Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 30.04.2024 - 16:33


DUALNE ANTENY

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 5 of 6 < 123456 >
Author Message
euro
Post subject: RE: DUALNE ANTENY  PostPosted: 05.02.2009 - 08:29 #73355
Ucen


Joined: Júl 24, 2007
Posts: 715

Niesom expert cez VF techniku takze nemusim mat pravdu ale nieje to tak ze parametre anteny sa menia v zavislosti od frekvencie? ved predsa nemozu byt zhodne v rozpati 700MHz (a predsa pekne cisla predavaju)
taktiez izolacia, ked som ju videl prvy raz tak som bol vtom ze je to izolacia medzi polarizaciam ale niekde som cital ze moze byt niekde do 30dB, takze tiez by som tomu nejak neveril.
Inak kolega ked si to pozrel tak uz po mne chcel aby som to kupil ze aka perfektna antena Smile
Takze ak tu pisem bludy opravte ma
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
dusky1
Post subject: RE: DUALNE ANTENY  PostPosted: 05.02.2009 - 10:08 #73362
Basic


Joined: Máj 17, 2005
Posts: 231
Location: BA
euro wrote: ›... nieje to tak ze parametre anteny sa menia v zavislosti od frekvencie?
Ano presne tak to je. a v tom je ta "PROFESIONALITA" tohto vyrobcu. Rozsah anteny ja taky, na aku frekvecniu je antena navrhnuta a v akej vyrobca garantuje jej vlastnosti (kazda antena totiz funguje aj na inych frekvenciach nez je navrhnuta len vacsinou ma tak zle parametre ze nema zmysel to v inych pasmach pouzivat).

V praxi to vyzera asi tak, ze antena sa navrhne a zmeria ak v celom navrhnutom pasme ma minimalne pozadovane parametre tak je to OK. Ak nie, tak potom neostava nic ine ako bud:

1. zuzit pasmo (tym padom garantovat vlastosti na takto zuzenom pasme) alebo
2. upravit hodnotu parametrov (uvadza sa vzdy najhorsia dosiahnuta pre cele pasmo) tak aby vyhovovali pre cele pasmo (inak povedane, priznat ze antena nieje az taka dobra).

Ak vsak niekto chce uvadzat neprimerane siroke pasmo (dosiahnutelne skor v risi rozpravok) a zaroven "spickove" parametre tak je to minimalne podozrive.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
matos1
Post subject: RE: DUALNE ANTENY  PostPosted: 06.02.2009 - 03:47 #73394
Ucen


Joined: Sep 06, 2004
Posts: 684
Location: hranica s ukrajinou...
no ako tu tak citam, tak teraz neviem ci nezrusime objednavku tej anteny sakra... velmi sa do toho nerozumiem tak... a s jirousami som doposial spokojny...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
bakula
Post subject: RE: DUALNE ANTENY  PostPosted: 06.02.2009 - 08:46 #73398
Ucen


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 792

dusky1 wrote: ›
Kto bol na prezentacii nemenovaneho slovenskeho vyrobcu v Bystrici vo VUS-e tak mal moznost si urobit zaver sam, vsetky anteny boli merane za rovnakych podmienok, ale ak antena od jirousa s rovnakym udavanym ziskom oproti inym antenam s rovankym udavanym ziskom ma zisk mensi o 2-4 dB


Vsetci vieme ze vsetky anteny odchadzajuce z pasu sa merat nedaju a tak sa stane ze niektora ma lepsie a niektora horsie parametre, a tiez vsetci vieme ze 5Ghz anteny nemenovaneho slovenskeho vyrobcu nie su prave to najlepsie (nehovorim o 2,4G antenach). Takze keby som chcel ukazat ze nejake anteny su zle tak asi to spravime presne tak ako nemenovany slovensky vyrobca. Smile

Ruku na srdce kolko anten nemenovaneho slovenskeho vyrobcu mate na sieti , ja ani jednu zato jirousov mam asi 10.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
dusky1
Post subject: RE: DUALNE ANTENY  PostPosted: 06.02.2009 - 18:18 #73411
Basic


Joined: Máj 17, 2005
Posts: 231
Location: BA
bakula wrote: ›Vsetci vieme ze vsetky anteny odchadzajuce z pasu sa merat nedaju a tak sa stane ze niektora ma lepsie a niektora horsie parametre, a tiez vsetci vieme ze 5Ghz anteny nemenovaneho slovenskeho vyrobcu nie su prave to najlepsie (nehovorim o 2,4G antenach). Takze keby som chcel ukazat ze nejake anteny su zle tak asi to spravime presne tak ako nemenovany slovensky vyrobca. Smile


