Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.04.2024 - 12:06


Linux AS

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 3 123 >
Author Message
kotol
Post subject: Linux AS  PostPosted: 10.01.2008 - 10:29 #60462
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1591

potrebujem rozbehat ASko na linuxe (prip BSD)

zatial to vyzera na quaggu ale chcel by som sa opytat ci ma niekto skusenost s tymto softom pripadne ake ine riesenie by ste mi odporucili na kvalitny BGP4 router (nie cisco)

dakujem
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: Linux AS  PostPosted: 10.01.2008 - 12:18 #60465
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
ked nie Cisco tak Juniper Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: Linux AS  PostPosted: 10.01.2008 - 15:10 #60479
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1591

no jedno cisco mam len sa mi nechce upgradovat ked mozem pred neho prasknut jeden komp za 10000 a rozbehat na nom BGP a separovat trafic pred ciscom ktore mi potom bude stacit na dlho este...

len o to ide...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: Linux AS  PostPosted: 10.01.2008 - 16:18 #60482
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
Najvacsi pouzivatel Quaggy je tu asi si-cko skus sa spytat jeho. Myslim si ze profi hw router bude mat vyssiu stabilitu a samozrejme aj vykon, no zalezi na tom aky mas rozpocet. Najnizsi model Juniper routerov ma priepustnost 8.2 Gbit...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mgx
Post subject: quagga (zebra) vs CISCO  PostPosted: 10.01.2008 - 17:35 #60486
Guru


Joined: Dec 27, 2002
Posts: 1505

v testovacej sieti sme pouzivali quagga/zebra, chodilo to tam O.K. Ale podla prispevkov v CZFREE skor vidim pesimisticke nalady, sw ma kopec bugov, nedoriesenych veci, obcas spadne...
ja som sa kajucne vratil k RIP1/RIP2 aj ked nemam siet s okruhmi.

skratka, kludne pouzi quagga, ale bud pripraveny na to, ze to bude chodit, obcas blbnut a padat. Ale netvrdim,ze to nepobezi OK Smile

Mgx
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Linux AS  PostPosted: 10.01.2008 - 18:31 #60491
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
No co som ja postrehol tak problemy maju najma na lossovych spojoch.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: Linux AS  PostPosted: 10.01.2008 - 21:01 #60492
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
gyro wrote: ›No co som ja postrehol tak problemy maju najma na lossovych spojoch.


O aky problem ide ? quagga padne alebo len nedojde k switchnutiu na inu (backup) trasu ? v druhom pripade ide o normalny jav - routovacie protokoly neriesia loss na linke, pokial je na linke vysoky packet loss ale hello pakety (alebo LSA a pod) prejdu tak k switchnutiu na backup nedojde pretoze router si "mysli" ze link je OK.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mgx
Post subject: packetloss  PostPosted: 10.01.2008 - 21:18 #60494
Guru


Joined: Dec 27, 2002
Posts: 1505

ale priznajme si, quagga je protokol, ktory s packetlossom viac menej nepocita, nakolko ethernet pre nu znamena 2 stavy: stav 1 - linka funkcna, packetloss 0 alebo stav 0 - linka K.O. - packetloss 100%. Medzistavy medzitym zial podla nej nie su.

Zial, realny zivot s wifi v nelicencovanom pasme je o niecom inom. Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: Linux AS  PostPosted: 10.01.2008 - 21:42 #60496
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
Toto nie je problem quaggy (pokial nezmrzne), ale routovacich protokolov (OSPF, BGP, IS-IS, IGRP ...) ze nerataju s packet lossom ale len s vypadkami. Niektore routre podporuju funkciu kedy pri prilis velkom pocte up-downov na interfaci, tento interface daju do stavu "down" na nejaku dobu, no pokial je loss na linke (bez vypadkov ifacov) tak smola
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: Linux AS  PostPosted: 11.01.2008 - 09:12 #60500
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1591

no ono to bude na gigabitovej optike takze packet loss neratajme... ok skusim pootravovat sicka Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Robert
Post subject: RE: Linux AS  PostPosted: 11.01.2008 - 15:52 #60512
Majster


Joined: Okt 19, 2003
Posts: 2339
Location: Bratislava
Quote: › v testovacej sieti sme pouzivali quagga/zebra, chodilo to tam O.K. Ale podla prispevkov v CZFREE skor vidim pesimisticke nalady, sw ma kopec bugov, nedoriesenych veci, obcas spadne...
ja som sa kajucne vratil k RIP1/RIP2 aj ked nemam siet s okruhmi.

