Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 01.05.2024 - 05:06


Spolupráca - KUJME ZELEZO, KYM JE ZERAVE

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 12 < 12345...12 >
Author Message
Thomas
Post subject: RE: Spolupráca - KUJME ZELEZO, KYM JE ZERAVE  PostPosted: 15.07.2008 - 11:54 #67068
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
nie na všetkomu musi byť logo rfelements ....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Spolupráca - KUJME ZELEZO, KYM JE ZERAVE  PostPosted: 15.07.2008 - 12:16 #67069
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
Saigon dost dobre ti nerozumiem. Si v oblasti kde nie je mozne zohnat transport a zaujima ta IPTV? To akoze xces sam pre svoje OZ kupit cele riesenie? Tu diskutujeme prave o tom, ze postavime jedno riesenie a budeme musiet nakupovat vacsi transport kvoli IPTV.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Spolupráca - KUJME ZELEZO, KYM JE ZERAVE  PostPosted: 15.07.2008 - 12:28 #67070
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
Saigon prave som pozeral kde je ten Maly Cepcin, mas priamu viditelnost na chatu pod magurou a odtial do teplarni v martine. Mas moznost zobrat konekt pocinaje GTS a konciac Memorexom. Chatu pod magurou vlastnia chalani co maju vo vrutkach harleypub, urcite sa s nimi dohodnes, ak nie, je vedla chaty stlp, uz neviem, ktoreho radia, to najdes na teleoff.gov.sk. S transportom nemozes mat ziaden problem ci v licencii alebo vo freebande. Neviem ako na druhu stranu ale ak vidis bytovky na zaciatku turcianskych teplic mozes prekupovat konektivitu od niektoreho z inych alternativnych ISP.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
ste-ve
Post subject: RE: Spolupráca - KUJME ZELEZO, KYM JE ZERAVE  PostPosted: 15.07.2008 - 12:47 #67071
Ucen


Joined: Feb 21, 2006
Posts: 538
Location: BA
Nemyslim si ze je potrebne sa venovat teraz cisto len marketingu pripadne len IPTV. Ak su na to casove kapacity a kazdy by sa venoval tomu co vie zabezpecit pripadne by sa venoval tomu co vie robit tak by to bolo efektivnejsie.. Napr ja som uz vravel pixallovi ze mame 22 programov spravenych akurat je to na koaxe.. Pokial by sa dala daka masina na to napojit tak by sa to mohlo vyuzit...Su to uplne vsetky celoplosne TV v CZ a SK + daky rakusaci a madari. Snad by to mohol byt jeden z posunov vpred.. Inak a ako Thomas vravel konektivita nie je relativne maly peniaz na ktorom by sa nedalo celkom slusne usetrit...
Ked bude to sukromne forum tak tam capnem celkom zaujimavu teoriu (zrealizovatelnu), ktoru by nam vedela zavidiet aj taka GTSka a podobne.. Preberali sme ju trozka na ceste do pastekarne s Kubiikom a Thomasom.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Saigon
Post subject: RE: Spolupráca - KUJME ZELEZO, KYM JE ZERAVE  PostPosted: 15.07.2008 - 13:33 #67074
Basic


Joined: Mar 13, 2004
Posts: 226
Location: Maly Cepcin
421, dik za rady a zaujem...do Martina sa v podstate dostat vieme no bolo by to momentalen dost drahe a zbytocne kedze mame garant ktory nam na internet postacuje.. Pokial ide o IPTV moja predstava bola skor v tom, ze prijem by sme si poriesili sami (Skystar + linux) no autorske prava by boli zastresene pod nejakou vacsiou organizaciou.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Spolupráca - KUJME ZELEZO, KYM JE ZERAVE  PostPosted: 15.07.2008 - 13:55 #67075
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