Ano je to tak nejak, ak skratka chces nieco konkretne silou mocou namerat tak to skratka nameras Smile

co sa tyka spominaneho nemenovaneho slovenskeho vyrobcu tak tiez niesom jeho nejaky extra super fanusik (moj nazor je ze jeho anteny su vo velmi slusnej kvalite tak ako aj niekolko dalsich na trhu. Skratka nic vynimocne superspickove ale ani nie nieco podpriemerne), ale to na co som chcel poukazat ze meranie bolo porovnavacie za rovnakych podmienok dohromady cca 6 vyrobcov a cca 20-30 anten a neberiem v uvahu porovnanie Jirousovych anten k antenam tohoto vyrobcu ale k vsetkym ostatnym v teste co uz sa za nejaku referenciu brat moze. Rozdiely (niekedy ozaj priepastne oproti udavanym parametrom) boli vzdy a toto bol ich spolocny menovatel, toje prave je vec ktora ma zaujala a naozaj si nemyslim ze by tento nemenovany vyrobca mal prave problem iba s Jirousom ako takym a upravoval vyslovene iba jeho udaje. Co sa tyka ucelu jeho prezentacie ten si celkom vhodne skonstatoval Smile

Navyse oproti antenam od jirousa tiez nic zasane nemam, ma kusky ktore niesu az taky brak, len neznasam ak niekto prezentuje nieco co nieje pravda a vyslovene ucelovo upravuje informacie o vlastnostiach daneho vyrobku. Nasledne sa najde kopec "odbornikov" co mu to zozerie aj s navijakom bez toho aby sa nad tym zamysleli. Naopak je pravda aj to ze ma aj antenky ktore ked som videl rozobrane tak som myslel ze mi ocia z jamiek vyskocia a ze coho su schopne zlate ceske rucicky Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: DUALNE ANTENY  PostPosted: 06.02.2009 - 22:53 #73417
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

jojo zlate ceske rucicky Smile este dobre ze sme na skfree a nie czfree, uz by nas kamenovali Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Zuma
Post subject: RE: DUALNE ANTENY  PostPosted: 06.02.2009 - 23:32 #73422
Basic


Joined: Jún 08, 2003
Posts: 27

Takze keby som chcel ukazat ze nejake anteny su zle tak asi to spravime presne tak ako nemenovany slovensky vyrobca. Smile
Ano je to tak nejak, ak skratka chces nieco konkretne silou mocou namerat tak to skratka nameras
...tento nemenovany vyrobca mal prave problem iba s Jirousom ako takym a upravoval vyslovene iba jeho udaje...

nemenovaný výrobca Teba ( bakula a dusky1 ) a všetkých ostatných na tomto fóre pozýva na prednášku , ktorá bude zameraná aj na meranie antén a ich vlastností ( pásmo 2,4 a 5GHz ) do Bratislavy ( výstava Elektro Expo 17. -19.2. 2009 , výstavisko Incheba) , začiatok o 13,00 ( 17.2) alebo o 16,00 ( 18.2)
samozrejme tam bude spomenuté aj meranie a porovnávanie parametrov antén od rôznych výrobcov , v každom prípade to ale nebudú silou mocou namerané parametre, ktoré budú publikované ...

nemenovaný výrobca sa necíti byť v žiadnom prípade" majster sveta " v anténach ale snáď Vám niečo povie čo by Vás mohlo zaujímať
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
matos1
Post subject: RE: DUALNE ANTENY  PostPosted: 07.02.2009 - 03:27 #73425
Ucen