V sieti bez cyklov je RIPv2 jednoznacne najlepsia volba. Aj jeho implementacia v ramci Quagga je stabilnejsia. OSPF demon mal tendenciu padat pri kazdej zmene IP adries na rozhraniach.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
iwik
Post subject: RE: Linux AS  PostPosted: 11.01.2008 - 17:24 #60518
Basic


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 118
Location: Bratislava
a to si chces napchat do sixu?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: Linux AS  PostPosted: 11.01.2008 - 19:54 #60525
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1591

nie nebude to v sixe... budem mat bgp router pred sixom a ten mi bude separovat slovensko cechy a zahranicie pred mojim routrom v sixe...

bezne c2d na novom intel chipsete zvladne v pohode routovat gigabit s intel kartami...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
ste-ve
Post subject: RE: Linux AS  PostPosted: 11.01.2008 - 20:20 #60527
Ucen


Joined: Feb 21, 2006
Posts: 538
Location: BA
Ono BGP sa da v podstate rozbehnut stabilne na hocicom... Je sice pravda ze ja som zainvestoval viac nez dost do kvalitneho HW (co je urodou neskor v podobe stability) ale pravdou je ze pokial mas uz vychytany linux s ktorym mas dlhodobe skusenosti tak sa vyblazni na nom ako zacat zistovat chyby na os s ktorym moc skusenosti nemas a tym zistujes nedostatky az v prevadzke.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Linux AS  PostPosted: 12.01.2008 - 15:15 #60551
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

eXplorer wrote: ›
gyro wrote: ›No co som ja postrehol tak problemy maju najma na lossovych spojoch.


O aky problem ide ? quagga padne alebo len nedojde k switchnutiu na inu (backup) trasu ? v druhom pripade ide o normalny jav - routovacie protokoly neriesia loss na linke, pokial je na linke vysoky packet loss ale hello pakety (alebo LSA a pod) prejdu tak k switchnutiu na backup nedojde pretoze router si "mysli" ze link je OK.


quagga padne asi na milion roznych sposobov. bezali sme cez quaggu ospf asi 2 roky na necelej stovke routrov... co ti to tam dokazalo vyrobit...... priserne.

spadne daemon ale routy ostanu.. restart daemona nepomoze... len restart kernelu (reboot)...

daemon bezi normalne ale polka routovacej tabulky chyba (ked sa nahodou stratil paket pri vymene routovacich informacii)... spravidla chyba default gateway kedze sa prenasa ako posledna...

nahodis si nahodou sam nejaku IPcku na rozhranie (alias) a neopuzijes na to zebru... tak to sa uz zacinaju diat divy, to ti quagga nejaky cas ebzi normalne a potom sa zacne mrvit na milion roznych sposobov...

alebo.. nexcu sa rozdistribuovat routy... z jednej strany vidis ze router vidi dvoj designated router (DR)... ale DR nevidi ten druhy... hmm a potom sa uz len pomodlit a restartovat quaggu na DRku... bud nabehne, alebo treba reboot celeho stroja... sodoma gomora, restartuj 3x denne hlavny router kvoli tomu ze sa ropada nejaky posraty routovaci soft...

tak ti poviem, mal som celu siet zakruhovanu niekolkymi kruhmi.. najprv to bolo cele na quagge az po najposlednejsie routre... to bolo ulpne priserne.. tam na tych asi 50 routrov v zaciatku bolo tak 10 vypadkov quaggy denne (!!!) tj ovela ovela horsie na statickom routingu. stacil tomu malilinky packetloss na 2,4 ghz a slo to do kyticek. problem bol asi v tom ze WLAN driver posielal do netlinku oznamenia o tom ze konekt je up/down a quagga z toho salela. potom sme quaggu vyrazili asi po 2 tyzdnoch zufaleho snazenia o rozbehanie zo vsetkych routrov mimo backbbone, a tam ostala len na ethernet rozhraniach, za ktorymi boli MW bridge, takze quagga vlastne vzdy videla rozhranie up, pri vypadku iba prestali tiect data... tam to bezalo o dost stabilnejsie a mrvilo sa to len raz za par dni... Wink no a potom jak postupne siet narastala a zvacsili sa routovacie tabulky asi na 200 poloziek a pocet routrov asi na stovku, tak sa to stalo neudrzatelne... a ked doslo k situaciam, ze spadne trasa, a namiesto prehodenia na backup sa quagga vydrbe a nejde ani backup, ani sa uz nerozbehne povodna trasa ked to nabehne... tak bol quagge u nas definitivny koniec.

a to este podotykam ze sme na quaggu mali napisany watchdog ktory kontroloval 5 asi najcastejsich sposobov vydrbania a nahadzoval to naspat, takze tieto vypadky sa viacmenej ani nerataju.

proste, je to shit, absolutne neodporucam.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 3 123 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)