421 wrote: ›Saigon dost dobre ti nerozumiem. Si v oblasti kde nie je mozne zohnat transport a zaujima ta IPTV? To akoze xces sam pre svoje OZ kupit cele riesenie? Tu diskutujeme prave o tom, ze postavime jedno riesenie a budeme musiet nakupovat vacsi transport kvoli IPTV.


prepac ale to je kokotina. stream treba zobrat zo satelitu na mieste kde ho potrebujes, nie transportovat cez cele slovensko. mam tu 4 mesta s optickou sietou na ktorej sa da robit IPTV a ani jedno z nich nema v dosahu optiku, prinasa sa tam radovo desat-dvadsat megabit radiom. na IPTV treba tak 200 mbit a to tam dostat nehrozi, resp je to absolutne nevyhodne. transportovat satelitne vysielanie optikou cez slovensko je jak nosit vodu vo vedrach popri dialkovom potrubi.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
oto
Post subject: RE: Spolupráca - KUJME ZELEZO, KYM JE ZERAVE  PostPosted: 15.07.2008 - 15:03 #67079
Basic


Joined: Okt 24, 2005
Posts: 155

Idea je pekna som za, ale... Jednoznacne si treba k tomu sadnut, vsetci co maju zaujem. To Pixall videl som Ta na Polane, ale k Tebe mi tie tvrde slova vyssie nepasuju.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
oto
Post subject: RE: Spolupráca - KUJME ZELEZO, KYM JE ZERAVE  PostPosted: 15.07.2008 - 15:04 #67080
Basic


Joined: Okt 24, 2005
Posts: 155

Oprava- iba slovo.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Spolupráca - KUJME ZELEZO, KYM JE ZERAVE  PostPosted: 15.07.2008 - 15:07 #67081
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
pixall mozno je to zavisle pripad od pripadu ale ty ktory visia na optike urcite uvitaju ked budu moct zdielat jednu masinu na IPTV ako kazdy stavat zakladnovku u seba. Cena transportu prave kvoli IPTV vyrazne klesne a uz dnes sa da jednat o velmi dobrych cenach. Energotel ti vie spojit niekolko vyusteni optiky akoby L2 switchom za naozaj dobru cenu. Zatial im vsetkym vyhovuje, ze sme " nadrobno" t.j. kazdy taha za vlastne lano ale ked zacneme vystupovat voci nim ako jeden cena bude zaujimava.
Myslim, ze okolo IPTV si treba toho povedat viac ale tvoje tvrdenie je iba polovica pravdy....to, ze si stream treba zobrat tam, kde ho potrebujes zo satelitu a potom zistis, ze ludia su z toho zmagoreny a pisu ti take veci ako napisal saigon, ze on si to poriesi: skystar a linux. Tiez ked zacnes prepocitavat nakup zariadeni od scieatlan, aby si mohol ponukat aj take veci ako discovery myslim, ze zaradis spiatocku a radsej zacnes zdielat ten transport. Uvedom si, ze v cene 3 sat. prijimacov na discovery a HBO dokazes zaplatit od SAFu STM1kove radio.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Saigon
Post subject: RE: Spolupráca - KUJME ZELEZO, KYM JE ZERAVE  PostPosted: 15.07.2008 - 15:34 #67085
Basic


Joined: Mar 13, 2004
Posts: 226
Location: Maly Cepcin
421 myslis ze som zmagoreny, len preto, ze mi na IPTV staci skystar + linux? Na bezne dostupne programy (slovenske, ceske) mi toto riesenie uplne postacuje. HBO discovery a podobne podobne paradicky, na ktore je treba drahe prijimace sa uz linka najde. Stale je menej prenasat 3-4 programy ako 13-14 programov.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Spolupráca - KUJME ZELEZO, KYM JE ZERAVE  PostPosted: 15.07.2008 - 15:58 #67087
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Riesit detaily typu technika teraz absolutne nema zmysel, aj ked si tiez myslim ze je lepsie brat telku zo satelitov ako to robi vacsina. Mierne poopravim, box od HBO stoji myslim cez 4 miliony korun a musis prejst ich auditom kvality - niesom na sto pro isty. Na HBO by som sa tiez zo zaciatku z vysoka ...