Joined: Sep 06, 2004
Posts: 684
Location: hranica s ukrajinou...
no a ked sa robia nejake tie testy a porovnavania, ono sa to nedokumentuje? lebo urcite rad by si aj vacsina pozrela tie vysledky, nie len "VIP" Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: DUALNE ANTENY  PostPosted: 07.02.2009 - 13:19 #73438
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
to co tu pisete za bludy podaktori, ja osobne mam tu tabulku porovnania anten a budem z nej citovat par udajov. Okrem toho by som poprosil, aby ste dotycneho vyrobcu anten neurazali. On jednoznacne robi dobre anteny a neobvinoval by som ho z prekrucania faktov. jeho problem je niekde inde a to v tom, ze nie je obchodnik. U nas a aj u susedov sa tesia oblube plne paraboly a nie sita, ak nepochopi tuto zakladnu vec, tak nezvysi zaujem o svoje anteny....atd to rozoberat nejdem. teraz k tym nameranym skutocnostiam: Ak sa budem divat na parameter nazvany cross, to je to o com diskutujeme, tak Jirous sa umiestnil z 10 anten na 5 mieste, takze by som to nebral tak tragicky, ze je zamerany hlavne proti jirousovi. Jirous naozaj nevie nic o antenach, takze spor bol mozno v rovine profesionalnej. napriek tomu,ze v pasme 5GHz ma sito predsa len prednosti co sa tyka kvality ....atd skutocnost je taka, ze nezijeme na rovniku a sem tam pride zima ....atd to by bolo na dlhy debat.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: DUALNE ANTENY  PostPosted: 07.02.2009 - 13:41 #73439
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

421 wrote: ›to co tu pisete za bludy podaktori, ja osobne mam tu tabulku porovnania anten a budem z nej citovat par udajov. Okrem toho by som poprosil, aby ste dotycneho vyrobcu anten neurazali. On jednoznacne robi dobre anteny a neobvinoval by som ho z prekrucania faktov. jeho problem je niekde inde a to v tom, ze nie je obchodnik. U nas a aj u susedov sa tesia oblube plne paraboly a nie sita, ak nepochopi tuto zakladnu vec, tak nezvysi zaujem o svoje anteny....atd to rozoberat nejdem. teraz k tym nameranym skutocnostiam: Ak sa budem divat na parameter nazvany cross, to je to o com diskutujeme, tak Jirous sa umiestnil z 10 anten na 5 mieste, takze by som to nebral tak tragicky, ze je zamerany hlavne proti jirousovi. Jirous naozaj nevie nic o antenach, takze spor bol mozno v rovine profesionalnej. napriek tomu,ze v pasme 5GHz ma sito predsa len prednosti co sa tyka kvality ....atd skutocnost je taka, ze nezijeme na rovniku a sem tam pride zima ....atd to by bolo na dlhy debat.


inak ktora antena vysla na tychto meraniach ako najlepsia? alebo ktore dve-tri boli naj?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
dusky1
Post subject: RE: DUALNE ANTENY  PostPosted: 07.02.2009 - 14:17 #73441
Basic


Joined: Máj 17, 2005
Posts: 231
Location: BA
421 wrote: ›to co tu pisete za bludy podaktori, ja osobne mam tu tabulku porovnania anten a budem z nej citovat par udajov. Okrem toho by som poprosil, aby ste dotycneho vyrobcu anten neurazali. On jednoznacne robi dobre anteny a neobvinoval by som ho z prekrucania faktov. jeho problem je niekde inde a to v tom, ze nie je obchodnik. U nas a aj u susedov sa tesia oblube plne paraboly a nie sita, ak nepochopi tuto zakladnu vec, tak nezvysi zaujem o svoje anteny....atd to rozoberat nejdem.


vies o tom ze sam sebe protirecis, jednak obhajujes silou mocou nejake udaje ktore su niekde uvedene, a hned na to zhodis anteny (iba na zaklade oblubenosti nie realnych vlastnosti) od nemenovaneho slovenskeho vyrobcu len preto ze niesu plne paraboly ale sita (citujem: "...sa tesia oblube plne paraboly a nie sita"). Pritom je v zasade "jedno" ci su plne alebo sita, ide prave o ich vyhotovenie a ich realne parametre. Antenu netvori len ziaric alebo len reflektor, ale je to celok ako taky. Kludne sa moze stat ze nejakom pripade bude lepsia plna parabola a v inom sito pricom rozhodne komplet ako taky nie iba vyhotovenie reflektora. Kazdy z typov reflektora ma svoje + aj - ale prave ide o vyhotovenie celku ako takeho ktore rozhodne o vyslednych vlastnostiach anteny. A prave na priklade Tohoto vyrobcu s Jirousom by sa dalo pekne ukazat ako neplati to co si napisal. Pretoze Anteny od nemenovaneho vyrobcu napriek tomu ze su sita su co sa tyka svojich parametrov na tom podstatne lepsie (navyse hodnoty parametrov udavane tymto vyrobcom su realne a nie bludy ktore udava Jirous). Jediny problem v pripade tohoto nemenovaneho vyrobcu ja osobne vidim v cene ktora nezodpoveda sucasnej situacii na trhu. A to je ich jediny problem.

