Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 30.04.2024 - 19:00


WIMAX a Wifi router

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
santik
Post subject: WIMAX a Wifi router  PostPosted: 28.08.2008 - 09:43 #68028
Basic


Joined: Aug 28, 2008
Posts: 2

LAMA SA OZYVA Embarassed Zdravim, potreboval by som helpnut, mam pripojenie Wimax, ide to cez koncove zariadenie ako je tu na obrazku http://www.tm-computer.sk/wimax/cpe.jpg a vlastne ethernetovym kablom sa pripajam k pc... teraz mam novy Notebook a chcem si z toho spravit doma wifi siet, aby som nemusel byt s tym NB stale pri stole...ten kabel co mi ide zo strechy do terajsieho "modemu", tiez nevyzera byt tak uzky ako adsl kabel, skor taky sirsi ako ethernetovy?... co k tomu potrebujem - podla mojich noobie znalosti asi wifi router s PPPoE, viete mi poradit nejaky do 1000SK ? eventuelne, staci asi hociaky wifi router, ked si necham nastartovane to ich zariadenie z obrazka, nie?.. dik za odpovede Rolling Eyes
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
euro
Post subject: RE: WIMAX a Wifi router  PostPosted: 28.08.2008 - 10:53 #68030
Ucen


Joined: Júl 24, 2007
Posts: 715

trosku ma prekvapujes, na jednej strane nevies ci mas ethernetovy kabel a na druhej strane spominas PPoE, ale to je jedno.

Spravne, potrebujes nejaky router co vie PPoE (napr. Ovislink 5460, Wline 3000g), ten pripojis na ten kabel z "modemu".
Potrebujes nastavit PPoE, deda meno, heslo ..., nejake to zabezpecenie Wifi a mas to hotove.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Marek19
Post subject: RE: WIMAX a Wifi router  PostPosted: 28.08.2008 - 10:53 #68031
Basic


Joined: Jún 21, 2004
Posts: 19

Ako som pozeral na to ako by to malo fungovat tak ked sa chces pripojit do netu musi dat vytocit nejake pripojenie? Tak ako ked mas DSL modem? klepnes pripojit a ide ti net? Ak ano, tak tu ich krabicku si musi nechat, kabel z nej zapojis do WAN portu wifi routera ktory vie PPPoE, teda asi kazdy a spravne to nakonfigurujes amalo by to ist....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
euro
Post subject: RE: WIMAX a Wifi router  PostPosted: 28.08.2008 - 12:55 #68034
Ucen


Joined: Júl 24, 2007
Posts: 715

Podla toho co mi hovorili uz terajsi zakaznici, tak v tej antene je uz integrovany "modem" a dolu na kabli je poe (napajanie po ethernetovom kabli)
Teda potrebujete AP ktore bude vediet PPoE (myslim, mozu mat nieco ine), to ap samo "vytoci" pripojenie a prihlasi sa a ide ti net.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
santik
Post subject: RE: WIMAX a Wifi router  PostPosted: 01.09.2008 - 10:07 #68067
Basic


Joined: Aug 28, 2008
Posts: 2

euro wrote: ›trosku ma prekvapujes, na jednej strane nevies ci mas ethernetovy kabel a na druhej strane spominas PPoE, ale to je jedno.


jop, nejake info som zistil an forach,ale isty som si byt nemohol Wink ...

no,a neviete o nejakom takom routri do tisicky nahodou?dik Rolling Eyes
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
euro
Post subject: RE: WIMAX a Wifi router  PostPosted: 02.09.2008 - 08:36 #68079
Ucen


Joined: Júl 24, 2007
Posts: 715

Slus Ovis 5460 (cca 1100 Sk) alebo Wline 3000g (cca 1000 Sk), je ich viacej, co sa mi dostalo do ruk tak vsetky mali PPP
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: WIMAX a Wifi router  PostPosted: 02.09.2008 - 09:24 #68080
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
euro wrote: ›Slus Ovis 5460 (cca 1100 Sk) alebo Wline 3000g (cca 1000 Sk), je ich viacej, co sa mi dostalo do ruk tak vsetky mali PPP

v prvom rade ani ovis a ani wline spominane modely ti nepojdu.
Musis si kupit klasicky router s wan portom a pri wimaxe tiez niektore nechodia ako maju keby si konkretne studoval co si k tomu dostal alebo sa na to opytal u predajcu svojho tak ti povie ze wimax ako taky doporucuje k tomu router D link 525 alebo 625 neviem presne, potom sa daju pouzit routre od netgearu tie chodia tiez su otestovane
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
euro
Post subject: RE: WIMAX a Wifi router  PostPosted: 02.09.2008 - 14:41 #68083
Ucen


Joined: Júl 24, 2007
Posts: 715

cobain wrote: ›
euro wrote: ›Slus Ovis 5460 (cca 1100 Sk) alebo Wline 3000g (cca 1000 Sk), je ich viacej, co sa mi dostalo do ruk tak vsetky mali PPP

v prvom rade ani ovis a ani wline spominane modely ti nepojdu.
Musis si kupit klasicky router s wan portom a pri wimaxe tiez niektore nechodia ako maju keby si konkretne studoval co si k tomu dostal alebo sa na to opytal u predajcu svojho tak ti povie ze wimax ako taky doporucuje k tomu router D link 525 alebo 625 neviem presne, potom sa daju pouzit routre od netgearu tie chodia tiez su otestovane


Ak som zle poradil tak sa ospravedlnujem, ale bol som vtom ze by mohli ist kedze podporuju PPP, ale nikdy som to neskusal s wimaxom.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: WIMAX a Wifi router  PostPosted: 02.09.2008 - 23:56 #68093
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
neskusal som ich ani ja ale d link mam osobne otestovany 524 alebo ktory to bol estre sa mi tu dakde vala a kamos ten montuje tie netgear routre k wimaxu
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)