Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 21.05.2024 - 00:49


win server

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
JOFO
Post subject: RE: win server  PostPosted: 23.11.2007 - 13:04 #59046
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

tak riesit administraciu siete na woknach je pekna odvaha... snad nejaky pokrocilejsi firewall by to vedel poriesit, ale stabilita asi nebude najlepsia.. ja tiez nie som nejaky linux guru, ale co sa tyka siete tak vsetko mi bezi na linuxe.. radsej sa trocha poucim ako sa vecne zaoberat windowsackymi nezmyslami...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: win server  PostPosted: 23.11.2007 - 13:43 #59052
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
wolf14: aby si sa nedivil Smile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
keo
Post subject: RE: win server  PostPosted: 23.11.2007 - 13:50 #59053
Ucen


Joined: Aug 28, 2006
Posts: 860

Preco by sa mal niekto divit ? Kopec serverov beha na windows stabilne a bez problemov. Ked sa vie, ako na to.

Keby som mal napr. porovnavat Linux, podla implementatora a web nadstavby /apache, tomcat, webspeed../ jeho informacneho systemu - jej "stability", tak si myslim o Linuxe len to najhorsie...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: win server  PostPosted: 23.11.2007 - 14:01 #59054
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

stabilne behat mozu, ale urcite nie na klasickych XPckach.. tie su stavane hlavne na beznu pracu.. pre serverove aplikacie je tu Win 2003 Server napr..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: win server  PostPosted: 26.11.2007 - 23:46 #59165
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
keo: poznam sice kopec serverov ktore na woknouze funguju, ale co sa tyka tych co zabezpecuju weby tak nepoznam ani jeden ktory by dosahoval stability *nixovych systemov....
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
keo
Post subject: RE: win server  PostPosted: 27.11.2007 - 12:46 #59182
Ucen


Joined: Aug 28, 2006
Posts: 860

pre JOFO -
jadro systemu je to iste. Asi by si sa divil, ale videl som prevadzkovat bez vacsich problemov, pomerne stabilne "servre" s Windows 98SE Smile

si
zase, ked porovnavam stabilitu informacneho systemu na Windows NT4 server, co nam 7 rokov bezi bez nutnosti restartov /aby pri zaplatach, co to vyzadovali/ na PIII 600 Mhz a 128-512MB RAM a ked porovnam novy webovy IS s 2x Dualcore /takze ako 4x CPU/, + 2GB RAM, RAID pole na Red Hat server, + rozne webove nadstavby - tak, ako robi problem dany webovy IS - tak si hovorim, zlaty windows.... A to este kazdy den nutene restarty sluzby, tyzdenne servera. Rolling Eyes

Takze ten OS by som videl ako ten najmensi problem....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
keo
Post subject: RE: win server  PostPosted: 27.11.2007 - 12:56 #59183
Ucen


Joined: Aug 28, 2006
Posts: 860

Uff, clovek sa zmieni o stabilnej prevadzke na windowse a pozeram, ze mu hned klesne rank.... Very Happy
Zrejme ma dost ludi problem prevadzkovat windows stabilne i bezpecne. Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
icerowicz
Post subject: RE: win server  PostPosted: 27.11.2007 - 13:44 #59184
Ucen


Joined: Apr 12, 2006
Posts: 930
Location: Vranov nad Topľou
keo wrote: ›Uff, clovek sa zmieni o stabilnej prevadzke na windowse a pozeram, ze mu hned klesne rank.... Very Happy
Zrejme ma dost ludi problem prevadzkovat windows stabilne i bezpecne. Wink


No, ono to nie je ani problem . Cca 2 roky dozadu, ked som makal pre IBM , spravovali sme asi 800x win2000 / win2003 serverov a potvrdzujem, ze dokazu bezat velmi stabilne.

Na druhej strane AIX stabilnejsie Smile Naozaj, pokial sme brali dlhodobo uptime masin ( je jedno z akych dovodov ) tak ten unixovy system je omnoho stabilnejsi a aj menej narocnejsi na konfiguraciu. Co sa tyka toho win2003 a shapera, tak nevidim problem.

Co sa toho tyka, tak skus pozriet toto, neskusal som : http://www.softperfect.com/products/ban ... manual-cz/

Na druhej strane, zoberme si cenu win2003 server + 100dolarovy soft na shaper.

Linux + htb = 0Sk , nizsie hw naroky.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
hrnous
Post subject: RE: win server  PostPosted: 28.11.2007 - 14:48 #59215
Basic


Joined: Aug 23, 2007
Posts: 165

windows server2003 enterprise + kerio winroute firewall + kerio mailserver + softperfect bandwidth manager + IPSWITCH WHATSup profesional + apache+mysql a mas po starostech
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
fixi
Post subject: RE: win server  PostPosted: 28.11.2007 - 17:01 #59221
Basic


Joined: Sep 13, 2005
Posts: 267
Location: Bratislava
keo: mam cca 4 linuxove servery vonku, a okrem toho ze obcas byva nejaky problem s providerom tak nemam nutnost ich rebootovat (a vediet o tom ze bezia) a to tam bezi cca 500-600 procesov, v spicke aj cca 1000, a load u jedneho vybehne aj na 40 Smile. A ked chces stabilitu, bezpecnost tak sa chod cestou SUN Solaris, ZFS (RAID-Z), ppriv, svcadm a pod...
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)