421 wrote: ›teraz k tym nameranym skutocnostiam: Ak sa budem divat na parameter nazvany cross, to je to o com diskutujeme, tak Jirous sa umiestnil z 10 anten na 5 mieste, takze by som to nebral tak tragicky, ze je zamerany hlavne proti jirousovi. Jirous naozaj nevie nic o antenach, takze spor bol mozno v rovine profesionalnej. napriek tomu,ze v pasme 5GHz ma sito predsa len prednosti co sa tyka kvality ....atd skutocnost je taka, ze nezijeme na rovniku a sem tam pride zima ....atd to by bolo na dlhy debat.


ziaden spor tu nieje (uz vobec nieje Z....k zasadnuty proti Jirousovi za druhych hovorit rozhone nemozem). Ja len hovorim ze to co prezentuje Jirous je jednak ucelovo podane a jednak to ma daleko od reality. A toto jednak nieje fer a hlavne to nieco hovori o daniom vyrobcovi ako takom.

Suvislost s nemenovanym slovenskym vyrobcom tu vznikla len "nahodou", pretoze on ako jediny si dal tu namahu aby aspon nieco realne odmeral a nasledne to odprezentoval, za co mimochodom klobuk dole. Ak by taketo meranie robil ktokolvek iny tiez by ma to zaujimalo ake by boli dosiahnute vysledky jednotlivych anten.

mimochodom s tou zimou s Jirousom na toim niesi o nic lepsie pozri tento link: http://www.skfree.net/index.php?name=PN ... highlight=


Last edited by dusky1 on 07.02.2009 - 14:24; edited 1 time in total
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: DUALNE ANTENY  PostPosted: 07.02.2009 - 14:23 #73442
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
no par udajov:
uplna katastrofa: Dcom24 - 13dB
Dcom27 - 7dB
ostatné AS58-25 - 24dB
Jirous 24 - 23dB
RF 27 - 21,5dB

noa topka je Smile AS58-27 - 43dB
HSA58-27 - 40dB

ja som teda pocul, ze v tych topkach je pouzity vlnovod nejakych panov z vychodu slovenska, no na eloktroexpo sa urcite opytam, potom bude treba kupit vlnovod, najlepsie dva a strcit ich vedla seba do paraboly a je hotovo
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: DUALNE ANTENY  PostPosted: 07.02.2009 - 14:26 #73443
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
dusky1 trafena hus zagaga...opytaj sa na fore kolko ludi ma paraboly a kolko ludi ma sita a napriek tomu, ze sita su mozno teoreticky lepsie ludia kupuju paraboly, dokonca aj zle paraboly, okrem toho ja som antijirous Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
dusky1
Post subject: RE: DUALNE ANTENY  PostPosted: 07.02.2009 - 14:28 #73444
Basic


Joined: Máj 17, 2005
Posts: 231
Location: BA
no myslim ze by bolo vhodne povedat ze Jirous udava 53 dB na dvojej 24 dB antene Smile

srandista
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
dusky1
Post subject: RE: DUALNE ANTENY  PostPosted: 07.02.2009 - 14:33 #73445
Basic


Joined: Máj 17, 2005
Posts: 231
Location: BA
421 wrote: ›dusky1 trafena hus zagaga...opytaj sa na fore kolko ludi ma paraboly a kolko ludi ma sita a napriek tomu, ze sita su mozno teoreticky lepsie ludia kupuju paraboly, dokonca aj zle paraboly, okrem toho ja som antijirous Smile


ved prave to je skutocnost ktora ma naozaj rozculuje, ludia sa rozhoduju na zaklade toho co vidia napisane, nie na zaklade realnych faktov. Ak vsak niekto ludi zavadza skreslenymi udajmi tak potom to tak aj vyzera.

Asi zacnem rozsirovat famu ze najlepsie smerovky su Yagi anteny nech je sranda. Smile

a aby nedoslo k omylu, ja ROZHODNE neuprednostnujem sita aby bolo jasne. Mne je to v zasde uplne jedno. U mna su jedinym rozhodujucim argumentom vlastnosti danej anteny, ktore raz mozu byt lepsie u sita a raz u plnej paraboly.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 5 of 6 < 123456 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)