Zacnime hlavne rozmyslat nad modelom "zdruzenia" a nie na tom kto ma aky velky linux.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: Spolupráca - KUJME ZELEZO, KYM JE ZERAVE  PostPosted: 15.07.2008 - 16:08 #67089
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
pri riešení , ktoré predstavil pixall nema zmysel zdielať jednu mašinu viacerými ...
pri hbo je to dosť zložite u nich musi prejsť ich auditom aj každá sieť cez ktorú je ich signál transportovaný

ako je to s tým fórom , kto to má vlastne na starosti ? je tu viacero tém na riešenie ktore sa nedaju verejne ...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Spolupráca - KUJME ZELEZO, KYM JE ZERAVE  PostPosted: 15.07.2008 - 16:15 #67090
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Thomas wrote: ›pri riešení , ktoré predstavil pixall nema zmysel zdielať jednu mašinu viacerými ...
pri hbo je to dosť zložite u nich musi prejsť ich auditom aj každá sieť cez ktorú je ich signál transportovaný

ako je to s tým fórom , kto to má vlastne na starosti ? je tu viacero tém na riešenie ktore sa nedaju verejne ...


Pixalove riesenie podla mna celkovo nie je velmi dobre, povec mi kto chce telku na PC, ked tu moze mat zadarmo? je kvantum takych sluzieb.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
lol
Post subject: RE: Spolupráca - KUJME ZELEZO, KYM JE ZERAVE  PostPosted: 15.07.2008 - 16:55 #67091
Ucen


Joined: Jan 15, 2005
Posts: 768

Mna napadlo spravit nejaku sro, ktora by bola kvazi neziskova (resp minimalny zisk len na pokrytie papierovaciek a nejakeho uctovnictva) a tato sro by skupovala konekt vo velkom od Energotelu pripadne Tcomu+ZT+Memorexu teda lepsie povedane by nakupovala len okruhy do SIXu, kde by sme mali vlastny BGP AS a od RIPE vlastne IPcky, ktore by sme si medzi sebou dalej rozdelili. Malo by to taku vyhodu, ze by sme vsetci ISP nakupovali od tejto sro, teda cim vacsiu kapacitu by sme navonok odoberali spolu tym nizsiu cenu by sme mali. Kedze by sme kupovali len okruhy po SIX tak by sme si mohli robit aj backupy (napr 2 ISP v jednom meste jeden by mal okruh od Energ. druhy od Tcomu a ISP by boli navzajom prepojeni a v pripade vypadku jedneho okruhu by to islo cez druheho ISP a iny okruh) dalsou obrovskou vyhodou by bolo, ze ak by sme boli v SIXe a mali vlastne IP tak by hocikto mohol zmenit ISP od ktoreho by mal okruh a nemusel by menit IP sadu....

Nieco podobne by sa dalo riesit aj s nakupom a skladom HW (napriklad lacno dovazat velke objemy z Ciny..)

Podotykam, ze tato sro by nemala ziadny majetok, narozdiel od riesenia z Citicomu kde chceli aby kazdy dal svoju siet ako vklad....

Asi tolko k mojej myslienke, BTW som admin nie ekonom ....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mynickname
Post subject: RE: Spolupráca - KUJME ZELEZO, KYM JE ZERAVE  PostPosted: 15.07.2008 - 17:45 #67093
Basic


Joined: Mar 04, 2006
Posts: 57
Location: PD / BA
lol poopravim ta to bol len navrh z X moznych riesení avsak bolo to myslene majetkovo nezavisle ta siet ako vklad... ale vravim je strasne vela moznosti ako to spravit preto sa treba dohodnut spolocne co bude najlepsie pre vsetkych.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 12 < 12345...12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)