45 koncovky ?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Opravy fast ethernet kabelaze  PostPosted: 24.10.2008 - 12:05 #69313
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
sak to je klasicky eth kabel len s obalom odolnym voci UV a gelovym vypnennim (niektore ja take napr. nemam, nepotreboval som, moje maju len obal pevny), konce normalne ocistis a nacvaknes...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
keo
Post subject: RE: Opravy fast ethernet kabelaze  PostPosted: 24.10.2008 - 13:52 #69316
Ucen


Joined: Aug 28, 2006
Posts: 860

Chalan

myslis nechat to zacvaknute len na tych tenkych drotikoch ? Alebo je to ako indoor kabel so sivym PVC obalom ako u UTP kabla, ale plus naviac okolo toho kabla je gel a dalsia PVC ochrana ? Takze by sa dal na tu vnutornu cast normalne nakrimpovat konektor a nielen na tych 8 tenkych drotikov ?
-----------------------------------

Mimochodom pri opravach kabelaze, ak je napr. niekde subeh kabelaze, moze robit problem identifikacia kablov.

Pouzivate nejaky menezment kablov ? Pripadne ako, cim oznacujete kable ? Pouzivate nejake samolepky, ci nezmazatelnu fixku ? I ked som skusal napr. nezmazatelnu fixku na oznacovanie kabelaze /napr. fixky na popisovanie CD a DVD, alebo Centropen Permament/, tak zotriet z kabelaze, pripadne rozmazat pismo, pokial sa to chytalo, bolo mozne...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Opravy fast ethernet kabelaze  PostPosted: 24.10.2008 - 14:02 #69317
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
mam belden outdoor ten je trocha hrubsi a ma LEN cierny obal... potom mam oem outdoor ten je tensi a tiez ma LEN cierny obal, dalsi bol nejaky planet, to bol vlastne normalny UTP kabel ale obaleny este jednou vrstvou cierneho obalu... vsetky sa v pohode mestia do RJ45 konektora tak ze zacvaknes drotiky aj obal...

ps: jeden z nich je FTP dokonca ale uz neviem ktory Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
menge
Post subject: RE: Opravy fast ethernet kabelaze  PostPosted: 24.10.2008 - 21:15 #69321
Basic


Joined: Mar 10, 2005
Posts: 254
Location: okolie Brezna
keo> s TME neni problem. objednavam casto a maju ucet v tatrabanke a platis skk
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Opravy fast ethernet kabelaze  PostPosted: 26.10.2008 - 19:36 #69376
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

Chalan wrote: ›z kabla sa vylieva voda? niektore outdoore kable maju len cierny plast outdoorovy, nemaju gelove vyplnenie... ak su v gumovych prechodkacha koncia v ip55 krabici nema dovod sa tam dostat voda...


hej, z indooroveho kabla. UTPcko. normalne sa niekde cez nejake drobne trhlinky musela do toho kabla dostat voda.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Opravy fast ethernet kabelaze  PostPosted: 26.10.2008 - 21:09 #69386
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
no to je mozne aj ked si to mal v husom krku, tie zvyknu na streche sprachniviet, ale trubky FXP turbo vydrzia a s pouzitim outdooroveho kabla je to este bezpecnejsie...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)